ݺߣ

ݺߣShare a Scribd company logo
Név: Sági Daniella   Neptun Kód: IORKON


                                    Óravázlat

Óra, foglalkozás címe: A megismerési folyamatok
Iskola típusa: középiskola
Osztály: 10.
Óra helye a tantervben: október
Óra típusa: új ismereteket feldolgozó
Téma, témakör: A megismerési folyamatok
Tantárgy: pszichológia
Elsajátítandó fogalmak jegyzéke: érzékelés, észlelés, figyelem, emlékezet, képzelet
Kulcsszavak : érzékelés, észlelés, figyelem, emlékezet, képzelet
Korcsoport: 16-17 év
Időtartam: 2 óra
A tanulás célja, eredménye: a tanulók ismerkedjenek meg az általános pszichológia
alapjaival.
FEJLESZTÉSI CÉLOK
Az ismeretek, ismeretkörök tudása, mégpedig: megismerési folyamatok
A képességek, készségek, mégpedig: gondolkodás
Az attitűdök, viselkedésbeli jellemzők, mégpedig:
MÓDSZEREK ALKALMAZOTT MUNKAFORMÁK LEÍRÁSA
Hagyományos osztálytermi módszerek: beszélgetés, szemléltetés, magyarázat, ellenőrzés,
értékelés
A számítógéppel segített kooperatív tanulási módszerek: kollaboratív tudásépítés
Tervezett hálózatalapú konnektivista tanulási módszerek: Web 2.0 alkalmazása, interaktív
tábla, projekt

TAÍTÁSI-TANULÁSI ESZKÖZÖK FELSOROLÁSA:
  - interaktív tábla, képek
Az óra logikai felépítése (menete) és a tevékenységek (időarány, módszer eszközök,
     szemléltetés, számonkérés) különös tekintettel a hálózatalapú módszerek alkalmazására


Idő        Tartalom                          Órai tevékenység
 95                       Gondolatmenet,     Adat,     Módszerei,   Eszközei     Szemléltetés
perc                      részfeladat        név,      tevékenységi
                                             fogalom formái
                                             jelenség
15 perc    I. Motiváció   kísérletek    a              hang,        tantermi     Számítógép
                          megismerő                    természetes               es
                          folyamatokra –               és                        projekció,
                          segíti a témára              mesterkélt                szóbeli
                          való                         anyagok                   magyarázat
                          ráhangolódást                használata
10         II. Korábbi    általános          Mi      a
           ismeretek      pszichológiai      pszichol
                          ismeretek          ógia?
                                             Milyen
                                             tudomá
                                             ny?
                                             Mivel
                                             foglalko
                                             zó
                                             tudomá
                                             ny?
10 perc    aktivizálása   előző órán ezzel             hagyomány tantermi
                          a       témával              os
                          kapcsolatos
                          videó
                          megtekintése
10         részellenőrz   kvíz kérdések                szavazó                   számítógépe
           és,            szavazó géppel               géppel                    s projekció,
                                                                                 képpel
10         visszacsatol   kérdésekkel,                 hagyomány                 tanári
           ás,            melyik                       os                        magyarázat
           megerősítés    megismerési                  számítógépp               ,
                          folyamatról van              el
                          szó?
30         III. Új        Videók          érzékelé számítógépp                   számítógép
           ismeretek      kísérletekről:  s,        el segített
           feldolgozása   pl.:      Piagetészlelés,
                          „több-          emlékez
                          kevesebb”       et,
                          kísérlete       képzelet,
                                          figyelem
                                          ,
                                          gondolk
                                          odás
5          célkitűzés,    Mi befolyásolja           hagyomány                    szóbeli
Dzéڱ   a megismerési      os       magyarázat
    vetés         folyamatokat?
                  Miért „csalnak
                  meg néha az
                  érzékeink?”
5   IV.           A        tanulói   egyéni
    Összefoglal   munka
    ás            értékelése, házi
                  feladat
                  megadása,
                  érdeklődő
                  kérdések,      a
                  következő óra
                  anyagának
                  ismertetése

More Related Content

ó鲹á

  • 1. Név: Sági Daniella Neptun Kód: IORKON Óravázlat Óra, foglalkozás címe: A megismerési folyamatok Iskola típusa: középiskola Osztály: 10. Óra helye a tantervben: október Óra típusa: új ismereteket feldolgozó Téma, témakör: A megismerési folyamatok Tantárgy: pszichológia Elsajátítandó fogalmak jegyzéke: érzékelés, észlelés, figyelem, emlékezet, képzelet Kulcsszavak : érzékelés, észlelés, figyelem, emlékezet, képzelet Korcsoport: 16-17 év Időtartam: 2 óra A tanulás célja, eredménye: a tanulók ismerkedjenek meg az általános pszichológia alapjaival. FEJLESZTÉSI CÉLOK Az ismeretek, ismeretkörök tudása, mégpedig: megismerési folyamatok A képességek, készségek, mégpedig: gondolkodás Az attitűdök, viselkedésbeli jellemzők, mégpedig: MÓDSZEREK ALKALMAZOTT MUNKAFORMÁK LEÍRÁSA Hagyományos osztálytermi módszerek: beszélgetés, szemléltetés, magyarázat, ellenőrzés, értékelés A számítógéppel segített kooperatív tanulási módszerek: kollaboratív tudásépítés Tervezett hálózatalapú konnektivista tanulási módszerek: Web 2.0 alkalmazása, interaktív tábla, projekt TAÍTÁSI-TANULÁSI ESZKÖZÖK FELSOROLÁSA: - interaktív tábla, képek
  • 2. Az óra logikai felépítése (menete) és a tevékenységek (időarány, módszer eszközök, szemléltetés, számonkérés) különös tekintettel a hálózatalapú módszerek alkalmazására Idő Tartalom Órai tevékenység 95 Gondolatmenet, Adat, Módszerei, Eszközei Szemléltetés perc részfeladat név, tevékenységi fogalom formái jelenség 15 perc I. Motiváció kísérletek a hang, tantermi Számítógép megismerő természetes es folyamatokra – és projekció, segíti a témára mesterkélt szóbeli való anyagok magyarázat ráhangolódást használata 10 II. Korábbi általános Mi a ismeretek pszichológiai pszichol ismeretek ógia? Milyen tudomá ny? Mivel foglalko zó tudomá ny? 10 perc aktivizálása előző órán ezzel hagyomány tantermi a témával os kapcsolatos videó megtekintése 10 részellenőrz kvíz kérdések szavazó számítógépe és, szavazó géppel géppel s projekció, képpel 10 visszacsatol kérdésekkel, hagyomány tanári ás, melyik os magyarázat megerősítés megismerési számítógépp , folyamatról van el szó? 30 III. Új Videók érzékelé számítógépp számítógép ismeretek kísérletekről: s, el segített feldolgozása pl.: Piagetészlelés, „több- emlékez kevesebb” et, kísérlete képzelet, figyelem , gondolk odás 5 célkitűzés, Mi befolyásolja hagyomány szóbeli
  • 3. Dzéڱ a megismerési os magyarázat vetés folyamatokat? Miért „csalnak meg néha az érzékeink?” 5 IV. A tanulói egyéni Összefoglal munka ás értékelése, házi feladat megadása, érdeklődő kérdések, a következő óra anyagának ismertetése