ݺߣ

ݺߣShare a Scribd company logo
Знам’янська спеціальна загальноосвітня 
школа-інтернат I – III ступенів 
Урок трудового навчання 
в 7 спеціальному класі. 
Тема: Виготовлення виробу з бісеру на 
дротяній основі. Кущ калини. 
Підготувала 
вчитель трудового навчання 
спеціаліст першої категорії 
Безрукова С.М. 
Знам’янка 2014
Тема уроку: Виготовлення виробу з бісеру на дротяній основі. Кущ 
калини. 
Мета уроку: 
Навчальна – ознайомити та засвоїти знання про техніку виготовлення 
сувеніра, як виду декоративно - прикладного мистецтва, формувати уміння 
виготовляти вироби з бісеру на дротяній основі; 
Розвиваюча – сприяти розвитку творчих здібностей, логічного 
мислення та бережливого ставлення до матеріалів; 
Виховна – виховувати повагу до традицій українського народу, 
естетичний смак; 
Коригуюча – коригувати розвиток дрібної моторики рук в процесі 
виконання трудових операцій ручним способом. 
План уроку. 
1. Організаційна частина. 
2. Нервово-психічна підготовка дітей до уроку. 
3. Актуалізація опорних знань учнів. 
4. Мотивація навчальної діяльності. 
5. Вивчення нового матеріалу. 
6. Практична робота. 
7. Зняття нервово-психічної напруги. 
8. Підведення підсумків уроку. 
Хід уроку. 
1.Організаційна частина. 
2.Нервово-психічна підготовка дітей до уроку. 
Прислів’я: 
- Легко говорити, та не так легко зробити. 
- На дерево дивись, як родить, а на людину – як робить. 
- Ліниві руки не рідня розумній голові. 
Тож бажаю усім, щоб до кожного з вас 
Завітало натхнення сьогодні у клас. 
Щоб вам захотілось новеньке пізнати, 
самим научитись та інших навчити. 
Тож я побажаю, щоб лінь ви прогнали 
й натхнення щоб кожного дня зустрічали.
3. Актуалізація опорних знань. 
3.1 Які матеріали та інструменти необхідні для бісероплетіння? 
(бісер, дріт, ножиці, тканина) 
3.2 Які існують способи нанизування бісеру на дротяну основу? 
(нанизування дугами, паралельне і петельками) 
4. Мотивація навчальної діяльності учнів. 
Бісер – це світ, в якому поєднуються найрізноманітніші сторони 
людського обдарування: майстерність виробника скла, вміння вишивальниці, 
фантазія художника. 
Бісер, палаючи різними вогнями, дарує відчуття особливої радості, 
чарівності, загадковості. Зараз ми переживаємо «бісерний бум» яких 
пов'язаний з тим, що відомі дизайнери стали активно використовувати 
вишивку бісером у своїх моделях, а як аксесуари до них пропонують 
вишукані прикраси з бісеру. З давніх-давен люди займались виготовленням 
виробів з бісеру. Цей вид мистецтва актуальний і сьогодні. А зараз ми 
переглянемо коротеньку презентацію. 
5. Вивчення нового матеріалу. 
5.1 Декламування віршів про калину. 
5.2 Розповідь вчителя. 
Калина коло хати – здавна найкраща і найзначніша ознака оселі 
українця. Кущі калини милують зір весняним білим цвітом, рубіновими 
кетягами восени. А на зиму червоні кетяги калини вставляють поміж рам – 
їхнє світло і зігріває і радує. Рубінові ягоди калини, за народними 
уявленнями, здавна символізували мужність людей, які проливали кров за 
Батьківщину в боротьбі з ворогами. Насіння калини схоже на серце. 
Перегляд відео презентації виробів з бісеру. 
Отже на протязі декількох уроків ми навчимося виготовляти 
декоративний виріб з бісеру на дротяній основі «Кущ калини». Цей гарний 
виріб ви зможете подарувати друзям, презентувати на шкільній виставці 
робіт. 
5.3 Практична робота. 
Повторення правил техніки безпеки бід час роботи з бісером: 
- перед початком роботи підготувати робоче місце, 
- сидіти прямо, не нахиляючи низько голову, 
- роботу виконувати при достатньому освітленні, 
- голки зберігати в гольниці, 
- ножиці класти зімкнутими лезами на стіл, 
- роботу тримати на відстані 25-30 см. від очей. 
Робота за інструкційними картками.
Інструкційна картка №1 
Гілочка (нанизування петельками) 
Візьміть дротик завдовжки не менше 60 см. 
( Краще виглядає квіточка з дротика, який має кольорове покриття.) 
· Нанизайте на дріт 5 бісеринок, розмістіть їх посередині. Скрутіть 1-1,5 
см дроту біля бісеру. 
· Нанизайте на лівий кінець дроту ще 5 бісеринок, розмістіть їх знову 
на віддалі 1-1,5 см від місця з’єднання двох кінців і скрутіть. 
· Потім складіть обидва кінці дроту, і скрутіть їх разом на 1-1,5см 
· Решту розгалужень виконуйте так , як попередні. 
· На нижніх відгалуженнях зробіть листочки дещо більші із 7-9 
бісеринок. 
Фізкультхвилинка. 
Індивідуальна робота з дітьми, які потребують окремої уваги. 
7. Зняття психічно-нервової напруги. 
Метод незакінчені речення. 
Слово «бусер» в перекладі з арабської……. 
Найперше скло утворилось поєднанням річкового піску і ……. 
Дрібні круглі або злегка приплюснуті намистинки називають…… 
8 Підведення підсумків уроку. 
Виставлення оцінок і аналіз кращих робіт учнів.

More Related Content

урок1

  • 1. Знам’янська спеціальна загальноосвітня школа-інтернат I – III ступенів Урок трудового навчання в 7 спеціальному класі. Тема: Виготовлення виробу з бісеру на дротяній основі. Кущ калини. Підготувала вчитель трудового навчання спеціаліст першої категорії Безрукова С.М. Знам’янка 2014
  • 2. Тема уроку: Виготовлення виробу з бісеру на дротяній основі. Кущ калини. Мета уроку: Навчальна – ознайомити та засвоїти знання про техніку виготовлення сувеніра, як виду декоративно - прикладного мистецтва, формувати уміння виготовляти вироби з бісеру на дротяній основі; Розвиваюча – сприяти розвитку творчих здібностей, логічного мислення та бережливого ставлення до матеріалів; Виховна – виховувати повагу до традицій українського народу, естетичний смак; Коригуюча – коригувати розвиток дрібної моторики рук в процесі виконання трудових операцій ручним способом. План уроку. 1. Організаційна частина. 2. Нервово-психічна підготовка дітей до уроку. 3. Актуалізація опорних знань учнів. 4. Мотивація навчальної діяльності. 5. Вивчення нового матеріалу. 6. Практична робота. 7. Зняття нервово-психічної напруги. 8. Підведення підсумків уроку. Хід уроку. 1.Організаційна частина. 2.Нервово-психічна підготовка дітей до уроку. Прислів’я: - Легко говорити, та не так легко зробити. - На дерево дивись, як родить, а на людину – як робить. - Ліниві руки не рідня розумній голові. Тож бажаю усім, щоб до кожного з вас Завітало натхнення сьогодні у клас. Щоб вам захотілось новеньке пізнати, самим научитись та інших навчити. Тож я побажаю, щоб лінь ви прогнали й натхнення щоб кожного дня зустрічали.
  • 3. 3. Актуалізація опорних знань. 3.1 Які матеріали та інструменти необхідні для бісероплетіння? (бісер, дріт, ножиці, тканина) 3.2 Які існують способи нанизування бісеру на дротяну основу? (нанизування дугами, паралельне і петельками) 4. Мотивація навчальної діяльності учнів. Бісер – це світ, в якому поєднуються найрізноманітніші сторони людського обдарування: майстерність виробника скла, вміння вишивальниці, фантазія художника. Бісер, палаючи різними вогнями, дарує відчуття особливої радості, чарівності, загадковості. Зараз ми переживаємо «бісерний бум» яких пов'язаний з тим, що відомі дизайнери стали активно використовувати вишивку бісером у своїх моделях, а як аксесуари до них пропонують вишукані прикраси з бісеру. З давніх-давен люди займались виготовленням виробів з бісеру. Цей вид мистецтва актуальний і сьогодні. А зараз ми переглянемо коротеньку презентацію. 5. Вивчення нового матеріалу. 5.1 Декламування віршів про калину. 5.2 Розповідь вчителя. Калина коло хати – здавна найкраща і найзначніша ознака оселі українця. Кущі калини милують зір весняним білим цвітом, рубіновими кетягами восени. А на зиму червоні кетяги калини вставляють поміж рам – їхнє світло і зігріває і радує. Рубінові ягоди калини, за народними уявленнями, здавна символізували мужність людей, які проливали кров за Батьківщину в боротьбі з ворогами. Насіння калини схоже на серце. Перегляд відео презентації виробів з бісеру. Отже на протязі декількох уроків ми навчимося виготовляти декоративний виріб з бісеру на дротяній основі «Кущ калини». Цей гарний виріб ви зможете подарувати друзям, презентувати на шкільній виставці робіт. 5.3 Практична робота. Повторення правил техніки безпеки бід час роботи з бісером: - перед початком роботи підготувати робоче місце, - сидіти прямо, не нахиляючи низько голову, - роботу виконувати при достатньому освітленні, - голки зберігати в гольниці, - ножиці класти зімкнутими лезами на стіл, - роботу тримати на відстані 25-30 см. від очей. Робота за інструкційними картками.
  • 4. Інструкційна картка №1 Гілочка (нанизування петельками) Візьміть дротик завдовжки не менше 60 см. ( Краще виглядає квіточка з дротика, який має кольорове покриття.) · Нанизайте на дріт 5 бісеринок, розмістіть їх посередині. Скрутіть 1-1,5 см дроту біля бісеру. · Нанизайте на лівий кінець дроту ще 5 бісеринок, розмістіть їх знову на віддалі 1-1,5 см від місця з’єднання двох кінців і скрутіть. · Потім складіть обидва кінці дроту, і скрутіть їх разом на 1-1,5см · Решту розгалужень виконуйте так , як попередні. · На нижніх відгалуженнях зробіть листочки дещо більші із 7-9 бісеринок. Фізкультхвилинка. Індивідуальна робота з дітьми, які потребують окремої уваги. 7. Зняття психічно-нервової напруги. Метод незакінчені речення. Слово «бусер» в перекладі з арабської……. Найперше скло утворилось поєднанням річкового піску і ……. Дрібні круглі або злегка приплюснуті намистинки називають…… 8 Підведення підсумків уроку. Виставлення оцінок і аналіз кращих робіт учнів.