ݺߣ

ݺߣShare a Scribd company logo
Биосоциална същност на човека
Антропогенеза Антропогенезата е теория за произхода и еволюцията на човека. Главните движещи сили на антропогенезата са биологичните и социалните фактори.
Отборът Основен биологичен фактор Индивидуален Семеен Племенен Оцеляват само тези, които най-успешно се противопоставят на неблагоприятните фактори на средата.
Фридрих Енгелс Той е немски философ, икономист и  Революционер, който заедно с Карл  Маркс полага основите на комунистическата идиология. Освен това той създава и теория за социалните фактори на еволюцията в антропогенезата.
Основни социални фактори Според Фридрих Енгелс основните социални фактори са: Трудът Обществения начин на живот Членоразделната реч на човека.
Трудът и човешката ръка Човешката ръка е основният орган на човешкият труд и с еволюцията на човека тя се е развивала, променяйки целият ни организъм. Трудът е принудил хората да се обединят силите си.
Обществен начин за живот При колективна дейност между хора възникват отношения, които не са характерни за животните.  Необходимост за взаимна сигнализация и удобен начин за разпространение на информация.
Членоразделната реч Нечленоразделната реч – Общуване главно чрез викове и жестове. По-късно се развива и членоразделната реч, която постепенно променя човешкото общество до това, което познаваме днес.
Съзнанието Основната разлика на човека от животните Съзнанието е както функция на човешкият мозък така е и продукт на общественият начин на живот и членоразделната реч. Формира се с развитието на нервната система.
Религия Религията (  лат.  religio  свещено задължение, благоговение) е форма на обществено съзнание, съвкупност и система от възгледи, нагласи и обичаи, основани на вярата в свръхестествени сили, както и съвкупност от моралните норми, практики, ценности, институции и ритуали, съпровождащи тази система.
Край

More Related Content

Биосоциални фактори

  • 2. Антропогенеза Антропогенезата е теория за произхода и еволюцията на човека. Главните движещи сили на антропогенезата са биологичните и социалните фактори.
  • 3. Отборът Основен биологичен фактор Индивидуален Семеен Племенен Оцеляват само тези, които най-успешно се противопоставят на неблагоприятните фактори на средата.
  • 4. Фридрих Енгелс Той е немски философ, икономист и Революционер, който заедно с Карл Маркс полага основите на комунистическата идиология. Освен това той създава и теория за социалните фактори на еволюцията в антропогенезата.
  • 5. Основни социални фактори Според Фридрих Енгелс основните социални фактори са: Трудът Обществения начин на живот Членоразделната реч на човека.
  • 6. Трудът и човешката ръка Човешката ръка е основният орган на човешкият труд и с еволюцията на човека тя се е развивала, променяйки целият ни организъм. Трудът е принудил хората да се обединят силите си.
  • 7. Обществен начин за живот При колективна дейност между хора възникват отношения, които не са характерни за животните. Необходимост за взаимна сигнализация и удобен начин за разпространение на информация.
  • 8. Членоразделната реч Нечленоразделната реч – Общуване главно чрез викове и жестове. По-късно се развива и членоразделната реч, която постепенно променя човешкото общество до това, което познаваме днес.
  • 9. Съзнанието Основната разлика на човека от животните Съзнанието е както функция на човешкият мозък така е и продукт на общественият начин на живот и членоразделната реч. Формира се с развитието на нервната система.
  • 10. Религия Религията (  лат. religio  свещено задължение, благоговение) е форма на обществено съзнание, съвкупност и система от възгледи, нагласи и обичаи, основани на вярата в свръхестествени сили, както и съвкупност от моралните норми, практики, ценности, институции и ритуали, съпровождащи тази система.