ݺߣ

ݺߣShare a Scribd company logo
Добренський навчально-виховний комплекс
(загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів – дошкільний навчальний заклад)

КОНСПЕКТ УРОКУ

«Розв’язання задач,прикладів та рівнянь на всі арифметичні дії зі
звичайними дробами.»

Підготувала вчитель математики
Озолиньш Катерина Михайлівна

2012
Тема уроку. Розв’язання задач,прикладів та рівнянь на всі арифметичні дії зі
звичайними дробами.
Мета:
Освітня : закріпити знання, вміння,навички учнів у розв’язанні
задач,прикладів,та рівнянь на всі арифметичні дії зі звичайними дробами
Виховна: виховувати працьовитість,наполегливість
Розвиваюча: розвивати логічне мислення та творчі здібності учнів
Тип уроку: урок закріплення знань,умінь,навичок
Обладнання: ноутбук, піктограми у вигляді сонечок, «зірочки», паперові ракети із
завданнями.
Хід уроку.
Девіз уроку
Хто нічого
Хто нічого
Не помічає,
Не вивчає,
Той нічого
Той вічно плаче
Не вивчає.
І скучає.
Ф. Сеф
1.Організаційний момент
Наш урок ми побудуємо як мандрівку математичномузорельоті. Для цієї мандрівки
нам потрібен корабель (це кімната) та екіпаж (це ви), а допомагати нам будуть
Незнайко і його друзі.
Перед тим, як відправитися в мандрівку, давайте перевіримо ваш багаж знань
необхідний нам у польоті. Для цього ви повинні виконати ланцюжком наступні
вправи.На першу парту кожного ряду я кладу аркуш паперу, на якому написано
вправи на усі дії зі звичайними дробами. Кожен учень виконує лише одну вправу і,
записавши результат, передає аркуш іншому, поки аркуш це дійде до останнього
учня, який передає його учителю. І при цьому за правильну відповідь отримуєте
зірочку. Якщо ви назбираєте за урок більше 8 зірочок, то отримуєте 12 балів, 7 з. 11б, 6 з. - 10б, 5 з. - 9б, 4з. - 8б., а решта зірочок переходить на наступний урок у
вигляді бонусних балів.
2.Актуалізація опорних знань. Вправа «Ланцюжок»
Зорельот 1
1. Виконайте множення:
1)
; 2)
; 3)
; 4)
5)

; 6)

.

Відповіді
Зорельот 1
1) ; 2) ; 3) ; 4) .
5) ; 6) .

.

Зорельот 2
1. Виконайте множення:
1)
; 2)
; 3)
; 4)
5)

; 6)

.

Зорельот 2
1) ; 2) ; 3) ; 4) .
5) ; 6) .

.
3. Мотивація.
- Чи знаєте ви, коли вперше стали використовувати слово «дріб»? І хто ввів це
слово?
Розв'язавши приклади Ви довідаєтеся ім'я й прізвище цього математика.
1
2
27
2
6
1
8
4
7
31
5
16
Н
Д
Р
А
Е
Л
О
O

3 2
27 6 7
1
5
3 2
4 2
4
2
1) 5 · 3 ; 2) 31 · 7 · 6 ; 3) 2: 2 ; 4) 1: 6 ; 5) 2 · 3 ; 6) 5 : 15 ; 7) 7 :2; 8) 3·2 3 .

9
Б

2
3

5
А

Ч

Ч

1
3 2

1

І

І

1
13

О

4 1
5 7
1
3
5 5
2
2 3
1) 7 · 4 ; 2) 7 · 5 ; З) 3: 3 ; 4) 1: 4 ; 5) 6 : 12 ; 6) 3·1 3 ; 7) 5 : 5 ; 8)

2
Н

1
7

Ф

3
9) 1 4 ·2.

Леонардо Пизанскій - (LeonardoPisano) (Фібоначчі, Fibonacci) (1180-1240),
італійський математик. В основній праці "Книга абака" (1202) першим
систематично виклав досягнення арабської математики, чим сприяв знайомству з
ними в Зах. Європі. Він же в 1202 році ввів слово «дріб» і першим став
використовувати сучасний запис дробів.

Раніше запис дробу
виглядав так

Сучасний запис

4. Удосконалення знань і умінь
Що у нас за курсом? До нас наближується метеоритний дощ. Кожен з
астероїдівце рівняння . Вам дається 5 хвилин. Хто першим вирішує рівняння, той
отримує додаткову зірку ( і вирішує це рівняння на дошці). Далі слідують
коментарі з місць (діти отримують зірки).
1
2
1
1
8
1
3 ; в) х
1;
3
3
5
3
9
3
1
1
1
3
0,2 х 1; е) х
0,6 у 4 : ; д) 5 1
г) 5
2
2
4
7

а) 3 : х 1 ; б) у : 1

1
х
21

2

2
.
7

5. Руханка
Ми оминули метеоритний дощ і тепер можемо відпочити та повеселитись.
Я називатиму числа, якщо правильний дріб - ви підстрибуєте
, якщо неправильний дріб - присідаєте
, якщо мішане число

-

плещете у долоні.

