2. Lühendid Lühendeid läheb vaja selleks, et tekstis olevaid sagedasi sõnu lühendada.Tihti on ka lühendamine ruumi säästmiseks. Kirjutaja peab alati meeles pidama, et lugeja tema lühenditest aru saaks. Lühendid ei sobi ilukirjandusse, pidulikku või ametlikku teksti.
3. Lühendusviisid Algustähelühend Nt: a - aasta, R- reede, J -jaanuar Katkendlühend Tähed sõna algusest kuni algus- või järgsilbi esimese täishäälikuni. Nt: tr - trükk, õpil -õpilane, Lad-Ameerika – Ladina-Ameerika Valiktähtlühend Nt: nr -number, hr - härra, nt - näiteks, õa -õppeaasta, jne - jaa nii edasi
4. Suure algustähega kirjutatud sõnalühendid Ühinenud rahvaste organisatsioon- ÜRO Tallinna Ülikool- TLU Aktsiaselts- AS Esmaspäev- E Maailmameistrivõistlused- MM Eesti kroon- EEK Osaühing- OÜ . . .
6. Harjutav etteütlus Lp pr Ploom käis k.a K raam. Seal oli hr Kirss koos oma õpga. Nemad olid Tln-a tulnud juba E, et tähtsaid ajal dok uurida. Eelmisel õa nov teisel teisip/T oli ilus süg ilm. St, et eelmisel ÜRO koosol olid kõik ilma üle rõõmsad. Jan hakkab EEV kehtima EUR. Praegu on riigi rahaks EEK. Hommikul nägin TV-st ühe tundmatu AS-i rekl, mille tooteid hakatakse müüma al dets. Nemad kuulutasid, et Kaarli pst-l avatakse ka kaupl.