ݺߣ

ݺߣShare a Scribd company logo
Тема:
Мета:
 ознайомитиучнів з будовоюперіодичної системихімічних елементів;
 сформуватинавички визначення положення хімічного елемента в
періодичній системі;
 розвивативміння працювати з періодичноюсистемою.
Тип уроку: комбінований.
Форми роботи: фронтальна бесіда, диктант, розповідь, самостійна робота.
Обладнання і реактиви: роздатковий матеріал, періодична система
хімічних елементів.
Хід уроку
І. Організаційнийетап
ІІ. Перевірка домашнього завдання
ІІІ. Повторення вивченогоматеріалу
- хімічний диктант (символи і назви хімічних елементів)
IV. Вивчення новогоматеріалу
1. Актуалізаціяопорних знань (фронтальна бесіда):
 що таке «Атом»?
 що таке «Молекула»?
 що таке «Хімічний елемент»?
 які відомості можна одержати з періодичної системи хімічних
елементів?
2. Будова періодичноїсистеми хімічнихелементів (розповідь учителя:
«Екскурсія вісторію розвитку періодичноїсистеми»)
 Періоди – це горизонтальнірядиперіодичної системи.
 Маліперіоди – І; ІІ; ІІІ.
 Великіперіоди – IV; V; VI; VII. (складаються з двох рядів хімічних
елементів).
Крім періодів існують ще групи.
 Групи – вертикальний ряд елементів.
Групи поділяються на головні та побічні підгрупи. В головних (як і в
побічних) підгрупах об’єдналися елементи з подібними хімічними
властивостями, хоча вони можуть відрізнятись за фізичними властивостями.
Наприклад, галогени. Перший і другий члени групи – гази, третій – рідина, а
четвертий – тверда речовина.
Але потрібно уточнити, що фізичні властивості характерні не для
елементів, а для простих речовин, які вони утворюють.
V. Закріплення та систематизація знань
1. Усне опитування класу(вчитель вказує на елемент – учень називає
«координати» йогорозташування).
Фізкультхвилинка
2. Завдання – гра: «Розгадай кросворд»
І варіант
1
Е
2
Л
3
Е
4
М
5
Е
6
Н
7
Т
8
И
Відгадайте елемент, за його положенням в періодичній системі
1. Період – 2, група – V, головнапідгрупа
2. Період – 4, група – VI, головнапідгрупа
3. Період – 5, група – І, побічна підгрупа
4. Період – 5, група – ІІ, побічна підгрупа
5. Період – 2, група – ІІ, головнапідгрупа
6. Період – 2, група –IV, головна підгрупа
7. Період – 5, група – ІІ, головнапідгрупа
8. Період – 5, група – V, головнапідгрупа
ІІ варіант
1
М
2
О
3
Л
4
Е
5
К
6
У
7
Л
8
А
Відгадайте елемент, за його положенням в періодичній системі
1. Період – 4, група – ІV, головнапідгрупа
2. Період – 4, група – VIІ, головнапідгрупа
3. Період – 6, група – ІІІ, побічна підгрупа
4. Період – 5, група – VІІІ, головна підгрупа
5. Період – 7, група – ІІІ, побічна підгрупа
6. Період – 6, група –IІ, побічна підгрупа
7. Період – 4, група – ІІІ, головнапідгрупа
8. Період – 4, група – V, побічна підгрупа
VІ. Підбиття підсумків уроку
VІІ. Домашнє завдання
 Вивчити параграф;
 Відгадати ключове слово в кросворді.
Відгадайте елемент, за його положенням в періодичній системі
1. Період – 5, група – ІІ, побічна підгрупа
2. Період – 6, група – VІ, головнапідгрупа
3. Період – 3, група – VІІ, головнапідгрупа
4. Період – 5, група – ІІ, головнапідгрупа
5. Період – 5, група – VІІІ, побічна підгрупа
6. Період – 4, група –V, головнапідгрупа
7. Період – 4, група – ІІ, головнапідгрупа
8. Період – 6, група – VІ, побічна підгрупа
Ключовеслово: «МОЛОДЕЦЬ»
5 7
1 4 6 8
2 3

