ݺߣ

ݺߣShare a Scribd company logo
Ko nemato konkurentai?
Antanas Bernatonis
Pasaulinė populiaciija, 2019 (Milijardais)
Global population over
14
Mobile phones Smartphones Fully online
1
2
3
4
5
6
0
Inovacijos dažniausiai eina S kreive nuo
kvailos/jaudinančios iki nuobodžios
Stupid Exciting Boring
Stupid Exciting Boring
Smart
phones
Puikus pavyzdys – išmanieji
telefonai!
Mainframes
IBM
Big companies
PCs
Microsoft/ intel
All companies
Web
Google/ FB/ Amazon
Middle-class families
Smartphones
Apple/ Google
Everyone
GPT-3
GPT-3 yra autoregresyvus kalbos
modelis, kuris naudoja giluminį
mokymąsi (a.k.a. Deep Learning),
kad sukurtų panašų į žmogaus
tekstą.
Paprastai kalbant,taiyra labaigalingas įrankis, kuris
leidžia įgalintiDirbtinį Intelektątokiulygiu,kurį iki šiol
matydavomtik fantastiniuose filmuose.
GPT-3
Kaip GPT-3 gali pasitarnauti jums?
• Tekstų kūrimas
• Reklama
• A/B testingas
• Antraštės
• Personalizuoti el. Laiškai
• Vizualai
GPT-3 įrankiai, kuriuos
galite naudoti jau šiandien
Vertės kūrimas
klientams
Kaip atrodo daugumos
įmonių ԲᾱԱš쾱
Ir ko iš tokių naujienlaiškių
tikisi parduotuvės
Իܴdzė
Tikslinės rinkos
No - code
No - code leidžia neturint
programavimo žinių ir naudojant
paprastai suprantamus įrankius
paleidinėti puslapius, aplikacijas
idėjas ir jas validuoti greitai
susilaukiant grįžtamojo ryšio ir
tuomet monetizuojant.
No – Code
įrankiai
Inovacijos dažniausiai eina S kreive nuo
kvailos/jaudinančios iki nuobodžios
Stupid Exciting Boring
Ką verta išsinešti?
• Naudokite GPT-3 ir dirbtinio
intelekto įrankius kasdieninėms
užduotims palengvinti
• Kurkite papildomas vertes klientams
per turinį ir bendruomenes
• Nesipjaukit dėl rinkos, kurią visi
bando paimti, bet eikite į pamirštas:
a.k.a, mūsų mamos.
• No-Code
Daugiau patarimų
naujienų bei trendų
e-komercijai
montonio.lt/naujienlaiskis

More Related Content

Antanas Bernatonis. Ko nenato konkurentai?

