kisi-kisi soal TIK.docAtoSuharto3Kisi-kisi soal ujian sekolah tahun pelajaran 2022-2023 mencakup 50 soal untuk mata pelajaran Teknologi Informasi dan Komunikasi kelas IX dengan alokasi waktu 90 menit. Materi yang diujikan meliputi pengenalan teknologi informasi dan komunikasi, operasi dasar peralatan komputer, penggunaan perangkat lunak aplikasi, pengolah kata, pengolah angka, serta penggunaan internet dan intranet. Bentuk soal berupa esei
Learn software developmentEduonix Learning SolutionsIn this presentation you will get to know about all technologies which are required to build software in technical industry.
Презентація. Підсумковий урок з теми:«Тексти та текстовий редактор» 4 класНадвірнянський інформаційно - методичний центрЛюбі діти! Будем грати,
Тексти вправно виправляти,
Кодувати, шифрувати
Та зображення вставляти.
Правила всі пригадаєм.
Речення подоповняєм.
Конспект уроку фізичної культури з використанням технології "Фітбол" в 2 класіНадвірнянський інформаційно - методичний центрЛ. Цюрак, вчитель початкових класів Добротівського НВК
Мета: розвивати фізичні рухові якості: гнучкість, силу, спритність; виховувати почуття дружби, взаємодопомоги.
Органи дихання людини. Турбота про органи дихання. Урок природознавства в 3 к...Надвірнянський інформаційно - методичний центрМета: формувати уявлення про органи дихання та їх роль у житті людини, про охорону органів дихання від захворювань;розвивати уважність, прищеплювати навички правильного дихання;виробляти санітарно-гігієнічні навички догляду за органами дихання;формувати вміння висловлювати судження, встановлювати взаємозв'язки і залежності між органом й умовами його функціонування; розвивати уяву; виховувати охайність, допитливість, пізнавальний інтерес до вивчення свого організму.
Урок 26 для 4 класу - Розв’язок задач у середовищі програмування для дітей.VsimPPTЗавантаження доступне на http://vsimppt.com.ua/
-------
Урок 26 для 4 класу - Розв’язок задач у середовищі програмування для дітей.
Урок 25 для 4 класу - Використання логічних висловлювань з «якщо - то...».VsimPPTЗавантаження доступне на http://vsimppt.com.ua/
-------
Урок 25 для 4 класу - Використання логічних висловлювань з «якщо - то...».
Урок 27 для 4 класу -Перетворення інформації. Перетворення інформації з текст...VsimPPTЗавантаження доступне на http://vsimppt.com.ua/
-------
Урок 27 для 4 класу -Перетворення інформації. Перетворення інформації з текстової у графічну форму з використанням схем, діаграм. Перетворення інформації у вигляді тексту в таблицю з числами.
4 in lklas4The document discusses the benefits of meditation for reducing stress and anxiety. It notes that meditation can help calm the mind and body by lowering heart rate and easing muscle tension. Regular meditation practice of 10-20 minutes per day is recommended to experience stress-reducing benefits.
Конспект уроку фізичної культури з використанням технології "Фітбол" в 2 класіНадвірнянський інформаційно - методичний центрЛ. Цюрак, вчитель початкових класів Добротівського НВК
Мета: розвивати фізичні рухові якості: гнучкість, силу, спритність; виховувати почуття дружби, взаємодопомоги.
Органи дихання людини. Турбота про органи дихання. Урок природознавства в 3 к...Надвірнянський інформаційно - методичний центрМета: формувати уявлення про органи дихання та їх роль у житті людини, про охорону органів дихання від захворювань;розвивати уважність, прищеплювати навички правильного дихання;виробляти санітарно-гігієнічні навички догляду за органами дихання;формувати вміння висловлювати судження, встановлювати взаємозв'язки і залежності між органом й умовами його функціонування; розвивати уяву; виховувати охайність, допитливість, пізнавальний інтерес до вивчення свого організму.
