ݺߣ

ݺߣShare a Scribd company logo
Урок-гра «Квадратні рівняння і не тільки»
Мета: відтворити знання про квадратні рівняння, його види, способи
розв‘язування, розширити творчі здібності учнів, уміння знаходити раціональні
способи розв‘язування рівнянь; показати різноманітність рівнянь; виховувати
уважність, кмітливість, самостійність, розвивати увагу, мислення, пам‘ять; формувати
уміння працювати самостійно, спілкуватись, допомагати іншим, розвивати у учнів
творчість, інтуіцію, любов та інтерес до математики.
Тип уроку: урок узагальнення та систематизації знань, умінь і навичок.
Методи форми та прийоми навчання: мозковий штурм, групова робота,
самостійне здобування інформації.
Девіз уроку: «Знати – це означає насамперед уміти користуватись знаннями»
Хід уроку
1. Організаційно-психологічна частина.
Учитель. Почати урок я вирішила зі слів: «Досягнення успішного результату
під час розв‘язування завдань – зовсім не привілей математики. Усе людське
життя – це не що інше, як бажання досягти успіху в розв‘язуванні все нових
питань та проблем.»
Перш ніж розпочати гру всім необхідно справитись із завданням «Розсипані
слова». (Кожній групі роздаються картки на яких написано по одному слову.
Необхідно скласти фразу)
Учитель: «Те, що я чую я забуваю.
Те, що я бачу й чую, я трохи пам‘ятаю.
Те, що я чую, бачу й обговорюю, я починаю розуміти.»
Продовжує команда, що перша склала фразу: «Коли я чую, бачу, обговорюю
й роблю, я набуваю знань і навичок».
Учитель: «Коли я передаю знання іншим, я стаю магістром.
Я бажаю успіху кожній команді і вважаю, що переможених не буде, оскільки
одні з вас маюсть можливість набути нових знань і навичок, а інші – набути
навичок майстра».
2. Акуалізація опорних знань і умінь.
1-й тур «Сьома грань»
Команди приймають участь у грі в тій послідовності, в якій вони склали фразу. Перша
команда має право вибору з 6 варіантів, друга – з 5 і т.д.
На дошці написано:
1. Рівняння.
2. Квадратні рівняння.
3. Формули та теореми.
4. Усний рахунок.
5. Досить одного погляду.
6. Знайти зайве.
Учитель: «Гральний кубик має 6 граней. У грі приймає участь 6 команд. Сьома
грань – то ваша особиста грань, ваші відчуття та уявлення, пам‘ять та увага. То ваші
знання, вміння і навички, ерудиція, інтуіція, здогадливість, ініціативність і здоровий
глузд».
Перша грань
1. Що називають рівнянням?
2. Що означає розв‘язати рівняння?
3. Що називають коренями рівняння?
4. Який загальний вигляд мають лінійні рівняння?
5. Скільки розв‘язків може мати лінійне рівняння?
6. Які рівняння називаються рівносильними?
Грань «Квадратні равняння»
1. Які рівняння називають квадратними?
2. На які рівняння поділяються квадратні рівняння?
3. Які рівняння називаються зведеними?
4. Скільки коренів може мати квадратне рівняння?
5. Від чого залежить кількість коренів рівняння?
6. Як назівають рівняння виду 02
=++ cbxax ?
Грань «Формули та теореми»
1. Як обчислити дискримінант?
2. За якими формулами обчислюють корені повного квадратного рівняння?
3. Як розкласти квадратний тричлен на множники?
4. Сформулюйте теорему Вієта.
5. Сформулюйте обернену теорему Вієта.
6. Для рівняння 02
=++ cbxax знайти 21 xx + .
Грань «Усний рахунок»
1. 01272
=+− xx .
2. 01282
=++ xx .
3. 01522
=−− xx .
4. 0202
=−+ xx .
5. Скласти квадратне рівняння, корені якого: 5 і 7.
6. 062
=−+ pxx . 21 −=x . Знайти р.
Грань «Досить одного погляду»
Скільки коренів мають рівняння?
1. 064 2
=−− xx .
2. 07022
=++ xx .
3. 0366025 2
=+− xx .
Які корені має рівняння?
4. 0152
=−− xx .
Скільки коренів має рівняння?
5. 045 24
=+− xx .
Які знаки мають корені рівняння?
6. 080722
=−+ xx .
(На таблицях написані рівняння, які показують командам).
