урок відсоткові розрахункиОбщеобразовательная школаІнтегрований урок з математики та інформатики
Відсоткове відношення двох чисел.
Відсоткові розрахунки.
Комп’ютерні презентації,
їх призначення
презентация10Общеобразовательная школаУзагальнення і систематизація знань,
умінь та навичок з теми:
‘‘Функція. Властивості функції.
Функція у = ах2 + х + с.
Розв’язування квадратичних
нерівностей’’.
’’Використання можливостей
текстового редактора
Microsoft Word для побудови
графіків квадратичної функції.’
ознайомлення з дробамиИрина СлуцкаяМатеріали переможців та лауреатів міського конкурсу зі створення ЕОР. Автор Жуковська Світлана Володимирівна, вчитель початкових класів ШСШ № 13
Завдання для контрольних робіт з алгебриНадвірнянський інформаційно - методичний центрПосібник містить зразки контрольних робіт з алгебри та початків аналізу для класів з поглибленим вивченням математики, розроблені творчою групою вчителів. Він може бути також корисний учителям загальноосвітніх шкіл для індивідуальної роботи з обдарованими учнями.
"Ознайомлення з дією ділення"Лидия РудаковаКушнір Наталія Володимирівна, вчитель початкових класів Криворізького науково-технічного металургійного ліцею №16
портфоліо кобильник с мorestznakПрезентація педагогічного досвіду вчителя математики
Дрогобицької ЗОШ І-ІІІ ступенів № 1 імені Івана Франка
Кобильник Стефанії Михайлівни
презентация10Общеобразовательная школаУзагальнення і систематизація знань,
умінь та навичок з теми:
‘‘Функція. Властивості функції.
Функція у = ах2 + х + с.
Розв’язування квадратичних
нерівностей’’.
’’Використання можливостей
текстового редактора
Microsoft Word для побудови
графіків квадратичної функції.’
ознайомлення з дробамиИрина СлуцкаяМатеріали переможців та лауреатів міського конкурсу зі створення ЕОР. Автор Жуковська Світлана Володимирівна, вчитель початкових класів ШСШ № 13
Завдання для контрольних робіт з алгебриНадвірнянський інформаційно - методичний центрПосібник містить зразки контрольних робіт з алгебри та початків аналізу для класів з поглибленим вивченням математики, розроблені творчою групою вчителів. Він може бути також корисний учителям загальноосвітніх шкіл для індивідуальної роботи з обдарованими учнями.
"Ознайомлення з дією ділення"Лидия РудаковаКушнір Наталія Володимирівна, вчитель початкових класів Криворізького науково-технічного металургійного ліцею №16
портфоліо кобильник с мorestznakПрезентація педагогічного досвіду вчителя математики
Дрогобицької ЗОШ І-ІІІ ступенів № 1 імені Івана Франка
Кобильник Стефанії Михайлівни
1. Навчально-виховний комплекс «спеціальна загальноосвітня школа I-II ступенів
інтенсивної педагогічної корекції – дошкільний навчальний заклад
компенсуючого типу»
Тема: «Властивості степеня із цілим показником»
7 клас
Юр`єва Є.Ф.
учитель математики
1 категорії
2. Тема: «Властивості степеня із цілим показником»
Мета: закріпити навички свідомого вибору способу розв`язування вправ;
розвивати потребу знаходити раціональні способи розв`язування; виховувати
вміння контролювати увагу на всіх етапах уроку.
Тип уроку: закріплення.
Психологічна установка учням
1. Продовжити виробляти навички застосування властивостей степеня із
цілим
показником;
вчитися
розв`язувати;
формувати
математичну
інтуіцію.
2. На уроці можна помилятися, сумніватися, консультуватися.
3. Дати самому собі установку : «зрозуміти і бути тим першим, котрий
побачить хід розв`язування».
Хід уроку:
I. Організаційний момент.
II.Повідомлення теми, мети і завдань уроку.
III.Актуалізація опорних знань.
ЗАПИТАННЯ:
1.Сформулювати означення степеня числа з натуральним показником n.
2.Чому дорівнює степінь числа з нульовим показником ?
3.Чому дорівнює степінь числа з показником 1 ?
4.Сформулювати властивості степеня з цілим показником?
5.Робота біля дошки (1 і 2 група)
а) (р-7 р2 ) : р-10 =
а) (х-3 х) : х -4 =
б) х -5 : х-9 =
б) 25 2-4 =
в) (в-5 )4 =
в) а2 : а -1 =
г) (у -2)-3 =
г) (5-4)2 57 =
3. д) 2-2 22 =
д) а-12: а-10 =
е) (а-5)7 =
е) (в7)-5 =
IV. Робота з підручником: № 463
а) а-10 а8 = а-2; б) х5 х0 = х5 ; в) с12 с-10= с2 ; г) а3 : а-3 = а6 ;
V. Фізхвилинка.
А) Інтерактивна вправа «Передай усмішку»: В колі учасник усміхається
сусіду, котрий стоїть поряд. Усмішка переходить від одного до іншого.
Б) Корекційна
гра «Знайди пару»: кожний учень одержує картку з
прикладом. Кожен приклад має свою відповідь. Знайди відповідь.
Приклади: (13)-2 ; (2/3)2 ; (2-2)-2 ; (1/3)-2 ;(2-2)3 ; 12 1-2 12 ; 20 ; 100 ; 3-1 ;
5-2 52 ; 2-2 : 2-3; 43 4-2.
Відповіді: 1; 2; 1; 9; 1-6; 4; 1; 5-2 ; 16; 2-6; 1/3; 4/9.
VI. Робота з корекційними картками:
№1. а) Обчислити : 2-3 22 = 2-3+2 =2-1
б) Подати вираз у вигляді степеня : (а4)-4=а-16
№2. а) Обчислити :3-4 : 3-3 = 3-4-(-3) =3-1
б) Подати вираз у вигляді степеня : (в7)-2 в10=в-14+10 =в-4
№3. а) Обчислити: 4-5 42 = 4-5+2= 4-3
б) Подати вираз у вигляді степеня: а3: а-7 а-5= а3-(-7)+5=а15
VII. Узагальнення знань учнів.
4. VIII. Робота біля дошки: № 464.
а) 3х-2 =3/х2 ;
б) а2 с-3 = а2/с3;
в) 4а-2х-3 = 4/а2х3;
г ) 2/3а2с-5х-3= 2а2/3с5 х3;
IX. Підсумок уроку.
Сьогодні на уроці ми узагальнили і систематизували знання з теми «Властивості
степеня із цілим показником»
X. Домашнє завдання: № 461 и № 465.
Литература:
1. Підручник з алгебра для 8 класу, Г.П. Бевз та В.Г. Бевз;
2. „Збірник завдань з алгебри для тематичних атестацій ”,А.Г. Мерзляк.