урок 11 вікно програми, основні об’єкти вікна. завершення роботи з програмою....School5umanУрок 11 Вікно програми, основні об’єкти вікна. Завершення роботи з програмою. Операції над вікнами. Основні операції з мишею
5 клас 10 урок. Поняття про програму. Запуск програми на виконання. Вікно про...StAlKeRoVhttp://leontyev.at.ua
Скачать презентацию + конспект урока + параграф учебника: http://turbobit.net/w7i5e7qhebxj.html
Less34Nikolay ShaygorodskiyОсобливості роботи з графічними і текстовими об’єктами під час створення комп’ютерних публікацій. Зв’язки між об’єктами публікації. Інструктаж з БЖД
5 клас 10 урок. Поняття про програму. Запуск програми на виконання. Вікно про...StAlKeRoVhttp://leontyev.at.ua
Скачать презентацию + конспект урока + параграф учебника: http://turbobit.net/w7i5e7qhebxj.html
Less34Nikolay ShaygorodskiyОсобливості роботи з графічними і текстовими об’єктами під час створення комп’ютерних публікацій. Зв’язки між об’єктами публікації. Інструктаж з БЖД
Lesson # 46. the main components of the application for the operating system ...Nikolay ShaygorodskiyОсновні компоненти програми для ОС з графічним інтерфейсом. Інструктаж з БЖД
урок 7Сокальська ЗШ І-ІІІ ступенів №2Робота з основними елементами графічного інтерфейсу. Практична робота № 2 «Робота інтерфейсом користувача операційної системи»
Використання Learningapps на уроках географіїBodya DishkantПро сервіс та його використання для формування картографічної компетенції на уроках географії.
5 клас. Морзе. Урок 3. Дані. Пристрої що використовують для роботи з данимиДмитро Загура
5 клас. Морзе. Урок 17. Діалогові вікна, їх об'єкти. Інформаційні вікна. Створення і збереження зображень
1. 1
1
ДАТА: «__» __________ 20__р.
ТЕМА. Діалоговівікна, їх об’єкти. Інформаційнівікна. Створенняі
збереженнязображень. Розробкапланупобудовизображення
МЕТА:
навчальна: ознайомитиз діалоговими та інформаційними вікнами про-
грами Paint; сформувативміння створюватита зберігати зображення;
розвивальна:формувати навички самостійної роботина комп'ютері, вмін-
ня планувати своюдіяльність;
виховна: виховувати естетичний смак, самостійність.
ТИП УРОКУ:комбінований.
ОБЛАДНАННЯ: комп'ютери, графічний редактор MS Paint, інструктивні
картки, картки із завданнями, картки-заготовкиз малюнками, тести.
ХІД УРОКУ
І. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ ЕТАП
ІІ. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ Бліцопитування
- Яку програмуми використовуємодля створення зображень?
- Як її називають?
- З якими інструментами в графічному редакторі Paint ви ознайомились?
- Як ними користуватись?
- Назвіть основніінструменти, які ви використовувалипід час роботив цій
програмі. (Олівець, пензлик, гумка)
Рольова гра «Інструменти Paint»
Діти уявляють себе одним із вивчених інструментів з панелі інструментів і
розповідають про свої можливостів графічному редакторі Paint.
ІІІ. МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ
На минулому уроці ми працювали з графічним редактором Paint,
ознайомилися з інструментами для роботи в ньому. Сьогодні ми продовжимо
працювати з цією програмою, закріпимо вміння працювати з олівцем та
гумкою. Також ознайомимосяз вікнами програми Paint.
На попередньому уроці ви вже спробували створювати зображення, проте не
зможете ще раз переглянути їх на комп’ютері, тому що не зберігали результатів
своєї роботи. Сьогодні ви навчитеся зберігати зображення, створені у
графічному редакторі Paint.
IV. ПІДГОТОВКАДО СПРИЙНЯТТЯ МАТЕРІАЛУ
- Які види вікон бувають у Windows?
Учні пригадують варіанти, вчитель складає схему:
2. 2
2
Пригадайте означення вікон різних типів.
Програмнівікна- це вікна, які відкриваються під час запуску програм.
Діалогові вікна - особливий тип вікна, яке ставить запитання і дозволяє
вибрати варіанти виконання дії або інформує користувача. Діалогові вікна
зазвичай відображаються тоді, коли програмі або операційній системі для
подальшої роботипотрібнавказівка.
Інформаційні вікна - призначені для виведення повідомлень про стан
або результат роботи програми, про можливість виникнення непередбачених
ситуацій тощо.
Пригадайте призначення об’єктів програмного вікна (Кнопки типу ОК,
Закрити,Скасувати,Параметри та інші).
Пригадайте, що рядок заголовка діалогового та інформаційного вікон з трьох
кнопок керування вікном містить тільки кнопку Закрити і не містить кнопки
меню вікна.
V. ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ
Розповідь учителя з елементами демонстрування. Основні типи вікон у
програмі Paint
Діалогові вікна - це вікна для встановлення параметрів команд.
Діалогові вікна з’являються на екрані після виконання команди, назва якої
має в кінці «...».
Програмні вікна
Діалогові вікна
Інформаційні вікна
3. 3
3
Кожне діалогове вікно має кнопки ОК, щоб ввести встановлені параметри, і
Скасувати, щоб їх відмінити.
Діалогові вікна також використовують для зміни кольорів палітри,
форматування рисунків тощо.
Інформаційні вікна виводяться на екран операційною системою без участі
користувача. Наприклад, під час роботи може з’явитися таке інформаційне
вікно:
Щоб користувач міг реагувати на повідомлення, інформаційне вікно має
відповідні кнопки.
