ݺߣ

ݺߣShare a Scribd company logo
Тема уроку. Розв‘язування раціональних рівнянь, що зводяться до
квадратних.
Мета уроку: повторити розв‘язування квадратних рівнянь методом
розкладання на множники, методом виділення квадрата двочлена, гафічним
методом, із застосуванням формул та теореми, оберненої до теореми Вієта;
відпрацювати навички та вміння розв‘язувати раціональні рівняння, що
зводяться до квадратних методом тотожних перетворень та методом введення
нової змінної; навести приклади застосування квадратних рівнянь під час
розв‘язування нестандартних завдань із зовнішнього незалежного оцінювання;
розвивати увагу, вміння знаходити та виправляти помилки, аналізувати різні
способи розв‘язання та обирати найбільш раціональні; виховувати почуття
взаємодопомоги.
Тип уроку. Урок відпрацювання вмінь та навичок.
Хід уроку.
І. Актуалізація опорних знань.
1. Фронтальна робота з учнями. Повторення основних понять, пов’язаних з
квадратними рівняннями. Заповнення кросворду, створеного за допомогою
програми Microsoft PowerPoint.
1) Р І В Н Я Н Н Я
2) К О Р І Н Ь
5) К О Е Ф І Ц І Є Н Т И
10) А Л Г Е Б Р А 8) Т Р И
7) Д В А
6) З В Е Д Е Н Е
4) Д И С К Р И М І Н А Н Т
3) Д Р У Г И Й
9) П А Р А Б О Л А
1) Рівність, яка містить невідоме (рівняння)
2) Число, яке задовольняє рівняння (корінь)
3) Степінь квадратного рівняння (другий)
4) Вираз b2
−4ac для квадратного рівняння (дискримінант)
5) Параметри a, b і c у квадратному рівняння (коефіцієнти)
6) Квадратне рівняння, перший коефіцієнт якого дорівнює одиниці
(зведене)
7) Скільки коренів має квадратне рівняння, якщо його дискримінант
додатний (два)
8) Скільки є видів неповних квадратних рівнянь (три)
9) Графік функції y=x2
(парабола)
10) Наука, яка багато століть розвивалась як наука про рівняння (алгебра)
2.Історичне повідомлення, підготовлено групою учнів. Презентація про
Франсуа Вієта.
3. Розв‘язування квадратних рівнянь різними способами. Учням пропонується
п’ять квадратних рівнянь. Діти аналізують коефіцієнти запропонованих рівнянь
та вирішують, яким способом більш раціонально розв’язати те чи інше
рівняння.
Біля дошки працює одночасно декілька учнів.
1) Метод розкладання на множники.
х2
+5х−14=0,
х2
+7х−2х−14=0,
х(х+7)−2(х+7)=0,
(х+7)(х−2)=0,
х=−7 або х=2.
2) Метод виділення квадрата двочлена.
х2
+10х−1=0,
х2
+10х+25−25−1=0,
(х+5)2
−26=0,
(х+5)2
=26,
.526x,526x
,265xабо265x
−−=−=
−=+=+
3) Застосування формул коренів квадратного рівняння.
3х2
+5х−2=0,
D=b2
−4ac=52
−4⋅3⋅(−2)=25+24=49,
.2
6
12
6
75
32
495
a2
Db
x
,
3
1
6
2
6
75
32
495
a2
Db
x
2
1
−=
−
=
−−
=
⋅
−−
=
−−
=
==
+−
=
⋅
+−
=
+−
=
4) Графічний метод.
х2
−х−2=0,
х2
=х+2.
Для побудови графіків функцій у=х2
, у=х+2 та знаходження абсцис точок
їх перетину застосувати програмний педагогічний засіб „Бібліотека
електронних наочностей „Алгебра 7-9 клас”.
5) Застосування теореми, оберненої до теореми Вієта.
х2
−х−2=0.
Числа −1 та 2 будуть коренями даного рівняння, бо −1+2=1=−b,
−1⋅2=−2=c.
