Урок 12. Створення, редагування та форматування спеціальних графічних об’єктівВасиль ТереховськийУрок 12. Створення, редагування та форматування спеціальних графічних об’єктів
Урок №10. Типи даних. Редагування даних таблиці. Автозаповнення. Форматуванн...Nikolay ShaygorodskiyТипи даних. Редагування даних таблиці. Автозаповнення. Форматування даних, клітинок і діапазонів комірок.
Урок 9. Створення та опрацювання в текстовому документі символів, колонок, сп...Василь Тереховськийконспект уроку, Ривкінд, Презентація, Інформатика 8 клас
Урок №10. Типи даних. Редагування даних таблиці. Автозаповнення. Форматуванн...Nikolay ShaygorodskiyТипи даних. Редагування даних таблиці. Автозаповнення. Форматування даних, клітинок і діапазонів комірок.
Урок 9. Створення та опрацювання в текстовому документі символів, колонок, сп...Василь Тереховськийконспект уроку, Ривкінд, Презентація, Інформатика 8 клас
урок 11 вікно програми, основні об’єкти вікна. завершення роботи з програмою....School5umanУрок 11 Вікно програми, основні об’єкти вікна. Завершення роботи з програмою. Операції над вікнами. Основні операції з мишею
урок 10 робочий стіл. меню, їх призначення. види меню. поняття про програму. ...School5umanУрок 10. Робочий стіл. Меню, їх призначення. Види меню. Поняття про програму. Запуск та завершення програм
Less34Nikolay ShaygorodskiyОсобливості роботи з графічними і текстовими об’єктами під час створення комп’ютерних публікацій. Зв’язки між об’єктами публікації. Інструктаж з БЖД
5 клас 21 урок. Створення зображень в середовищі графічного редактора за розр...StAlKeRoVhttp://leontyev.at.ua
Скачать презентацию + конспект урока: http://file-space.org/files/get/Fejmi-BDBR/5-klas-21-urok.rar.html
10 11Nikolay ShaygorodskiyОсвітня програма комунального закладу »Погребищенський ЗЗСО І-ІІІ ст. №2 Погребищенської міської ради Вінницького району Вінницької області» загальної середньої освіти ІІ ступеня (5-9 класи) на 2021 - 2022 навчальний рік
5 9Nikolay ShaygorodskiyОсвітня програма комунального закладу »Погребищенський ЗЗСО І-ІІІ ст. №2 Погребищенської міської ради Вінницького району Вінницької області» загальної середньої освіти ІІ ступеня (5-9 класи) на 2021 - 2022 навчальний рік
1 4Nikolay ShaygorodskiyОсвітня програма комунального закладу »Погребищенський ЗЗСО І-ІІІ ст. №2 Погребищенської міської ради Вінницького району Вінницької області» загальної середньої освіти І ступеня (1-4 класи) на 2021 - 2022 навчальний рік
«ЧАРІВНА СКРИНЬКА КАЗОК МИКОЛИ ЗІНЧУКА»: віртуальна книжкова виставка до 100-...Чернівецька обласна бібліотека для дітейВидатний історик, етнограф, фольклорист, "чорнороб культури", правдивий подвижник - це все без перебільшення сказано про Миколу Антоновича Зінчука.
У 2025 році виповнюється 100 років з дня народження видатного фольклориста, який за 87 років свого життя пішки обійшов сотні гірських сіл, побував у кожному регіоні України, зустрічався з тисячами людей, які розповідали йому казки. Ця титанічна праця вилилась у сорокотомне видання "Українських народних казок".
Зінчук Микола Антонович народився 7 березня
1925 році в селі Кошелівка Червоноармійського
району Житомирської області.
