2. Комп ’ ютерна мережа – з ’ єд нання комп ’ ютерів для обміну і нформацією і спільне використання ресурсів (принтер, модем, дискова пам ’ ять і т.п.).
3. Локальна мережа Локальна мережа об ’ єднує ком ’ пютери встановлені в одному приміщенні (навчальний клас, оф і с і т.п.), в одному приміщенні або в кількох близько розсташованих приміщеннях. Зазвичай комп ’ ютери локальної мережі розсташовані на відстані не бвльше одного кілометра. При збільшенні відстані використовують спеціальне обладнання.
4. Локальна мережа Локальні мережі за способом взаємодії комп ’ ютерів поділяються на: однорангові; мережі з виділеним сервером.
5. Однорангова локальна мережа В одноранговій локальній мережі всі комп ’ ютери рівноправні. Загальні пристрої можуть бути п і дключені до будь-якого комп ’ ютеру в мережі.
6. Мер ежа з в и діленим сервером Структура мережі з виділеним сервером
7. Мережа з в и діленим сервером Сервер (от англ. server – пристрій обслуговування) – комп ’ ютер який розподіляє ресурси між користувачами мережі. В сервері встановлений потужний процесор, велика оперативна і дискова пам ’ ять, зберігається основна частина програмного забезпечення і даних мережі, як ими мо ж уть користуватися всі користувачі мережі.
8. Мережа з виділеним сервером В якості рабочих станцій звичайно використовують меньш продуктивні компютери з менш ою дисково ю і оперативною пам ’ яттю.
9. В мережах з виділеним сервером реалізується клієнт-серверна технологія. На сервере вст ановлюється серверне П З : серверна операційна система; WEB- сервер (організація Інтранет); проксі-сервер (забезпечення роботи з Інтернет робочих станцій); файл-сервер (забезпечує спільн ий доступ до файлів) і т.п. П З мережі з вид і леним сервером
10. На рабочій станції встановлюється кл іє нтське П З : операційна система для робочих станцій; кл іє нтська частина прикладного ПЗ і т.п. ПЗ мережі з виділеним сервером
11. Найбільш розповсюджені слідую чі способи з ’ єднання комп ’ ютер і в: шина (як правило використовується для однорангових мереж); зіркова (використовує ться для будь-яких локальних мереж). Апаратне забезпечення мережі
12. Тип з ’ єднання – «шина» Кабель проходить від одного комп ’ ютера до іншого, з ’ єднуючи комп ’ ютери і периферійні пристрої
13. Тип з ’ єднання - «зірка» До кажного комп ’ ютера п і дходить окремий кабель і з одного центрального вузла.
14. Компоненти локально ї мере жі Для орган і зації локальної мережі необхідно встановити в к о жний ПК мережеву плату і з ’ єднати всі комп ’ ютери за допомогою спеціального кабеля.
15. Компоненти локальної мережі Інод і необх ідні для зв ’ язку комп ’ ютерів компоненти уже встановлені на системній платі і тоді окрема мережева плата не потрібна. В цьому випадку гніздо для мережевого кабеля розсташован е на задній частині системного блоку.
16. Кабелі Компоненти локальної мережі Коаксіальний кабель – шв идкість передачі до 10 Мбіт/с. В и та пара - швидкість передач і до 100 Мбіт/с.
18. Компоненти локальної мережі Концентратори ( HUB або Switch ) - служать для з ’ єднання комп ’ ютерів у мережі. Концентратор може мати рі зну кількість портів підключення (звичайно від 8 до 32).
19. Компоненти локальної мережі Загальна швидкість з ’ є днання в мережі при використанні HUB визначається швидкість самої повільної мережевої плати. Для Switch швидкість з ’ єднання будь-якої пари комп ’ ютерів визначається шв идкістю самою повільною мережевою платою в парі (груп і ).
20. Програмне забезпечення мережі Для р о боти в локальної мережі необхідно спеціальне мережеве програмне забезпечення . В операційній системі Windows в же є все необхідне для встановлення мережі.
21. Програмне забезпечення мережі Для організації локальної мережі необхідно: визначити ім ’ я Р о бочої групи ; присвоїти кожному комп ’ ютеру ун і кальне в даній Р о бочій групі і м ’ я і IP- адресу , а також встановити адресу маски підмережі (в деяких випадках явн у IP- адресу і адресу маски п і дмережі можн а не встанов лювати ).
22. Програмне забезпечення мережі Дане вікно використовується для встановлення і мені комп ’ ютера і Робочої груп и
23. Програмне забезпечення мережі Дані вікна використовуються для встановлення явного IP- адреса і параметрів маски підмережі
24. Дане вікно використовується для встановлення рівня доступу до локальних ресурсів комп ’ ютера Режими доступу до ресурсів мережі
25. Локальний ресурс. Виконується запит до ресурсів комп ’ ютера користувача мережі. Для забезпечення доступності до локальних ресурсів потрібно встановити пере микач в положення Общий ресурс. Общий ресурс. Дозволяє використовувати ресурси комп ’ ютера (дискову пам ’ ять і периферійні пристрої - принтер, модем) користувачам мережі. Для цього, потрібно дозволити Открытие общего доступа к папке . При цьому треба визначити рівень доступ у . Режим и доступу до ресур сів мережі
26. Режими доступу до ресурсів мережі Т і льки читання Дозволяє користувачам мережі відкривати або копіювати файли і папки. Повний доступ Дозволяє користувачам мережі виконувати всі операції над файлами, папками (переносити, видаляти, редагувати, перейменовувати і т.п.). Доступ, що визначається паролем Даний режим дозволяє різним категоріям користувачів різні права доступу, наприклад, тільки читання або по в ний доступ.