ІІ. Розв‘язування рівнянь, які зводяться до квадратних.
1. Дробові раціональні рівняння.
№36.7(7) на стор. 258 підручника
( ) ( )( )
( ) ( ) ( )
( ) ( )
( ) ( )
( ) ( )
;0
55
50102510204
;0
55
5010)2510(204
;0
55
510554
;
55
10
5
1
5
4
;
25
10
5
1
2510
4
2
2
2
2
2
2
2
22
=
+−
+−−+−+
=
+−
+−+−−+
=
+−
−−−−+
+−
−
+
−
−
−
=
+
−
+−
xx
xxxx
xx
xxxx
xx
xxx
xxxx
xxxx
( ) ( )
( ) ( )
( ) ( )
.5,9
,0)5)(9(
,0)9(5)9(
.5,5,04559
,055)2,0454)1
;055
,0454
;0
55
454
2
22
2
2
2
2
−==
=+−
=−+−
−≠≠=−+−
≠+−=−−




≠+−
=−−
=
+−
++−
xx
xx
xxx
xxxxx
xxxx
xx
xx
xx
xx
Відповідь. х=9.
2. Цілі раціональні рівняння.
№37.1(5) на стор. 266 підручника
.02x9x4 24
=+−
Біля дошки працює два учні, розв’язуючи задане рівняння двома
способами.
Розв‘язування біквадратного
рівняння методом розкладання
на множники:
( )
( )( )
.
2
1
x2x
,
4
1
x,2x
,01x42x
,02x)2x(x4
,02xx8x4
,02x9x4
22
22
222
224
24
±=±=
==
=−−
=−−−
=+−−
=+−
Розв‘язування біквадратного рівняння
методом введення нової змінної:
.02x9x4 24
=+−
Позначимо tx2
= .
( )
( )
( ) .
4
1
8
2
8
79
42
499
a2
Db
t
,2
8
16
8
79
42
499
a2
Db
t
,4932812449ac4bD
,02t9t4
2
1
22
2
==
−
=
⋅
−−−
=
−−
=
==
+
=
⋅
+−−
=
+−
=
=−=⋅⋅−−=−=
=+−
Якщо 2t = , то
.2x,2x2
±==
Якщо
4
1
t = , то
.
2
1
x,
4
1
x2
±==
№37.7(1) на стор. 267 підручника
( ) ( ) .072x82x 222
=+−−−
Позначимо t2x2
=− .
( ) ( )
( )( )
.1t,7t
,01t7t
;07t7tt
,07tt7t
,07t8t
2
2
==
=−−
=−−−
=+−−
=+−
Якщо t=7, то Якщо t=1, то
.3x
,9x
,72x
2
2
±=
=
=−
.3x
,3x
,12x
2
2
±=
=
=−
ІІІ. Самостійна робота.
Самостійну роботу учні виконують в парах. Із запропонованих трьох
рівнянь різного рівня складності учні кожної пари самостійно обирають одне та
записують на картці його розв‘язання. Потім здають картки для перевірки
вчителю. Протягом уроку учні мають можливість збільшити кількість балів за
рахунок відповідей біля дошки або усних доповнень.
Завдання із збірника:
Мерзляк А. Г., Полонський В. Б., Рабінович Ю. М., Якір М. С. Збірник задач і
контрольних робіт з алгебри для 8 класу. – Харків: Гімназія, 2008. – 96 с.
№158 (5) на стор. 31 03x13x4 24
=+− (на 7 балів)
Метод розкладання на
множники:
( ) ( )
( )( )
.
2
1
x,3x
,
4
1
x,3x
,01x43x
,03x3xx4
,03xx12x4
,03x13x4
22
22
222
224
24
±=±=
==
=−−
=−−−
=+−−
=+−
Метод введення нової змінної:
Позначимо tx2
= .
( )
( )
( ) .