Грань «Знайдіть зайве»
1. 073 2
=− xx
0252
=−x
034 2
=−+ xx
05 2
=x
2. 062
=−− xx
0342
=+− xx
0822
=−+ xx
0135 2
=−+ xx
3. 072
=−+ xx
012072
=++ xx
0132
=−+ xx
022
=−− xx
4. 073 2
=+− xx
0342
=−− xx
02 2
=−− xx
02 2
=− xx
5. 035,0 2
=−+ xx
032
=−− xx
022 2
=++ xx
024 2
=+− xx
6. 0652
=+− xx
0442
=+− xx
09124 2
=+− xx
011025 2
=++ xx
Запитання до команд
Якби команд-учасників було більше які б варіанти у «Знайдіть зайве» ви
запропонували б? (Правильна пропозиція оцінюється у 1 бал)
2-й тур «Відкриваємо нове»
Початок є –кінця пізнанню немає.
К. Левітін
На плакаті (дошці) написані рівняння:
0154 2
=++ xx
056 2
=−+ xx
01900991999 2
=−− xx
0126125 2
=−+ xx
020295297 2
=−+ xx
Учитель: «Знайдіть усно корені даних рівнянь».
Припускається, що використовуючи теорему Вієта для наведених квадратних рівнянь
учні справляться з першими двома рівняннями (по 1-му балу). Навчитись розв‘язувати
наступні рівняння усно – це і є завдання 2-го туру (командам надаються картки на яких
написано 3 рівняння).
Завдання 1.
а) 022
=−+ xx 1; -2
б) 0322
=−+ xx 1; -3
в) 0972 2
=−+ xx 1;
2
9−
Порівняйте корені. Що в них є спільного?
1. Обчисліть для кожного з рівнянь cba ++ .
2. Зробіть припущення, при якій залежності між коефіцієнтами квадратного рівняння
один із коренів дорівнює 1 і сформулюйте його в термінах «Якщо… то».
3. Чому дорівнює другий корінь рівняння? 11 =x
a
c
x =2
Завдання 2.
а) 022
=−− xx
0542
=−− xx
032 2
=−− xx
б) cba +− ?
в) 11 −=x
a
c
x −=2
Завдання 2 дається без підказок. Висновок учні роблять самостійно, або ж дане
завдання дається додому разом з доведенням даних фактів.
3-й тур «Історичний»
Будь-яка наука могла б пишатися такою історією, як історія математики, тому що
вона менш за все історія помилок.
Ще вавилоняни вміли розв‘язувати рівняння другого ступеня. Але як ви уже чули
кінця пізнанню немає. Сотні років вчені шукали формулу для розв‘язування рівнянь
третього, потім четвертого степенів.
Були періоди, коли починало здаватися, що людському розуму не під силу справитись
з такими задачами.
Можливо ви чули про діяльність Томаса Торквемади – жорстокого іспанського
інквізитора, який вважав, що розв‘язування таких рівнянь не під силу людям. І коли один із
його знайомих, математик Паоло Вільмес необережно сказав, що вміє розв‘язувати такі
рівняння його відправили на вогнище за зв‘язок з дияволом. Одначе ні трагічна доля одних,
ні невдачі інших не можуть зупинити прогрес. Вам було дано завдання здобути інформацію
з історію. В наступному турі вам необхідно буде вгадати ім‘я людини, про яку йтиме мова.
Завдання № 1
1. Уявіть собі алгебру без букв і знаків. Все на словах, все в умі. Така алгебра (пізніше її
назвали риторикою) вимагала великої майстерності і була дуже важкою. Зовсім важко стало
коли люди навчились розв‘язувати рівняння не тільки 1-го степеня й не тільки з одним
невідомим. Мовою науки була грецька. Греки тоді ще не знали цифр і позначали цифри за
допомогою букв.
Він придумав позначати спеціальними значками не тільки першу, але і другу, третю і
четверту степені невідомого. Він придумав деякі позначення для віднімання, рівності.
2. Наприклад рівняння 13103 2
=− xx він записав би так: γιισιςγυ
ΜΛ∆  .
3. Він придумав і 2 основних прийоми розв‘язування рівнянь: перенесення невідомого в
одну сторону і зведення подібних доданків.
4. Історія зберегла дуже мало відомостей про нього. Найімовірніше, що він жив у III –
IV ст. н.е. Дещо про його життя і про те, скільки років він прожив, можна дізнатися з напису
на могильній плиті, склавши і розв‘язавши гравірування з рівнянням.
5. Найважливішою з його праць є «Арифметика», яка складалася з 13 книг, шість з яких
збереглися до наших днів. В них налічується 189 задач з розв‘язками.
Відповідь: Діафант.
Завдання № 2
1. У віці 23 роки він влаштувався на службу у відому сім‘ю. Був секретарем власника
будинку і вчителем його 12-річної доньки. Саме вчителювання пробудило у молодого
юриста інтерес до математики.
2. Мав велику працездатність. Будучи чимось захопленим, учений міг працювати по 3
доби без сну.
3. Він прославився під час франко-іспанської війни. Його звинуватили у союзі з
дияволом та присудили до спалення на полум‘ї. На щастя для науки він не був страчений.
4. Близький радник і придворний учений французьких королів Генріха III та IV.
5. Він першим здогадався позначати не тільки букви, але й коефіцієнти біля них, адже
без цього формулу навіть неважку записати буде дуже важко. Першим став використовувати
дужки. Недарма його називають батьком алгебри.
6. Особливо він пишався усім тепер відомою теоремою.
Відповідь: Вієт.
Завдання № 3
1. Для математиків, які вміли після вавилонян, Евкліда і Аль-Хорезмі розв‘язувати
лінійні і квадратні рівняння, самим бажаним було розв‘язувати кубічні рівняння. Це
зрозуміло. Адже куби – це об‘єми, їх потрібно вміти обчислювати. Він першим зробив крок
у цьому напрямку. В одному з його трактатів дається класифікація рівнянь 1-го, 2-го і 3-го
степенів і їх розв‘язання геометричним способом.
2. Дату його народження змогли встановити не так давно, розшифрувавши його
гороскоп.
3. В молодому віці він керував обсерваторією і на основі глибоких астрономічних
спостережень створив календар, що був, як запевняють фахівці, точнішим за сучасний (він
відрізняється на 7 сек).
4. Життя і творчість його – це постійний пошук істини. На схилі літ він доходить такого
висновку:
Я тільки й знаю, що знання шукаю,
В найглибші таємниці проникаю.
Я дужаю вже 72 роки –
І бачу, що нічого я не знаю.
Це слова людини, яку називали справжнім тогочасним енциклопедистом. «Імам
Хорасанд», «Вчений муж століття», «Цар філософів Сходу і Заходу» - ось далеко не повний
перелік його почесних титулів. Він відомий як поет, творець оригінальних лірико-
філософських чотиривіршів. Рубаї – поетичні перлини поета. Писав він свої вірші на полях
наукових праць в години відпочинку. Рукописи його віршів досі не знайдено.
Хіба у Всесвіті найкращий твір не ми?
В очах у розуму зіниця й зір – не ми?
Це коло Всесвіту скидається на перстень,
А камінь, що горить ясніш од зір, - це ми.
Відповідь: Омар Хайям.
4-й тур «Груповий»
Швидкість потрібна, а
поквапливість шкідлива
О.В. Суворов
Команди отримують завдання – 6 рівнянь:
0365 24
−−− xx ( 3± )
028)3(11)3( 222
=++−+ xx ( 1± ; 2± )
03)2(2)2( 222
=−+−+ xxxx (3; 1; -1)
4)8)(7)(5)(4( =++++ xxxx (-6; 376 ±− )
01)1( 2
=−++ axxa при якому значенні a , 121 =+ xx (
2
1
−=a )
9)
1
(2)
1
(7 2
2
=+−+
x
x
x
x (
2
1
; 2)
Команді потрібно вміло розподілити рівняння. Від швидкості виконання завдання
залежить кількість балів.
Закінчення уроку
Учитель: « Що допомогло вам досягти успіху?Уміння аналізувати є дуже
важливим у наш насичений інформацією час. Людиною, що вміє аналізувати,
практично неможливо маніпулювати, вона завжди знайде вихід з будь-якої
ситуації.»
- Які знання, вміння було відтворено на уроці?
- Які нові знання отримано на уроці?
- Що нового для навчання, для подальшого життя ви винесли з уроку?
(Училися працювати самостійно, досягати успіху, допомагати іншим, спілкуватися.)
- Де, у яких ситуаціях ви можете використовувати набутий на уроці досвід?
Підсумок уроку
Підводиться підсумок гри. Називаються переможці.
Домашнє завдання
Учитель: «Працюючи разом, маючи поряд надійних партнерів, ви досягли успіху. Але і в
житті, і в навчанні часто для цього треба вміти працювати без допомоги, самостійно».
