ݺߣ

ݺߣShare a Scribd company logo
Урок 3. Практична робота 1. Складання алгоритмів для виконавців у
словесній формі і у графічному вигляді. Виконання алгоритмів.
Цілі:
 навчальна: ознайомити учнів з різними формами подання алгоритмів;
сформувати практичні навички складання алгоритмів у різних формах;
 розвивальна: розвивати алгоритмічне мислення, інтерес до предмета;
формувати вміння діяти за алгоритмом, застосовувати алгоритми в
повсякденному житті;
 виховна: виховувати свідоме ставлення до вибору майбутньої професії.
Тип уроку: комбінований.
Обладнання та наочність: дошка, комп’ютери, підручники, навчальна
презентація.
Програмне забезпечення:редактор презентацій PowerPoint.
Хід уроку
І. Організаційний етап
ІІ. Перевірка домашньогозавдання
ІІІ. Актуалізаціяопорних знань
Дати означення або пояснення понять, виділених нижче жирним, і порівняти їх з
поданими.
Алгоритм — це запис скінченої послідовностівказівок, виконання яких призводить
до розв'язання певної задачі.
Виконавець(алгоритму) — це жива істота (людина або тварина) або автоматичний
пристрій (робот, електронна обчислювальнамашина тощо), спроможнадіяти
відповідно з алгоритмом.
Система вказівок виконавця — це множина (сукупність) всіх вказівок, які може
виконувати даний виконавець.
Середовище виконання алгоритму— об'єкти, з якими працює виконавець у
процесівиконання алгоритму.
Властивостіалгоритму:дискретність, визначеність, виконуваність, скінченність,
результативність і масовість.
Словеснаформа поданняалгоритму — запис алгоритму у вигляді послідовності
команд, кожна з яких має свій порядковийномер і записана мовою людською
спілкування, наприклад, українською. Допустимівставки — математичні формули.
Графічна форма поданняалгоритму — подання алгоритму блок-схемою. У цьому
випадку кожну вказівку записують у зображеннігеометричної фігури (блоці)
певного вигляду. Блоки з’єднують між собою стрілками, які вказують напрям
переходу до виконання наступної вказівки.
IV. Мотиваціянавчальної діяльності
— Алгоритм розв’язання задачі може бути поданий по-різному. Якщо ви
тренуєте собаку, команди подаєте усно. Якщо потрібно пояснити іншій людині, як
проїхати до центру міста, можна описати маршрут словесно або намалювати схему
на папері. Можна скористатися жестами. Алгоритм для комп’ютера складають
спеціальною мовою програмування. На цьому уроці ми ознайомимося з формами
подання алгоритмів.
V. Оголошення теми, мети, завдань уроку
VI. Сприйманняй усвідомленняновогоматеріалу
Поясненнявчителяз елементами демонстрування презентації
(використовуютьсяможливостілокальноїмережікабінетуабо проектор)
Робота з підручником:§ 3.
VII. Усвідомлення, узагальненняісистематизація набутихзнань
Практична робота № 1 «складання алгоритмів для виконавців у
словесній формі і в графічному вигляді. виконання алгоритмів». інструктаж з
техніки безпеки
Робота за комп’ютером
1) Повторення правилбезпечної поведінки за комп’ютером.
2) Інструктаж учителя.
Підручник ст. 22-24
3) Практичнаробота за комп’ютерами.
4) Вправи для очей.
VІІI. Домашнє завдання
Підручник ст. 22-24
VІIІ. Підсумки уроку
Варіант А
— Чи задоволеніви своєюроботою?
— З яким настроєм ви працювали на уроці?
— Що вам запам’яталось на уроці?
— Де вам стануть у пригодінабуті знання?
Варіант Б
Завдання за підручником
ІХ. Оцінюванняроботи учнів
Ad

Recommended

Створення та виконання алгоритмів з розгалуженням та циклами для виконавців у...
Створення та виконання алгоритмів з розгалуженням та циклами для виконавців у...
Ковпитська ЗОШ
Системи рівнянь другого степеня з двома змінними
Системи рівнянь другого степеня з двома змінними
sveta7940
Less40
Less40
Nikolay Shaygorodskiy
0900694 8587 d_shost_d_m_informatika_turbo_pascal_1011_klasi
0900694 8587 d_shost_d_m_informatika_turbo_pascal_1011_klasi
annaeres
основи алгоритмізації
основи алгоритмізації
adamval33
How to grow your Email Marketing Database for FREE
How to grow your Email Marketing Database for FREE
Simon Washbrook
Simon Email Marketing Workshop testimonial
Simon Email Marketing Workshop testimonial
Simon Washbrook
Email marketing sketchpad planner
Email marketing sketchpad planner
Simon Washbrook
elementos-de-un-modelo-o-paradigma-psicologico
Karen-Michelle
13
13
Ірина Деренівська
Normal Modal Analysis in Hypermesh
Normal Modal Analysis in Hypermesh
Rahul Shedage
Relationship Tips For Women With Love Questions
Relationship Tips For Women With Love Questions
KatyLH
Controlstatment in c
Controlstatment in c
Md.Al-imran Roton
05
05
Ірина Деренівська
14
14
Ірина Деренівська
21
21
Ірина Деренівська
Siddhartha Resume with 3.5 years exp
Siddhartha Resume with 3.5 years exp
AMPS Power India Pvt Ltd
конспект урока з математики для 5а класа
конспект урока з математики для 5а класа
VasileUrsaki
урок 4
урок 4
School5uman
урок 3
урок 3
School5uman
урок 4
урок 4
School5uman
урок 7
урок 7
School5uman
урок 3
урок 3
School5uman
11 клас 2 урок
11 клас 2 урок
StAlKeRoV
2 алгортми
2 алгортми
basikk077
3 клас урок 26 як подають алгоритми
3 клас урок 26 як подають алгоритми
Сокальська ЗШ І-ІІІ ступенів №2
урок 7
урок 7
School5uman