6. Розв’язування вправ
Діти! Поки ми веселилися і втратили пильність, нас захопили у полон космічні
пірати. Вони вимагають, щоб ми дізналися, скільки парсеків їм залишилося
долетіти до планети Скарбів, якщо всього їм потрібно було летіти 600 парсеків ,
10% шляху вони подолали у перший день, а у другий день. Запишемо коротку
умову задачі.
Розв'язання задачі проведемо за допомогою інтерактивної технології «Мозковий
штурм»:
«Кажіть усе, що прийде у голову».
«Критикуєш – пропонуй, пропонуєш -роби».
«Розширення запропонованої ідеї заохочується».
Варіанти розв'язання.
І-ий спосіб:
ІІ-ий спосіб:
1) 0,1 * 600 = 60 (км)пропливли в 1 день
1)1-(0,1+ )=0,1(частин) залишилось
2)600* =480(км)пропливли у 2 день
2)600 * 0,1= 60 (парсеків)
3)600 - (60+480)=60(км)
Приходимо до виводу,що перший спосіб найраціональніший.
Ітак,ми знов вільні.
7. Пояснення домашнього завдання
Море заспокоїлося і ми благополучно повернулися з нашої мандрівки. На пам'ять
про цю мандрівку я подарую вам «таємничі листи». Щоб розгадати їх таємницю,вам
потрібні знання,які ми закріплювали на уроці. Це і буде вашим домашнім завданням.
Завдання на «таємничих листах»: відгадайте задумане слово, розв'язав приклади .
І варіант

ІІ варіант

Знайти 15% від 30
з команди в
10 чоловік, відлетіли на
Марс, всі інші на Венеру.
Скільки космонавтів
відлетіло на Венеру

Знайти 28% від 20
з команди в
15 чоловік, відлетіли на
Марс, всі інші на Венеру.
Скільки космонавтів
відлетіло на Венеру

1.
2.
3.
4.
5.

6.

ІІІ варіант
М

Н
6

В
1

П

Ц
5,6

О
4,5

І

Ь
5

Л

С
27

А

У
49

Я
24

Е

Т
20

Г
32

7. Підсумок уроку. Рефлексія
. А тепер підведемо підсумки.
Що ми сьогодні робили на уроці?
Які теми повторили ?
У вас на партi лежать троє казкових героїв
«ЗНАЙКО» означає «менi все зрозумiло , я впорався зi всіма завданнями».
«РОМАШКА»- «менi майже все зрозумiло , я допустився декiлькох
помилок».
«НЕЗНАЙКО»- «менi важко було виконувати вправи, але я розумiю, що
причина-недостатність знань та цей недолік я буду намагатися виправити».
Пiдпишить свої прізвища на сонечку , яке ви обрали.
Обговоріть у групi, скільки зірочок ви отримали та яку оцінку ви заслуговуєте за
урок та поставте iї .
Зорельот 1 Зорельот 2
1)
;
1)
;

2)

;

2)

3)

;

3)

;

;
4)

5)

6)

.

4)

;

5)

.

6)

.

;

.
1
16

2
7

6

1

27
31

2
5

8

4

Н

Д

Р

А

Е

Л

О

O

3 2
27 6 7
1
5
3 2
4 2
4
2
1) 5 · 3 ; 2) 31 · 7 · 6 ; 3) 2: 2 ; 4) 1: 6 ; 5) 2 · 3 ; 6) 5 : 15 ; 7) 7 :2; 8) 3·2 3 .

9
Б

А

1
3 2

2
3

5
Ч

Ч

1
13

1

І

І

1
7

2

О

Н

4 1
5 7
1
3
5 5
2
2 3
1) 7 · 4 ; 2) 7 · 5 ; З) 3: 3 ; 4) 1: 4 ; 5) 6 : 12 ; 6) 3·1 3 ; 7) 5 : 5 ; 8)

Ф

3
9) 1 4 ·2.

1
16

2
7

6

1

27
31

2
5

8

4

Н

Д

Р

А

Е

Л

О

O

3 2
27 6 7
1
5
3 2
4 2
4
2
1) 5 · 3 ; 2) 31 · 7 · 6 ; 3) 2: 2 ; 4) 1: 6 ; 5) 2 · 3 ; 6) 5 : 15 ; 7) 7 :2; 8) 3·2 3 .

9
Б

2
3

5
А

Ч

Ч

1
3 2

І

1
І

1
13

О

4 1
5 7
1
3
5 5
2
2 3
1) 7 · 4 ; 2) 7 · 5 ; З) 3: 3 ; 4) 1: 4 ; 5) 6 : 12 ; 6) 3·1 3 ; 7) 5 : 5 ; 8)

2
Н
3
9) 1 4 ·2.

