際際滷

際際滷Share a Scribd company logo
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
WWW.CIKGUGORGEOUS.COM
RANCANGAN PENGAJARAH HARIAN
SAINS SK TAHUN 1
MINGGU 10
TARIKH 1/1/2022 MASA
HARI Ahad KELAS
TEMA BENDA HIDUP DAN BENDA BUKAN HIDUP
TAJUK Hidup atau Bukan Hidup
STANDARD KANDUNGAN 3.1 Benda hidup dan benda bukan hidup
STANDARD
PEMBELAJARAN
3.1.1(i)(ii)(iii)(iv)(v) Membanding dan membezakan benda hidup dan benda
bukan hidup berdasarkan ciri-ciri berikutiaitu bernafas,memerlukan air dan
makanan,bergerak,membesar dan membiak
OBJEKTIF KRITERIA KEJAYAAN
Pada akhir pengajaran dan pembelajaran ,murid
dapat:
1. Membanding dan membezakan lima benda
hidup dan benda bukan hidup berdasarkan
ciri-ciri berikutiaitu bernafas,memerlukan
air dan makanan,bergerak,membesar dan
membiak
Murid dapat :
1. Membanding dan membezakan __ daripada
lima benda hidup dan benda bukan hidup
berdasarkan ciri-ciri berikutiaitu bernafas,
memerlukan air dan makanan,bergerak,
membesar dan membiak
AKTIVITI PERMULAAN ( SET INDUKSI )
Aktiviti untuk menarik minatmurid,memaklumkan kepada murid tentang OP dan KK dan Merangsang ingatan
terhadap pembelajaran terdahulu
1. Murid mendengar penerangan guru tentang benda hidup dan benda bukan hidup.
AKTIVITI UTAMA ( AKTIVITI )
Penerangan kandungan pembelajaran, Contoh dan tunjuk cara. Peluang membuat latihan, Bimbingan dan
maklum balas berterusan, Beri pelbagai gaya pembelajaran,Cabaran bersesuaian untuk semua murid,
Peluang untuk belajar secara kolaboratif dan Pentaksiran untuk
1. Murid menyatakan perbezaan antara
manusia dengan robot. Same different
2. Murid menganalisis kandungan halaman 18
dan 19.
3. Murid menyatakan benda hidup dan bukan
hidup.
4. Murid menjalankan aktiviti secara individu.
5. Murid diberi lembaran kerja.
6. Murid melengkapkan jadual benda hidup
dan benda bukan hidup. Close Procedures
(Isikan Tempat Kosong)
7. Murid membantu murid lain yang tidak dapat
menjawab dengan betul.
8. Murid menjalankan perbincangan bersama
guru.
AKTIVITI PENUTUP ( PENUTUP )
1. Murid merumuskan isi pelajaran tentangbenda hidup dan benda bukan hidup dengan bimbingan guru.
KAEDAH PENGAJARAN Bersemuka
BUKU Buku Teks hlmn 016 Buku Aktiviti hlmn 000
ABM/BBM - STRATEGI PdP Pembelajaran
Konstektual
PAK-21 Same Different PAK-21 Close Procedures
(Isikan Tempat
Kosong)
KBAT Menilai KB -
PETA PEMIKIRAN - PENILAIAN P&P Hasil Kerja Murid
EMK : ILMU Nilai Murni EMK : NILAI Kasih Sayang
LATIHAN PEMULIHAN PENGAYAAN PENGUKUHAN
PENILAIAN
TP1 TP2 TP3 TP4 TP5 TP6
REFLEKSI ___ / ___ orang murid dapatmenguasai objektifpembelajaran dan diberi
latihan pengayaan / pengukuhan
___ / ___ orang murid tidak menguasai objektifpembelajaran dan diberi
latihan pemulihan
 Aktiviti pengajaran dan pembelajaran ditangguhkan kerana:
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
WWW.CIKGUGORGEOUS.COM
RANCANGAN PENGAJARAH HARIAN
SAINS SK TAHUN 1
MINGGU 10
TARIKH 1/1/2022 MASA
HARI Ahad KELAS
TEMA BENDA HIDUP DAN BENDA BUKAN HIDUP
TAJUK Hidup atau Bukan Hidup
STANDARD KANDUNGAN 3.1 Benda hidup dan benda bukan hidup
STANDARD
PEMBELAJARAN
3.1.1(i)(ii)(iii)(iv)(v) Membanding dan membezakan benda hidup dan benda
bukan hidup berdasarkan ciri-ciri berikutiaitu bernafas,memerlukan air dan
makanan,bergerak,membesar dan membiak
OBJEKTIF KRITERIA KEJAYAAN
Pada akhir pengajaran dan pembelajaran ,murid
dapat:
1. Membanding dan membezakan tiga benda
hidup dan benda bukan hidup berdasarkan
ciri-ciri berikutiaitu bernafas,memerlukan
air dan makanan,bergerak,membesar dan
membiak
Murid dapat :
1. Membanding dan membezakan __ daripada
lima benda hidup dan benda bukan hidup
berdasarkan ciri-ciri berikutiaitu bernafas,
memerlukan air dan makanan,bergerak,
membesar dan membiak
AKTIVITI PERMULAAN ( SET INDUKSI )
Aktiviti untuk menarik minatmurid,memaklumkan kepada murid tentang OP dan KK dan Merangsang ingatan
