Урок з математики (4-Б кл.)Наталія КасардаТема. Письмове множення трицифрових чисел на двоцифрові. Задачі на знаходження чисел за двома різницями.
Мета: ознайомити учнів із алгоритмом множення трицифрового числа на двоцифрове; удосконалити вміння розв’язувати за дачі на знаходження числа за двома різницями, удосконалити вміння учнів розв’язувати задачі на знаходження дробу від числа і числа за його дробом; розвивати, увагу мислення; виховувати інтерес до уроків математики.
Вчитель - Гонак В.І.
Робочий зошит (Ч.4) за стандартом НУШ, 1 клас, Автори: С. О. Скворцова, О. В...VsimPPTРозробки до даного зошита шукайте на сайті http://new.vsimppt.com.ua
"Ознайомлення з дією ділення"Лидия РудаковаКушнір Наталія Володимирівна, вчитель початкових класів Криворізького науково-технічного металургійного ліцею №16
Календарне планування Математика 1 клас (За підручником Рівкінд Ф.М., Оляниць...Ковпитська ЗОШКалендарне планування Математика 1 клас (За підручником Рівкінд Ф.М., Оляницька Л.В.)
Додавання і віднімання іменованих чисел, виражених у мірах довжини і масиКовпитська ЗОШДодавання і віднімання іменованих чисел, виражених у мірах довжини і маси
Робочий зошит (Ч.4) за стандартом НУШ, 1 клас, Автори: С. О. Скворцова, О. В...VsimPPTРозробки до даного зошита шукайте на сайті http://new.vsimppt.com.ua
"Ознайомлення з дією ділення"Лидия РудаковаКушнір Наталія Володимирівна, вчитель початкових класів Криворізького науково-технічного металургійного ліцею №16
Календарне планування Математика 1 клас (За підручником Рівкінд Ф.М., Оляниць...Ковпитська ЗОШКалендарне планування Математика 1 клас (За підручником Рівкінд Ф.М., Оляницька Л.В.)
Додавання і віднімання іменованих чисел, виражених у мірах довжини і масиКовпитська ЗОШДодавання і віднімання іменованих чисел, виражених у мірах довжини і маси
СПАДЩИНА В. О. СУХОМЛИНСЬКОГО ЯК СКЛАДОВА МОРАЛЬНОГО ВИХОВАННЯ ПІДРОСТАЮЧОГО ...Ковпитська ЗОШСПАДЩИНА В. О. СУХОМЛИНСЬКОГО ЯК СКЛАДОВА МОРАЛЬНОГО ВИХОВАННЯ ПІДРОСТАЮЧОГО ПОКОЛІННЯ
ІСТОРИКО-ПЕДАГОГІЧНИЙ АЛЬМАНАХ В.О. СУХОМЛИНСЬКИЙ У ДІАЛОЗІ З СУЧАСНІСТЮКовпитська ЗОШІСТОРИКО-ПЕДАГОГІЧНИЙ АЛЬМАНАХ В.О. СУХОМЛИНСЬКИЙ У ДІАЛОЗІ З СУЧАСНІСТЮ
Витоки передшкільної освіти в педагогічному вимірі В.Сухомлинського реалії і ...Ковпитська ЗОШВитоки передшкільної освіти в педагогічному вимірі В.Сухомлинського реалії і перспективи
Методика навчання мистецтва у початковій школі Посібник для вчителів JI. М. ...Ковпитська ЗОШМетодика навчання мистецтва у початковій школі Посібник для вчителів JI. М. Масол
ВЧИМОСЯ ЖИТИ РАЗОМ. Посібник для вчителя З РОЗВИТКУ СОЦІАЛЬНИХ НАВИЧОК у курс...Ковпитська ЗОШВЧИМОСЯ ЖИТИ РАЗОМ. Посібник для вчителя З РОЗВИТКУ СОЦІАЛЬНИХ НАВИЧОК у курсі «Основи здоров’я» (початкова школа)
«ЧАРІВНА СКРИНЬКА КАЗОК МИКОЛИ ЗІНЧУКА»: віртуальна книжкова виставка до 100-...Чернівецька обласна бібліотека для дітейВидатний історик, етнограф, фольклорист, "чорнороб культури", правдивий подвижник - це все без перебільшення сказано про Миколу Антоновича Зінчука.
У 2025 році виповнюється 100 років з дня народження видатного фольклориста, який за 86 років свого життя пішки обійшов сотні гірських сіл, побував у кожному регіоні України, зустрічався з тисячами людей, які розповідали йому казки. Ця титанічна праця вилилась у сорокотомне видання "Українських народних казок".
Зінчук Микола Антонович народився 7 березня
1925 році в селі Кошелівка Червоноармійського
району Житомирської області.