More Related Content

Viewers also liked (12)

How to grow your Email Marketing Database for FREE
How to grow your Email Marketing Database for FREE
Simon Washbrook
Simon Email Marketing Workshop testimonial
Simon Email Marketing Workshop testimonial
Simon Washbrook
Email marketing sketchpad planner
Email marketing sketchpad planner
Simon Washbrook
elementos-de-un-modelo-o-paradigma-psicologico
Karen-Michelle
13
13
Ірина Деренівська
Normal Modal Analysis in Hypermesh
Normal Modal Analysis in Hypermesh
Rahul Shedage
Relationship Tips For Women With Love Questions
Relationship Tips For Women With Love Questions
KatyLH
Controlstatment in c
Controlstatment in c
Md.Al-imran Roton
05
05
Ірина Деренівська
14
14
Ірина Деренівська
21
21
Ірина Деренівська
Siddhartha Resume with 3.5 years exp
Siddhartha Resume with 3.5 years exp
AMPS Power India Pvt Ltd

Similar to 03 (20)

конспект урока з математики для 5а класа
конспект урока з математики для 5а класа
VasileUrsaki
урок 4
урок 4
School5uman
урок 3
урок 3
School5uman
урок 4
урок 4
School5uman
урок 7
урок 7
School5uman
урок 3
урок 3
School5uman
11 клас 2 урок
11 клас 2 урок
StAlKeRoV
2 алгортми
2 алгортми
basikk077
3 клас урок 26 як подають алгоритми
3 клас урок 26 як подають алгоритми
Сокальська ЗШ І-ІІІ ступенів №2
урок 7
урок 7
School5uman
алгоритм урок 3
алгоритм урок 3
Светлана Правдивая
02
02
Ірина Деренівська
урок 6
урок 6
School5uman
36865
36865
ssuser0e686e
Ad

More from Ірина Деренівська (20)

Random 150304041813-conversion-gate01
Random 150304041813-conversion-gate01
Ірина Деренівська
Book
Book
Ірина Деренівська
Ad

03

  • 1. Урок 3. Практична робота 1. Складання алгоритмів для виконавців у словесній формі і у графічному вигляді. Виконання алгоритмів. Цілі:  навчальна: ознайомити учнів з різними формами подання алгоритмів; сформувати практичні навички складання алгоритмів у різних формах;  розвивальна: розвивати алгоритмічне мислення, інтерес до предмета; формувати вміння діяти за алгоритмом, застосовувати алгоритми в повсякденному житті;  виховна: виховувати свідоме ставлення до вибору майбутньої професії. Тип уроку: комбінований. Обладнання та наочність: дошка, комп’ютери, підручники, навчальна презентація. Програмне забезпечення:редактор презентацій PowerPoint. Хід уроку І. Організаційний етап ІІ. Перевірка домашньогозавдання ІІІ. Актуалізаціяопорних знань Дати означення або пояснення понять, виділених нижче жирним, і порівняти їх з поданими. Алгоритм — це запис скінченої послідовностівказівок, виконання яких призводить до розв'язання певної задачі. Виконавець(алгоритму) — це жива істота (людина або тварина) або автоматичний пристрій (робот, електронна обчислювальнамашина тощо), спроможнадіяти відповідно з алгоритмом. Система вказівок виконавця — це множина (сукупність) всіх вказівок, які може виконувати даний виконавець. Середовище виконання алгоритму— об'єкти, з якими працює виконавець у процесівиконання алгоритму. Властивостіалгоритму:дискретність, визначеність, виконуваність, скінченність, результативність і масовість. Словеснаформа поданняалгоритму — запис алгоритму у вигляді послідовності команд, кожна з яких має свій порядковийномер і записана мовою людською спілкування, наприклад, українською. Допустимівставки — математичні формули. Графічна форма поданняалгоритму — подання алгоритму блок-схемою. У цьому випадку кожну вказівку записують у зображеннігеометричної фігури (блоці) певного вигляду. Блоки з’єднують між собою стрілками, які вказують напрям переходу до виконання наступної вказівки.
  • 2. IV. Мотиваціянавчальної діяльності — Алгоритм розв’язання задачі може бути поданий по-різному. Якщо ви тренуєте собаку, команди подаєте усно. Якщо потрібно пояснити іншій людині, як проїхати до центру міста, можна описати маршрут словесно або намалювати схему на папері. Можна скористатися жестами. Алгоритм для комп’ютера складають спеціальною мовою програмування. На цьому уроці ми ознайомимося з формами подання алгоритмів. V. Оголошення теми, мети, завдань уроку VI. Сприйманняй усвідомленняновогоматеріалу Поясненнявчителяз елементами демонстрування презентації (використовуютьсяможливостілокальноїмережікабінетуабо проектор) Робота з підручником:§ 3. VII. Усвідомлення, узагальненняісистематизація набутихзнань Практична робота № 1 «складання алгоритмів для виконавців у словесній формі і в графічному вигляді. виконання алгоритмів». інструктаж з техніки безпеки Робота за комп’ютером 1) Повторення правилбезпечної поведінки за комп’ютером. 2) Інструктаж учителя. Підручник ст. 22-24 3) Практичнаробота за комп’ютерами. 4) Вправи для очей. VІІI. Домашнє завдання Підручник ст. 22-24 VІIІ. Підсумки уроку Варіант А — Чи задоволеніви своєюроботою? — З яким настроєм ви працювали на уроці? — Що вам запам’яталось на уроці? — Де вам стануть у пригодінабуті знання? Варіант Б Завдання за підручником ІХ. Оцінюванняроботи учнів