Інтегрований урок з алгебри та інформатики
по темі:
Узагальнення і систематизація знань,
умінь та навичок з теми:
‘‘Функція. Властивості функції.
Функція у = ах2 + bх + с.
Розв’язування квадратичних нерівностей’’.
’’Використання можливостей текстового
редактора Microsoft Word для побудови
графіків квадратичної функції.’’
1 of 15
Download to read offline
More Related Content
тема
1. Вільшанська загальноосвітня школа І – ІІІ ступенів
Інтегрований урок з алгебри та інформатики
по темі:
Узагальнення і систематизація знань,
умінь та навичок з теми:
‘‘Функція. Властивості функції.
Функція у = ах2
+ bх + с.
Розв’язування квадратичних нерівностей’’.
’’Використання можливостей текстового
редактора Microsoft Word для побудови
графіків квадратичної функції.’’
9 –А клас
Учителі: Ларіонова
В.Ю.
СівакЗ.Т.
2. Тема : Узагальненняі систематизаціязнань, умінь та
навичок з теми: ‘‘Функція. Властивості функції.
Функція у = ах2
+ х + с.
Розв’язуванняквадратичних нерівностей’’.
’’Використання можливостейтекстовогоредактора
MicrosoftWordдля побудови графіків квадратичної
функції.’’
Мета уроку:
Навчальна: Повторити, систематизувати та узагальнити
знання, способи дій, які опанували учні з теми.
Підготовка до виконання учнями контрольної
роботи.
Розвивальна: Формувати математичне мислення;
розвивати усне мовлення, слухове зосередження.
Виховна: Виховувати інтерес до предметів алгебри,
інформатики; культуру мислення; уміння
співпрацювати в колективі; толерантно ставитися
до думок інших; аргументовано висловлювати
свої міркування.
(слайд №1)
3. Тип уроку: Систематизація та узагальнення знань, вмінь.
Наочність та обладнання: Комп’ютери, таблиці, шаблони,
картки, приладдя, тести.
Хід уроку.
І. Організаційний момент.
Налаштуватиклас на здійснення навчально – пізнавальноїдіяльностіна уроці;
Перевірити наявність підручників, зошитів, приладдя;
Пригадатиправила взаємодії під час спілкування в парах;
Згадатиправила техніки безпеки прироботі на комп’ютерах.
( Розслабитись, зняти напругу, бути активними, аджев кінці уроку необхідно
підвести підсумки виконаного на уроці).
Усний рахунок.
1. Функціюзадано формулою f( x ) = 5 – x2
.
Знайти:
Значення х, при якому f( x ) = -4;
(- 4 = 5 – x2
; . . . )
f( - 1 );
( f( - 1 ) = 5 – ( - 1)2
= . . . )
f( 2 );
( f( 2 ) = 5 – 22
= . . . )
2. Знайти область визначення функції:
у =
𝟒
𝟗−𝟑х
;
( 9 – 3х ≠ 𝟎 )
у = √ 𝟐х + 𝟖;
4. ( 2х + 8 >0 )
3. . Розв’язати квадратичне рівняння: х2
– х – 2 = 0.
D = b2
– 4ac;
( D = ( - 1 )2
+ 4 * ( - 2 ) = . . . )
( х1 =
− 𝒃+ √ 𝐃
𝟐∗𝟏
; х1 =
− ( −𝟏 )+ √ 𝐃
𝟐∗𝟏
= . . .
х2 =
− 𝒃 − √ 𝐃
𝟐∗𝟏
; х2 =
− ( −𝟏 )− √ 𝐃
𝟐∗𝟏
= . . . ).
(слайд №2)
ІІ. Перевірка домашнього завдання.
Вчительповідомляє, що в кінці кроку збере зошити дляперевірки домашньої
самостійної тестової роботи і завдання виконані на уроці;
Державні вимоги до рівня загальноосвітньої підготовки учнів.
(слайд №3 )
Презентація ‘’Квадратична функція. Застосування на практиці’’.
(слайд №4 )
ІІІ. Формулювання теми, мети і завдань уроку.
Вчительформулюєтему, мету і слідуючі завдання:
Повторення необхідногоматеріалу;
Презентації учнів;
Робота в групах;
5. Скласти алгоритм розв’язування типових завдань, що будуть на контрольній
роботі;
Презентаціяконсультантами виконаної в групах роботи;
Індивідуальна робота по рівнях.
ІV. Повторення та систематизація знань.
Бліц - опитування.
Що називається функцією? Які є способи задання функції?
Що називається областю визначення, областю значення функції?
Що називається графіком функції?
Що називається нулями функції?
Знайти нулі функції у = х2
– 9.
Як знайти нулі функції заданої графічно?