4
1
8
2
8
1113
42
12113
a2
Db
t
,3
8
24
8
1113
42
12113
a2
Db
t
,1214816934413ac4bD
,03t13t4
2
1
22
2
==
−
=
⋅
−−−
=
−−
=
==
+
=
⋅
+−−
=
+−
=
=−=⋅⋅−−=−=
=+−
Якщо 3t = , то
.3x
,3x2
±=
=
Якщо
4
1
t = , то
.
2
1
x
,
4
1
x2
±=
=
№159 (5) на стор. 31
x
5
x2x
21
x2x
14
22
=
+
−
−
(на 8 балів)
( ) ( )
( ) ( ) ( )( )
( )( )
( )
( )( )
( )( )
( )( )
,0
2x2xx
90x7x5
,0
2x2xx
20x570x7
,0
2x2xx
4x542x2128x14
,0
2x2xx
2x2x52x212x14
,0
x
5
2xx
21
2xx
14
,
x
5
x2x
21
x2x
14
2
2
2
22
=
+−
+−−
=
+−
+−+−
=
+−
−−+−+
=
+−
+−−−−+
=−
+
−
−
=
+
−
−
( )( )
( )( )
( )
.5
10
50
10
437
52
18497
a2
Db
x
;6,3
10
36
10
437
52
18497
a2
Db
x
.2x,2x,0x,184918004990547ac4bD
,02x2xx)2,090x7x5)1
;02x2xx
,090x7x5
2
1
22
2
2
−=
−
=
−−
=
⋅
−−
=
−−
=
==
+−
=
⋅
+−
=
+−
=
−≠≠≠=+=−⋅⋅−=−=
≠+−=−+



≠+−
=−+
Відповідь. −5 або 3,6.
№160 (7) на стор. 32 ( ) ( ) 24x5x2x5x 24224
=−−− (на 9 балів)
( ) ( ) 24x5x2x5x 24224
=−−− .
Позначимо tx5x 24
=− .
( ) ( )
( )( )
.4t,6t
,04t6t
,06t46tt
,024t4t6t
,024t2t
,24t2t
2
2
2
−==
=+−
=−+−
=−+−
=−−
=−
Якщо 6t = , то
( ) ( )
( )( )
.немаєкоренів,6x
,1x,6x
,01x6x
,06x6xx
,06xx6x
,06x5x
,6x5x
22
22
222
224
24
24
±=
−==
=+−
=−+−
=−+−
=−−
=−
Якщо 4t −= , то
( ) ( )
( )( )
.1x,2x
,1x,4x
,01x4x
,04x4xx
,04xx4x
,04x5x
,4x5x
22
22
222
224
24
24
±=±=
==
=−−
=−−−
=+−−
=+−
−=−
ІV. Розв‘язування нестандартних рівнянь.
1. Розглянути рівняння, які пропонуються в програмному педагогічному засобі
„Бібліотека електронних наочностей „Алгебра 7-9 клас”.
Спочатку проаналізувати крок 1, крок 2 та крок 3 розв‘язання рівняння:
Далі запропонувати учням позначити ( ) t2xx =+ та продовжити розв‘язання
даного рівняння на дошці:
( )
( ) ( )
( )( )
.1t,8t
,01t8t
,08t8tt
,08tt8t
,08t7t
,017t7t
,011t7t
2
2
2
2
−==
=+−
=−+−
=−+−
=−−
=−−−
=−+− Якшо 8t = , то
( )
( ) ( )
( )( )
.2x,4x
,02x4x
,04x24xx
,08x2x4x
,08x2x
,82xx
2
2
=−=
=−+
=+−+
=−−+
=−+
=+
Якшо 1t −= , то
( )
( )
.1x
,01x
,01x
,01x2x
,12xx
2
2
−=
=+
=+
=++
−=+
2. Розглянути рівняння, яке пропонувалося випускникам 11-х класів під час
зовнішнього незалежного оцінювання.
Група учнів отримала завдання знайти в Інтернеті тести для ЗНО та
вибрати приклади з рівняннями, які зводяться до квадратних. Цей фрагмент
уроку проводять самі учні (пропонують своїм однокласникам розв’язати
рівняння, викликають до дошки, аналізують можливі помилки, виставляють
бали за відповідь).