More Related Content

урок поняття про періодичну систему хімічних елементів д.і.менделєєва

  • 1. Тема: Мета:  ознайомитиучнів з будовоюперіодичної системихімічних елементів;  сформуватинавички визначення положення хімічного елемента в періодичній системі;  розвивативміння працювати з періодичноюсистемою. Тип уроку: комбінований. Форми роботи: фронтальна бесіда, диктант, розповідь, самостійна робота. Обладнання і реактиви: роздатковий матеріал, періодична система хімічних елементів. Хід уроку І. Організаційнийетап ІІ. Перевірка домашнього завдання ІІІ. Повторення вивченогоматеріалу - хімічний диктант (символи і назви хімічних елементів) IV. Вивчення новогоматеріалу 1. Актуалізаціяопорних знань (фронтальна бесіда):  що таке «Атом»?  що таке «Молекула»?  що таке «Хімічний елемент»?  які відомості можна одержати з періодичної системи хімічних елементів? 2. Будова періодичноїсистеми хімічнихелементів (розповідь учителя: «Екскурсія вісторію розвитку періодичноїсистеми»)
  • 2.  Періоди – це горизонтальнірядиперіодичної системи.  Маліперіоди – І; ІІ; ІІІ.  Великіперіоди – IV; V; VI; VII. (складаються з двох рядів хімічних елементів). Крім періодів існують ще групи.  Групи – вертикальний ряд елементів. Групи поділяються на головні та побічні підгрупи. В головних (як і в побічних) підгрупах об’єдналися елементи з подібними хімічними властивостями, хоча вони можуть відрізнятись за фізичними властивостями. Наприклад, галогени. Перший і другий члени групи – гази, третій – рідина, а четвертий – тверда речовина. Але потрібно уточнити, що фізичні властивості характерні не для елементів, а для простих речовин, які вони утворюють. V. Закріплення та систематизація знань 1. Усне опитування класу(вчитель вказує на елемент – учень називає «координати» йогорозташування). Фізкультхвилинка 2. Завдання – гра: «Розгадай кросворд» І варіант 1 Е 2 Л 3 Е 4 М 5 Е 6 Н 7 Т 8 И
  • 3. Відгадайте елемент, за його положенням в періодичній системі 1. Період – 2, група – V, головнапідгрупа 2. Період – 4, група – VI, головнапідгрупа 3. Період – 5, група – І, побічна підгрупа 4. Період – 5, група – ІІ, побічна підгрупа 5. Період – 2, група – ІІ, головнапідгрупа 6. Період – 2, група –IV, головна підгрупа 7. Період – 5, група – ІІ, головнапідгрупа 8. Період – 5, група – V, головнапідгрупа ІІ варіант 1 М 2 О 3 Л 4 Е 5 К 6 У 7 Л 8 А Відгадайте елемент, за його положенням в періодичній системі 1. Період – 4, група – ІV, головнапідгрупа 2. Період – 4, група – VIІ, головнапідгрупа 3. Період – 6, група – ІІІ, побічна підгрупа 4. Період – 5, група – VІІІ, головна підгрупа 5. Період – 7, група – ІІІ, побічна підгрупа 6. Період – 6, група –IІ, побічна підгрупа 7. Період – 4, група – ІІІ, головнапідгрупа 8. Період – 4, група – V, побічна підгрупа VІ. Підбиття підсумків уроку
  • 4. VІІ. Домашнє завдання  Вивчити параграф;  Відгадати ключове слово в кросворді. Відгадайте елемент, за його положенням в періодичній системі 1. Період – 5, група – ІІ, побічна підгрупа 2. Період – 6, група – VІ, головнапідгрупа 3. Період – 3, група – VІІ, головнапідгрупа 4. Період – 5, група – ІІ, головнапідгрупа 5. Період – 5, група – VІІІ, побічна підгрупа 6. Період – 4, група –V, головнапідгрупа 7. Період – 4, група – ІІ, головнапідгрупа 8. Період – 6, група – VІ, побічна підгрупа Ключовеслово: «МОЛОДЕЦЬ» 5 7 1 4 6 8 2 3