ݺߣ

ݺߣShare a Scribd company logo
Аменов Арыстанбек Шоканович
Информатика пәнінің мұғалімі
“Талшық орта мектебі” КММ
АҚЖАР АУДАНЫ
Информатика пәнін оқытудағы
интернеттің тиімділігі
Интернет – миллиондаған компьютерді
ақпаратқа шексіз қол жеткізетін және
түрлі амалдармен қатынас жасайтын
мүмкіндігін ұсынатын дүниежүзіндегі ең
танымал және ең үлкен желі.
Ақпараттық – коммуникациялық технология электронды
есептеуіш техникасымен жұмыс істеуге, оқу барысында
компьютерді пайдалануға, модельдеуге, электронды
оқулықтарды, интерактивті құралдарды қолдануға,
интернетте жұмыс істеуге, компьютерлік оқыту
бағдарламаларына негізделеді.
«Біз бүкіл еліміз
бойынша әлемдік
стандарттар
деңгейінде сапалы
білім беру қызметін
көрсетуге қол
жеткізуіміз керек»
ҚР Президенті Н.Ә. Назарбаевтың
«Жаңа әлемдегі жаңа Қазақстан» атты жолдауы
5
5
ХХІ ғасыр – бұл ақпараттық қоғам дәуірі,
технологиялық мәдениет дәуірі, айналадағы
дүниеге, адамның денсаулығына, кәсіби
мәдениеттілігіне мұқият қарайтын дәуір
6
Ғаламторды пайдаланып оқытудың негізгі
мақсаты: оқыту үрдісін үздіксіз және толық
деңгейде бақылау, сонымен қатар ақпараттық
ізденіс қабілетін дамыту болып табылады.
7
Оқушылармен
жүргізген сабақтар
барысында
қолданылатын
тәсілдер
Дәстүрлі
(оқулық,
көрнекілік
құралдар,
электрондық
оқулықтар)
Компьютерлік
(презентация,
дисктер,
мультимедия
құралдар)
Интернет жүйесі
(интернет дербес
ақпарат көзі ретінде,
e-mail – ақпарат
алмасу құралы
ретінде, тағы басқа)
8
Сабақ барысы
9
Интернет жүйесін пайдаланып оқушыларға сабақ беру - білім сапасын
жақсартудың негізгі тетігі. Бүгінгі таңда ақпараттық технологиялар
үстемдік құрған дәуірде таптырмас көмекші міндетін атқара алатын
интернет жүйесінің маңызы зор екені белгілі. Ендеше, интернетті
пайдаланудың ең тиімді тұсы - бұл оқушының қызығушылығын оята
отырып, білім алуға ықыласын арттыру болып табылады. Шын мәнісінде
сабақ барысында интернет жүйесін пайдалану – ол оқушылар үшін
бірден-бір ақпарат іздейтін көмекші құрал.
Қорытынды
10
Назарларыңызға
рахмет!

More Related Content

Аменов А.Ш