Укажіть корінь рівняння 9x6x2
=− , який належить проміжку ( ]1;2− .
А Б В Г Д
224 − 2 1 23 − 233 −
( )
( )
.233x
,183x
.3x,183x
,03x,183x
,03x,0999x6x
,09x6x,09x6x
,9x6xабо9x6x
,9x6x
2
22
22
22
2
±=
±=
=±=−
=−=−
=−=−−+−
−+−=−−
−=−=−
=−
V. Підсумок уроку. Повідомлення результатів самостійної роботи, оголошення
додаткових балів за роботу на уроці та виставлення оцінок за урок.
Застосувати таблицю для оцінювання, створену за допомогою табличного
редактора EXCEL.
VІ. Домашнє завдання. Повторити § 6 п. 36, 37.
№ 36.12 (1) стор. 259
2x
5
8x
39x
4x2x
2x3
3
2
2
−
=
−
+
+
++
+
,
№ 37.2 (4) стор. 267 070x3x 24
=−+ ,
№ 37.16 (3) стор. 268 ( ) ( )( )2222
2xx92xx10 −+=− (до розв‘язання даного
рівняння ознайомитися з вказівкою на стор. 350).
Список літератури:
1.Мерзляк А. Г., Полонський В. Б., Якір М. С. Алгебра: Підручник для 8 класу з
поглибленим вивченням математики. – Харків: Гімназія, 2008. – 368 с.
2. Мерзляк А. Г., Полонський В. Б., Рабінович Ю. М., Якір М. С. Збірник задач і
контрольних робіт з алгебри для 8 класу. – Харків: Гімназія, 2008. – 96 с.
3.Матеріали з сайту http://testportal.gov.ua/ .
1.Мерзляк А. Г., Полонський В. Б., Якір М. С. Алгебра: Підручник для 8 класу з
поглибленим вивченням математики. – Харків: Гімназія, 2008. – 368 с.
2. Мерзляк А. Г., Полонський В. Б., Рабінович Ю. М., Якір М. С. Збірник задач і
контрольних робіт з алгебри для 8 класу. – Харків: Гімназія, 2008. – 96 с.
3.Матеріали з сайту http://testportal.gov.ua/ .

More Related Content

розвязування раціональних рівнянь що зводяться до квадратних

  • 1. Тема уроку. Розв‘язування раціональних рівнянь, що зводяться до квадратних. Мета уроку: повторити розв‘язування квадратних рівнянь методом розкладання на множники, методом виділення квадрата двочлена, гафічним методом, із застосуванням формул та теореми, оберненої до теореми Вієта; відпрацювати навички та вміння розв‘язувати раціональні рівняння, що зводяться до квадратних методом тотожних перетворень та методом введення нової змінної; навести приклади застосування квадратних рівнянь під час розв‘язування нестандартних завдань із зовнішнього незалежного оцінювання; розвивати увагу, вміння знаходити та виправляти помилки, аналізувати різні способи розв‘язання та обирати найбільш раціональні; виховувати почуття взаємодопомоги. Тип уроку. Урок відпрацювання вмінь та навичок. Хід уроку. І. Актуалізація опорних знань. 1. Фронтальна робота з учнями. Повторення основних понять, пов’язаних з квадратними рівняннями. Заповнення кросворду, створеного за допомогою програми Microsoft PowerPoint. 