4. Lapsepõlv 2.aprillil 1805 sündis Taanis Odense linnas Fyni saarel kingsepp Hans Andersenil ja tema pesunaisest abikaasal Anne Mariel poeg Hans Christian
6. Kord valmistas isa pojale teatri tegemiseks puunukud. Hans Christian tegi nukkudele riided selga. Sellest ajast alates tundis poiss tohutu suurt huvi teatri vastu .
7. Kooliaeg Ema pani poja tütarlastekooli. Ta tahtis, et pojast saanuks rätsep. Õrnahingelisel poisil, kellel oli ka kaunis lauluhääl, tuli õpinguid jätkata hoopis vaestekoolis. Oma romantilistes unistustes aga rändas ta kaugetele maadele.
8. Pealinnas 1819.a. läks 14-aastane Hans Christian Andersen ihuüksi Kopenhaagenisse, et näitlejaks saada. Kord lubati tal ühes balletis ka kõrvalosa tantsida, aga teatriuksed jäid talle suletuks.
9. Draamakirjanik Ta leidis uue võimaluse: hakkas kirjutama näidendeid. 1822.a. ilmusid nooreea tragöödiad “Vissenbergi röövlid” ja “Alfsol”. Tema kirjanduslik andekus andis talle õiguse tasuta õpetusele ladinakoolis.
10. Teater Hans Christian kandis alati kääre kaasas, et teha paberil teoks oma unistusi pääseda lavale.
13. H.Cr. Anderseni muinasjutud olid mõeldud täiskasvanutele, kuigi teda tuntakse eelkõige kui lastekirjanikku. Ise on ta tunnistanud, et tegelikult lapsi ta ei armastanud.
15. Rännumees 1831.a. läks Andersen oma esimesele välisreisile Saksamaale. Hiljem viibis ta pikemat aega nii Prantsusmaal, Š veitsis, Inglismaal, Kreekas, Türgis kui Itaalias.
16. Kohtumised Oma rännakutel kohtus Andersen teistegi kuulsate kirjanikega, kelle hulgas olid ka Heinrich Heine, Victor Hugo, Alexandre Dumas Charles Dickens, Honore de Balzac.
17. Tema eriline sümpaatia oli Rootsi ooperiprimadonna Jenny Lind, kellest ajendatult kirjutas ta oma muinasjutu “Ööbik”. Hans Christian Andersen armus mitu korda, kuid jäi paraku alati vastuarmastuseta. Suhted
19. Hans Christian Andersen oli 185 cm pikk kandis kingi nr 47-50 vaimustus Napoleon Bonaparte´st armastas pikki jalutuskäike, lilli, ooperit ja õlut õppis 33-aastaselt ujuma kasutas valehambaid vihkas söögitegemist kartis tuld ja surma
20. Kuulsaks Mitte Anderseni luuletused, näidendid ega romaanid ei saanud kirjandusklassikaks, vaid hoopis tema muinasjutud – ligi 160 lugu elust enesest. Ainult Piiblit on tõlgitud enamaisse keeltesse kui Hans Christian Anderseni muinasjutte.
21. Eesti keelde on tõlgitud Hans Christian Anderseni muinasjutte juba alates 1886.a.
24. 2005 oli Anderseni juubeliaasta Eesti valiti 2005. aastal koos Läti ja Leeduga Anderseni sihtmaaks. Tippsuusataja Kristina Šmigunist ja maestro Eri Klasist said ametlikud Anderseni-aasta hea tahte saadikud. Sel aastal nägi trükivalgust uus “ Pöial-Liisi”.
28. Eesti Post kuulutas 2005.a. välja Eesti noorte kirjakirjutamise konkurssi Anderseni Muinasjutukangelasele.
29. Konkursi töö tuli kirjutada teemal „Kiri minu kõige armsamale muinasjututegelasele”. Konkursile saadeti üle 3 miljoni töö 56 riigist. UNESCO moodustatud žürii tunnistas sel aastal kuldmedali vääriliseks 14aastase kuubatari Lysbeth Daumont Robles’i, hõbemedali vääriliseks 12aastase Taani tüdruku Cathrine Dufour’i, pronksmedal läks Serbia ja Montenegrosse Katarina Janković’ile.
30. Eesti Posti kirjakonkursi võitis Kilingi-Nõmme Gümnaasiumi 9.a klassi õpilane Mari Tikerpuu, kes kirjutas oma kirja Inetule Pardipojale.