1
7

Ф
І варіант

І варіант

1.

1.

2.

2.

3.

3.

4.

4.

5.
6.

Знайти 15% від 30
з
команди в 10
чоловік, відлетіли на
Марс, всі інші на
Венеру. Скільки
космонавтів
відлетіло на Венеру

5.
6.

І варіант

Знайти 15% від 30
з
команди в 10
чоловік, відлетіли на
Марс, всі інші на
Венеру. Скільки
космонавтів
відлетіло на Венеру
І варіант

1.

1.

2.

2.

3.

3.

4.

4.

5.
6.

Знайти 15% від 30
з
команди в 10
чоловік, відлетіли на
Марс, всі інші на
Венеру. Скільки
космонавтів
відлетіло на Венеру

5.
6.

Знайти 15% від 30
з
команди в 10
чоловік, відлетіли на
Марс, всі інші на
Венеру. Скільки
космонавтів
відлетіло на Венеру
ІІ варіант

ІІ варіант

1.

1.

2.

2.

3.

3.

4.

4.

5.
6.

Знайти 28% від 20
з команди в
15 чоловік, відлетіли на
Марс, всі інші на Венеру.
Скільки космонавтів
відлетіло на Венеру

5.
6.

ІІ варіант

Знайти 28% від 20
з команди в
15 чоловік, відлетіли на
Марс, всі інші на Венеру.
Скільки космонавтів
відлетіло на Венеру

ІІ варіант

1.

1.

2.

2.

3.

3.

4.

4.

5.
6.

Знайти 28% від 20
з команди в
15 чоловік, відлетіли на
Марс, всі інші на Венеру.
Скільки космонавтів
відлетіло на Венеру

5.
6.

Знайти 28% від 20
з команди в
15 чоловік, відлетіли на
Марс, всі інші на Венеру.
Скільки космонавтів
відлетіло на Венеру
ІІІ варіант

ІІІ варіант

1.

1.

2.

2.

3.

3.

4.

4.
ІІІ варіант

ІІІ варіант

1.

1.

2.

2.

3.

3.

4.

4.
10584 6 клас усі дії над др
10584 6 клас усі дії над др
10584 6 клас усі дії над др
10584 6 клас усі дії над др

More Related Content

What's hot (16)