terhadap pembelajaran terdahulu
1. Murid mengimbas kembali tentang benda hidup dan benda bukan hidup.
AKTIVITI UTAMA ( AKTIVITI )
Penerangan kandungan pembelajaran, Contoh dan tunjuk cara. Peluang membuat latihan, Bimbingan dan
maklum balas berterusan, Beri pelbagai gaya pembelajaran,Cabaran bersesuaian untuk semua murid,
Peluang untuk belajar secara kolaboratif dan Pentaksiran untuk
1. Murid menjalankan aktiviti secara individu.
2. Murid menandakan (/) pada jawapan yang
betul. Checklist (Senarai Semak)
3. Murid ditunjukkan kad.
4. Murid menganalisis kad yang dipaparkan
5. Murid menyebuthidup atau bukan hidup.
Shout Out (Laungan)
6. Murid lain memberi respons sama ada betul
atau salah.
7. Murid berbincang bersama guru tentang
jawapan yang betul.
AKTIVITI PENUTUP ( PENUTUP )
1. Murid merumuskan isi pelajaran tentang benda hidup dan benda bukan hidup dengan bimbingan guru.
KAEDAH PENGAJARAN Bersemuka
BUKU Buku Teks hlmn 0000 Buku Aktiviti hlmn 013
ABM/BBM - STRATEGI PdP Pembelajaran
Konstektual
PAK-21 Checklist(Senarai Semak) PAK-21 Shout Out (Laungan)
KBAT Menilai KB -
PETA PEMIKIRAN - PENILAIAN P&P Hasil Kerja Murid
EMK : ILMU Nilai Murni EMK : NILAI Kasih Sayang
LATIHAN PEMULIHAN PENGAYAAN PENGUKUHAN
PENILAIAN
TP1 TP2 TP3 TP4 TP5 TP6
REFLEKSI ___ / ___ orang murid dapatmenguasai objektifpembelajaran dan diberi
latihan pengayaan / pengukuhan
___ / ___ orang murid tidak menguasai objektifpembelajaran dan diberi
latihan pemulihan
 Aktiviti pengajaran dan pembelajaran ditangguhkan kerana:
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
WWW.CIKGUGORGEOUS.COM
RANCANGAN PENGAJARAH HARIAN
SAINS SK TAHUN 1
MINGGU 10
TARIKH 1/1/2022 MASA
HARI Ahad KELAS
TEMA BENDA HIDUP DAN BENDA BUKAN HIDUP
TAJUK Hidup atau Bukan Hidup
STANDARD KANDUNGAN 3.1 Benda hidup dan benda bukan hidup
STANDARD
PEMBELAJARAN
3.1.1(i)(ii)(iii)(iv)(v) Membanding dan membezakan benda hidup dan benda
bukan hidup berdasarkan ciri-ciri berikutiaitu bernafas,memerlukan air dan
makanan,bergerak,membesar dan membiak
OBJEKTIF KRITERIA KEJAYAAN
Pada akhir pengajaran dan pembelajaran ,murid
dapat:
1. Membanding dan membezakan tiga benda
hidup dan benda bukan hidup berdasarkan
ciri-ciri berikutiaitu bernafas,memerlukan
air dan makanan,bergerak,membesar dan
membiak
Murid dapat :
1. Membanding dan membezakan __ daripada
lima benda hidup dan benda bukan hidup
berdasarkan ciri-ciri berikutiaitu bernafas,
memerlukan air dan makanan,bergerak,
membesar dan membiak
AKTIVITI PERMULAAN ( SET INDUKSI )
Aktiviti untuk menarik minatmurid,memaklumkan kepada murid tentang OP dan KK dan Merangsang ingatan
