ݺߣ

ݺߣShare a Scribd company logo
"Українська політика у блогосфері. Від public relations до blogger relations" Леся Оробець, блогер-політик Udivi.net ,  Пуща-Водиця, 02.12.2010
П ропаганд а  у блогосфері  П ерсональний блог – не рупор пропаганди .   Б логери – не «електорат» для споживання партійних мес и джів  
Чому блогосфера є ключовим простором для прогресивного політика? Колишній губернатор Каліфорнії Арнольд Шварценеггер з послом СШа та Австрії у московському метро. Фото розміщено через  власний   екаунт у Twitter
I. Місце зосередження найбільш активних та прогресивних людей в Україні Українським блогерам ми зобов'язані присутністю Києва у грі "Монополія" та українському кіноперекладу
ІІ.  База союзників Зручність; - Сегментува ння  (за професійною, віковою, географічною... ознакою) ; -  Синергія контактів.    
ІІІ. Прорив інформаційної блокади Актуальн о  для тих, хто :   не має власних медіа  /  не контролює «головні кнопки».
Без жодного прес-релізу  –  безліч журналістів    - закликали допомогти людей з  поширенням інфи  (кілька сотень перепостів в соц. медіа) ; -  спрямували  активність мешканців району (розклеєні оголошення і розмови в дворах)  - через Twitter довідалися від  @одного_користувача , що Укрзалізниця приведе 200 працівників. Мобілізували громадупівтори - сотні людей прийшли на слухання через соц. медіа (а перемогли з перевагою в 33 голоси) -  журналісти висвітлили захід: було 5 ТВ камер – без жодного запрошення
«Как пилят в Транснефти» via  navalny Російський блогер   Олексій Навальний у своєму блозі розписав структуру нецільових витрат в компанії «Транснефть»   – збитки державі  $4 млрд .  Пост «Как пилят в Транснефти» (від 16.11.2010) зібрав понад  10 тис. коментарів .   
IV. Втілення в життя конкретних проектів та ініціатив  За тиждень петиція про захист ЗНО зібрала понад 2 тис. підписів
Труднощі взаємодії вітчизняних політиків та блогосфери  
І. Політики не знають чого вони хочуть від блогосфери   Політтехнологи малюють їм кінцевий продукт :  висок ий  рейтинг у Яндексі ;   кількість схвальних коментарів ; посилання в інших блогах. Отже, вибудовуються наступні стосунки між політиком і блогер а м и
ІІ. Блог політика – новий білборд    
ІІІ. Штат найманих працівників створюють уяву про підтримку     
IV. Скупка українських топових блогерів  Бо інакше не вміють працювати. Хочуть як ручних журналістів, так й "пригодованих" блогерів.   
Як результат, скептичне ставлення присутності політиків у блогосфері Замість того, щоб зосереджуватись на реалізації своїх ідей через web 2.0, треба витратити чималі зусилля, щоб довести банальне – я сам (а)  веду свій блог.
Але в цьому є свій «+» В идно політиків, які застосовують  неетичні  практики  –  О тже, можемо змоделювати їхню поведінку в оффлайновому житті.
Що треба робити?      
І. Ознайомтеся, що таке блогосфера, блогінг, blogger relations...  Принаймні, до  Wiki   Цілі blogger relations  - пошук і розвиток відносин з авторами-блогерами і модераторами спільнот, яких можна залучати до процесу розвитку проекту.  Способи : - Пошук цільових груп та окремих блогерів; - Коментування блогів; - Листування з лідерами думок; - Надання товарів на тестування; - Спілкування на оффлайнових заходах; - Створення бази людей з негативним / позитивним ставленням до проекту.  
Інгредієнти  успіху у блогосфері    
І. Навіщо Вам потрібен блог?    Блог повинен мати свою унікальну задачу, яка є складовою стратегії політичної діяльності (наголошую, не пропаганди!!!)  політика .    Яка саме задача – повинен визначитись сам ініціатор блогу.
ІІ. Персональне ведення сторінки Найшвидший спосіб погубити блог – довірити його блограйтерам  
ІІІ. Зверніть увагу на контент блогу Писати 100% про політику – і чим Ви відрізняєтесь від партійної газети?  
ІV. Блог – інструмент для втілення змін    Під час протидії функціонуванню заводу зі спалення сміття користувачі інтернету нам допомагали:  один повідомив, що Укрзалізниця приведе  200 осіб на гром. слухання ; - fundmarket.com.ua запропонував повісити банер акції на сайті;  - жіночка запропонувала власноруч виготовити листівки-запрошення на слухання та поширювала їх серед мешканців району.
V. Жодних ботів та куплених постів Не треба думати, що навколишнє середовище дурніше за вас ;   Проплачені пости  –  тим паче на політичну тематику  –  одразу кидаються в очі ; З анадто активні боти відлякують блогерів від дискусії.   
VI. Спілкування з людьми оффлайн   Баркемпи, конференції  – прекрасний майданчик для спілкування зі своїми читачами, хороші інструменти для розвіртуалення. Щ е один інструмент –  подкаст «Українська  а льтернатива».
Замість висновку: щирість - запорука BR-успіху політика Чим більше політики щирі з ним, тим більшу позитивну віддачу вони отримають.  Не прагніть підкорити б логосфер у.  З нею необхідно  співпрацювати  та  товари ш увати .. .
Заходьте, коментуйте,   пишіть листи , звертайтеся за допомогою lesyaorobets.livejournal.com @lesyaorobets Леся Оробець Леся Оробець [email_address]