Узагальнення теми множення многочлена на многочлен
Узагальнення теми множення многочлена на многочленУзагальнення теми множення многочлена на многочлен
Узагальнення теми множення многочлена на многочлен
Yura8222
през.про досвід роботи
през.про досвід роботипрез.про досвід роботи
през.про досвід роботи
Yura8222
розробка
розробкарозробка
розробка
Liliya_Zbarovska
Підручник Математика 4 клас В.Г Бевз., Д.В Васильєва 2021 рік - Частина 1
Підручник Математика 4 клас В.Г Бевз., Д.В Васильєва 2021 рік - Частина 1Підручник Математика 4 клас В.Г Бевз., Д.В Васильєва 2021 рік - Частина 1
Підручник Математика 4 клас В.Г Бевз., Д.В Васильєва 2021 рік - Частина 1
12Балів ГДЗ
Підручник Математика 4 клас М. В. Козак, О. П. Корчевська (2021 рік) Частина 2
Підручник Математика 4 клас М. В. Козак, О. П. Корчевська (2021 рік) Частина 2Підручник Математика 4 клас М. В. Козак, О. П. Корчевська (2021 рік) Частина 2
Підручник Математика 4 клас М. В. Козак, О. П. Корчевська (2021 рік) Частина 2
12Балів ГДЗ
4 матем листопад_2015_укр
4 матем листопад_2015_укр4 матем листопад_2015_укр
4 матем листопад_2015_укр
Aira_Roo
учебник математика 1 клас богданович
учебник математика 1 клас богдановичучебник математика 1 клас богданович
учебник математика 1 клас богданович
Иван Иванов
математика 4 клас л. оляницька 2015 р.
математика 4 клас л. оляницька 2015 р.математика 4 клас л. оляницька 2015 р.
математика 4 клас л. оляницька 2015 р.
lyaskovsky_oleg
Урок-гра: Замок короля Модуля
Урок-гра: Замок короля МодуляУрок-гра: Замок короля Модуля
Урок-гра: Замок короля Модуля
Olga Shevchuk
1215169 27 e07_tarasenkova_n_a_bogatirova_i_m_ta_in_matematika_5_klas
1215169 27 e07_tarasenkova_n_a_bogatirova_i_m_ta_in_matematika_5_klas1215169 27 e07_tarasenkova_n_a_bogatirova_i_m_ta_in_matematika_5_klas
1215169 27 e07_tarasenkova_n_a_bogatirova_i_m_ta_in_matematika_5_klas
subbotina_yuliya
Богданович 4 клас Математика
Богданович 4 клас МатематикаБогданович 4 клас Математика
Богданович 4 клас Математика
Marina Efremova
Matematyka 1klas zaika
Matematyka 1klas zaikaMatematyka 1klas zaika
Matematyka 1klas zaika
kopeykin1991
Узагальнення теми множення многочлена на многочлен
Узагальнення теми множення многочлена на многочленУзагальнення теми множення многочлена на многочлен
Узагальнення теми множення многочлена на многочлен
Yura8222
през.про досвід роботи
през.про досвід роботипрез.про досвід роботи
през.про досвід роботи
Yura8222
Підручник Математика 4 клас В.Г Бевз., Д.В Васильєва 2021 рік - Частина 1
Підручник Математика 4 клас В.Г Бевз., Д.В Васильєва 2021 рік - Частина 1Підручник Математика 4 клас В.Г Бевз., Д.В Васильєва 2021 рік - Частина 1
Підручник Математика 4 клас В.Г Бевз., Д.В Васильєва 2021 рік - Частина 1
12Балів ГДЗ
Підручник Математика 4 клас М. В. Козак, О. П. Корчевська (2021 рік) Частина 2
Підручник Математика 4 клас М. В. Козак, О. П. Корчевська (2021 рік) Частина 2Підручник Математика 4 клас М. В. Козак, О. П. Корчевська (2021 рік) Частина 2
Підручник Математика 4 клас М. В. Козак, О. П. Корчевська (2021 рік) Частина 2
12Балів ГДЗ
4 матем листопад_2015_укр
4 матем листопад_2015_укр4 матем листопад_2015_укр
4 матем листопад_2015_укр
Aira_Roo
учебник математика 1 клас богданович
учебник математика 1 клас богдановичучебник математика 1 клас богданович
учебник математика 1 клас богданович
Иван Иванов
математика 4 клас л. оляницька 2015 р.
математика 4 клас л. оляницька 2015 р.математика 4 клас л. оляницька 2015 р.
математика 4 клас л. оляницька 2015 р.
lyaskovsky_oleg
Урок-гра: Замок короля Модуля
Урок-гра: Замок короля МодуляУрок-гра: Замок короля Модуля
Урок-гра: Замок короля Модуля
Olga Shevchuk
1215169 27 e07_tarasenkova_n_a_bogatirova_i_m_ta_in_matematika_5_klas
1215169 27 e07_tarasenkova_n_a_bogatirova_i_m_ta_in_matematika_5_klas1215169 27 e07_tarasenkova_n_a_bogatirova_i_m_ta_in_matematika_5_klas
1215169 27 e07_tarasenkova_n_a_bogatirova_i_m_ta_in_matematika_5_klas
subbotina_yuliya
Богданович 4 клас Математика
Богданович 4 клас МатематикаБогданович 4 клас Математика
Богданович 4 клас Математика
Marina Efremova

Similar to 10584 6 клас усі дії над др (20)