Третя річниця національного спротиву російській збройній агресіїostrovskogo1898Наголошуючи на важливій ролі бібліотек у процесі популяризації історичних знань, пам’яті та історичної правди, Сергій Бутко надав авторську презентацію «Третя річниця національного спротиву російській збройній агресії» для широкого використання. Радимо переглянути матеріали, а також запрошуємо до бібліотеки, де ви зможете знайти цікаві книги, відвідати різноманітні заходи, зустрічі та дізнатися про важливі для нашої країни теми та події.
Ми проти насилля. Презентація до тижня протидії булінгуssusercc73e0
Урок №9 8 клас
1. Урок №9 8 клас 1 група ________________
2 група ________________
3 група ________________
Тема. Формати файлів текстових документів. Створення, редагування та форматування списків,
таблиць, колонок, символів, формул в текстовому документі.
Мета:
сформувати поняття: нумерованих і маркірованих списків;
навчати: створювати колонки та формули, використовувати додаткові символи в тексті;
розвивати вміння використовувати набуті знання на практиці, творчі здібності, аналітичне
мислення;
виховувати інтерес до творчої і плідної праці
Тип уроку: формування вмінь і навичок.
Хід уроку
I. Організаційний етап
II. Перевірка домашнього завдання
III. Актуалізація опорних знань
Підсумкове тестування з теми «Апаратне та програмне забезпечення інформаційної системи»
IV . Оголошення теми і мети уроку, мотивація навчальної діяльності
Тему, яку ми починаємо вивчати, має назву «Текстовий процесор», що є логічним продовженням
матеріалу про текстовий процесор Microsoft Word, основи роботи з яким вивчались у 6 класі.
V. Вивчення нового матеріалу
1.Створення списків
У текстовому редакторі Word є можливість встановити нумеровані, маркіровані та багаторівневі
списки, піктограми яких знаходяться на панелі інструментів; нумерований список у вигляді трьох
пронумерованих лінійок, маркірований список у вигляді трьох лінійок, напроти яких розміщені
квадрати.
Під час натискання піктограми нумерованих списків на початок рядка автоматично
встановлюється цифра 1. Після введення тексту, під час натискання кнопки Enter, другий рядок
автоматично нумерується цифрою 2, третій — цифрою 3 тощо.
У разі натискання піктограми маркірованих списків на початку рядка автоматично встановлюється
маркер, вид якого можна задати , ввійшовши у пункт Формат → Список. Після цього з'явиться вікно із
чотирма закладками: маркірований, нумерований, багаторівневий, список стилів перегляду. На екрані
з'явиться панель інструментів для роботи з колонтитулами. Після завершення роботи з колонтитулами
слід натиснути Закрити на панелі інструментів Колонтитули.
2. Нумерація сторінок
Усі настроювання, пов'язані з нумерацією, зазвичай вказуються у пункті меню Вставка → Номери
сторінок, хоча поставляння номерів можна організувати а під час встановлення колонтитулів.
Слід пам'ятати: нумерувати сторінки «вручну» — ознака крайньої неграмотності!
Виконання комплексу вправ для зняття м'язового напруження. (Варіант 2)
3. Створення таблиці
Перший спосіб. Таблицю можна побудувати з допомогою миші використовуючи як основні
інструменти Олівець (кнопка Створи ти таблицю) та Гумку, що знаходяться на панелі інструментів
Таблиці і межі або команду Таблиця → Побудувати таблицю .Такий спосіб часто використовують,
коли для стовпців чи рядків хочуть отримати різні розміри.
Другий спосіб. Вставити таблицю, задавши кількість рядків та стовпців. Команди: Таблиця →
Вставити таблицю або клацнути на кнопці Вставити таблицю на панелі інструментів
(використовують, якщо потрібна таблиця стандартного вигляду). Цей спосіб використовується
найчастіше.
Третій спосіб. Перетворення готового тексту в таблицю. Текст необхідно для цього підготувати —
інформацію потрібно розміщувати в певному порядку, через однакові проміжки чи знаки. Команда:
Таблиця → Перетворити → Текст на таблицю.