1) Р І В Н Я Н Н Я 2) К О Р І Н Ь 5) К О Е Ф І Ц І Є Н Т И 10) А Л Г Е Б Р А 8) Т Р И 7) Д В А 6) З В Е Д Е Н Е 4) Д И С К Р И М І Н А Н Т 3) Д Р У Г И Й 9) П А Р А Б О Л А 1) Рівність, яка містить невідоме (рівняння) 2) Число, яке задовольняє рівняння (корінь) 3) Степінь квадратного рівняння (другий) 4) Вираз b2 −4ac для квадратного рівняння (дискримінант) 5) Параметри a, b і c у квадратному рівняння (коефіцієнти) 6) Квадратне рівняння, перший коефіцієнт якого дорівнює одиниці (зведене) 7) Скільки коренів має квадратне рівняння, якщо його дискримінант додатний (два) 8) Скільки є видів неповних квадратних рівнянь (три) 9) Графік функції y=x2 (парабола) 10) Наука, яка багато століть розвивалась як наука про рівняння (алгебра)
  • 2. 2.Історичне повідомлення, підготовлено групою учнів. Презентація про Франсуа Вієта. 3. Розв‘язування квадратних рівнянь різними способами. Учням пропонується п’ять квадратних рівнянь. Діти аналізують коефіцієнти запропонованих рівнянь та вирішують, яким способом більш раціонально розв’язати те чи інше рівняння. Біля дошки працює одночасно декілька учнів. 1) Метод розкладання на множники. х2 +5х−14=0, х2 +7х−2х−14=0, х(х+7)−2(х+7)=0, (х+7)(х−2)=0, х=−7 або х=2. 2) Метод виділення квадрата двочлена. х2 +10х−1=0, х2 +10х+25−25−1=0, (х+5)2 −26=0, (х+5)2 =26, .526x,526x ,265xабо265x −−=−= −=+=+ 3) Застосування формул коренів квадратного рівняння. 3х2 +5х−2=0, D=b2 −4ac=52 −4⋅3⋅(−2)=25+24=49, .2 6 12 6 75 32 495 a2 Db x , 3 1 6 2 6 75 32 495 a2 Db x 2 1 −= − = −− = ⋅ −− = −− = == +− = ⋅ +− = +− = 4) Графічний метод. х2 −х−2=0, х2 =х+2. Для побудови графіків функцій у=х2 , у=х+2 та знаходження абсцис точок їх перетину застосувати програмний педагогічний засіб „Бібліотека електронних наочностей „Алгебра 7-9 клас”.
  • 3. 5) Застосування теореми, оберненої до теореми Вієта. х2 −х−2=0. Числа −1 та 2 будуть коренями даного рівняння, бо −1+2=1=−b, −1⋅2=−2=c. ІІ. Розв‘язування рівнянь, які зводяться до квадратних. 1. Дробові раціональні рівняння. №36.7(7) на стор. 258 підручника ( ) ( )( ) ( ) ( ) ( ) ( ) ( ) ( ) ( ) ( ) ( ) ;0 55 50102510204 ;0 55 5010)2510(204 ;0 55 510554 ; 55 10 5 1 5 4 ; 25 10 5 1 2510 4 2 2 2 2 2 2 2 22 = +− +−−+−+ = +− +−+−−+ = +− −−−−+ +− − + − − − = + − +− xx xxxx xx xxxx xx xxx xxxx xxxx
  • 4. ( ) ( ) ( ) ( ) ( ) ( ) .5,9 ,0)5)(9( ,0)9(5)9( .5,5,04559 ,055)2,0454)1 ;055 ,0454 ;0 55 454 2 22 2 2 2 2 −== =+− =−+− −≠≠=−+− ≠+−=−−     ≠+− =−− = +− ++− xx xx xxx xxxxx xxxx xx xx xx xx Відповідь. х=9. 2. Цілі раціональні рівняння. №37.1(5) на стор. 266 підручника .02x9x4 24 =+− Біля дошки працює два учні, розв’язуючи задане рівняння двома способами. Розв‘язування біквадратного рівняння методом розкладання на множники: ( ) ( )( ) . 