Розв"язування трикутників.Прикладні задачі.
Розв"язування трикутників.Прикладні задачі.Розв"язування трикутників.Прикладні задачі.
Розв"язування трикутників.Прикладні задачі.
sveta7940
Pril1
Pril1Pril1
Pril1
Tamara Emec
урок математичний турнір в 1класі 5
урок математичний  турнір в 1класі 5урок математичний  турнір в 1класі 5
урок математичний турнір в 1класі 5
Andrey Goroshko
7190 розробка уроку (6 клас)
7190 розробка уроку (6 клас)7190 розробка уроку (6 клас)
7190 розробка уроку (6 клас)
urvlan
7190 розробка уроку (6 клас) (1)
7190 розробка уроку (6 клас) (1)7190 розробка уроку (6 клас) (1)
7190 розробка уроку (6 клас) (1)
urvlan
3 m s_2020-1
3 m s_2020-13 m s_2020-1
3 m s_2020-1
4book
Matematyka 3-klas-skvortsova-2020-1
Matematyka 3-klas-skvortsova-2020-1Matematyka 3-klas-skvortsova-2020-1
Matematyka 3-klas-skvortsova-2020-1
kreidaros1
ключі від форту знань
ключі від форту знаньключі від форту знань
ключі від форту знань
lelipusik
Розробка уроку з алгебри, 10 кл.docx
Розробка уроку з алгебри, 10 кл.docxРозробка уроку з алгебри, 10 кл.docx
Розробка уроку з алгебри, 10 кл.docx
Репетитор Історія України
Quest matem 2018-obrii
Quest matem 2018-obriiQuest matem 2018-obrii
Quest matem 2018-obrii
Светлана Андреева
12721 пропорція і відношення
12721 пропорція і відношення12721 пропорція і відношення
12721 пропорція і відношення
urvlan
Робочий зошит (Ч.3) за стандартом НУШ, 1 клас, Автори: С. О. Скворцова, О. В...
Робочий зошит (Ч.3) за стандартом НУШ, 1 клас, Автори: С. О. Скворцова,  О. В...Робочий зошит (Ч.3) за стандартом НУШ, 1 клас, Автори: С. О. Скворцова,  О. В...
Робочий зошит (Ч.3) за стандартом НУШ, 1 клас, Автори: С. О. Скворцова, О. В...
VsimPPT
Урок математики 3 клас (Гарі Поттер)
Урок математики 3 клас (Гарі Поттер) Урок математики 3 клас (Гарі Поттер)
Урок математики 3 клас (Гарі Поттер)
Оксана Бондаренко
2 klas-matematika-skvorcova-2019
2 klas-matematika-skvorcova-20192 klas-matematika-skvorcova-2019
2 klas-matematika-skvorcova-2019
cgf gfgfg
Числові послідовності (презентація)
Числові послідовності (презентація)Числові послідовності (презентація)
Числові послідовності (презентація)
sveta7940
Розв"язування трикутників.Прикладні задачі.
Розв"язування трикутників.Прикладні задачі.Розв"язування трикутників.Прикладні задачі.
Розв"язування трикутників.Прикладні задачі.
sveta7940
урок математичний турнір в 1класі 5
урок математичний  турнір в 1класі 5урок математичний  турнір в 1класі 5
урок математичний турнір в 1класі 5
Andrey Goroshko
7190 розробка уроку (6 клас)
7190 розробка уроку (6 клас)7190 розробка уроку (6 клас)
7190 розробка уроку (6 клас)
urvlan
7190 розробка уроку (6 клас) (1)
7190 розробка уроку (6 клас) (1)7190 розробка уроку (6 клас) (1)
7190 розробка уроку (6 клас) (1)
urvlan
3 m s_2020-1
3 m s_2020-13 m s_2020-1
3 m s_2020-1
4book
Matematyka 3-klas-skvortsova-2020-1
Matematyka 3-klas-skvortsova-2020-1Matematyka 3-klas-skvortsova-2020-1
Matematyka 3-klas-skvortsova-2020-1
kreidaros1
ключі від форту знань
ключі від форту знаньключі від форту знань
ключі від форту знань
lelipusik
12721 пропорція і відношення
12721 пропорція і відношення12721 пропорція і відношення
12721 пропорція і відношення
urvlan
Робочий зошит (Ч.3) за стандартом НУШ, 1 клас, Автори: С. О. Скворцова, О. В...
Робочий зошит (Ч.3) за стандартом НУШ, 1 клас, Автори: С. О. Скворцова,  О. В...Робочий зошит (Ч.3) за стандартом НУШ, 1 клас, Автори: С. О. Скворцова,  О. В...
Робочий зошит (Ч.3) за стандартом НУШ, 1 клас, Автори: С. О. Скворцова, О. В...
VsimPPT
2 klas-matematika-skvorcova-2019
2 klas-matematika-skvorcova-20192 klas-matematika-skvorcova-2019
2 klas-matematika-skvorcova-2019
cgf gfgfg
Числові послідовності (презентація)
Числові послідовності (презентація)Числові послідовності (презентація)
Числові послідовності (презентація)
sveta7940

More from urvlan (20)