More Related Content

Українська політика у блогосфері. Від public relations до blogger relations

  • 1. "Українська політика у блогосфері. Від public relations до blogger relations" Леся Оробець, блогер-політик Udivi.net , Пуща-Водиця, 02.12.2010
  • 2. П ропаганд а у блогосфері П ерсональний блог – не рупор пропаганди . Б логери – не «електорат» для споживання партійних мес и джів  
  • 3. Чому блогосфера є ключовим простором для прогресивного політика? Колишній губернатор Каліфорнії Арнольд Шварценеггер з послом СШа та Австрії у московському метро. Фото розміщено через власний екаунт у Twitter
  • 4. I. Місце зосередження найбільш активних та прогресивних людей в Україні Українським блогерам ми зобов'язані присутністю Києва у грі "Монополія" та українському кіноперекладу
  • 5. ІІ. База союзників Зручність; - Сегментува ння (за професійною, віковою, географічною... ознакою) ; - Синергія контактів.    
  • 6. ІІІ. Прорив інформаційної блокади Актуальн о для тих, хто : не має власних медіа / не контролює «головні кнопки».
  • 7. Без жодного прес-релізу – безліч журналістів   - закликали допомогти людей з поширенням інфи (кілька сотень перепостів в соц. медіа) ; - спрямували активність мешканців району (розклеєні оголошення і розмови в дворах)  - через Twitter довідалися від @одного_користувача , що Укрзалізниця приведе 200 працівників. Мобілізували громадупівтори - сотні людей прийшли на слухання через соц. медіа (а перемогли з перевагою в 33 голоси) - журналісти висвітлили захід: було 5 ТВ камер – без жодного запрошення
  • 8. «Как пилят в Транснефти» via navalny Російський блогер Олексій Навальний у своєму блозі розписав структуру нецільових витрат в компанії «Транснефть» – збитки державі $4 млрд . Пост «Как пилят в Транснефти» (від 16.11.2010) зібрав понад 10 тис. коментарів .  
  • 9. IV. Втілення в життя конкретних проектів та ініціатив За тиждень петиція про захист ЗНО зібрала понад 2 тис. підписів
  • 10. Труднощі взаємодії вітчизняних політиків та блогосфери  
  • 11. І. Політики не знають чого вони хочуть від блогосфери   Політтехнологи малюють їм кінцевий продукт : висок ий рейтинг у Яндексі ; кількість схвальних коментарів ; посилання в інших блогах. Отже, вибудовуються наступні стосунки між політиком і блогер а м и
  • 12. ІІ. Блог політика – новий білборд    
  • 13. ІІІ. Штат найманих працівників створюють уяву про підтримку    
  • 14. IV. Скупка українських топових блогерів Бо інакше не вміють працювати. Хочуть як ручних журналістів, так й "пригодованих" блогерів.  
  • 15. Як результат, скептичне ставлення присутності політиків у блогосфері Замість того, щоб зосереджуватись на реалізації своїх ідей через web 2.0, треба витратити чималі зусилля, щоб довести банальне – я сам (а) веду свій блог.
  • 16. Але в цьому є свій «+» В идно політиків, які застосовують неетичні практики – О тже, можемо змоделювати їхню поведінку в оффлайновому житті.
  • 18. І. Ознайомтеся, що таке блогосфера, блогінг, blogger relations... Принаймні, до Wiki   Цілі blogger relations - пошук і розвиток відносин з авторами-блогерами і модераторами спільнот, яких можна залучати до процесу розвитку проекту. Способи : - Пошук цільових груп та окремих блогерів; - Коментування блогів; - Листування з лідерами думок; - Надання товарів на тестування; - Спілкування на оффлайнових заходах; - Створення бази людей з негативним / позитивним ставленням до проекту.  
  • 19. Інгредієнти успіху у блогосфері    
  • 20. І. Навіщо Вам потрібен блог?   Блог повинен мати свою унікальну задачу, яка є складовою стратегії політичної діяльності (наголошую, не пропаганди!!!) політика .    Яка саме задача – повинен визначитись сам ініціатор блогу.
  • 21. ІІ. Персональне ведення сторінки Найшвидший спосіб погубити блог – довірити його блограйтерам  
  • 22. ІІІ. Зверніть увагу на контент блогу Писати 100% про політику – і чим Ви відрізняєтесь від партійної газети?  
  • 23. ІV. Блог – інструмент для втілення змін   Під час протидії функціонуванню заводу зі спалення сміття користувачі інтернету нам допомагали:  один повідомив, що Укрзалізниця приведе 200 осіб на гром. слухання ; - fundmarket.com.ua запропонував повісити банер акції на сайті;  - жіночка запропонувала власноруч виготовити листівки-запрошення на слухання та поширювала їх серед мешканців району.
  • 24. V. Жодних ботів та куплених постів Не треба думати, що навколишнє середовище дурніше за вас ; Проплачені пости – тим паче на політичну тематику – одразу кидаються в очі ; З анадто активні боти відлякують блогерів від дискусії.  
  • 25. VI. Спілкування з людьми оффлайн   Баркемпи, конференції – прекрасний майданчик для спілкування зі своїми читачами, хороші інструменти для розвіртуалення. Щ е один інструмент – подкаст «Українська а льтернатива».
  • 26. Замість висновку: щирість - запорука BR-успіху політика Чим більше політики щирі з ним, тим більшу позитивну віддачу вони отримають. Не прагніть підкорити б логосфер у. З нею необхідно співпрацювати та товари ш увати .. .
  • 27. Заходьте, коментуйте, пишіть листи , звертайтеся за допомогою lesyaorobets.livejournal.com @lesyaorobets Леся Оробець Леся Оробець [email_address]