ݺߣ

ݺߣShare a Scribd company logo
Тема. Таблицідодаванняй відніманнячисла 9 з переходом через десяток.
Периметр многокутника
Мета:ознайомитиучнів з таблицями додавання і віднімання числа 9 з
переходом через десяток;вчити знаходити периметр многокутника;
вдосконалюватиобчислювальнінавички; формувати вміння аналізувати задачі;
розвиватилогічне мислення, математичне мовлення, формувати потребу
розв'язуватипоставлені завдання швидко і правильно, навички роботив парі і
групі; виховувати навчальну активність.
Хід уроку
I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
Клас готовийпрацювати? (Так)
Додавати й віднімати? (Так)
На розрядирозкладати? (Так)
Вчасно руку піднімати? (Так)
Вміло в групах працювати? (Так)
Вирази й задачірозв’зати? (Так)
Дзвінок до роботиуже кличе нас.
Країноюзнань мандрувати нам час.
Працюймо завзято і дружно усі,
Щоб всі молодцямибули у кінці.
Вітання- знайомства
• Заготуйте картки з іменами кожної дитини. Кожнадитина витягує
картку і вітає того, чиє ім’я на ній написане. Якщо у класі присутні
відвідувачі (гості), зробіть картки з їхніми іменами, щоб була
можливість привітати і їх.
II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ
1. Перевірка домашньогозавдання (с. 33, завдання 185;186)
Завдання 185
— Прочитайте складені вирази.
Завдання 186
— Яку задачу склали за таблицею? Яку обернену задачу склали, щоб
перевірити розв’язок?
2. Гра «МАТЕМАТИЧНІ ПОТЯГИ»
18 16 17
8+8
10+6
7+9
17+0
18-0
11+5
3. Гра«"Щозайве"
— У рядку знайдіть «зайве».
- Яка фігура зайва?(трикутник)
4. Хвилинка каліграфії
— Установіть закономірність і запишіть числа, вставляючипропущені. 10; 8;
11; 9; 12; 10; 13; ?; ?.
III. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИІ МЕТИ УРОКУ
— Сьогодніна уроці ми складемо таблиці додавання і віднімання числа 9 з
переходом через десяток, навчимося знаходитипериметр многокутника.
IV. ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ
1. Робота за підручником (с. 41-42)
Завдання 180. Колективнеопрацюванняматеріалу. Усна лічба.
— За записамипоясніть додавання і віднімання чисел з переходом через
розряд.
— Перевірте результати обчислень затаблицями.
— Прочитайте таблицю додавання (віднімання) числа 9, починаючивід
найбільшого результату.
— Прочитайте тільки результати таблиці.
— Прочитайте результати від найбільшого числа до найменшого.
— Затуліть лінійкою відповіді таблиці та розкажіть їх по пам’яті.
Завдання181 Колективнаробота.
Завдання 182 Робота в групах
Команднагра «Ланцюжок»
Учні пояснюють, як виконати обчислення, працюючиу своїхзошитах.
Завдання 184. Колективнеопрацювання матеріалу
1) Як називаються ці геометричніфігури?
1 — незамкнена ламана;
2 — замкнена ламана, многокутник, чотирикутник.
— Що зображено?(Многокутники)
— Назвіть кожний многокутникі покажіть його межі.
Учні виходять до дошки й указкою показують межі кожного многокутника.
Ведуть по сторонахмногокутникатак, щоб лінія, яку опише кінець указки,
представляла б замкнуту ламану.
— Що є межею многокутника? (Замкнена ламана.)
— Як знайти довжину ламаної? (Виміряти ланки і додати довжини.) Висновок:
Сума довжинусіх сторін многокутника — це периметр многокутника.
2 + 5 + 2 + 4 = 13 (см)
Відповідь: 13 см.
— Перевірте, чи правильно знайшли периметр чотирикутника. Знайдіть
самостійно периметр трикутника.
Завдання 184 Робота в групах..
Учні порівнюють і розв’язують задачі.
Завдання 193
Учні «ланцюжком» добирають числа, щоб рівності були правильними. Один
учень працює біля дошки, решта — у зошитах.
2. Фізкультхвилинка
Погляньте у віконечко. (Діти протягують руку).
Чомусь сховалось сонечко.(Знизують плечима).
А ми засвітимо сонечко. (Показують на себе).
Таке велике сонечко. (Рукив сторони).
Таке веселе сонечко. (Посміхаються один одному).
Я – сонечко!(Показують на себе).
Ти – сонечко!(Показують один на одного).
Ми – сонечка!(Беруться за руки).
Ми – світимося всі!
V. УЗАГАЛЬНЕННЯ Й СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ЗНАНЬ
1. Гра . ГРА «МАТЕМАТИЧНЕ ДОМІНО»
2. Офтальмологічнапауза
3. Розв'язування логічної задачі
Дід, баба, онучка, собачка, кішка та мишка тягнули ріпку. Скільки рук тягнули
ріпку? (6)
VІ. ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ. РЕФЛЕКСІЯ
— Що нового дізналися на уроці?
— Що таке периметр?
— Як знайти периметр многокутника?
VII. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ С. 35, завдання 187; 188.