253 урок на укр 7 кл
253 урок на укр 7 кл253 урок на укр 7 кл
253 урок на укр 7 кл
urvlan
2236 презентация1
2236 презентация12236 презентация1
2236 презентация1
urvlan
форм скор мн 7 1
форм скор мн 7 1форм скор мн 7 1
форм скор мн 7 1
urvlan
тесты 6 б 2007
тесты  6 б 2007тесты  6 б 2007
тесты 6 б 2007
urvlan
геом фигуры 6
геом фигуры   6геом фигуры   6
геом фигуры 6
urvlan
Naibolshiy obshchiy delitel
Naibolshiy obshchiy delitelNaibolshiy obshchiy delitel
Naibolshiy obshchiy delitel
urvlan
13452 6 клас
13452 6 клас13452 6 клас
13452 6 клас
urvlan
13397 презентація
13397 презентація13397 презентація
13397 презентація
urvlan
13397 додав рац чисел розробка уроку
13397 додав рац чисел розробка уроку13397 додав рац чисел розробка уроку
13397 додав рац чисел розробка уроку
urvlan
13268 математика 6 клас
13268 математика 6 клас13268 математика 6 клас
13268 математика 6 клас
urvlan
13238 додатні та від’ємні числа 6 клас
13238 додатні та від’ємні числа 6 клас13238 додатні та від’ємні числа 6 клас
13238 додатні та від’ємні числа 6 клас
urvlan
12888 rozrobka uroku_6_klass
12888 rozrobka uroku_6_klass12888 rozrobka uroku_6_klass
12888 rozrobka uroku_6_klass
urvlan
12309 координатна площина
12309 координатна площина12309 координатна площина
12309 координатна площина
urvlan
12309 координатна площина
12309 координатна площина12309 координатна площина
12309 координатна площина
urvlan
12242 тема на урок у 6 класі
12242 тема на урок у 6 класі12242 тема на урок у 6 класі
12242 тема на урок у 6 класі
urvlan
12217 урок путешествие по теме
12217 урок путешествие по теме12217 урок путешествие по теме
12217 урок путешествие по теме
urvlan
12217 тема
12217 тема12217 тема
12217 тема
urvlan
12217 приложение 1
12217 приложение 112217 приложение 1
12217 приложение 1
urvlan
12182 6кл протилежні числа
12182 6кл протилежні числа12182 6кл протилежні числа
12182 6кл протилежні числа
urvlan
12126 6кл протилежні числа
12126 6кл  протилежні числа12126 6кл  протилежні числа
12126 6кл протилежні числа
urvlan
253 урок на укр 7 кл
253 урок на укр 7 кл253 урок на укр 7 кл
253 урок на укр 7 кл
urvlan
2236 презентация1
2236 презентация12236 презентация1
2236 презентация1
urvlan
форм скор мн 7 1
форм скор мн 7 1форм скор мн 7 1
форм скор мн 7 1
urvlan
тесты 6 б 2007
тесты  6 б 2007тесты  6 б 2007
тесты 6 б 2007
urvlan
геом фигуры 6
геом фигуры   6геом фигуры   6
геом фигуры 6
urvlan
Naibolshiy obshchiy delitel
Naibolshiy obshchiy delitelNaibolshiy obshchiy delitel
Naibolshiy obshchiy delitel
urvlan
13452 6 клас
13452 6 клас13452 6 клас
13452 6 клас
urvlan
13397 презентація
13397 презентація13397 презентація
13397 презентація
urvlan
13397 додав рац чисел розробка уроку
13397 додав рац чисел розробка уроку13397 додав рац чисел розробка уроку
13397 додав рац чисел розробка уроку
urvlan
13268 математика 6 клас
13268 математика 6 клас13268 математика 6 клас
13268 математика 6 клас
urvlan
13238 додатні та від’ємні числа 6 клас
13238 додатні та від’ємні числа 6 клас13238 додатні та від’ємні числа 6 клас
13238 додатні та від’ємні числа 6 клас
urvlan
12888 rozrobka uroku_6_klass
12888 rozrobka uroku_6_klass12888 rozrobka uroku_6_klass
12888 rozrobka uroku_6_klass
urvlan
12309 координатна площина
12309 координатна площина12309 координатна площина
12309 координатна площина
urvlan
12309 координатна площина
12309 координатна площина12309 координатна площина
12309 координатна площина
urvlan
12242 тема на урок у 6 класі
12242 тема на урок у 6 класі12242 тема на урок у 6 класі
12242 тема на урок у 6 класі
urvlan
12217 урок путешествие по теме
12217 урок путешествие по теме12217 урок путешествие по теме
12217 урок путешествие по теме
urvlan
12217 тема
12217 тема12217 тема
12217 тема
urvlan
12217 приложение 1
12217 приложение 112217 приложение 1
12217 приложение 1
urvlan
12182 6кл протилежні числа
12182 6кл протилежні числа12182 6кл протилежні числа
12182 6кл протилежні числа
urvlan
12126 6кл протилежні числа
12126 6кл  протилежні числа12126 6кл  протилежні числа
12126 6кл протилежні числа
urvlan

