ݺߣ

ݺߣShare a Scribd company logo
Digitális óravázlat
Készítette: Tajti Tamás (INC5T9)
Alapadatok:
Iskola típusa: Gimnázium
Tantárgy: Informatika
Óra helye: a tantervben: 5. témakör 5. lecke
Témakör: Honlap szerkesztés
Téma: Kép beszúrása
Óra típusa: Új ismeret feldolgozó
Fogalmak: img, border, alt
Fejlesztési célok
A diákok rászoktatása az információkeresésre. A belső motivációjuk növelése. Az IMG parancs és
attribútumai bevésése a diákok fejébe. A diákok kedvét megteremteni a honlap szerkesztés iránt.
Módszerek, alkalmazott munkaformák
Egyéni munka. A diákoknak keresniük kell interneten képformázási technikákat.
Frontális osztálymunka.
Források, eszközök
Digitális források:
http://www.w3schools.com,
http://www.webkalap.hu/html/image/img.php,
http://www.htmlgoodies.com/primers/html/article.php/3478181/Basic-HTML-Images.htm,
http://www.google.com
http://delicious.com/ttamas90
Tantermi eszközök: internet, számítógép, projektor
Tanóra felépítése
1. Házi feladat ellenőrzése
2. Ráhangolás
3. Új anyag önálló feldolgozása
4. A legjobb munkák bemutatása
5. Házi feladat kiadása
Az óra logikai felépítése, tevékenységek
Idő Az óra menete Fogalmak Módszer,
munkaforma
Eszközök
5 perc 1. Házi feladat ellenőrzése Frontális
osztálymunka
5 perc 2. Ráhangoló szakasz:
Előző órai anyag ismétlése,
Motiváció megteremtése az
órához. Igényes munkák
bemutatása. Irányt mutatni
(milyen munkákat várok el
az osztálytól)
Frontális
osztálymunka
25
perc
3. Önálló feladat:
A diákok önállóan html
kódból beillesztenek
képeket, és meg is
formázzák azt.A
kutatómunka alkalmával a
diákok kikapcsolódva
tanulnak.
IMG, Border,
Alt
Egyéni munka Internet
www.w3schools.com
www.google.com
www.youtube.com
www.delicious.com/ttamas90
Visszacsatolás:
Feladat alatt folyamatosan
járkálok, hogy mennyire
sikerül a diákoknak elérniük
a feladat megvalósítását.
Ötletelés:
A diákok társaiknak adnak
ötletet, hogy hol találhatnak
látványos módszereket.
5 perc 4. Bemutatás:
A legjobb munkák
kivetítése. A bemutatott
feladatok tulajdonosa
elégedettség érzéssel
távozik.
A bemutatás végén:
Mindenkit megdicsérek
eredményes munkájukért,
inspirálom őket, hogy
hasonlóan aktívak legyenek
a következő órákon is.
Frontális
osztálymunka
Projektor
5 perc 5. Lezáró szakasz
Házi feladat bemutatása,
kérdések megválaszolása.
Frontális
osztálymunka
Projektor

More Related Content

Digitális óravázlat

  • 1. Digitális óravázlat Készítette: Tajti Tamás (INC5T9) Alapadatok: Iskola típusa: Gimnázium Tantárgy: Informatika Óra helye: a tantervben: 5. témakör 5. lecke Témakör: Honlap szerkesztés Téma: Kép beszúrása Óra típusa: Új ismeret feldolgozó Fogalmak: img, border, alt Fejlesztési célok A diákok rászoktatása az információkeresésre. A belső motivációjuk növelése. Az IMG parancs és attribútumai bevésése a diákok fejébe. A diákok kedvét megteremteni a honlap szerkesztés iránt. Módszerek, alkalmazott munkaformák Egyéni munka. A diákoknak keresniük kell interneten képformázási technikákat. Frontális osztálymunka. Források, eszközök Digitális források: http://www.w3schools.com, http://www.webkalap.hu/html/image/img.php, http://www.htmlgoodies.com/primers/html/article.php/3478181/Basic-HTML-Images.htm, http://www.google.com http://delicious.com/ttamas90 Tantermi eszközök: internet, számítógép, projektor Tanóra felépítése 1. Házi feladat ellenőrzése 2. Ráhangolás 3. Új anyag önálló feldolgozása 4. A legjobb munkák bemutatása 5. Házi feladat kiadása
  • 2. Az óra logikai felépítése, tevékenységek Idő Az óra menete Fogalmak Módszer, munkaforma Eszközök 5 perc 1. Házi feladat ellenőrzése Frontális osztálymunka 5 perc 2. Ráhangoló szakasz: Előző órai anyag ismétlése, Motiváció megteremtése az órához. Igényes munkák bemutatása. Irányt mutatni (milyen munkákat várok el az osztálytól) Frontális osztálymunka 25 perc 3. Önálló feladat: A diákok önállóan html kódból beillesztenek képeket, és meg is formázzák azt.A kutatómunka alkalmával a diákok kikapcsolódva tanulnak. IMG, Border, Alt Egyéni munka Internet www.w3schools.com www.google.com www.youtube.com www.delicious.com/ttamas90 Visszacsatolás: Feladat alatt folyamatosan járkálok, hogy mennyire sikerül a diákoknak elérniük a feladat megvalósítását. Ötletelés: A diákok társaiknak adnak ötletet, hogy hol találhatnak látványos módszereket. 5 perc 4. Bemutatás: A legjobb munkák kivetítése. A bemutatott feladatok tulajdonosa elégedettség érzéssel távozik. A bemutatás végén: Mindenkit megdicsérek eredményes munkájukért, inspirálom őket, hogy hasonlóan aktívak legyenek a következő órákon is. Frontális osztálymunka Projektor 5 perc 5. Lezáró szakasz Házi feladat bemutatása, kérdések megválaszolása. Frontális osztálymunka Projektor