2. Hõõrdumine on erinevate kehade kokkupuutuvate pindade vahel esinev vastastikmõju, mis takistab nende kehade liikumist teineteise suhtes . Hõõrdumine tekib kokkupuutuvate pindade konaruste haakumisel.
3. Hõõrdejõuks nimetatakse jõudu, mis takistab kokkupuutes olevate kehade liikumist teineteise suhtes. ±áõõ°ù»å±ðÂáõ³Ü»å on alati vastassuunaline keha liikumisele.
4. Seisuhõõrdumine Katse laua ja klotsiga. Kuidas seletad? Seisuhõõrdejõud - hõõrdejõud, mis takistab kehade liikumahakkamist. Keha hakkab liikuma vaid siis, kui lükata seda jõuga, mis on seisuhõõrdejõust suurem.
5. Liugehõõrdumine Miks jääb klots seisma? Liugehõõrdejõud - hõõrdejõud, mis tekib ühe keha libisemisel teise keha pinnal.
7. ±áõõ°ù»å±ðÂáõ³Ü»å sõltub: rõhumisjõust - mida tugevamini kehi kokku suruda, seda suurem on hõõrdejõud. pindade töötlusest - mida suuremad/ sügavamad on pinnakonarused, seda suurem on hõõrdejõud. kehade materjalist.
8. Hõõrdejõu muutmiseks tuleb : muuta pindade kokkusurvet . muuta pinna karedust . valida sobivad pindade materjalid .
9. Tooge näiteid olukordadest, kus oleks vaja hõõrdejõudu suurendada! Kuidas hõõrdejõudu nende näidete puhul suurendatakse?
10. Tooge näiteid olukordadest, kus oleks vaja hõõrdejõudu vähendada! Kuidas hõõrdejõudu nende näidete puhul vähendatakse?