1. RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN PRASEKOLAH
Tarikh : Hari : Isnin
Minggu : 2 Strategi : Bertema
Masa : 7.30 hingga 11.30 pagi Tempoh : 4 Jam
SESI PENGAJARAN DAN PEMBELAJARAN
Masa:
7.30-7.50pg
Bidang Pembelajaran:
MAIN BEBAS (FREE PLAY)
CADANGAN AKTIVITI CATATAN/ IMPAK
Perhimpunan Mingguan Sekolah 1. Semua murid mengikuti perhimpunan
mingguan sekolah.
Masa
7.50 8.10pg
Bidang Pembelajaran:
PERBUALAN AWAL ( EARLY CONVERSATION )
Tajuk
CADANGAN AKTIVITI CATATAN/ IMPAK
Class Routine :
-Students gather for daily routine activities, saying good morning,
attendance, recite Al-Fatihah and daily doa.
Early conversation:
1. Teacher introduced herself and asked the students to introduce
themselves.
2. Provide space and time for students to adapt.
3. Teachers discuss the activities to be carried out today.
Attendance :
Masa
8.10-8.40pg
Bidang Pembelajaran:
LEARNING ACTIVITIY
Tajuk
KETRAMPILAN DIRI
Standard
Pembelajaran
KD 1.1.1 Mengenal pasti dan menceritakan pengalaman emosi yang melibatkan perasaan gembira, sedih,
takut, marah dan malu
Tunjang Yang
Disepadukan
BM 1.2.1 Mendengar dan memberi respons terhadap cerita yang didengar.
Objektif At the end of the lesson, students can:
1) Identifying and communicating the emotional experience that involves feelings of joy, sadness,
fear, anger and shame.
2) Listen and respond to stories heard.
EMK Bahasa ABM :Flash cards/ Song CD
CADANGAN AKTIVITI CATATAN/ IMPAK
1. Teacher talk to students about their feelings at school.
2. Students listen and respond to stories heard.
3. Students sing a song (If you're happy-version Didi & Friends)
Masa
8.40-9.10pg
Bidang Pembelajaran:
BAHASA INGGERIS
Tajuk
Sounds In The Environment
Standard
Pembelajaran
BI 1.1.1 Listen to and identify common sounds in the environment.
Tunjang Yang
Disepadukan
KE 1.1.2 Meniru pelbagai bunyi di persekitaran.
Objektif At the end of the lesson, students can:
1) Listen to and identify at least three from five common sounds in the environment.
2) Mimic a variety of sounds in the environment.
EMK Bahasa ABM : Radio
CADANGAN AKTIVITI CATATAN/ IMPAK
1. Teachers play some sound from the environment to the students by
radio.
2 Students listen to and identify sounds likes clapping, bell rings, knocking,
coughing
3.Students can mimic a variety of sounds in the environment.
Pembelajaran Berpusatkan Murid
2. Masa
9.10-9.40pg
RECESS
Masa
9.40-10.50pg
Bidang Pembelajaran
AKTIVITI PEMBELAJARAN
Tajuk
Penerokaan
Nyanyian
Perihal Diri Saya
Standard
kandungan
(SA 1.0) Sikap Saintifik
(KE1.0) Muzik
(KM 1.0) Saya Dan Keluarga
Standard
Pembelajaran
1. (SA 1.1.1) Menunjukkan sikap ingin tahu dan bekerjasama
2. (KE 1.1.1) Meniru pelbagai ton suara manusia: (iv) bernyanyi
3. (KM 1.1.1) Bercerita tentang diri sendiri
Tunjang Yang
Disepadukan
KD 1.1.2 Menyatakan sesuatu yang disukai dan yang tidak disukai
Objektif Di akhir pembelajaran, murid dapat :
1. Meneroka sudut sains dalam kelas.
2. Meniru menyanyi lagu mudah yang diperdengarkan oleh guru.
3. Bercerita mengenai diri sendiri
EMK Kreativiti dan Inovasi ABM : Sudut pembelajaran
CADANGAN AKTIVITI CATATAN /IMPAK
Sudut Pembelajaran 1 ( Sains dan Teknologi) 40 Minit
1.Murid meneroka sudut sains di dalam kelas.
2. Murid cuba menyusun bongkah huruf dengan betul.
Sudut Pembelajaran 2 ( Kreativiti dan Estetika) 30 Minit
1.Murid cuba menyanyi lagu yang diperdengarkan oleh guru
2.Murid cuba menyanyi lagu Selamat pagi secara beramai-ramai dalam
kumpulan.
Sudut Pembelajaran 3 ( Kemanusiaan) 40 Minit
1.Murid membuat lakaran mengenai perihal dirinya.
2.Murid menceritkan mengenai lakarannya kepada rakan-rakan yang lain.
Aktiviti di Pusat Pembelajaran
Masa
10.50-11.20pg
Bidang Pembelajaran
PENDIDIKAN ISLAM
Tajuk
Al-Quran & Akidah
DIJALANKAN OLEH GURU PENDIDIKAN ISLAM
Masa
11.20-11.30pg
AKTIVITI PENAMAT
Guru bersoaljawab dengan murid mengenai pembelajaran hari ini.
Menyanyikan lagu selamat pulang.
Murid berbaris dan mengucapkan ucapan selamat pulang serta membaca doa untuk pulang.
REFLEKSI
KESELURUHAN
MURID :
GURU :