Інтегрований урок з Основ здоров`я, СПО, образотворчого мистецтва (вчити учнів розрізняти та називати види харчових продуктів,значення харчових продуктів для здоров`я)
1 of 6
Download to read offline
More Related Content
Здоров`я і продукти харчування.
1. Здоров`я і
Харчування
Мета: вчити учнів розрізняти та називати видихарчових продуктів
(молочні, бобові, мучні, солодощі); розширити уявлення про різноманітність
харчових продуктів та їхнє значення для здоров'я людини; вчити дітей
правильно харчуватися, розвивати культурно-гігієнічнінавички; виховувати
шанобливеставлення до хліба; коригуватиувагу, мислення, мовлення,
пам'ять.
Хід уроку.
І. Організаційний момент.
ІІ. Актуалізація опорних знань та вмінь.
-Вам подобається бути здоровими? Чому?
-Що треба робити , щоб бути здоровими?
1. ЧИСТОТА.
2. РУХ.
3. ХАРЧУВАННЯ.
ІІІ. Основний етап.
1. Повідомленнятеми, мети уроку.
а) Чистота – запорука здоров`я. (Слайд № 3 )
-Яких правил особистої гігієни треба дотримуватись ? ( купатися, чистити
зуби, мити руки з милом)
Гра «Магазин»
На столі лежать предмети особистої гігієни.
–Діти, що можна купити в магазині для догляду за тілом?
Діти виходять по черзі, вибирають предмети і називають їх. Інші
спостерігають та виправляють помилки.
2. (Рушник, мило, ложка, зубна щітка, гребінець, люстерко, ручка,зубна
паста, зошит.)
б) Рух – це життя. (Слайд № 4 )
(Дівчинка із скакалкою, хлопчик з м’ячем)
У здоровому тілі здоровий дух.
2. Фізкультхвилинка. (Слайд№ 5 )
Маю вуха-нимичую,
А ногамичимчикую,
рот,язик-поїм смачне,
ніс-почую запашне,
руки-брата пригортаю,
очі—все це розглядаю.
Я за ними доглядаю
Та здоровим підростаю. Руханка (Слайд №6)
в) Правильне харчування (Слайд № 7 )
- Як гадаєте, чи залежить ваше здоров'я від харчування?
(Відповіді учнів.)
- Діти, ви любите смачно поїсти? (Відповіді учнів
Яка страва у вашій родині найулюбленіша?(Відповідіучнів.) - Хто її готує?
(Відповіді учнів.)
- Я помітила, що ви називаєте різноманітну їжу. Це дуже добре. А скільки
разів на день ви їсте?(Відповіді учнів.)
Безумовно, їжа дужекорисна для нашого організму, аджедає енергію для
життя, а ще — допомагаєшвидшерости і бути здоровими.
Є чотири групиїжі, яку ми вживаємо:
1. Овочі і фрукти.
3. Загадки
Влітку у садочку
Зріє під листочком.
Восени, набравшись соку,
Стане враз червонобоким.
(Яблуко.)
Запах, колір — все відмінне,
Посміхнешся неодмінно.
Як серединку кусати,
Скривить так, що й не впізнати.
(Лимон.)
Лампочка вгорівисіла,
Стала смачна, пожовтіла.
Діти лампочку зірвали,
З апетитом скуштували.
(Груша)
Печуть мене, смажать і варять,
Їдять мене і дужехвалять.
(Картопля)
Щоб хворобиоминати.
Треба всім мене вживати.
Як сиру мене з'їсте,
Відразу сльозипроллєте.
(Цибуля.)
Вузлувата і листата,
А доспіє — головата.
4. На нозі стоїть одній,
Сто сорочечок на ній. (Капуста.)
Гра «Знайди і обведи» (Завдання на
картках)
2. Молоко і молочні продукти.
- Цілющі якості молочнихпродуктів були
відомі ще з давніх часів. Молочніпродукти
багаті на поживні речовини, які особливо
корисні для дітей і літніх людей.
3. М'ясо, риба, бобові продукти (горох,
квасоля), яйця.
4. Хлібобулочні вироби і крупи (гречка,
рис).
Робота з картками на дошці.
Хліб дуже корисний для нашого організму, адже він дає нам силу,
розум. Викидати хліб — страшний гріх! Пам'ятайте про цінність хліба
та шануйте важку працю хліборобів.
5. Зняття нервового напруження.
Гра «Їстивне чи неїстівне» (Завдання на картках)
Гра «Хто що їсть?»
ІV. Підсумок уроку.
- Якіпродуктихарчування корисні для нашого організму?
(Фрукти та овочі, молочніпродукти, м'ясо, риба,яйця, бобовіпродукти.)
- Якіпродуктихарчування треба вживати в якнайменшій кількості?
(Солодощі, солоній копченіпродукти.)
Департамент науки і освіти
Кіровоградської обласної державної адміністрації
Знам’янської спеціальної загальноосвітньої
школи-інтернату І-ІІІ ступенів
Здоров`я та гігієна харчування.
Продукти харчування.
(Інтегрований урок з основ здоров`я, соціально-побутового
орієнтування, образотворчого мистецтва)
Підготувала: