2. План Класифікація тестових завдань. Вимоги до тестових завдань. Принципи відбору тестового матеріалу. Алгоритм розробки тестів. Типові формулювання тестових завдань. Приклади тестових завдань. Розробник: Стеценко Н.М.
3. Навчальний процес – це система організації і управління пізнавальною діяльністю учнів Педагогічний тест - це система завдань певного змісту і специфічної форми Тест володіє складом, цілісністю, структурою і складається з: тестового завдання, оцінок за виконання кожного завдання, рекомендацій з інтерпретації тестових результатів Розробник: Стеценко Н.М.
4. Можливості тестування: створити оперативний і надійний зворотний зв'язок для організації і управління навчальним процесом; ефективно оцінити рівень знань, умінь і навичок учнів; їх якість, уникаючи або понизивши суб'єктивний чинник; організувати самонавчання і самоконтроль; оцінити “працю вчителя” (тестування і оцінку можна проводити без участі викладача), при цьому звільнивши його від трудомісткої роботи - будь це усна перевірка або перевірка письмових робіт. Розробник: Стеценко Н.М.
5. кількість відповідей зміст відповіді форма відповідей зміст “ питання” дизайн завдання інструкція Основні показники тестового завдання Розробник: Стеценко Н.М.
6. Критерії якості тестів Валідность - придатність тесту. Надійність – стійкість результатів тесту. Визначення валідност і і надійності тестів проводиться шляхом статистичної обробки результатів масового тестування у різних групах тестуючих Розробник: Стеценко Н.М.
7. Класифікація тестових завдань Закриті з вибором: однієї правильної відповіді; декількох правильних відповідей; найбільш правильної відповіді; Відкриті : на заповнення пропусків, завершення пропозицій, підстановку; на обчислення і вибір відповіді; на складання або обчислення відповіді. Розробник: Стеценко Н.М.
8. В ИМОГИ ДО ТЕСТОВИХ ЗАВДАНЬ Відсутність двозначності або неясності формулювань ; Стислість: мінімальний об'єм інформації без втрати сенсу ; Всі варіанти відповідей до одного завдання повинні бути однаково правдоподібними; Всі варіанти відповідей до одного завдання повинні бути приблизно однакові за об'ємом; Номер правильної відповіді повинен бути встановлений поза всякою закономірністю; В завданнях тесту не слід використовувати оцінні думки типу чи “чи вважаєте Ви, що…”, “на вашу думку.”; Серед відповідей до завдання не повинно бути частково правильних (для закритих тестових завдань з вибором правильного /правильных відповідей; Тестові завдання повинні бути позбавлені від всякого другорядного матеріалу; З відповідей виключаються слова, що повторюються, шляхом введення їх в основний текст завдання; Розробник: Стеценко Н.М.
9. В ИМОГИ ДО ТЕСТОВИХ ЗАВДАНЬ Правильні відповіді на завдання не повинні переслідувати виконання інших завдань тесту; В завданнях не рекомендується використовувати слова: «все», «жодного», «ніколи», «завжди»; При закритій формі тестових завдань серед інших відповідей рекомендується ввести також відповідь “Не знаю”. Під час оцінки, тестований, за інших рівних умов, заохочується, якщо віддав перевагу відповіді “Не знаю” відповіді навмання; Читабельність (правильне розташування і оформлення елементів завдання): шрифтове і кольорове виділення елементів не повинне відволікати увагу від змісту завдання. Зміст і форма тестового завдання залежить від мети тестування, дисципліни, орієнтації на учнів відповідного контингенту, можливостей комп'ютерної системи і інших чинників; Залежно від мети тестування в тесті можуть бути використані тестові завдання як однієї форми, так і поєднання різних форм. Розробник: Стеценко Н.М.
10. Принципи відбору тестового матеріалу Відповідність тесту вимогам освітнього стандарту, прийнятого в даній дисципліні Значущість ( включення в тест завдань, що виявляють знання тестуючого в найбільш важливих питаннях навчальної дисципліни) Наукова достовірність ( включення в тест тільки тієї частини навчальної дисципліни, яка є об'єктивно істинною. Спірні питання вилучити з тесту) Відповідність змісту тесту рівню сучасного стану науки Варіативность змісту відповідно до зміни змісту навчальної дисципліни Відповідність змісту тесту цілям тестування Репрезентативність. Тестовий матеріал повинен бути представницьким для всього навчального матеріалу Розробник: Стеценко Н.М.
11. Кінцева оцінка виставляється по сумі балів, за умови, що бали за кожне тестове завдання залежать від рівня складності і форми тестових завдань Розробник: Стеценко Н.М.
12. оформлення тесту розробка тестових завдань розробка сценарію тесту відбір тестового матеріалу коректування тестування рекомендації рекомендації методична рада зміна тесту апробація А л г о р и т м р о з р о б к и т е с т і в якість тесту сертифікація Розробник: Стеценко Н.М.
13. Типові формулювання тестових завдань. Запитальне формулювання: Чи може (можуть, можна)… Чи має (мають)… Чи входять… Чи існують… Чи відповідає… Чи потрібний… Чим відрізняється … від… Що відбудеться, якщо… Що включається в… Що відноситься до… З якого моменту… До якої групи… На якому графіку зображена ... Розробник: Стеценко Н.М.
14. Стверджувальні формулювання: Від … звільняються … Податок … обчислюється … Під … розуміється … Від об'єму … залежить … Для … необхідно … Оцінка … грунтується … Щоб … потрібний … При … робиться запис … При … відбудеться … Збитки … відносяться на … Контроль … ведеться … На рахунку … враховуються … Зміна … викликана … Розробник: Стеценко Н.М.
15. Формулювання на порівняння: У чому схожість… Чим відрізняється… Ознаки, що відрізняють … від … Розробник: Стеценко Н.М.
16. Формулювання на встановлення причинно-наслідкових зв'язків Що послужило причиною… Які причини… Як зміниться … Який зв ’ язок існує… Чим пояснюється… Від чого залежить… Розробник: Стеценко Н.М.
17. Формулювання на визначення мети дії, процесу Яку мету переслідує… Яке призначення… Для чого виконується… Розробник: Стеценко Н.М.
18. Формулювання на встановлення характерних рис, ознак або якостей предметів, явищ Вкажіть особливості … Вкажіть ознаки, характерні для … Вкажіть основні якості … Який графік вірно ілюструє взаємозв'язок між ... Розробник: Стеценко Н.М.
19. Формулювання на класифікацію предметів, явищ за вказаною ознакою Вкажіть технології … що відносяться до … На які групи підрозділяють … На які групи класифікують … Що відносять до … Чи відносять … методи … до ... Розробник: Стеценко Н.М.
20. Формулювання на пояснення, обгрунтування Чим пояснити … Підвищення … у процесі … супроводжується … Збільшення … при скороченні… пояснюється … Розробник: Стеценко Н.М.
21. Формулювання на висновки і узагальнення Який висновок можна зробити на основі … Суть процесу … полягає в ... Суть ... полягає в ... Розробник: Стеценко Н.М.