Роботаз графічними файлами
Створення, збереження, відкриття та друк рисунків здійснюється через пункт
головного меню Paint
Відкриття рисунка
4. 4
4
Будова вікна «Відкрити»
Створеннярисунка
Для створення нового рисунка слід виконати команду Меню → Створити.
Якщо перед цим у вікні рисування редагувався рисунок, то Paint запропонує
зберегти його. Після цього вікно редагування очиститься і користувач матиме
змогустворитиновий рисунок.
Збереженнярисунка
У Меню є декілька команд для збереження рисунка в графічному файлі.
Команду Зберегти як... використовують за першого збереження графічного
файла. При цьому відкривається вікно діалогу Збереження файла, в якому
можна вказати ім’я і тип файла, а також ім’я папки, у якій буде збережено
файл.
Якщо тип файла не вказано, то за умовчанням встановлюється тип BMP. У
цьому самому вікні можна в полі Тип файла задати палітру кольорів. Paint
дозволяє вибрати палітру в два кольори, 16 кольорів, 256 кольорів і повну 24-
5. 5
5
розряднупалітру. Файли завжди зберігаються у форматі BMP.
Команду Зберегти використовують для внесення змін в існуючий графічний
файл. Якщо ж ця команда подана вперше для нового рисунка, то вона
виконується як команда Зберегти як...
Розробка загального плану побудови зображення (алгоритму побудови
зображення)
1. Проаналізуйте рисунок. Визначте, за допомогоюякихінструментів та
фігур можна його створити.
2. Запустіть програму Microsoft Paint.
3. Встановіть розміририсунка.
4. Виберіть на палітрі основнийта фоновийколір, яким ви рисуватимете.
5. Клацніть на піктограмі потрібного інструмента.
6. Виберіть під набором інструментів потрібну формуі розмір пензля,
розмір розпилювача, розмір гумки, товщину лінії тощо.
7. Ведіть покажчик миші за натисненої лівої кнопки так, як ви це робите,
малюючи звичайним олівцем чи стираючигумкою.
8. Якщо ви вибрали многокутник або еліпс, визначте, чи буде лише контур
фігури, чи фігура із заповненням.
9. Розфарбуйтестворенийрисунок.
10. Збережіть рисуноку файлі з іменем .bmp
Проведеннякомплексувправдля зняття м'язового напруження
(Варіант 3)
VI. ЗАСВОЄННЯ НОВИХ ЗНАНЬ, УМІНЬ
Робота за підручником
Параграф 17
Номер завдання Працюємо в парах:3 Завдання «Головоломки»
Практичне завдання. Інструктаж з техніки безпеки.
1. Запустити Paint.
2. З’ясувати, які команди меню закінчують трьомакрапками.
6. 6
6
3. По черзі запускати ці команди та ознайомитися з відповідними
діалоговими вікнами.
4. Закрити Paint.
VII. ЗАКРІПЛЕННЯ, СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ТА УЗАГАЛЬНЕННЯ ЗНАНЬ
Робота з картками
Визначте, з яких графічних примітивів створенізображення:
VIІI. КОНТРОЛЬНО-КОРИГУВАЛЬНИЙЕТАП
Тестування
1. Виберіть існуючі в Paint типи вікон.
Діалогові вікна;
типові вікна;
тестові вікна;
вікно програми;
вікна файлів та папок;
вікна опитування;
інформаційні вікна.
2. Командаменю, що має позначення із трьомакрапками, виконує дію...
відкриття додаткового меню;
відкриває необхідну комбінацію клавіш;
відкриває діалогове вікно;
запускає програмув першу чергу.
3. Як називають наведений на рисунку тип вікон?
Вікно довідкової інформації;
діалогове вікно;
вікно спілкування;
вікно програм.
7. 7
7
4. Установіть відповідність між зовнішнім виглядом вікон та їх
призначенням.
Інформаційне вікно
Вікно програми
Діалогове вікно
5. Установіть відповідність між кнопками керування та їх призначенням
1 Розгорнути
2 Згорнутина панелі задач
3 Закрити
4 Згорнутиу вікно
Практичне завдання
Інструктаж з техніки безпеки.
Виконаннякомплексувправдля зняття зоровоївтоми (Варіант 1)
Скласти план побудови зображення будинку. Використовуючи графічні
8. 8
8
примітиви, створитирисунокі розфарбуватийого за власним смаком.
Повторимо хід роботи:
1. спочатку виберіть прямокутникна панелі інструментів;
2. перемістіть курсор у місце області рисування, де, на вашу думку, має
бути розташований лівий верхній кут стіни будиночка. Натисніть ліву кнопку
миші й, не відпускаючи її, перемістіть вказівник миші з лівого верхнього
куточка до правого нижнього (по діагоналі);
3. відпустіть кнопку.
Виконайте дії з іншими інструментами, завершуючи будівництво.
ІХ. ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ УРОКУ
- Що найбільше запам’яталося на уроці?
- Що сподобалося?
- Які переваги роботи в графічному редакторі Paint? Як вам зручніше
створити рисунок — на папері звичайними олівцями і пензликами чи у
графічному редакторі Paint? Чому?
- Які незручностіви помітили, працюючи в графічному редакторіPaint?
Х. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ
1. Опрацювати відповідний параграф підручника, конспект уроку.
2. Завдання за підручником
Параграф 17
Номер завдання Завдання «Повторюємо»
3. Додатковезавдання
Скласти кросворд (ребус) з вивчених термінів, які стосуються роботи в
програмі Paint.