Editor's Notes

  1. Pradėkime nuo to, kur eina pasaulis. Iš 5.5 milijardų suaugusių žmonių žemėje, 4 milijardai turi išmaniuosius telefonus. Net nesileisiu į akivaizdžias kalbas, ką tai reiškia e-komercija ir kaip išnaudoti galima, patys tikriausiai dar geriau tai žinote.  Įdomesnis trendas, į kurį galima atsižvelgti, tai trendai technologijose ir kaip jos evoliucionuoja per tam tikrą laikotarpį. 
  2. Pradžioje, atėjusi technologija atrodo kvailai. Kažkas čia neaišku, kažkas bandoma įrodyti. Nu durna. Vėliau technologija pasidaro įdomi, kelia nusistebėjimą, atsiranda daugiau jos panaudojimo būdų, galimybių. Ir po kurio laiko, kai visi ją prisipratiname, ji tampa nuobodi, įprasta.
  3. Geras to pavyzdys - tie patys mobilieji, kuriuos šiandien turi kiekvienas - jie jau yra nuobodūs.
  4. Ir tas pasikeitimas technologijose matomas kas kiekvienus 15 metų paskutinius 50 metų.  Ir klausimas, kurio verta klausti savęs čia, kaip, žinant jog technologijos vaikšto S linija, tai išnaudoti? Ir kaip pastebėti kitą liniją prieš jai tampant mainstreamine.  Atsakymas paprastas - domėtis ir priimti anksti.  Ir manau nesusirinkome čia šiandien tam, kad abstrakčiai apie kažką kalbėtume, tad norėčiau pereiti tiesiai prie konkrečių įrankių, galimybių  bei technologijų, kurias praleidžia jūsų konkurentai, ir kurias jūs galite pradėti naudoti dar šiandien, kol jos yra ankstyvoje exciting ar dar stupid stadijoje ir taip išlošti daugiausiai. 
  5. Visi kuriate socialinių tinklų įrašus, mokate žmonėms, kad tą daryti, galvojate originalias idėjas, ką parašyti, taip? Lygiai taip pat atliekate A/B testingus, svarstote geriausius būdus, kaip optimizuoti puslapį, kaip padaryti tuos tikrai patrauklius tekstus. Visa tai gali būti atiduota į dirbtinio intelekto rankas. Ir jūs, įrašę vos kelias eilutes, galėsite gauti paruoštus produktus komunikacijai ir konversijų auginimui. Ir tai veikia! Antraštės, reklamos, personalizuoti el. laiškai ir kitos kūrybos reikalaujančios užduotys taupant laiką ir lėšas gali būti daromos pasinaudojant technologija ir kokybiškiau. 
  6. Matėte, kiek žmonių nekėlė rankų, kad žino šią technologiją? Tai tik parodo, kad kuo anksčiau pradėsite ją naudoti, tuo didesnį turėsite pranašumą prieš konkurentus. Dėl to duodu jums straipsnį su sąrašu GPT-3 įrankių, kuriuos galite pradėti naudoti jau šiandien!
  7. Kiek iš jūsų turite naujienlaiškį ar kažką panašaus, kurį siunčiate klientams? Visiška dauguma naujienaiškius naudoja tiesiog savo akcijoms ar nuolaidoms pristatyti. Ar tai yra vertė klientams? Trupučiuka.
  8. Kas pasiektumėte tokį rezultatą – reikia klientams kurti vertę. O jei vietoje to pradėtumėte realiai kurti vertę per turinį? Siųsti ne vien savęs prominimo informaciją, kuri niekam neįdomi yra, bet kurti pridėtinę vertę per temas, kurios aktualios Jūsų klientams? Pavyzdžiui, jei pardavinėja e-parduotuvė žoliapjoves, kad nesiųstų kiekvieną mėnesį naujienlaiškio vien apie tai, kuriai ten prekei 11.5% nuolaida tą savaitę, bet paruošit straipsnį, kaip prižiūrėti veją, kad ji nenuruduotų vasarą. Ar panašiai. Iš esmės, pradėti tarnauti klientui, kad jis suvoktų, kad stengiamasi yra dėl jo. Tai gali tapti labai galingu įrankių. Pastaraisiais metais ԲᾱԱš쾱 US tiesiog boomino, ir pasirinkta niša, turinio kūrimas joje gali tapti labai stipriu netiesioginiu pardavimu varikliu. Ne tik dėl SEO, bet dėl pačios vertės, kurią gauna klientai. Galiausiai, vėl tuos pačius GPT-3 įrankius galite naudoti, kad dirbtinis intelektas kurtų jums straipsnius.
  9. Taip pat, pamiršta ir vos kelių įmonių išnaudojamas pardavimų kanalas yra bendruomenės. Jų kūrimas gali būti įvairus, bet pagrindinė bendruomenių idėja yra žinių dalinimasis tarp bendruomenės narių tam tikroje specifinėje srityje. Imant tą patį pavyzdį su žoliapjovėmis, kodėl gi nesukūrus FB grupės ir nepasiūlius klientams prisijungti, kur jie galėtų dalintis žiniomis kaip tvarkytis įrankius sodo, prižiūrėti veją ar panašiai. Nesvarbu, kad kartais pasiūlys kitą brendą ar panašiai, bet būsite matomi ir klientai dėkingi bus, kad papildomą vertę kuriate burdami, ir tai kurs pasitikėjimą. Bet kokia kita nišinė tema gali veikti tikrai puikiai. Geras pavyzdys yra Swedbank sukurta grupė Pinigai ir Reikalai, kur tiesiogiai retai prominasi Swed, bet žmonės randa vertingų patarimų ir mato swedbank, kuriamas geras įvaizdis. Lygiai taip pat prastų grupių yra daug, kur tiesiog visi skelbimus meta ir niekas svetimų nežiūri. Taip klientai jaučiasi su jūsų nuolaidiniais ԲᾱԱš쾱s kas savaitę. Taigi - turinys ir vertė klientams.
  10. Čio trumpai, bet tokio dalyko kaip loyalti GenZ kartoje nebelieka. Jie moka palyginti kainas, susirasti alternatyvas, jiems visiškai nesvarbu, ar pirkti iš vieno ar iš kito. Bet, pamiršta rinka tampa vyresni truputi žmonės. Pavyzdžiui, mano mama išleidžia tikrai daug pirkdama visus dalykėlius. Bet perka ji juos visiškai fizinėse parduotuvėse. Kodėl? Nes tiesiog nemoka užsisakyti online. Ir jei tik kas nors pradėtų targitinti ją su turiniu, kaip saugiai ir paprastai užsisakyti prekes internetu, labai realu, kad ji pas tokį turinį suteikusį pardavėją ir pradėtų apsipirkinėti. Ir tuomet pasitikėtų juo ir liktų ten. Visi targetina žmones iki 45 metų, kurie išprusę viską moka. Bet kaina jų didesnė ir pasiekimo. Šitie yra jūsų konkurentų pamiršti. Ir jūs galite juos pasiimti ;) 
  11. Paskutinis tipsas ir neišnaudota galimybė yra no-code. Dauguma e-komercijos savininkų turi ne vieną, o kelis projektus, ir dažnu atveju daugybę idėjų. Ir norint juos testuoti, ar paleidinėti sudėtingesnius projektus, tas užtrunka. Reikia parduotuvės, nupirkti, sutvarkyti, taip toliau. 
  12. Dabar trendams keičiantis labai greitai, reakcija testuojant, validuojant, tvirtinant ir atmetant naujus projektus tampa milžinišku pranašumu prieš konkurentus. Ir No-code vis dar taip pat anktyvoje stadijoje yra, tad panaudojimas to savo tikslams gali jus greitai išskirti rinkoje. Čia vėl jums - konkretūs įrankiai skirtingiems tikslams, kuriuos galite naudoti ;) 
  13. Tad jei trumpai, technologijos, kaip ir dauguma naujovių ateina S kreive, jos pradžioj gali atrodyti kvailos, tuomet tampa jaudinančios, ir galiausiai - pabosta.  Ir tie, kas sugebės tuos trendus išnaudoti, kol jie dar juokingi ar kvaili, arba tik pradeda kelti jaudulį, gali pakeisti tą požiūrio tašką ir palengvindami kelią sau atrasti nišas, kurias konkurentai naudoti pradės tik po 5 metų, kuomet jau Jūs būsite įgudę.