4. McDonalds kampaņa “pickandplay”Mobilā interneta palīdzību, jāapmeklē konkrēta mājas lapaSpēles noteikumi“Touchscreen” palīdzību vadīt spēliSpēles ekrāns (reālajā laikā) redzams uz interaktīvā vides displejaTie, kas uzvarēja spēlē, tika pie atlaidēm McDonalds restorānā
9. 36%30%Plāno nākotnē lietot zīmola produktu/pakalpojumuDraugi/paziņassekozīmolamKāpēc seko zīmoliem interneta vidē?Snapshots pētījuma dati, 1010 respondenti, 15-74 gadu vecumam
18. Spēles domāšanas, mehāniskas izmantošana, lai iesaistītu auditoriju konkrētā aktivitātē Kā platforma tiek izmantots internets, mobilais telefons, interaktīvi vides reklāmas risinājumi (displeji)
24. Gaidāms straujš uz atrašanās vietu balstītu sociālo tīklu lietotāju skaita pieaugums 6156LV. 2119LTFoursquare ir sociālais tīkls, kas, izmantojot mobilo tālruni, ļauj lietotājam reālajā laikā virtuāli reģistrēties (check-in) vietās, kuras viņš apmeklē EST1610
25. Lojalitātes veicināšanaUz ģeogrāfiskās atrašanās vietu balstīti ieguvumi un akcijas Restorāns var piešķirt atlaidi klientam, kas šajā vietā reģistrējas noteiktu reižu skaitu – tā piemēram, apmeklējot 10x, var saņemt 50% atlaidi dzērienam
#3: Medji darbojas mijiedarbībā. Online vide saplūst ar Offline. Ja iepriekš reklāma internetā tika izcelta atsevišķi un skaitījās jaunais medijs jeb „bellowtheline” komunikācija, tad tagad internets vairs netiek nošķirts no pārējiem mediju kanāliem. Arvien vairāk reklāmas kampaņās vērojama tendence, ka offline un online mediji darbojas mijiedarbībā. Piemērs „Pickandplay”http://lazdina.blogspot.com/2011/08/mcdonalds-pick-n-play.html
#4: Attiecības starp zīmoliem, medijiem un auditoriju ir mainījušās. Arvien grūtāk ir piesaistīt patērētāju uzmanību. Viņi vienlaikus lieto vairākus medijus- fonā darbojas TV, kamēr tiek sērfots internetā, atbildēts uz telefona zvaniem, līdz ar to uzmanība ir ļoti fragmentāra. Vienā dienā patērētājs redz ap 3000 reklāmas vēstījumu, tāpēc ir jādomā arvien jauni ceļi, iespējas un uzmanības piesaistīšanas metodes.
#6: „Ar dievu” vienvirziena komunikācija, esi sveicināta „divvirziena komunikācija”. Vairs nepietiek tikai ar skaļiem reklāmas saukļiem. Patērētāji kļūst arvien gudrāki, prasīgāki. Viņi vēlas komunicēt ar zīmoliem, bieži vien grib piedalīties pat produktu/servisu pilnveidošanā. Liela daļa patērētāju paši darbojas kā medijs, izplatot informāciju par zīmolu citiem patērētājiem. Tieši tāpēc ir jāveido dialogs, jāveido attiecības ar patērētājiem.
#8: Kas ir tas, kas piesaista un uzrunā patērētājus? Tika veikta Snapshots iknedēļas aptauja, lai noskaidrotu patērētāju attiecības ar sociālajiem medijiem un kā viņi vērtē zīmolu komunikāciju interneta vidē. 46% aptaujāto interneta lietotāju atzina, ka seko vismaz vienam zīmolam sociālo mediju vidē. Procentuāli lielākā aptaujāto daļa, kas sastāda 35%, seko 2-5 zīmoliem. 7% seko 7-8 zīmoliem, 8% seko vairāk kā 10 zīmoliem. Šie skaitļi parādā to, ka interneta lietotājiem seko ļoti ierobežotam zīmola skaitam.
#9: Ar Snapshots palīdzību tika noskaidrota arī interneta lietotāju motivācija, proti, kāpēc viņi seko zīmoliem interneta vidē? Jāpiezīmē, ka bija iespējams atzīmēt vairākus atbilžu variantus. Lielākā daļa auditorijas, kas sastāda 64% seko zīmoliem, lai saņemtu informāciju par īpašajiem piedāvājumiem un atlaidēm. 49% vēlas būt informēti par zīmola jaunumiem, savukārt 39% aptaujāto seko zīmoliem, jo saņem interesantu un izklaidējošu saturu.
#10: 36% aptaujāto seko konkrētam zīmolam, jo plāno nākotnē iegādāties tā produktu vai pakalpojumu. Savukārt 30% auditorijas seko kādam no zīmoliem, jo viņa draugi/paziņas tam seko.
#11: Diemžēl daļa interneta lietotāju pārstāj sekot zīmoliem. 41% par iemeslu min zīmolu vienveidīgo un viņiem nesaistošu saturu. 26% atzīst, ka seko zīmoliem tikai akcijas/konkursa ietvaros. Savukārt 21% uzskata, ka zīmoli komunicē pārāk komerciālu informāciju, kas viņiem nav saistoša.
#13: 85% aptaujāto interneta lietotāju atzīst, ka interneta iegūtā informācija kaut reizi ir ietekmējusi pirkuma izvēli.
#14: Veidojot kampaņas ir jābūt interaktīviem. Radot kampaņas, ir jādomā nevis no kampaņu, bet gan no patērētāju saktu punkta. Kā mēs viņus iesaistīsim? Kāpēc viņiem būtu jāpievērš mums uzmanība? Kādu pievienoto vērtību mēs viņiem dosim? Kas ir tas, ko viņi vēlas? Dialogs ir ļoti svarīgs, ar vienvirziena komunikāciju vairs nepietiks.
#15: Komunicē vienotu ziņu, nemulsini auditoriju ar nepārliecinošu, sadrumstalotu informāciju. Zīmolam ir jāatrod sava unikālā balss, unikālais komunikācijas veids, kas ir saistošs konkrētajai mērķa auditorijai.