4. Форматування таблиці
2. Форматування таблиці полягає у виборі типу і товщини зовнішніх і внутрішніх ліній, зміні їх
кольору, заливці виділених комірок вибраним кольором, об'єднанні комірок або їх розбиття тощо. Всі ці
операції виконуються натискуванням відповідних кнопок на панелі інструментів Таблиці та межі.
Для виділення в таблиці:
комірки — навести курсор миші на лівий край комірки і, коли з'явиться стрілка, клацнути
лівою кнопкою;
кількох комірок — на першу з них навести курсор миші і, коли з'явиться стрілка, клацнути
лівою кнопкою, не відпускаючи її, перетягти стрілку до останньої; комірки і відпустити
кнопку;
стовпця — зверху над таблицею розташувати курсор миші проти стовпця і, коли з'явиться
стрілка, клацнути лівою кнопкою;
кількох стовпців — зверху над таблицею розташувати курсор миші проти першого стовпця і,
коли з'явиться стрілка, клацнути лівою кнопкою, не відпускаючи її, перетягти стрілку до
останнього стовпця і відпустити кнопку;
рядка — досить ліворуч за межами таблиці розташувати курсор миші проти рядка і, коли
з'явиться стрілка, клацнути дівою кнопкою;
кількох рядків — ліворуч за межами таблиці розташувати курсор миші проти першого рядка і
коли з'явиться стрілка, клацнути лівою кнопкою, не відпускаючи її, перетягти стрілку до
останнього рядка і відпустити кнопку;
всієї таблиці — виділити всі її рядки або стовпці або виконати команду Таблиця → Виділити
таблицю, або клацнути чотирьохбічну стрілку (маркер переміщення таблиці)
5. Вивчення основних прийомів роботи з редактором формул
Редактор формул, що використовується із продуктами компанії Microsoft, є спеціальною версією
редактора формул Math Type
За допомогою редактора формул можна записувати складні математичні вирази, вибираючи
символи з панелі інструментів і вводячи змінні та числа. Під час утворення формул розмір шрифтів.
інтервали та формати автоматично регулюються для збереження відповідності математичних типів.
Змінювати форматування можна й у процесі роботи. Існує також можливість перевизначати
автоматичні стилі.
Нижче наводиться приклад математичного виразу, що підготовлений у редакторі формул.
5.1. Виклик редактора формул
Щоб викликати редактор формул, виконайте одну з наведених процедур.
Виберіть команду Об'єкт... у меню Вставка та вкладці Створення виберіть Microsoft
Equation3.0.
Ви можете, використовуючи команду Настройка... у меню Сервіс помістити на стандартну
панель інструментів кнопку за допомогою якої редактор формул буде викликаний, відразу.
Якщо нам необхідно редагувати готову формулу, просто двічі натисніть на ній кнопкою миші.
Залежно від обраних дій на екрані з'явиться вікно формули, панель інструментів формули та / або
вікно редактора формул.
VІ. Формування практичних умінь і навичок
1.Виконання практичного завдання
Інструктаж із техніки безпеки. Виконання комплексу вправ для зняття зорової втоми (після
завершення роботи). (Варіант 1)
Інструктивна картка
1. Створіть папку у власній папці під назвою Текстовий процесор
2. Завантажте текстовий редактор Microsoft Word.
3. У новому документі створіть нумерований список учнів групи.
4. Створіть маркірований список предметів згідно з розкладом (на. наступну сторінку).
5. У верхньому колонтитулі вкажіть своє прізвище та ім'я, знизу — задайте номери сторінок.
6. Задайте всі поля по 2 см, формат паперу — А5, за необхідності відформатуйте текст.
7. Збережіть документ у вказану папку.
8. Продемонструйте результати роботи вчителеві.
VIІ. Підбиття підсумків уроку
Оцінювання роботи учнів на уроці.
VIІІ. Домашнє завдання.