terhadap pembelajaran terdahulu
1. Murid mengimbas kembali tentang benda hidup dan benda bukan hidup.
AKTIVITI UTAMA ( AKTIVITI )
Penerangan kandungan pembelajaran, Contoh dan tunjuk cara. Peluang membuat latihan, Bimbingan d an
maklum balas berterusan, Beri pelbagai gaya pembelajaran,Cabaran bersesuaian untuk semua murid,
Peluang untuk belajar secara kolaboratif dan Pentaksiran untuk
1. Murid dibawa guru berjalan sekitar sekolah.
2. Murid mengenal pasti benda hidup dan
benda bukan hidup sepanjang berjalan.
Roam the Room (Tinjau Kongsi)
3. Murid diberi lembaran kerja.
4. Murid menjalankan aktiviti secara
berkumpulan.
5. Murid melengkapkan jadual benda hidup
dan benda bukan hidup sama ada menulis
atau melukis. Name It (Namakannya)
6. Murid berbincang sama ada jawapan
mereka betul atau salah.
7. Murid membantu rakan mereka yang tidak
dapatjawab dengan betul.
AKTIVITI PENUTUP ( PENUTUP )
1. Murid merumuskan isi pelajaran tentang benda hidup dan benda bukan hidup dengan bimbingan guru.
KAEDAH PENGAJARAN Bersemuka
BUKU Buku Teks hlmn 016 Buku Aktiviti hlmn 000
ABM/BBM - STRATEGI PdP Pembelajaran
Konstektual
PAK-21 Roam the Room (Tinjau
Kongsi)
PAK-21 Name It
(Namakannya)
KBAT Menilai KB -
PETA PEMIKIRAN - PENILAIAN P&P Hasil Kerja Murid
EMK : ILMU Nilai Murni EMK : NILAI Kasih Sayang
LATIHAN PEMULIHAN PENGAYAAN PENGUKUHAN
PENILAIAN
TP1 TP2 TP3 TP4 TP5 TP6
REFLEKSI ___ / ___ orang murid dapatmenguasai objektifpembelajaran dan diberi
latihan pengayaan / pengukuhan
___ / ___ orang murid tidak menguasai objektifpembelajaran dan diberi
latihan pemulihan
 Aktiviti pengajaran dan pembelajaran ditangguhkan kerana:

More Related Content

RPH MINGGU 10 SAINS THN 1

  • 1. RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN WWW.CIKGUGORGEOUS.COM RANCANGAN PENGAJARAH HARIAN SAINS SK TAHUN 1 MINGGU 10 TARIKH 1/1/2022 MASA HARI Ahad KELAS TEMA BENDA HIDUP DAN BENDA BUKAN HIDUP TAJUK Hidup atau Bukan Hidup STANDARD KANDUNGAN 3.1 Benda hidup dan benda bukan hidup STANDARD PEMBELAJARAN 3.1.1(i)(ii)(iii)(iv)(v) Membanding dan membezakan benda hidup dan benda bukan hidup berdasarkan ciri-ciri berikutiaitu bernafas,memerlukan air dan makanan,bergerak,membesar dan membiak OBJEKTIF KRITERIA KEJAYAAN Pada akhir pengajaran dan pembelajaran ,murid dapat: 1. Membanding dan membezakan lima benda hidup dan benda bukan hidup berdasarkan ciri-ciri berikutiaitu bernafas,memerlukan air dan makanan,bergerak,membesar dan membiak Murid dapat : 1. Membanding dan membezakan __ daripada lima benda hidup dan benda bukan hidup berdasarkan ciri-ciri berikutiaitu bernafas, memerlukan air dan makanan,bergerak, membesar dan membiak AKTIVITI PERMULAAN ( SET INDUKSI ) Aktiviti untuk menarik minatmurid,memaklumkan kepada murid tentang OP dan KK dan Merangsang ingatan terhadap pembelajaran terdahulu 1. Murid mendengar penerangan guru tentang benda hidup dan benda bukan hidup. AKTIVITI UTAMA ( AKTIVITI ) Penerangan kandungan pembelajaran, Contoh dan tunjuk cara. Peluang membuat latihan, Bimbingan dan maklum balas berterusan, Beri pelbagai gaya pembelajaran,Cabaran bersesuaian untuk semua murid, Peluang untuk belajar secara kolaboratif dan Pentaksiran untuk 1. Murid menyatakan perbezaan antara manusia dengan robot. Same different 2. Murid menganalisis kandungan halaman 18 dan 19. 