ݺߣ

ݺߣShare a Scribd company logo
Eszterházy Károly Főiskola
Tanárképzési és tudástechnológiai Kar
EGER
Elektronikus médiumok és
Tananyagok
Oktató: Dr. Forgó Sándor
Készítette: Bódi János
MA Pedagógiatanár szakos hallgató
levelező
Neptun kód: OLXKX5
Pályaorientációs foglalkozási terv
hálózati ismeretek alkalmazásával
A pedagógus neve: Bódi János
Műveltségi terület: Pályaorientáció
Osztály: 9. évfolyam
A foglalkozás helye: Váci Mihály Kollégium
Az óra témája: Pályaorientáció
Foglalkozási idő: 2 x 45 perc
A foglalkozás célja:
Az egyéni képességeik, készségeik, érdeklődési területük meghatározása a továbbtanulásra és
pályaválasztásra vonatkozóan.
A diákok ismerjék meg azokat a foglalkozásokat, pályákat, amelyek képességeikhez és
érdeklődésükhöz legjobban kapcsolódik.
A munka világában ismert alapvető fogalmak tisztázása
Átgondolják, hogy az eddigi pályaválasztásukra ki/kik voltak hatással és ez összhangban van e
érdeklődési területükkel, készségeikkel, képességeikkel.
Tanulói kompetenciák: életpálya építés, értékítélet, kritikai gondolkodás, összefüggések
felismerése, korábbi tapasztalatok felhasználása, rendszerező gondolkodás, önismeret,
IKT ismeretek bővítése, hálózati ismeretek alkalmazása.
Tanári kompetenciák:
• A tanulói személyiség fejlesztése
• Pedagógiai folyamat tervezése
• Az egész életen át tartó tanulást megalapozó kompetenciák hatékony fejlesztése
• A tanulási folyamat szervezése, irányítása
• A szaktudományi tudás felhasználásával a tanulók műveltségének, készségeinek és
képességeinek fejlesztése
Időke
ret
Az óra menete Nevelési-oktatási stratégia
Módszerek
Tanulói
munkaformák
Eszközök
8 perc Nyitó kör:
Bemutatkozás, mindenki elmondja a nevét és,
hogy mit tanul
Beszélgető kör Körben ülve
10-12
perc
Önéletrajzi minták bemutatása interaktív táblán
word doc.-ban, a helyes minta kiválasztása és
az önéletrajz írás lépéseinek bemutatása PPT-
ben.
frontális Interaktív
tábla
20
perc
Feladat: Mit jelentenek az alábbi szavak:
értelmiségi, szakmunkás, munkanélküli,
segédmunkás, szakmai profizmus, fluktuáció,
fejvadász, CV. magyarázzák meg a fenti szavak
jelentését, készítsenek róla PPT bemutatót és
osszák meg egymással a dropbox-on
Szövegfeldolgozás
vita, megbeszélés
Feldolgozás Kis
csoportokban
PC, okos
telefon
internet
10-12
perc
Feladat: Milyen szakmában dolgoznak szüleid?
Szakmaválasztásodban ki vagy mi befolyásolt?
Kérdezés Körben ülve
Szün
et
10 perc
20
perc
Két csoport kialakítása. A feladat, hogy melyik
csoport tud több olyan forrást összegyűjteni az
interneten, ahol állást lehet találni. A talált
információk alapján készítsenek PPT
bemutatót. Ezt osszák meg egymással a
dropbox-on
Kooperáció
csoportmunka
PC, okos
telefon,
internethoz
záfárás
10
perc
Asszertivitás játékai
Páros szerep- és helyzetgyakorlatok
Játék
szerepjáték
Páros
szerepjáték
12
perc
Zárókör, élmény feldolgozás:
Ki hogyan érezte magát? Fejezze ki egy színnel
és egy mondattal
Megbeszélés,
beszélgető kör
Körben ülve

More Related Content

Elektro. médium

  • 1. Eszterházy Károly Főiskola Tanárképzési és tudástechnológiai Kar EGER Elektronikus médiumok és Tananyagok Oktató: Dr. Forgó Sándor Készítette: Bódi János MA Pedagógiatanár szakos hallgató levelező Neptun kód: OLXKX5
  • 2. Pályaorientációs foglalkozási terv hálózati ismeretek alkalmazásával A pedagógus neve: Bódi János Műveltségi terület: Pályaorientáció Osztály: 9. évfolyam A foglalkozás helye: Váci Mihály Kollégium Az óra témája: Pályaorientáció Foglalkozási idő: 2 x 45 perc A foglalkozás célja: Az egyéni képességeik, készségeik, érdeklődési területük meghatározása a továbbtanulásra és pályaválasztásra vonatkozóan. A diákok ismerjék meg azokat a foglalkozásokat, pályákat, amelyek képességeikhez és érdeklődésükhöz legjobban kapcsolódik. A munka világában ismert alapvető fogalmak tisztázása Átgondolják, hogy az eddigi pályaválasztásukra ki/kik voltak hatással és ez összhangban van e érdeklődési területükkel, készségeikkel, képességeikkel. Tanulói kompetenciák: életpálya építés, értékítélet, kritikai gondolkodás, összefüggések felismerése, korábbi tapasztalatok felhasználása, rendszerező gondolkodás, önismeret, IKT ismeretek bővítése, hálózati ismeretek alkalmazása. Tanári kompetenciák: • A tanulói személyiség fejlesztése • Pedagógiai folyamat tervezése • Az egész életen át tartó tanulást megalapozó kompetenciák hatékony fejlesztése • A tanulási folyamat szervezése, irányítása • A szaktudományi tudás felhasználásával a tanulók műveltségének, készségeinek és képességeinek fejlesztése
  • 3. Időke ret Az óra menete Nevelési-oktatási stratégia Módszerek Tanulói munkaformák Eszközök 8 perc Nyitó kör: Bemutatkozás, mindenki elmondja a nevét és, hogy mit tanul Beszélgető kör Körben ülve 10-12 perc Önéletrajzi minták bemutatása interaktív táblán word doc.-ban, a helyes minta kiválasztása és az önéletrajz írás lépéseinek bemutatása PPT- ben. frontális Interaktív tábla 20 perc Feladat: Mit jelentenek az alábbi szavak: értelmiségi, szakmunkás, munkanélküli, segédmunkás, szakmai profizmus, fluktuáció, fejvadász, CV. magyarázzák meg a fenti szavak jelentését, készítsenek róla PPT bemutatót és osszák meg egymással a dropbox-on Szövegfeldolgozás vita, megbeszélés Feldolgozás Kis csoportokban PC, okos telefon internet 10-12 perc Feladat: Milyen szakmában dolgoznak szüleid? Szakmaválasztásodban ki vagy mi befolyásolt? Kérdezés Körben ülve Szün et 10 perc 20 perc Két csoport kialakítása. A feladat, hogy melyik csoport tud több olyan forrást összegyűjteni az interneten, ahol állást lehet találni. A talált információk alapján készítsenek PPT bemutatót. Ezt osszák meg egymással a dropbox-on Kooperáció csoportmunka PC, okos telefon, internethoz záfárás 10 perc Asszertivitás játékai Páros szerep- és helyzetgyakorlatok Játék szerepjáték Páros szerepjáték 12 perc Zárókör, élmény feldolgozás: Ki hogyan érezte magát? Fejezze ki egy színnel és egy mondattal Megbeszélés, beszélgető kör Körben ülve