Що називається проміжками знакосталості?
Яка функція називається зростаючою, спадною на проміжку?
Як, користуючисьграфіком функції у = х2
, побудувати графік функцій?
Які перетворення слід здійснити?
1. а) у = х2
+ 3; б) у = х2
– 4.
2. а) у = (х – 3)2
; б) у = (х + 6)2
.
3. а) у = 2 х2
; б) у =
𝟏
𝟑
х2.
4. у = - х2.
5. у = (х + 1)2
– 2.
Яка функція називається квадратичною?
Що є графіком даної функції та як його побудувати?
Презентація учнів:
Властивості квадратичної функції у =ах2 + bx + c
(слайд №5 )
Дослідити квадратичну функцію заграфіком:
6. Знайти:
Координати вершини;
Областьвизначення;
Областьзначення;
Нулі функції;
Проміжки знакосталості;
Проміжки зростання,спадання.
(слайд №6)
Які нерівності називаються квадратними?Якрозв’язуються квадратні
нерівності?
Приклад: х2 +3х – 4 < 0.
Презентація учнів:
Квадратні нерівності.
(слайд №7)
V. Повторення та систематизаціявмінь.
Цей етап уроку буде проведено в формі групової роботи.
Необхідно буде розв’язати завдання, подібні до яких будуть на
контрольній роботі.
У
4
-2 О 1 4 х
7. Консультанти надаютьнеобхідні консультації.
Скласти алгоритми побудови графікаквадратичної функції;.
Забезпечити алгоритмами всіх учнів та використати при
виконанні домашнього завдання.
( В зошитах учні записують число,класнаробота,тема уроку ,
отримуютьтипові завдання,які будутьвиконувати в групах).
Типові завдання:
1. Функцію задано формулою f( x ) = - х2 + 4.
Знайти:
а) значення х при якому f( x ) = - 12;
b) f( 0 ); f( -3 ).
2. Записати рівняння параболи,що утворюється з параболи у = х2 внаслідок
паралельного перенесення вздовж осі абсцисс на3одиниці праворуч,
а потімуздовж осі ординат на5 одиницьуниз.
3. Побудувати графікфункції у = - х2 - 6х – 5.
Користуючисьграфікомвизначити:
а) областьвизначення функції;
b) областьзначення функції;
в) проміжки зростання таспадання функції;
с) нулі функції;
d) проміжки знакосталості.
Скласти алгоритмпобудови графікаквадратичної функції;
(слайд №8)
Побудувати графікданої функції засобами Microsoft Word.
8. 4. Розв’язати нерівність:
а) х2 + 4х – 21≤0;
b) 4х2 + 4х + 1 > 0.
VІ. Домашнє завдання.
Вивчити складені науроці алгоритми;
Використати дані алгоритми під час виконання домашньої
контрольної роботи.
Підготувати необхідні заготовки для побудови графікаквадратичної
функції накомп’ютері.
Повторити правилазображення авто фігурв текстовому редакторі.
VІІ. Підсумок уроку.
Коментоване оцінювання роботиучнів науроці:
В групах;
Під час усних відповідей.
Акцентувати увагу напозитивних моментах співпраці науроці;
вдало виконаних видах робіт;
активності.
Самооцінкасвоєї роботи науроці.
Обміняти зошити.
Завдання за рівнями:
І рівень - ст.112 ( 2, 7, 8, 9 )
ІІ рівень - ст.114 ( 1, 3, 4, 6 )
ІІІ рівень - ст.114 ( 1, 4, № 266 (г, д) )
Підручник: Алгебра9 клас
9. Розв’язок типових завдань.
1.
1). – 12 = - х2 + 4;
х2 = 4 + 12;
х1,2 = ± √ 𝟏𝟔;
х1 = - 4; х2 = 4.
2). f ( 0 ) = - 02 + 4 = 4; f ( 0 ) = 4;
f ( - 3 ) = - ( - 3)2 + 4 = - 9 + 4 = - 5; f ( - 3 ) = - 5;
2. у = ( х – 3) – 5.
3. у = - х2 – 6х – 5;
Знайдемо:
Координати вершини параболи,напрямленої вітками вниз.
х = -
𝐛
𝟐а
= -
𝟔
𝟐∗(−𝟏)
= - 3;
у = - ( - 3 )2 – 5 = - 9 + 18 – 5 = 4.
(- 3; 4).
Вісь параболи: х = - 3.
Координати кількох точоксправавідосі:
х = 0; у = - 5.
х = - 2; у = - (- 2 )2 – 5 = - 4 + 12 – 5 = 3.
1). D( у ) = (- ∞;∞);
2). Е( у ) = (- ∞; - 4 ];
4
-3 О х
у