More Related Content

Таблиці додавання й віднімання числа 9 з переходом через десяток. Периметр многокутника

  • 1. Тема. Таблицідодаванняй відніманнячисла 9 з переходом через десяток. Периметр многокутника Мета:ознайомитиучнів з таблицями додавання і віднімання числа 9 з переходом через десяток;вчити знаходити периметр многокутника; вдосконалюватиобчислювальнінавички; формувати вміння аналізувати задачі; розвиватилогічне мислення, математичне мовлення, формувати потребу розв'язуватипоставлені завдання швидко і правильно, навички роботив парі і групі; виховувати навчальну активність. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ Клас готовийпрацювати? (Так) Додавати й віднімати? (Так) На розрядирозкладати? (Так) Вчасно руку піднімати? (Так) Вміло в групах працювати? (Так) Вирази й задачірозв’зати? (Так) Дзвінок до роботиуже кличе нас. Країноюзнань мандрувати нам час. Працюймо завзято і дружно усі, Щоб всі молодцямибули у кінці. Вітання- знайомства • Заготуйте картки з іменами кожної дитини. Кожнадитина витягує картку і вітає того, чиє ім’я на ній написане. Якщо у класі присутні відвідувачі (гості), зробіть картки з їхніми іменами, щоб була можливість привітати і їх. II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ 1. Перевірка домашньогозавдання (с. 33, завдання 185;186) Завдання 185
  • 2. — Прочитайте складені вирази. Завдання 186 — Яку задачу склали за таблицею? Яку обернену задачу склали, щоб перевірити розв’язок? 2. Гра «МАТЕМАТИЧНІ ПОТЯГИ» 18 16 17 8+8 10+6 7+9 17+0 18-0 11+5 3. Гра«"Щозайве" — У рядку знайдіть «зайве». - Яка фігура зайва?(трикутник) 4. Хвилинка каліграфії — Установіть закономірність і запишіть числа, вставляючипропущені. 10; 8; 11; 9; 12; 10; 13; ?; ?. III. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИІ МЕТИ УРОКУ — Сьогодніна уроці ми складемо таблиці додавання і віднімання числа 9 з переходом через десяток, навчимося знаходитипериметр многокутника. IV. ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ 1. Робота за підручником (с. 41-42) Завдання 180. Колективнеопрацюванняматеріалу. Усна лічба. — За записамипоясніть додавання і віднімання чисел з переходом через розряд. — Перевірте результати обчислень затаблицями. — Прочитайте таблицю додавання (віднімання) числа 9, починаючивід найбільшого результату.
  • 3. — Прочитайте тільки результати таблиці. — Прочитайте результати від найбільшого числа до найменшого. — Затуліть лінійкою відповіді таблиці та розкажіть їх по пам’яті. Завдання181 Колективнаробота. Завдання 182 Робота в групах Команднагра «Ланцюжок» Учні пояснюють, як виконати обчислення, працюючиу своїхзошитах. Завдання 184. Колективнеопрацювання матеріалу 1) Як називаються ці геометричніфігури? 1 — незамкнена ламана; 2 — замкнена ламана, многокутник, чотирикутник. — Що зображено?(Многокутники) — Назвіть кожний многокутникі покажіть його межі. Учні виходять до дошки й указкою показують межі кожного многокутника. Ведуть по сторонахмногокутникатак, щоб лінія, яку опише кінець указки, представляла б замкнуту ламану. — Що є межею многокутника? (Замкнена ламана.) — Як знайти довжину ламаної? (Виміряти ланки і додати довжини.) Висновок: Сума довжинусіх сторін многокутника — це периметр многокутника. 2 + 5 + 2 + 4 = 13 (см) Відповідь: 13 см. — Перевірте, чи правильно знайшли периметр чотирикутника. Знайдіть самостійно периметр трикутника. Завдання 184 Робота в групах..
  • 4. Учні порівнюють і розв’язують задачі. Завдання 193 Учні «ланцюжком» добирають числа, щоб рівності були правильними. Один учень працює біля дошки, решта — у зошитах. 2. Фізкультхвилинка Погляньте у віконечко. (Діти протягують руку). Чомусь сховалось сонечко.(Знизують плечима). А ми засвітимо сонечко. (Показують на себе). Таке велике сонечко. (Рукив сторони). Таке веселе сонечко. (Посміхаються один одному). Я – сонечко!(Показують на себе). Ти – сонечко!(Показують один на одного). Ми – сонечка!(Беруться за руки). Ми – світимося всі! V. УЗАГАЛЬНЕННЯ Й СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ЗНАНЬ 1. Гра . ГРА «МАТЕМАТИЧНЕ ДОМІНО» 2. Офтальмологічнапауза 3. Розв'язування логічної задачі Дід, баба, онучка, собачка, кішка та мишка тягнули ріпку. Скільки рук тягнули ріпку? (6) VІ. ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ. РЕФЛЕКСІЯ — Що нового дізналися на уроці? — Що таке периметр? — Як знайти периметр многокутника? VII. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ С. 35, завдання 187; 188.