Після цього дається домашнє завдання.

More Related Content

урок гра квадратні рівняння

  • 1. Урок-гра «Квадратні рівняння і не тільки» Мета: відтворити знання про квадратні рівняння, його види, способи розв‘язування, розширити творчі здібності учнів, уміння знаходити раціональні способи розв‘язування рівнянь; показати різноманітність рівнянь; виховувати уважність, кмітливість, самостійність, розвивати увагу, мислення, пам‘ять; формувати уміння працювати самостійно, спілкуватись, допомагати іншим, розвивати у учнів творчість, інтуіцію, любов та інтерес до математики. Тип уроку: урок узагальнення та систематизації знань, умінь і навичок. Методи форми та прийоми навчання: мозковий штурм, групова робота, самостійне здобування інформації. Девіз уроку: «Знати – це означає насамперед уміти користуватись знаннями» Хід уроку 1. Організаційно-психологічна частина. Учитель. Почати урок я вирішила зі слів: «Досягнення успішного результату під час розв‘язування завдань – зовсім не привілей математики. Усе людське життя – це не що інше, як бажання досягти успіху в розв‘язуванні все нових питань та проблем.» Перш ніж розпочати гру всім необхідно справитись із завданням «Розсипані слова». (Кожній групі роздаються картки на яких написано по одному слову. Необхідно скласти фразу) Учитель: «Те, що я чую я забуваю. Те, що я бачу й чую, я трохи пам‘ятаю. Те, що я чую, бачу й обговорюю, я починаю розуміти.» Продовжує команда, що перша склала фразу: «Коли я чую, бачу, обговорюю й роблю, я набуваю знань і навичок». Учитель: «Коли я передаю знання іншим, я стаю магістром. Я бажаю успіху кожній команді і вважаю, що переможених не буде, оскільки одні з вас маюсть можливість набути нових знань і навичок, а інші – набути навичок майстра». 2. Акуалізація опорних знань і умінь. 1-й тур «Сьома грань» Команди приймають участь у грі в тій послідовності, в якій вони склали фразу. Перша команда має право вибору з 6 варіантів, друга – з 5 і т.д. На дошці написано: 1. Рівняння. 2. Квадратні рівняння. 3. Формули та теореми. 4. Усний рахунок. 5. Досить одного погляду. 6. Знайти зайве.
  • 2. Учитель: «Гральний кубик має 6 граней. У грі приймає участь 6 команд. Сьома грань – то ваша особиста грань, ваші відчуття та уявлення, пам‘ять та увага. То ваші знання, вміння і навички, ерудиція, інтуіція, здогадливість, ініціативність і здоровий глузд». Перша грань 1. Що називають рівнянням? 2. Що означає розв‘язати рівняння? 3. Що називають коренями рівняння? 4. Який загальний вигляд мають лінійні рівняння? 5. Скільки розв‘язків може мати лінійне рівняння? 6. Які рівняння називаються рівносильними? Грань «Квадратні равняння» 1. Які рівняння називають квадратними? 2. На які рівняння поділяються квадратні рівняння? 3. Які рівняння називаються зведеними? 4. Скільки коренів може мати квадратне рівняння? 5. Від чого залежить кількість коренів рівняння? 6. Як назівають рівняння виду 02 =++ cbxax ? Грань «Формули та теореми» 1. Як обчислити дискримінант? 2. За якими формулами обчислюють корені повного квадратного рівняння? 3. Як розкласти квадратний тричлен на множники? 4. Сформулюйте теорему Вієта. 5. Сформулюйте обернену теорему Вієта. 6. Для рівняння 02 =++ cbxax знайти 21 xx + .
