системи розселення. система міського розселення україни
1. Тема уроку .Система розселення. Система міськогорозселення.
Мета уроку:
1. Ознайомитися з системою розселення населення;
2. Дати характеристику типів міських поселень
3. Сформувати поняття про урбанізацію, субурбанізацію,
агломерацію;
4. Удосконалюватити навички логічного мислення шляхом
виявлення закономірностей у соціальних та економічних
процесах;
5. Розвивати вміння самостійно працювати з джерелами знань та
висловлювати свої думки, переконання.
Тип уроку: вивчення нового матеріалу.
Методи: мультимедійна презентація матеріалу, самостійна робота в групах, робота з
підручником,
атласом, настінними картами.
Форми роботи: колективна, індивідуальна , робота в малих групах,
Хід уроку.
Етапи уроку
Діяльність вчителя
Організація
Ознайомлення з темою уроку, метою, основними
навчальної діяльності поняттями теми (слайд 1,2)
Актуалізація
1. Схема – повторення (слайд 3)
опорних знань
Дерепортація
Смертність
Народжуванысть
N = 46 млн
Діяльність учнів
Починають роботу в
зошитах.
Усні відповіді учнів
Репортація
Еміграція
Імміграція
2. Питання:
- Скільки населення в Україні?
- Дайте визначення факторам , які впливають на
кількість населення?
Мотивація
Де живуть люди в Україні?
навчальної діяльності Наше завдання на уроці: розібратися , що це за населені
пункти, їх функції, та значення для людей?
-Міста
-села
-селища міського
типу
-хутора
Вивчення нового
матеріалу.
Записи у
Зошиті
Запис схеми у зошити
1. Система розселень (робота з поняттям,
слайд 4)
2. Типи поселень (слайд 5)
2. 3. Місто. Робота в малих групах: (слайд 6)
І гр.. –багатонаціональні міста
ІІ гр.. – економічні міста
ІІІ гр..- неекономічні міста
4. Визначте місто за функціями (слайд 7)
5. Класифікація міст за кількістю населення. (сл..8)
Завдання.Розподіліть правильно
кількість населення за діаграмою , наведіть
приклади дуже великих міст та мільйонерів.
6. Динаміка чисельності міського та сільського
населення.Завдання.
1. на сторінці 49 проаналізуйте динаміку міського
та сільського населення за останні 50 р
2. назвіть причини цих змін.
7. Урбанізація (сл.. 10, 11)Завдання .
1.Визначте за картою рівень урбанізації:
Донецької, Луганської,
Дніпропетровської області. Поясніть
думку.
2.Назвіть області з найменшим рівнем
урбанізації, назвіть причини.
8. Агломерації: одноядерні, двуядерні. Знайти та
показати на карті : Донецько – Макіївська,
Київська, Харьківська, Горлівсько – Єнакіївська,
Дніпропетровсько – Дніпродзержинська.(сл..12)
9. Трущобна урбанізація (сл..13)
Закріплення знань
(сл.14)
Домашнє завданн(сл.
15)
Основні поняття теми. Дати визначення.
Система розселення
Місто
Класифікація міст за функціям
Класифікація міст за кількістю населення
Урбанізація
Агломерація
Субурбанізація
Прочитати ст. 48 – 53, опираючись на записи в зошиті.
2. географічні задачі № 6, 7.
3. підготуватися самостійно в к/к позначати:
А) дуже великі міста та міста мільйонери
Б) найбільші агломерації
В) області з найвищим рівнем урбанізації та області з
найнижчим рівне урбанізації
Робота у групах та
усна відповідь.
Колективна робота.
Усна робота,
відповіді.
Письмова робота,
робота з атласом,
картою.
Робота в зошиті,
картою.
Оглядовий матеріал.
Усні відповіді учнів.
Записують у
щоденники.