3. Murid menyatakan benda hidup dan bukan hidup. 4. Murid menjalankan aktiviti secara individu. 5. Murid diberi lembaran kerja. 6. Murid melengkapkan jadual benda hidup dan benda bukan hidup. Close Procedures (Isikan Tempat Kosong) 7. Murid membantu murid lain yang tidak dapat menjawab dengan betul. 8. Murid menjalankan perbincangan bersama guru. AKTIVITI PENUTUP ( PENUTUP ) 1. Murid merumuskan isi pelajaran tentangbenda hidup dan benda bukan hidup dengan bimbingan guru. KAEDAH PENGAJARAN Bersemuka BUKU Buku Teks hlmn 016 Buku Aktiviti hlmn 000 ABM/BBM - STRATEGI PdP Pembelajaran Konstektual PAK-21 Same Different PAK-21 Close Procedures (Isikan Tempat Kosong) KBAT Menilai KB - PETA PEMIKIRAN - PENILAIAN P&P Hasil Kerja Murid EMK : ILMU Nilai Murni EMK : NILAI Kasih Sayang LATIHAN PEMULIHAN PENGAYAAN PENGUKUHAN PENILAIAN TP1 TP2 TP3 TP4 TP5 TP6 REFLEKSI ___ / ___ orang murid dapatmenguasai objektifpembelajaran dan diberi latihan pengayaan / pengukuhan ___ / ___ orang murid tidak menguasai objektifpembelajaran dan diberi latihan pemulihan Aktiviti pengajaran dan pembelajaran ditangguhkan kerana:
  • 2. RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN WWW.CIKGUGORGEOUS.COM RANCANGAN PENGAJARAH HARIAN SAINS SK TAHUN 1 MINGGU 10 TARIKH 1/1/2022 MASA HARI Ahad KELAS TEMA BENDA HIDUP DAN BENDA BUKAN HIDUP TAJUK Hidup atau Bukan Hidup STANDARD KANDUNGAN 3.1 Benda hidup dan benda bukan hidup STANDARD PEMBELAJARAN 3.1.1(i)(ii)(iii)(iv)(v) Membanding dan membezakan benda hidup dan benda bukan hidup berdasarkan ciri-ciri berikutiaitu bernafas,memerlukan air dan makanan,bergerak,membesar dan membiak OBJEKTIF KRITERIA KEJAYAAN Pada akhir pengajaran dan pembelajaran ,murid dapat: 1. Membanding dan membezakan tiga benda hidup dan benda bukan hidup berdasarkan ciri-ciri berikutiaitu bernafas,memerlukan air dan makanan,bergerak,membesar dan membiak Murid dapat : 1. Membanding dan membezakan __ daripada lima benda hidup dan benda bukan hidup berdasarkan ciri-ciri berikutiaitu bernafas, memerlukan air dan makanan,bergerak, membesar dan membiak AKTIVITI PERMULAAN ( SET INDUKSI ) Aktiviti untuk menarik minatmurid,memaklumkan kepada murid tentang OP dan KK dan Merangsang ingatan terhadap pembelajaran terdahulu 1. Murid mengimbas kembali tentang benda hidup dan benda bukan hidup. AKTIVITI UTAMA ( AKTIVITI ) Penerangan kandungan pembelajaran, Contoh dan tunjuk cara. Peluang membuat latihan, Bimbingan dan maklum balas berterusan, Beri pelbagai gaya pembelajaran,Cabaran bersesuaian untuk semua murid, Peluang untuk belajar secara kolaboratif dan Pentaksiran untuk 1. Murid menjalankan aktiviti secara individu. 2. Murid menandakan (/) pada jawapan yang betul. Checklist (Senarai Semak) 3. Murid ditunjukkan kad. 4. Murid menganalisis kad yang dipaparkan 5. Murid menyebuthidup atau bukan hidup. Shout Out (Laungan) 6. Murid lain memberi respons sama ada betul atau salah. 