10584 6 клас усі дії над др

  • 1. Добренський навчально-виховний комплекс (загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів – дошкільний навчальний заклад) КОНСПЕКТ УРОКУ «Розв’язання задач,прикладів та рівнянь на всі арифметичні дії зі звичайними дробами.» Підготувала вчитель математики Озолиньш Катерина Михайлівна 2012
  • 2. Тема уроку. Розв’язання задач,прикладів та рівнянь на всі арифметичні дії зі звичайними дробами. Мета: Освітня : закріпити знання, вміння,навички учнів у розв’язанні задач,прикладів,та рівнянь на всі арифметичні дії зі звичайними дробами Виховна: виховувати працьовитість,наполегливість Розвиваюча: розвивати логічне мислення та творчі здібності учнів Тип уроку: урок закріплення знань,умінь,навичок Обладнання: ноутбук, піктограми у вигляді сонечок, «зірочки», паперові ракети із завданнями. Хід уроку. Девіз уроку Хто нічого Хто нічого Не помічає, Не вивчає, Той нічого Той вічно плаче Не вивчає. І скучає. Ф. Сеф 1.Організаційний момент Наш урок ми побудуємо як мандрівку математичномузорельоті. Для цієї мандрівки нам потрібен корабель (це кімната) та екіпаж (це ви), а допомагати нам будуть Незнайко і його друзі. Перед тим, як відправитися в мандрівку, давайте перевіримо ваш багаж знань необхідний нам у польоті. Для цього ви повинні виконати ланцюжком наступні вправи.На першу парту кожного ряду я кладу аркуш паперу, на якому написано вправи на усі дії зі звичайними дробами. Кожен учень виконує лише одну вправу і, записавши результат, передає аркуш іншому, поки аркуш це дійде до останнього учня, який передає його учителю. І при цьому за правильну відповідь отримуєте зірочку. Якщо ви назбираєте за урок більше 8 зірочок, то отримуєте 12 балів, 7 з. 11б, 6 з. - 10б, 5 з. - 9б, 4з. - 8б., а решта зірочок переходить на наступний урок у вигляді бонусних балів. 2.Актуалізація опорних знань. Вправа «Ланцюжок» Зорельот 1 1. Виконайте множення: 1) ; 2) ; 3) ; 4) 5) ; 6) . Відповіді Зорельот 1 1) ; 2) ; 3) ; 4) . 5) ; 6) . . Зорельот 2 1. Виконайте множення: 1) ; 2) ; 3) ; 4) 5) ; 6) . Зорельот 2 1) ; 2) ; 3) ; 4) . 5) ; 6) . .
  • 3. 3. Мотивація. - Чи знаєте ви, коли вперше стали використовувати слово «дріб»? І хто ввів це слово? Розв'язавши приклади Ви довідаєтеся ім'я й прізвище цього математика. 1 2 27 2 6 1 8 4 7 31 5 16 Н Д Р А Е Л О O 3 2 27 6 7 1 5 3 2 4 2 4 2 1) 5 · 3 ; 2) 31 · 7 · 6 ; 3) 2: 2 ; 4) 1: 6 ; 5) 2 · 3 ; 6) 5 : 15 ; 7) 7 :2; 8) 3·2 3 . 9 Б 2 3 5 А Ч Ч 1 3 2 1 І І 1 13 О 4 1 5 7 1 3 5 5 2 2 3 1) 7 · 4 ; 2) 7 · 5 ; З) 3: 3 ; 4) 1: 4 ; 5) 6 : 12 ; 6) 3·1 3 ; 7) 5 : 5 ; 8) 2 Н 1 7 Ф 3 9) 1 4 ·2. Леонардо Пизанскій - (LeonardoPisano) (Фібоначчі, Fibonacci) (1180-1240), італійський математик. В основній праці "Книга абака" (1202) першим систематично виклав досягнення арабської математики, чим сприяв знайомству з ними в Зах. Європі. Він же в 1202 році ввів слово «дріб» і першим став використовувати сучасний запис дробів. Раніше запис дробу виглядав так Сучасний запис 4. Удосконалення знань і умінь Що у нас за курсом? До нас наближується метеоритний дощ. Кожен з астероїдівце рівняння . Вам дається 5 хвилин. Хто першим вирішує рівняння, той отримує додаткову зірку ( і вирішує це рівняння на дошці). Далі слідують коментарі з місць (діти отримують зірки). 1 2 1 1 8 1 3 ; в) х 1; 3 3 5 3 9 3 1 1 1 3 0,2 х 1; е) х 0,6 у 4 : ; д) 5 1 г) 5 2 2 4 7 а) 3 : х 1 ; б) у : 1 1 х 21 2 2 . 7 5. Руханка Ми оминули метеоритний дощ і тепер можемо відпочити та повеселитись. Я називатиму числа, якщо правильний дріб - ви підстрибуєте , якщо неправильний дріб - присідаєте