458549.pptx fhffujikgibhikfloflodlesdelsdekidjssuserfed972Презентація для супроводу уроку у 6 класі НУШ на тему «Як організми співіснують у середовищі. Як складати ланцюги живлення.» містить посилання на інтерактиву вправу для перевірки знань. Матеріал буде корисний для онлайн уроку та як доповнення до розповіді вчителя на уроці, зацікавить учнів при вивченні розділу «Пізнаємо взаємозв’язки у природі» озв’язки між живими організмами»).
«Шевченкова весна під сонцем шани і любові»Бібліографи ОДБ ім. Т. Г. Шевченкавебмандрівка до 100-річчя заснування Шевченківського національного заповідника у Каневі
Одиниця вимірювання маси — тонна. Співвідношення між одиницями вимірювання
1. Одиниця вимірювання маси — тонна. Співвідношення між одиницямивимірювання
Мета:ознайомитиучнів з новою одиницею маси — тонною; установити
співвідношення між тонною, кілограмом і центнером; формувативміння
розв’язуватизадачіна зведення до одиниці (першого виду); вдосконалювати
обчислювальнінавички; розвиватилогічне мислення, творчіздібності; виховувати
старанність.
Хід уроку
I. Організаційний момент
II. Актуалізаціяопорних знань
1. Перевірка домашньогозавдання
2. Усні обчислення. Гра «Хтошвидше?» (див. додаток на с. 3)
3. Робота за таблицею
Запам’ятай!
Дециметр — десятачастина метра. Сантиметр — сота частина метра. Міліметр —
тисячначастина метра. Метр — тисячначастина кілометра.
4. Перетворенняіменованих чисел
— Запишіть у сантиметрах.
6 дм 2 см = ... 8 м = ... 5 м 4 дм 3 см = ...
— Запишіть у міліметрах.
8 см 6 мм = ... 7 дм 2 мм = ... 4 дм 8 см 1 мм = ...
— Запишіть у метрах.
350 дм = ... 700 см = ...
III. Повідомленнятеми уроку
— Сьогодніна уроці ми ознайомимосяз новою одиницею вимірювання маси,
пригадаємо вже відомі вам, встановимо відношення між одиницямимаси; будемо
розв’язуватизадачіна зведення до одиниці.
IV. Вивченнянового матеріалу
1. Підготовча робота
— Які одиницівимірювання маси ви знаєте?
— Які величини ми вимірюємо кілограмами? За допомогою якого приладу? (Терезів)
— Скільки кілограмів в 1 центнері?
— Усно розв’яжіть задачу (с. 40, завдання 249).
1 ц = 100 кг, отже, 100 : 2 = 50 (кг) — в одномумішку
2. Ознайомлення з одиницею маси — тонною
— Якщо потрібно дізнатися масу синього кита, які одиниці маси ми для цього
використаємо?
Тут у пригодістане найбільша одиниця маси — тонна.
1 т = 10 ц = 1000 кг
3. Первиннезакріплення
1) Усне розв’язування задачі(с. 40, завдання 250).
2) Порівняння іменованих чисел (с. 41, завдання 251).
Фізкультхвилинка
V. Розвиток математичнихзнань
1. Усне розв’язування задачі (с. 41, завдання 252)
— Яка маса бідона зі сметаною?
— Яка маса порожньогобідона?
— Скільки кілограмів сметани в цьому бідоні?
Розв’язання
2. 58 – 9 = 49 (кг)
2. Робота надзадачею (с. 41, завдання 253)
Аналіз задачі. Розв’язування задачівиразом.
Учитель акцентує увагу учнів на тому, що задачу можна розв’язатидвома
способами:
1-й спосіб: – – =
2-й спосіб: – ( + ) =
— Який спосіб для вас виявився легшим?
3. Робота надвзаємопов’язаними величинами(с. 41, завдання 254)
— Знайдіть невідомі величини за таблицями (усно).
— Якою дією знаходимо кількість предметів?
— Якою дією знаходимо масу одного предмета?
— Яку дію потрібно виконати, щоб знайти загальну масу предмета?
4. Робота надзадачею на зведення до одиниці (перший вид)
1) Підготовча робота(с. 41, завдання 255).
— Скільки зерна потрібно гусці на 9 місяців? (4 · 9 = 36 (кг))
2) Роботанад задачею (с. 41, завдання 256).
Учитель записує на дошці короткуумову задачі.
7 місяців — 49 кг зерна
3 місяці — ?
— Про що йдеться в задачі?
— Скільки зерна потрібно качці на 7 місяців?
— Про що можна дізнатися за цими даними? (Скільки кілограмів зерна потрібно
качці на 1 місяць.)
— Чи можна тоді дати відповідь на питання задачі?
— Як дізнаємося, скільки зерна потрібно качці на 3 місяці?
— Запишіть розв’язання задачі.
1) : = (кг) — качці на 1 місяць
2) · = (кг)
Відповідь: 21 кг зерна потрібно качці на 3 місяці.
VI. Підсумок уроку
— Які нові одиницімаси запам’ятали?
— Що цікавого почули на уроці?
VII. Домашнє завдання
С. 41, завдання 257.
Усні обчислення. Гра«Хто швидше?»