ݺߣ

ݺߣShare a Scribd company logo
Відомостіпро автора:
ЗадорожнаНадія Віталіївна
вихователь.
ДНЗ (ясла-садок) комбінованого типу №3 «Казка»
м. Городок, Хмельницькаобл..
Відкрите заняття для батьків: «Колобок на новий лад»
Спрямованість змісту: Валеологія
Вікова група: молодша група
Мета: вчити дітей здійснювати контроль за додержанням особистої гігієни:
закріплювати навички догляду за чистотою тіла (миття рук, обличчя тощо);
ознайомити дітей з лікарською рослиною, засобами зміцнення здоров'я;
продовжувати вчитися встановлювати причинно — наслідкові зв'язки;
розвивати логічне мислення, пам'ять, увагу; виховувати співчуття, бажання
допомагати оточуючим.
Хід заняття:
Вихователь:
Добрийдень мої малята,
Гарні ваші оченята
Карі, сині та сіренькі
Ви для мене всі любенькі!
(діти вітаються)
Знаю я, дітки, що ви усі любите казочки. Ось і сьогоднідо нас нова казочказаві-
тала. Про героя, якого ви всідобрезнаєте. Думаю, що швидко його ім'я вгадаєте:
Його бабуся випікала
Гарячим на віконце клала
А він до лісу покотився
Пісні співав та веселився
Лисичціна зубокпопав
І більше він вже не співав.
Молодці! Упізнали Колобка. А тепер слухайте історію про ще одного неслухня-
ного Колобочка.
Казка
Довго сумували дід з бабою заКолобком, якого лисиця з'їла. Таодного дня
позмітала баба борошенця, вибилаяєчко, замісила тісто і спекла нового красеня,
ще круглішого, рум’янішого і сучаснішого. Знову поклала на вікно, щоб
вистигав. А Колобокдовго йне лежав, стрибнув на доріжку і покотився до лісу,
з бабою і дідом навіть не попрощався. А що було далі, ви зараз побачите.
Показ казки.
(Колобок котиться, підспівуючи).
Маю я кругленький бік
Тож до лісу швидко втік
Друзів я не шукаю
Пісеньку співаю:
Ля-ля-ля (2 рази)
Пісеньку співаю.
(з'являється Зайчик, тримаєморкву)
Зайчик:Привіт, Колобок!Кудикотишся?
Колобок:Просто по лісу гуляю. А що це у тебе?
Заєць:Солодкаморквина. Я її щойно нагрядцівирвав. На, пригощайся (простя-
гає).
Колобок:А це нічого, що вона брудна, з землею.
Заєць: Нічого! Я ж – їм! Вона корисна!
Колобок:Ну тодіі я скуштую. (їсть)
Заєць: Ну як, смачна?
Колобок:Дуже! Дякую за гостинець, покочуся далі. Бувай!
(Колобок котиться, співаючи)
Ля-ля-ля (2 рази)
Гарна пісенька моя
(виходить Вовк)
Вовк: Привіт, Колобок!Кудикотишся?
Колобок:Я по лісу гуляю, друзів шукаю.
Вовк: Хочеш зі мною дружити?
Колобок:Хочу, а що будемо ми робити?
Вовк: Я буду тебе ловити, а ти утікай.
(Колобок котиться, викрикує)
Не впіймаєш! Не впіймаєш!
(зупиняються)
Вовк: Ох і швидко ти котишся. Я аж втомився.
Колобок:І я втомився, де б водипопити?
Вовк: Ось калюжа після дощику, з неї і нап'ємося.
Колобок:А живіт боліти не буде, вода ж брудна.
Вовк: Не буде, я так завжди роблю.
(п'ють)
Колобок:Дякую, Вовчику, за гру веселу і за воду, покочуся я далі. Бувай.
(котиться, підспівуючи)
(виходить Ведмідь з банкою варення).
Ведмідь:Привіт, Колобок!Кудикотишся?
Колобок:По лісу гуляю, щось поїстишукаю.
Ведмідь:Я тебе можу варенням пригостити.
Колобок:Залюбки поїм!
(Ведмідь ставить банку з варенням)
Ведмідь:Ось, пригощайся.
Колобок:(їсть) Смакота!
Ведмідь: Тепер ти не голодний? Зате щоки у тебе червоні, малинові.
Забруднився ти.
Колобок:Ну і що! Головне, що наївся. Дякую тобі за варення, покочуся я далі.
Бувай!
(котиться Колобок, назустріч йому Лисиця)
Лисиця:Охі красень!Рум'яний, пахучий, мабуть смачний!Зараз я тебе з'їм, кра-
сунчику!
Колобок:Спершу упіймай, а тоді їсти будеш!
Лисиця:Від мене не втечеш! Упіймаю!
(навздогін Колобку, Колобок зникає)
Лисиця:Куди це він пропав? Ви, діточки, Колобкане бачили? Це ж треба - утік!
Доведеться щось інше на обід шукати.
(Виходить, Колобок повертається)
Вихователь:Ось, діти, Колобок. Тільки настрій у нього вже не веселий, і не та-
кий він гарний, як був на початку. Чому ж ти, Колобочку, сумний?
Колобок:Живіт у мене дуже болить!
Вихователь:Діти, як ви гадаєте, чомуу Колобкаживіт розболівся?
(їв моркву не чисту, пив брудну воду з калюжі)
Вихователь: Правильно! Овочі та фрукти потрібно завжди мити, а воду пити
кип’ячену, таку, як дають вам у дитячому садочку.
Ти, Колобочку, ще й дуже брудний!
Пригадайте діти, чим забруднився наш герой?
(Морквою, варенням)
Колобок: А ще я від Лисиці утікав, скрізь побував.
Вихователь:Спробуємо дітки розвеселитиКолобка.
Фізкультхвилинка
Вихователь:Треба, малята, Колобка лікувати! Є у мене травичка – ромашка лі-
карська!Кину її у чайничок, наллю водиі поставлю на плиту, хай чай звариться!
(Дії супроводжуються словами)
А поки чай закипить, треба Колобка помити, бо бруд – це мікроби! А вони теж
шкодять здоров'ю!Ось в торбинціє речі, що допоможуть Колобкустатичистим
і охайним! Будемо грати, їх впізнавати, і Колобочку допомагати!
Дидактична гра «Що в торбинці?»
(дитина дістає предмет гігієни, називає його, відповідає на питання, що з ним
роблять)
Вихователь: Час нашого гостя умивати. Ось миска, а у відерцях – вода! Спро-
буйте пальчиками, яка вода у червоному відерці (холодна), і яка у синьому (те-
пла). Якою водою будемо умивати бруднулю? (теплою)
Сергійко, допоможи, будь ласка, налити води у миску. (наливає) Будемо мити і
примовляти, разом Колобочка забавляти.
(усі разом промовляють)
Водичко, водичко
Умий Колобкуличко
Рум'яне, кругленька
Щоб стало чистеньке!
Вихователь: Подивіться, дітки. Колобка не впізнати! Яким він став?
(чистим, гарним). Пригощу я його ще чаєм з ромашки, і він повеселішає.
Колобок: Дякую вам, дітки, що допомогли мені. За це я маю для вас подаруно-
чки.
(роздає подарунки).

More Related Content

Відкрите заняття для батьків: «Колобок на новий лад»

  • 1. Відомостіпро автора: ЗадорожнаНадія Віталіївна вихователь. ДНЗ (ясла-садок) комбінованого типу №3 «Казка» м. Городок, Хмельницькаобл.. Відкрите заняття для батьків: «Колобок на новий лад» Спрямованість змісту: Валеологія Вікова група: молодша група Мета: вчити дітей здійснювати контроль за додержанням особистої гігієни: закріплювати навички догляду за чистотою тіла (миття рук, обличчя тощо); ознайомити дітей з лікарською рослиною, засобами зміцнення здоров'я; продовжувати вчитися встановлювати причинно — наслідкові зв'язки; розвивати логічне мислення, пам'ять, увагу; виховувати співчуття, бажання допомагати оточуючим. Хід заняття: Вихователь: Добрийдень мої малята, Гарні ваші оченята Карі, сині та сіренькі Ви для мене всі любенькі! (діти вітаються)
  • 2. Знаю я, дітки, що ви усі любите казочки. Ось і сьогоднідо нас нова казочказаві- тала. Про героя, якого ви всідобрезнаєте. Думаю, що швидко його ім'я вгадаєте: Його бабуся випікала Гарячим на віконце клала А він до лісу покотився Пісні співав та веселився Лисичціна зубокпопав І більше він вже не співав. Молодці! Упізнали Колобка. А тепер слухайте історію про ще одного неслухня- ного Колобочка. Казка Довго сумували дід з бабою заКолобком, якого лисиця з'їла. Таодного дня позмітала баба борошенця, вибилаяєчко, замісила тісто і спекла нового красеня,
  • 3. ще круглішого, рум’янішого і сучаснішого. Знову поклала на вікно, щоб вистигав. А Колобокдовго йне лежав, стрибнув на доріжку і покотився до лісу, з бабою і дідом навіть не попрощався. А що було далі, ви зараз побачите. Показ казки. (Колобок котиться, підспівуючи). Маю я кругленький бік Тож до лісу швидко втік Друзів я не шукаю Пісеньку співаю: Ля-ля-ля (2 рази) Пісеньку співаю. (з'являється Зайчик, тримаєморкву) Зайчик:Привіт, Колобок!Кудикотишся? Колобок:Просто по лісу гуляю. А що це у тебе? Заєць:Солодкаморквина. Я її щойно нагрядцівирвав. На, пригощайся (простя- гає).