  • 3. Грань «Усний рахунок» 1. 01272 =+− xx . 2. 01282 =++ xx . 3. 01522 =−− xx . 4. 0202 =−+ xx . 5. Скласти квадратне рівняння, корені якого: 5 і 7. 6. 062 =−+ pxx . 21 −=x . Знайти р. Грань «Досить одного погляду» Скільки коренів мають рівняння? 1. 064 2 =−− xx . 2. 07022 =++ xx . 3. 0366025 2 =+− xx . Які корені має рівняння? 4. 0152 =−− xx . Скільки коренів має рівняння? 5. 045 24 =+− xx . Які знаки мають корені рівняння? 6. 080722 =−+ xx . (На таблицях написані рівняння, які показують командам). Грань «Знайдіть зайве» 1. 073 2 =− xx 0252 =−x 034 2 =−+ xx 05 2 =x 2. 062 =−− xx 0342 =+− xx 0822 =−+ xx 0135 2 =−+ xx 3. 072 =−+ xx 012072 =++ xx 0132 =−+ xx 022 =−− xx 4. 073 2 =+− xx 0342 =−− xx 02 2 =−− xx 02 2 =− xx 5. 035,0 2 =−+ xx 032 =−− xx 022 2 =++ xx 024 2 =+− xx
  • 4. 6. 0652 =+− xx 0442 =+− xx 09124 2 =+− xx 011025 2 =++ xx Запитання до команд Якби команд-учасників було більше які б варіанти у «Знайдіть зайве» ви запропонували б? (Правильна пропозиція оцінюється у 1 бал) 2-й тур «Відкриваємо нове» Початок є –кінця пізнанню немає. К. Левітін На плакаті (дошці) написані рівняння: 0154 2 =++ xx 056 2 =−+ xx 01900991999 2 =−− xx 0126125 2 =−+ xx 020295297 2 =−+ xx Учитель: «Знайдіть усно корені даних рівнянь». Припускається, що використовуючи теорему Вієта для наведених квадратних рівнянь учні справляться з першими двома рівняннями (по 1-му балу). Навчитись розв‘язувати наступні рівняння усно – це і є завдання 2-го туру (командам надаються картки на яких написано 3 рівняння). Завдання 1. а) 022 =−+ xx 1; -2 б) 0322 =−+ xx 1; -3 в) 0972 2 =−+ xx 1; 2 9− Порівняйте корені. Що в них є спільного? 1. Обчисліть для кожного з рівнянь cba ++ . 2. Зробіть припущення, при якій залежності між коефіцієнтами квадратного рівняння один із коренів дорівнює 1 і сформулюйте його в термінах «Якщо… то». 3. Чому дорівнює другий корінь рівняння? 11 =x a c x =2 Завдання 2. а) 022 =−− xx 0542 =−− xx 032 2 =−− xx б) cba +− ? в) 11 −=x a c x −=2 Завдання 2 дається без підказок. Висновок учні роблять самостійно, або ж дане завдання дається додому разом з доведенням даних фактів. 3-й тур «Історичний»
  • 5. Будь-яка наука могла б пишатися такою історією, як історія математики, тому що вона менш за все історія помилок. Ще вавилоняни вміли розв‘язувати рівняння другого ступеня. Але як ви уже чули кінця пізнанню немає. Сотні років вчені шукали формулу для розв‘язування рівнянь третього, потім четвертого степенів. Були періоди, коли починало здаватися, що людському розуму не під силу справитись з такими задачами. Можливо ви чули про діяльність Томаса Торквемади – жорстокого іспанського інквізитора, який вважав, що розв‘язування таких рівнянь не під силу людям. І коли один із його знайомих, математик Паоло Вільмес необережно сказав, що вміє розв‘язувати такі рівняння його відправили на вогнище за зв‘язок з дияволом. Одначе ні трагічна доля одних, ні невдачі інших не можуть зупинити прогрес. Вам було дано завдання здобути інформацію з історію. В наступному турі вам необхідно буде вгадати ім‘я людини, про яку йтиме мова. Завдання № 1 1. Уявіть собі алгебру без букв і знаків. Все на словах, все в умі. Така алгебра (пізніше її назвали риторикою) вимагала великої майстерності і була дуже важкою. Зовсім важко стало коли люди навчились розв‘язувати рівняння не тільки 1-го степеня й не тільки з одним невідомим. Мовою науки була грецька. Греки тоді ще не знали цифр і позначали цифри за допомогою букв. Він придумав позначати спеціальними значками не тільки першу, але і другу, третю і четверту степені невідомого. Він придумав деякі позначення для віднімання, рівності. 2. Наприклад рівняння 13103 2 =− xx він записав би так: γιισιςγυ ΜΛ∆  . 3. Він придумав і 2 основних прийоми розв‘язування рівнянь: перенесення невідомого в одну сторону і зведення подібних доданків. 4. Історія зберегла дуже мало відомостей про нього. Найімовірніше, що він жив у III – IV ст. н.е. Дещо про його життя і про те, скільки років він прожив, можна дізнатися з напису на могильній плиті, склавши і розв‘язавши гравірування з рівнянням. 5. Найважливішою з його праць є «Арифметика», яка складалася з 13 книг, шість з яких збереглися до наших днів. В них налічується 189 задач з розв‘язками. Відповідь: Діафант. Завдання № 2 1. У віці 23 роки він влаштувався на службу у відому сім‘ю. Був секретарем власника будинку і вчителем його 12-річної доньки. Саме вчителювання пробудило у молодого юриста інтерес до математики. 2. Мав велику працездатність. Будучи чимось захопленим, учений міг працювати по 3 доби без сну. 3. Він прославився під час франко-іспанської війни. Його звинуватили у союзі з дияволом та присудили до спалення на полум‘ї. На щастя для науки він не був страчений. 4. Близький радник і придворний учений французьких королів Генріха III та IV. 5. Він першим здогадався позначати не тільки букви, але й коефіцієнти біля них, адже без цього формулу навіть неважку записати буде дуже важко. Першим став використовувати дужки. Недарма його називають батьком алгебри.