2 1 x2x , 4 1 x,2x ,01x42x ,02x)2x(x4 ,02xx8x4 ,02x9x4 22 22 222 224 24 ±=±= == =−− =−−− =+−− =+− Розв‘язування біквадратного рівняння методом введення нової змінної: .02x9x4 24 =+− Позначимо tx2 = . ( ) ( ) ( ) . 4 1 8 2 8 79 42 499 a2 Db t ,2 8 16 8 79 42 499 a2 Db t ,4932812449ac4bD ,02t9t4 2 1 22 2 == − = ⋅ −−− = −− = == + = ⋅ +−− = +− = =−=⋅⋅−−=−= =+− Якщо 2t = , то .2x,2x2 ±== Якщо 4 1 t = , то . 2 1 x, 4 1 x2 ±== №37.7(1) на стор. 267 підручника ( ) ( ) .072x82x 222 =+−−− Позначимо t2x2 =− . ( ) ( ) ( )( ) .1t,7t ,01t7t ;07t7tt ,07tt7t ,07t8t 2 2 == =−− =−−− =+−− =+− Якщо t=7, то Якщо t=1, то
  • 5. .3x ,9x ,72x 2 2 ±= = =− .3x ,3x ,12x 2 2 ±= = =− ІІІ. Самостійна робота. Самостійну роботу учні виконують в парах. Із запропонованих трьох рівнянь різного рівня складності учні кожної пари самостійно обирають одне та записують на картці його розв‘язання. Потім здають картки для перевірки вчителю. Протягом уроку учні мають можливість збільшити кількість балів за рахунок відповідей біля дошки або усних доповнень. Завдання із збірника: Мерзляк А. Г., Полонський В. Б., Рабінович Ю. М., Якір М. С. Збірник задач і контрольних робіт з алгебри для 8 класу. – Харків: Гімназія, 2008. – 96 с. №158 (5) на стор. 31 03x13x4 24 =+− (на 7 балів) Метод розкладання на множники: ( ) ( ) ( )( ) . 2 1 x,3x , 4 1 x,3x ,01x43x ,03x3xx4 ,03xx12x4 ,03x13x4 22 22 222 224 24 ±=±= == =−− =−−− =+−− =+− Метод введення нової змінної: Позначимо tx2 = . ( ) ( ) ( ) . 4 1 8 2 8 1113 42 12113 a2 Db t ,3 8 24 8 1113 42 12113 a2 Db t ,1214816934413ac4bD ,03t13t4 2 1 22 2 == − = ⋅ −−− = −− = == + = ⋅ +−− = +− = =−=⋅⋅−−=−= =+− Якщо 3t = , то .3x ,3x2 ±= = Якщо 4 1 t = , то . 2 1 x , 4 1 x2 ±= = №159 (5) на стор. 31 x 5 x2x 21 x2x 14 22 = + − − (на 8 балів)
  • 6. ( ) ( ) ( ) ( ) ( )( ) ( )( ) ( ) ( )( ) ( )( ) ( )( ) ,0 2x2xx 90x7x5 ,0 2x2xx 20x570x7 ,0 2x2xx 4x542x2128x14 ,0 2x2xx 2x2x52x212x14 ,0 x 5 2xx 21 2xx 14 , x 5 x2x 21 x2x 14 2 2 2 22 = +− +−− = +− +−+− = +− −−+−+ = +− +−−−−+ =− + − − = + − − ( )( ) ( )( ) ( ) .5 10 50 10 437 52 18497 a2 Db x ;6,3 10 36 10 437 52 18497 a2 Db x .2x,2x,0x,184918004990547ac4bD ,02x2xx)2,090x7x5)1 ;02x2xx ,090x7x5 2 1 22 2 2 −= − = −− = ⋅ −− = −− = == +− = ⋅ +− = +− = −≠≠≠=+=−⋅⋅−=−= ≠+−=−+    ≠+− =−+ Відповідь. −5 або 3,6. №160 (7) на стор. 32 ( ) ( ) 24x5x2x5x 24224 =−−− (на 9 балів) ( ) ( ) 24x5x2x5x 24224 =−−− . Позначимо tx5x 24 =− . ( ) ( ) ( )( ) .4t,6t ,04t6t ,06t46tt ,024t4t6t ,024t2t ,24t2t 2 2 2 −== =+− =−+− =−+− =−− =− Якщо 6t = , то ( ) ( ) ( )( ) .немаєкоренів,6x ,1x,6x ,01x6x ,06x6xx ,06xx6x ,06x5x ,6x5x 22 22 222 224 24 24 ±= −== =+− =−+− =−+− =−− =− Якщо 4t −= , то ( ) ( ) ( )( ) .1x,2x ,1x,4x ,01x4x ,04x4xx ,04xx4x ,04x5x ,4x5x 22 22 222 224 24 24 ±=±= == =−− =−−− =+−− =+− −=−
