2. Правове регулювання в Україні Закон України « Про заходи щодо попередження та зменшення вживання тютюнових виробів і їх шкідливого впливу на здоров'я населення » № 2899- IV Закон України « Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів » № 481/95-ВР Кодекс України про адміністративні правопорушення Рішення сільських, селищних, міських рад
3. Повна заборона паління: вимоги Законів Закон України № 2899- IV , ст. 13, ч. 2 Закон України № 481/95-ВР, ст. 15-2, ч. 2 Забороняється куріння тютюнових виробів: 1) у ліфтах і таксофонах; 2) у закладах охорони здоров'я; 3) у навчальних та освітньо-виховних закладах; 4) на дитячих майданчиках; 5) на спортивних майданчиках; 6) у під'їздах жилих будинків; 7) у підземних переходах; 8) у громадському транспорті (включаючи транспорт міжнародного сполучення).
4. Часткова заборона паління: вимоги Законів Закон України № 2899- IV , ст. 13, ч. 3 Закон України № 481/95-ВР, ст. 15-2, ч. 3 Забороняється, крім спеціально відведених для цього місць, куріння тютюнових виробів: 1) у закладах громадського харчування; 2) у приміщеннях органів державної влади та органів місцевого самоврядування, інших державних установ; 3) у приміщеннях закладів культури; 4) у приміщеннях закритих спортивних споруд; 5) у приміщеннях підприємств, установ та організацій всіх форм власності.
5. Повна заборона паління: Рішення Київської міської ради Місця, у яких повністю заборонено вживання тютюнових виробів: дитячі майданчики; місця дитячого відпочинку, включаючи ігротеки, комп'ютерні клуби, кінотеатри та прилегла до них територія; зупинки громадського транспорту та 50-метрова зона навколо них; ліфти, будинкові сходи та під'їзди багатоповерхових житлових будинків, гуртожитки , підземні переходи, таксофони; церкви та 50-метрова зона навколо них; заклади освіти, охорони здоров'я, культури, фізичної культури та спорту; зони відпочинку, включаючи парки, пляжі, сквери; літні майданчики, закриті та відкриті спортивні споруди; робочі місця на підприємствах, установах та організаціях різної форми власності.
6. Часткова заборона паління: Рішення Київської міської ради Місця, в яких частково заборонено вживання тютюнових виробів: офісні приміщення підприємств, установ, організацій, суб'єктів підприємницької діяльності, що користуються найманою робочою силою; заклади торгівлі закритого та відкритого типів, включаючи торгові ряди, кіоски, ринки, ярмарки, оптові та дрібнооптові бази, магазини; об'єкти громадського харчування: ресторани, бари, паби, кафе; нічні клуби та дискотеки, заклади грально-розважальної сфери; органи державної влади та місцевого самоврядування.
7. КУпАП: правопорушення і стягнення Стаття 175-1. Куріння тютюнових виробів у заборонених місцях 1. Куріння тютюнових виробів у місцях, де це заборонено законом, а також в інших місцях, визначених рішенням відповідної сільської, селищної, міської ради, - тягне за собою попередження або накладення штрафу від трьох до десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. 51 – 170 грн. 2. Повторне протягом року вчинення порушення, передбаченого частиною першою цієї статті, за яке особу вже було піддано адміністративному стягненню, - тягне за собою накладення штрафу від десяти до двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. 170 – 340 грн.
8. Заклади громадського харчування: обов ’ язки власників / орендарів Обладнання місць Закон України №2899- IV , ст. 13, ч. 6-7 Закон України № 481/95-ВР, ст. 15-2, ч. 6-7 У закладах громадського харчування відводиться не менше 50 відсотків площі торгових залів таких закладів для обслуговування осіб, які не курять . Власник або уповноважені ним особи чи орендарі відповідних споруд, окремих приміщень зобов'язані відвести спеціальні місця для куріння , обладнані витяжною вентиляцією чи іншими засобами для видалення тютюнового диму, а також розмістити наочну інформацію про розташування таких місць та про шкоду, яку завдає здоров'ю людини куріння тютюнових виробів.
9. Заклади громадського харчування: обов ’ язки власників / орендарів Наочна інформація Закон України №2899- IV , ст. 13, ч. 4 Закон України № 481/95-ВР, ст. 15-2, ч. 4 У місцях та закладах, де куріння заборонено, має бути розміщена наочна інформація, яка складається із графічного знака про заборону куріння та тексту такого змісту: "Куріння заборонено!".
11. Заклади громадського харчування: обов ’ язки власників / орендарів Наочна інформація Закон України №2899- IV , ст. 13, ч. 5 Закон України № 481/95-ВР, ст. 15-2, ч. 5 У спеціально відведених для куріння місцях розміщується наочна інформація, яка складається із відповідного графічного знака та тексту такого змісту: "Місце для куріння. Куріння шкодить Вашому здоров'ю!" .
13. Заклади громадського харчування: відповідальність власників / орендарів Закон України №2899- IV , ст. 20, ч. 2 За порушення норм цього Закону спеціально уповноважений центральний орган виконавчої влади у сфері захисту прав споживачів, стандартизації, метрології, підтвердження відповідності застосовує фінансові санкції до суб'єктів господарювання у разі: невідведення на підприємствах (організаціях) громадського харчування для осіб, які не курять, не менше ніж половини площі цих громадських місць, розміщеної так, щоб тютюновий дим не поширювався на цю територію, - від 1000 гривень до 10 000 тисяч гривень.
14. Заклади громадського харчування: відповідальність власників / орендарів Закон України № 481/95-ВР, ст. 17, ч. 2 До суб'єктів господарювання застосовуються фінансові санкції у вигляді штрафів у разі: необладнання спеціально відведених для куріння місць та нерозміщення наочної інформації , передбаченої статтею 15-2 цього Закону, - 3400 гривень.