  • 6. 6. Особливо він пишався усім тепер відомою теоремою. Відповідь: Вієт. Завдання № 3 1. Для математиків, які вміли після вавилонян, Евкліда і Аль-Хорезмі розв‘язувати лінійні і квадратні рівняння, самим бажаним було розв‘язувати кубічні рівняння. Це зрозуміло. Адже куби – це об‘єми, їх потрібно вміти обчислювати. Він першим зробив крок у цьому напрямку. В одному з його трактатів дається класифікація рівнянь 1-го, 2-го і 3-го степенів і їх розв‘язання геометричним способом. 2. Дату його народження змогли встановити не так давно, розшифрувавши його гороскоп. 3. В молодому віці він керував обсерваторією і на основі глибоких астрономічних спостережень створив календар, що був, як запевняють фахівці, точнішим за сучасний (він відрізняється на 7 сек). 4. Життя і творчість його – це постійний пошук істини. На схилі літ він доходить такого висновку: Я тільки й знаю, що знання шукаю, В найглибші таємниці проникаю. Я дужаю вже 72 роки – І бачу, що нічого я не знаю. Це слова людини, яку називали справжнім тогочасним енциклопедистом. «Імам Хорасанд», «Вчений муж століття», «Цар філософів Сходу і Заходу» - ось далеко не повний перелік його почесних титулів. Він відомий як поет, творець оригінальних лірико- філософських чотиривіршів. Рубаї – поетичні перлини поета. Писав він свої вірші на полях наукових праць в години відпочинку. Рукописи його віршів досі не знайдено. Хіба у Всесвіті найкращий твір не ми? В очах у розуму зіниця й зір – не ми? Це коло Всесвіту скидається на перстень, А камінь, що горить ясніш од зір, - це ми. Відповідь: Омар Хайям. 4-й тур «Груповий» Швидкість потрібна, а поквапливість шкідлива О.В. Суворов Команди отримують завдання – 6 рівнянь: 0365 24 −−− xx ( 3± ) 028)3(11)3( 222 =++−+ xx ( 1± ; 2± ) 03)2(2)2( 222 =−+−+ xxxx (3; 1; -1) 4)8)(7)(5)(4( =++++ xxxx (-6; 376 ±− ) 01)1( 2 =−++ axxa при якому значенні a , 121 =+ xx ( 2 1 −=a ) 9) 1 (2) 1 (7 2 2 =+−+ x x x x ( 2 1 ; 2)
  • 7. Команді потрібно вміло розподілити рівняння. Від швидкості виконання завдання залежить кількість балів. Закінчення уроку Учитель: « Що допомогло вам досягти успіху?Уміння аналізувати є дуже важливим у наш насичений інформацією час. Людиною, що вміє аналізувати, практично неможливо маніпулювати, вона завжди знайде вихід з будь-якої ситуації.» - Які знання, вміння було відтворено на уроці? - Які нові знання отримано на уроці? - Що нового для навчання, для подальшого життя ви винесли з уроку? (Училися працювати самостійно, досягати успіху, допомагати іншим, спілкуватися.) - Де, у яких ситуаціях ви можете використовувати набутий на уроці досвід? Підсумок уроку Підводиться підсумок гри. Називаються переможці. Домашнє завдання Учитель: «Працюючи разом, маючи поряд надійних партнерів, ви досягли успіху. Але і в житті, і в навчанні часто для цього треба вміти працювати без допомоги, самостійно». Після цього дається домашнє завдання.