  • 7. ІV. Розв‘язування нестандартних рівнянь. 1. Розглянути рівняння, які пропонуються в програмному педагогічному засобі „Бібліотека електронних наочностей „Алгебра 7-9 клас”. Спочатку проаналізувати крок 1, крок 2 та крок 3 розв‘язання рівняння:
  • 8. Далі запропонувати учням позначити ( ) t2xx =+ та продовжити розв‘язання даного рівняння на дошці: ( ) ( ) ( ) ( )( ) .1t,8t ,01t8t ,08t8tt ,08tt8t ,08t7t ,017t7t ,011t7t 2 2 2 2 −== =+− =−+− =−+− =−− =−−− =−+− Якшо 8t = , то ( ) ( ) ( ) ( )( ) .2x,4x ,02x4x ,04x24xx ,08x2x4x ,08x2x ,82xx 2 2 =−= =−+ =+−+ =−−+ =−+ =+ Якшо 1t −= , то ( ) ( ) .1x ,01x ,01x ,01x2x ,12xx 2 2 −= =+ =+ =++ −=+ 2. Розглянути рівняння, яке пропонувалося випускникам 11-х класів під час зовнішнього незалежного оцінювання. Група учнів отримала завдання знайти в Інтернеті тести для ЗНО та вибрати приклади з рівняннями, які зводяться до квадратних. Цей фрагмент уроку проводять самі учні (пропонують своїм однокласникам розв’язати рівняння, викликають до дошки, аналізують можливі помилки, виставляють бали за відповідь). Укажіть корінь рівняння 9x6x2 =− , який належить проміжку ( ]1;2− . А Б В Г Д 224 − 2 1 23 − 233 − ( ) ( ) .233x ,183x .3x,183x ,03x,183x ,03x,0999x6x ,09x6x,09x6x ,9x6xабо9x6x ,9x6x 2 22 22 22 2 ±= ±= =±=− =−=− =−=−−+− −+−=−− −=−=− =− V. Підсумок уроку. Повідомлення результатів самостійної роботи, оголошення додаткових балів за роботу на уроці та виставлення оцінок за урок. Застосувати таблицю для оцінювання, створену за допомогою табличного редактора EXCEL. VІ. Домашнє завдання. Повторити § 6 п. 36, 37. № 36.12 (1) стор. 259 2x 5 8x 39x 4x2x 2x3 3 2 2 − = − + + ++ + , № 37.2 (4) стор. 267 070x3x 24 =−+ , № 37.16 (3) стор. 268 ( ) ( )( )2222 2xx92xx10 −+=− (до розв‘язання даного рівняння ознайомитися з вказівкою на стор. 350). Список літератури:
  • 9. 1.Мерзляк А. Г., Полонський В. Б., Якір М. С. Алгебра: Підручник для 8 класу з поглибленим вивченням математики. – Харків: Гімназія, 2008. – 368 с. 2. Мерзляк А. Г., Полонський В. Б., Рабінович Ю. М., Якір М. С. Збірник задач і контрольних робіт з алгебри для 8 класу. – Харків: Гімназія, 2008. – 96 с. 3.Матеріали з сайту http://testportal.gov.ua/ .
  • 10. 1.Мерзляк А. Г., Полонський В. Б., Якір М. С. Алгебра: Підручник для 8 класу з поглибленим вивченням математики. – Харків: Гімназія, 2008. – 368 с. 2. Мерзляк А. Г., Полонський В. Б., Рабінович Ю. М., Якір М. С. Збірник задач і контрольних робіт з алгебри для 8 класу. – Харків: Гімназія, 2008. – 96 с. 3.Матеріали з сайту http://testportal.gov.ua/ .