  • 4. Колобок:А це нічого, що вона брудна, з землею. Заєць: Нічого! Я ж – їм! Вона корисна! Колобок:Ну тодіі я скуштую. (їсть) Заєць: Ну як, смачна? Колобок:Дуже! Дякую за гостинець, покочуся далі. Бувай! (Колобок котиться, співаючи) Ля-ля-ля (2 рази) Гарна пісенька моя (виходить Вовк)
  • 5. Вовк: Привіт, Колобок!Кудикотишся? Колобок:Я по лісу гуляю, друзів шукаю. Вовк: Хочеш зі мною дружити? Колобок:Хочу, а що будемо ми робити? Вовк: Я буду тебе ловити, а ти утікай. (Колобок котиться, викрикує) Не впіймаєш! Не впіймаєш! (зупиняються) Вовк: Ох і швидко ти котишся. Я аж втомився. Колобок:І я втомився, де б водипопити? Вовк: Ось калюжа після дощику, з неї і нап'ємося. Колобок:А живіт боліти не буде, вода ж брудна. Вовк: Не буде, я так завжди роблю. (п'ють)
  • 6. Колобок:Дякую, Вовчику, за гру веселу і за воду, покочуся я далі. Бувай. (котиться, підспівуючи) (виходить Ведмідь з банкою варення). Ведмідь:Привіт, Колобок!Кудикотишся? Колобок:По лісу гуляю, щось поїстишукаю. Ведмідь:Я тебе можу варенням пригостити. Колобок:Залюбки поїм! (Ведмідь ставить банку з варенням) Ведмідь:Ось, пригощайся. Колобок:(їсть) Смакота!
  • 7. Ведмідь: Тепер ти не голодний? Зате щоки у тебе червоні, малинові. Забруднився ти. Колобок:Ну і що! Головне, що наївся. Дякую тобі за варення, покочуся я далі. Бувай! (котиться Колобок, назустріч йому Лисиця) Лисиця:Охі красень!Рум'яний, пахучий, мабуть смачний!Зараз я тебе з'їм, кра- сунчику! Колобок:Спершу упіймай, а тоді їсти будеш! Лисиця:Від мене не втечеш! Упіймаю! (навздогін Колобку, Колобок зникає) Лисиця:Куди це він пропав? Ви, діточки, Колобкане бачили? Це ж треба - утік! Доведеться щось інше на обід шукати. (Виходить, Колобок повертається) Вихователь:Ось, діти, Колобок. Тільки настрій у нього вже не веселий, і не та- кий він гарний, як був на початку. Чому ж ти, Колобочку, сумний? Колобок:Живіт у мене дуже болить! Вихователь:Діти, як ви гадаєте, чомуу Колобкаживіт розболівся?
  • 8. (їв моркву не чисту, пив брудну воду з калюжі) Вихователь: Правильно! Овочі та фрукти потрібно завжди мити, а воду пити кип’ячену, таку, як дають вам у дитячому садочку. Ти, Колобочку, ще й дуже брудний! Пригадайте діти, чим забруднився наш герой? (Морквою, варенням) Колобок: А ще я від Лисиці утікав, скрізь побував. Вихователь:Спробуємо дітки розвеселитиКолобка. Фізкультхвилинка Вихователь:Треба, малята, Колобка лікувати! Є у мене травичка – ромашка лі- карська!Кину її у чайничок, наллю водиі поставлю на плиту, хай чай звариться! (Дії супроводжуються словами) А поки чай закипить, треба Колобка помити, бо бруд – це мікроби! А вони теж шкодять здоров'ю!Ось в торбинціє речі, що допоможуть Колобкустатичистим і охайним! Будемо грати, їх впізнавати, і Колобочку допомагати! Дидактична гра «Що в торбинці?» (дитина дістає предмет гігієни, називає його, відповідає на питання, що з ним роблять) Вихователь: Час нашого гостя умивати. Ось миска, а у відерцях – вода! Спро- буйте пальчиками, яка вода у червоному відерці (холодна), і яка у синьому (те- пла). Якою водою будемо умивати бруднулю? (теплою) Сергійко, допоможи, будь ласка, налити води у миску. (наливає) Будемо мити і примовляти, разом Колобочка забавляти. (усі разом промовляють) Водичко, водичко Умий Колобкуличко Рум'яне, кругленька Щоб стало чистеньке!
  • 9. Вихователь: Подивіться, дітки. Колобка не впізнати! Яким він став? (чистим, гарним). Пригощу я його ще чаєм з ромашки, і він повеселішає. Колобок: Дякую вам, дітки, що допомогли мені. За це я маю для вас подаруно- чки. (роздає подарунки).