  • 4. , якщо мішане число - плещете у долоні. 6. Розв’язування вправ Діти! Поки ми веселилися і втратили пильність, нас захопили у полон космічні пірати. Вони вимагають, щоб ми дізналися, скільки парсеків їм залишилося долетіти до планети Скарбів, якщо всього їм потрібно було летіти 600 парсеків , 10% шляху вони подолали у перший день, а у другий день. Запишемо коротку умову задачі. Розв'язання задачі проведемо за допомогою інтерактивної технології «Мозковий штурм»: «Кажіть усе, що прийде у голову». «Критикуєш – пропонуй, пропонуєш -роби». «Розширення запропонованої ідеї заохочується». Варіанти розв'язання. І-ий спосіб: ІІ-ий спосіб: 1) 0,1 * 600 = 60 (км)пропливли в 1 день 1)1-(0,1+ )=0,1(частин) залишилось 2)600* =480(км)пропливли у 2 день 2)600 * 0,1= 60 (парсеків) 3)600 - (60+480)=60(км) Приходимо до виводу,що перший спосіб найраціональніший. Ітак,ми знов вільні. 7. Пояснення домашнього завдання Море заспокоїлося і ми благополучно повернулися з нашої мандрівки. На пам'ять про цю мандрівку я подарую вам «таємничі листи». Щоб розгадати їх таємницю,вам потрібні знання,які ми закріплювали на уроці. Це і буде вашим домашнім завданням. Завдання на «таємничих листах»: відгадайте задумане слово, розв'язав приклади . І варіант ІІ варіант Знайти 15% від 30 з команди в 10 чоловік, відлетіли на Марс, всі інші на Венеру. Скільки космонавтів відлетіло на Венеру Знайти 28% від 20 з команди в 15 чоловік, відлетіли на Марс, всі інші на Венеру. Скільки космонавтів відлетіло на Венеру 1. 2. 3. 4. 5. 6. ІІІ варіант
  • 5. М Н 6 В 1 П Ц 5,6 О 4,5 І Ь 5 Л С 27 А У 49 Я 24 Е Т 20 Г 32 7. Підсумок уроку. Рефлексія . А тепер підведемо підсумки. Що ми сьогодні робили на уроці? Які теми повторили ? У вас на партi лежать троє казкових героїв «ЗНАЙКО» означає «менi все зрозумiло , я впорався зi всіма завданнями». «РОМАШКА»- «менi майже все зрозумiло , я допустився декiлькох помилок». «НЕЗНАЙКО»- «менi важко було виконувати вправи, але я розумiю, що причина-недостатність знань та цей недолік я буду намагатися виправити». Пiдпишить свої прізвища на сонечку , яке ви обрали. Обговоріть у групi, скільки зірочок ви отримали та яку оцінку ви заслуговуєте за урок та поставте iї .
  • 6. Зорельот 1 Зорельот 2 1) ; 1) ; 2) ; 2) 3) ; 3) ; ;
  • 8. 1 16 2 7 6 1 27 31 2 5 8 4 Н Д Р А Е Л О O 3 2 27 6 7 1 5 3 2 4 2 4 2 1) 5 · 3 ; 2) 31 · 7 · 6 ; 3) 2: 2 ; 4) 1: 6 ; 5) 2 · 3 ; 6) 5 : 15 ; 7) 7 :2; 8) 3·2 3 . 9 Б А 1 3 2 2 3 5 Ч Ч 1 13 1 І І 1 7 2 О Н 4 1 5 7 1 3 5 5 2 2 3 1) 7 · 4 ; 2) 7 · 5 ; З) 3: 3 ; 4) 1: 4 ; 5) 6 : 12 ; 6) 3·1 3 ; 7) 5 : 5 ; 8) Ф 3 9) 1 4 ·2. 1 16 2 7 6 1 27 31 2 5 8 4 Н Д Р А Е Л О O 3 2 27 6 7 1 5 3 2 4 2 4 2 1) 5 · 3 ; 2) 31 · 7 · 6 ; 3) 2: 2 ; 4) 1: 6 ; 5) 2 · 3 ; 6) 5 : 15 ; 7) 7 :2; 8) 3·2 3 . 9 Б 2 3 5 А Ч Ч 1 3 2 І 1 І 1 13 О 4 1 5 7 1 3 5 5 2 2 3 1) 7 · 4 ; 2) 7 · 5 ; З) 3: 3 ; 4) 1: 4 ; 5) 6 : 12 ; 6) 3·1 3 ; 7) 5 : 5 ; 8) 2 Н 3 9) 1 4 ·2. 1 7 Ф
  • 9. І варіант І варіант 1. 1. 2. 2. 3. 3. 4. 4. 5. 6. Знайти 15% від 30 з команди в 10 чоловік, відлетіли на Марс, всі інші на Венеру. Скільки космонавтів відлетіло на Венеру 5. 6. І варіант Знайти 15% від 30 з команди в 10 чоловік, відлетіли на Марс, всі інші на Венеру. Скільки космонавтів відлетіло на Венеру І варіант 1. 1. 2. 2. 3. 3. 4. 4. 5. 6. Знайти 15% від 30 з команди в 10 чоловік, відлетіли на Марс, всі інші на Венеру. Скільки космонавтів відлетіло на Венеру 5. 6. Знайти 15% від 30 з команди в 10 чоловік, відлетіли на Марс, всі інші на Венеру. Скільки космонавтів відлетіло на Венеру
  • 10. ІІ варіант ІІ варіант 1. 1. 2. 2. 3. 3. 4. 4. 5. 6. Знайти 28% від 20 з команди в 15 чоловік, відлетіли на Марс, всі інші на Венеру. Скільки космонавтів відлетіло на Венеру 5. 6. ІІ варіант Знайти 28% від 20 з команди в 15 чоловік, відлетіли на Марс, всі інші на Венеру. Скільки космонавтів відлетіло на Венеру ІІ варіант 1. 1. 2. 2. 3. 3. 4. 4. 5. 6. Знайти 28% від 20 з команди в 15 чоловік, відлетіли на Марс, всі інші на Венеру. Скільки космонавтів відлетіло на Венеру 5. 6. Знайти 28% від 20 з команди в 15 чоловік, відлетіли на Марс, всі інші на Венеру. Скільки космонавтів відлетіло на Венеру
  • 11. ІІІ варіант ІІІ варіант 1. 1. 2. 2. 3. 3. 4. 4. ІІІ варіант ІІІ варіант 1. 1. 2. 2. 3. 3. 4. 4.