7. Murid berbincang bersama guru tentang jawapan yang betul. AKTIVITI PENUTUP ( PENUTUP ) 1. Murid merumuskan isi pelajaran tentang benda hidup dan benda bukan hidup dengan bimbingan guru. KAEDAH PENGAJARAN Bersemuka BUKU Buku Teks hlmn 0000 Buku Aktiviti hlmn 013 ABM/BBM - STRATEGI PdP Pembelajaran Konstektual PAK-21 Checklist(Senarai Semak) PAK-21 Shout Out (Laungan) KBAT Menilai KB - PETA PEMIKIRAN - PENILAIAN P&P Hasil Kerja Murid EMK : ILMU Nilai Murni EMK : NILAI Kasih Sayang LATIHAN PEMULIHAN PENGAYAAN PENGUKUHAN PENILAIAN TP1 TP2 TP3 TP4 TP5 TP6 REFLEKSI ___ / ___ orang murid dapatmenguasai objektifpembelajaran dan diberi latihan pengayaan / pengukuhan ___ / ___ orang murid tidak menguasai objektifpembelajaran dan diberi latihan pemulihan Aktiviti pengajaran dan pembelajaran ditangguhkan kerana:
  • 3. RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN WWW.CIKGUGORGEOUS.COM RANCANGAN PENGAJARAH HARIAN SAINS SK TAHUN 1 MINGGU 10 TARIKH 1/1/2022 MASA HARI Ahad KELAS TEMA BENDA HIDUP DAN BENDA BUKAN HIDUP TAJUK Hidup atau Bukan Hidup STANDARD KANDUNGAN 3.1 Benda hidup dan benda bukan hidup STANDARD PEMBELAJARAN 3.1.1(i)(ii)(iii)(iv)(v) Membanding dan membezakan benda hidup dan benda bukan hidup berdasarkan ciri-ciri berikutiaitu bernafas,memerlukan air dan makanan,bergerak,membesar dan membiak OBJEKTIF KRITERIA KEJAYAAN Pada akhir pengajaran dan pembelajaran ,murid dapat: 1. Membanding dan membezakan tiga benda hidup dan benda bukan hidup berdasarkan ciri-ciri berikutiaitu bernafas,memerlukan air dan makanan,bergerak,membesar dan membiak Murid dapat : 1. Membanding dan membezakan __ daripada lima benda hidup dan benda bukan hidup berdasarkan ciri-ciri berikutiaitu bernafas, memerlukan air dan makanan,bergerak, membesar dan membiak AKTIVITI PERMULAAN ( SET INDUKSI ) Aktiviti untuk menarik minatmurid,memaklumkan kepada murid tentang OP dan KK dan Merangsang ingatan terhadap pembelajaran terdahulu 1. Murid mengimbas kembali tentang benda hidup dan benda bukan hidup. AKTIVITI UTAMA ( AKTIVITI ) Penerangan kandungan pembelajaran, Contoh dan tunjuk cara. Peluang membuat latihan, Bimbingan d an maklum balas berterusan, Beri pelbagai gaya pembelajaran,Cabaran bersesuaian untuk semua murid, Peluang untuk belajar secara kolaboratif dan Pentaksiran untuk 1. Murid dibawa guru berjalan sekitar sekolah. 2. Murid mengenal pasti benda hidup dan benda bukan hidup sepanjang berjalan. Roam the Room (Tinjau Kongsi) 3. Murid diberi lembaran kerja. 4. Murid menjalankan aktiviti secara berkumpulan. 5. Murid melengkapkan jadual benda hidup dan benda bukan hidup sama ada menulis atau melukis. Name It (Namakannya) 6. Murid berbincang sama ada jawapan mereka betul atau salah. 7. Murid membantu rakan mereka yang tidak dapatjawab dengan betul. AKTIVITI PENUTUP ( PENUTUP ) 1. Murid merumuskan isi pelajaran tentang benda hidup dan benda bukan hidup dengan bimbingan guru. KAEDAH PENGAJARAN Bersemuka BUKU Buku Teks hlmn 016 Buku Aktiviti hlmn 000 ABM/BBM - STRATEGI PdP Pembelajaran Konstektual PAK-21 Roam the Room (Tinjau Kongsi) PAK-21 Name It (Namakannya) KBAT Menilai KB - PETA PEMIKIRAN - PENILAIAN P&P Hasil Kerja Murid EMK : ILMU Nilai Murni EMK : NILAI Kasih Sayang LATIHAN PEMULIHAN PENGAYAAN PENGUKUHAN PENILAIAN TP1 TP2 TP3 TP4 TP5 TP6 REFLEKSI ___ / ___ orang murid dapatmenguasai objektifpembelajaran dan diberi latihan pengayaan / pengukuhan ___ / ___ orang murid tidak menguasai objektifpembelajaran dan diberi latihan pemulihan Aktiviti pengajaran dan pembelajaran ditangguhkan kerana: