Урок з читання пейзажної лірики в 2 класі за творчістю Т.Г.Шевченка.Урок підготувала Оксана Іванівна Нестерук, вчитель початкових класів Малинівського НВК «ДНЗ – ЗОШ І-ІІІ ст.»
Ігор КалинецьDmytro KryvenkoПрезентація до уроку української літератури у 6 класі на тему "Ігор Калинець. Коротко про життя. Писанки, Стежечка, Блискавка, Веселка, Криничка, Дим"
https://uchilka.in.ua/igor-kalynets/
Викладачі та випускники Кременчуцького педучилища – автори поетичних збірокOleg1977Сайт Музею історії Кременчуцького педагогічного коледжу імені А.С.Макаренка: http://kpk-museum.at.ua/
Альманах літературної творчості «Пролісок». Випуск №10Oleg1977Презентація учасників альманаху 2007 р.
Сайт Музею історії Кременчуцького педагогічного коледжу імені А.С.Макаренка: http://kpk-museum.at.ua
ДИТЯЧИЙ КОБЗАРИКНадвірнянський інформаційно - методичний центрДо цього збірника входять вірші
Тараса Григоровича Шевченка, які вивчаються за програмою «Літературне читання» у початкових класах, а
також вірші учнів 2 класу про самого поета і малюнки до творів Т.Г.Шевченка.
Літературне читання. 4 клас. Тарас Шевченко «І досі сниться…».Електронні книги РанокІнтерактивна школа творчого вчителя
Видавництво "Ранок"
31.10.16
Доповідач: Коченгіна Маріанна Вікторівна
Підручник Українська мова 4 клас Г. М. Сапун (2021 рік) Частина 212Балів ГДЗСкачати підручник:
https://12baliv.com.ua/book/4-klas/ukrayinska-mova/h-m-sapun-2021-chastyna-2
Підручник Українська мова 4 клас М. С. Вашуленко (2021 рік) Частина 212Балів ГДЗСкачати підручник:
https://12baliv.com.ua/book/4-klas/ukrayinska-mova/m-s-vashulenko-2021-chastyna-2
«ЧАРІВНА СКРИНЬКА КАЗОК МИКОЛИ ЗІНЧУКА»: віртуальна книжкова виставка до 100-...Чернівецька обласна бібліотека для дітейВидатний історик, етнограф, фольклорист, "чорнороб культури", правдивий подвижник - це все без перебільшення сказано про Миколу Антоновича Зінчука.
У 2025 році виповнюється 100 років з дня народження видатного фольклориста, який за 86 років свого життя пішки обійшов сотні гірських сіл, побував у кожному регіоні України, зустрічався з тисячами людей, які розповідали йому казки. Ця титанічна праця вилилась у сорокотомне видання "Українських народних казок".
Зінчук Микола Антонович народився 7 березня
1925 році в селі Кошелівка Червоноармійського
району Житомирської області.
«Шевченкова весна під сонцем шани і любові»Бібліографи ОДБ ім. Т. Г. Шевченкавебмандрівка до 100-річчя заснування Шевченківського національного заповідника у Каневі
2. Тема уроку: Вчитайся, вслухайся у
Шевченкове слово.
• Мета уроку: вчити дітей правильно,
виразно читати поетичні твори, аналізувати
ліричні поезії, розкрити красу поетичних-
образів, розвивати естетичні почуття,
відчуття мелодики Шевченківського слова;
виховувати повагу до художнього слова-
образу та любов до рідного краю.
• Обладнання уроку: Портрет Т.Г.Шевченка,
книжкова виставка (збірка поезій Т.
Шевченка для дітей); картки для розвитку
артикуляційного апарату.
3. • Хід уроку.
• І. Організаційний етап. Зосередження уваги,
підготовка до участі в процесі співпраці.
• 1. Психологічний тренінг:
• Я точно знаю, що серед нас не знайдеться
жодного байдужого до золотих зернят поезій
Шевченка.
• Сьогодні на уроці:
• У світ ліричних поезій вирушаєм
• І перешкоди всі здолаєм
• А тих, хто буде лінуватись,
• З собою просто не візьмем!
4. • 2. Девіз працюючого учня:
• Я - школяр,
• Я -- особистість творча,
• Я -- думаю, замислююся
• Я -- аналізую, висловлюю свої
судження
• Я - хочу знати.
10. Вікторина "Чи уважно ви читали"
• Знайдіть відповідність між назвою твору та
образним висловом.
• Защебетав жайворонок вгору летячи.
• Сім'я вечеря коло хати, Вечірня зіронька встає.
• Соловейко в темнім гаї сонце зустрічає.
• „Садок вишневий коло хати"
• „Вранці" ,;Княжна" „Світає"
• Запитання: - Який твір вам зустрівся вперше?
• ( «Княжна»)
11. Читання уривка поеми вчителем
- В поемі Т. Г. Шевченко звертається до зорі.
…Зоре моя!
Мій друже єдиний!
І хто знає, що діється
В нас на Україні?
А я знаю.
І розкажу тобі;
Й спать не ляжу.
А ти завтра тихесенько
Богові розкажеш.
12. IV. Опрацювання вірша Т. Шевченка
„Село! І серце одпочине...".
Читання вірша кращим учнем.
13. 2. Повторне (мовчазне) читання
вірша учнями.
• Поділитися враженнями: (парна
форма роботи). - - Що
найбільше вразило, що
запам'яталось?
14. 3. Аналіз змісту. Робота над
порівняннями.
- Які почуття охопили поета при згадці про
українське село?
- Як поет описує село? Які краєвиди малює
ваша уява?
- Яке порівняння вжив поет? Прочитайте.
- Пояснить кожне з них.
- Прочитайте останній рядок вірша.
- Що ним хотів сказати поет?
15. 4. Робота з ілюстрацією до вірша.
• Розгляньте малюнок. Які рядки вірша
зобразив художник?
• А що ви ще домалювали б? Які фарби при
цьому використаєте?
5. Виразне читання вірша.
17. V. Опрацювання вірша Т. Шевченка
„І досі сниться".
1. Вступне слово вчителя.
2. Напівголосне самостійне
читання вірша учнями.
18. 3. Словникова робота.
4. Повторне читання вірша вголос
(за вправою „Буксир").
Вказівка: Звертай увагу на межі
речень і розділові знаки.
- Яку назву ви б придумали до
вірша?
- Як ви гадаєте, поет описав те, що
колись бачив, чи свої мрії?
20. VI. Опрацювання вірша Т. Шевченка
„Тече вода із-за гаю".
1. Коментар вчителя з елементами
аналізу твору.
2. Виразне читання вірша вчителем.
21. Тече вода з під явора
Яром на долину.
Пишається над водою
Червона калина
Пишається калинонька
Явір молодіє,
А кругом їх верболози
Й лози зеленіють
22. - Яких птахів поет змалював у вірші?
- Де тече вода й куди?
3. Творче завдання:
- Що побачили? (Явір, осоку,
качину сім'ю, родину).
- Що почули? (Дзюрчання потоку
води, плескіт і гомін качок, пісню
дівчини).
23. Осмислення змісту вірша.
- Як зображено природу у вірші?
- Що робить качка? Яка в неї сім'я?
З чого видно, що вона дбайлива
мати?
- Куди прийшло дівча? Про що
свідчить поведінка дівчинки?
- Яку розмову ведуть між собою
батьки?
24. • 6. Літературна гра „Знайди рими".
• 7. Тестове завдання:
• Як називають Шевченка?
• а) Бандурист б) Кобзар.
26. VІІІ. Домашнє завдання.
• 1. Вивчити напам'ять вірш Т.Г.Шевченка,
що найбільше сподобався.
• 2. Скласти малюнковий план до вірша
„Тече вода із-за гаю".
• 3. Скласти вірш, присвячений Шевченку.
• 4. Дізнатися про місця, пов'язані із життям
Кобзаря.
27. Тарас Шевченко – патріот рідної землі
• Він був всією душею
закоханий в Україну.
Серед розрух, що були
на нашій Батьківщині
в той час він завжди
бачив оте прекрасне і
неповторне,
справжню красу
української природи
28. Урок підготувала Оксана Іванівна
Нестерук, вчитель початкових
класів Малинівського НВК «ДНЗ –
ЗОШ І-ІІІ ст.»
Дякую за увагу!