Урок 26 для 4 класу - Розв’язок задач у середовищі програмування для дітей.VsimPPTЗавантаження доступне на http://vsimppt.com.ua/
-------
Урок 26 для 4 класу - Розв’язок задач у середовищі програмування для дітей.
Урок 25 для 4 класу - Використання логічних висловлювань з «якщо - то...».VsimPPTЗавантаження доступне на http://vsimppt.com.ua/
-------
Урок 25 для 4 класу - Використання логічних висловлювань з «якщо - то...».
Урок 27 для 4 класу -Перетворення інформації. Перетворення інформації з текст...VsimPPTЗавантаження доступне на http://vsimppt.com.ua/
-------
Урок 27 для 4 класу -Перетворення інформації. Перетворення інформації з текстової у графічну форму з використанням схем, діаграм. Перетворення інформації у вигляді тексту в таблицю з числами.
4 in lklas4The document discusses the benefits of meditation for reducing stress and anxiety. It notes that meditation can help calm the mind and body by lowering heart rate and easing muscle tension. Regular meditation practice of 10-20 minutes per day is recommended to experience stress-reducing benefits.
Підручник Інформатика 4 клас О. В. Коршунова (2021 рік) 12Балів ГДЗСкачати підручник:
https://12baliv.com.ua/book/4-klas/informatyka/o-v-korshunova-2021
Прикладні задачі (на допомогу вчителю математики)Надвірнянський інформаційно - методичний центрЗапропонований посібник містить прикладні задачі, згруповані по основних темах і призначений для використання вчителями при підготовці до уроків у 5 - 11 класах.
Робота з текстом на уроках української мови як засіб активізації когнітивно-д...Надвірнянський інформаційно - методичний центрЧастина ІІ. Морфологія та орфографія
Частина ІІІ. Узагальнювальне повторення.
Підготовка до ЗНО
Портфоліо вчителя початкових класів Андрусяк Світлани СтепанівниНадвірнянський інформаційно - методичний центрТака дісталась вже нам робота
Є в ній і радість, та є й турбота,
Є вічний пошук, безсонні ночі,
Та гріють душу дитячі очі.
Н. П. Уткіна
Портфоліо вчителя початкових класів Пушкар Іванни ВолодимирівниНадвірнянський інформаційно - методичний центрПіднебом,синім і високим,
Стежина в'ється чарівна,
Через простори, черезроки
Веде до істини вона.
Туди, де сонце світитьясно,
До мрій, натхнення, сподівань...
Велика праця і прекрасна—
Вести дітей вкраїну Знань
Творчий звіт вчителя початкових класів Свідрак Нелі ІванівниНадвірнянський інформаційно - методичний центрШкола - це майстерня, де формується думка підростаючого покоління, треба міцно тримати її в руках, якщо не хочеш випустити з рук майбутнє!
458549.pptx fhffujikgibhikfloflodlesdelsdekidjssuserfed972Презентація для супроводу уроку у 6 класі НУШ на тему «Як організми співіснують у середовищі. Як складати ланцюги живлення.» містить посилання на інтерактиву вправу для перевірки знань. Матеріал буде корисний для онлайн уроку та як доповнення до розповіді вчителя на уроці, зацікавить учнів при вивченні розділу «Пізнаємо взаємозв’язки у природі» озв’язки між живими організмами»).
«Шевченкова весна під сонцем шани і любові»Бібліографи ОДБ ім. Т. Г. Шевченкавебмандрівка до 100-річчя заснування Шевченківського національного заповідника у Каневі
«ЧАРІВНА СКРИНЬКА КАЗОК МИКОЛИ ЗІНЧУКА»: віртуальна книжкова виставка до 100-...Чернівецька обласна бібліотека для дітейВидатний історик, етнограф, фольклорист, "чорнороб культури", правдивий подвижник - це все без перебільшення сказано про Миколу Антоновича Зінчука.
У 2025 році виповнюється 100 років з дня народження видатного фольклориста, який за 86 років свого життя пішки обійшов сотні гірських сіл, побував у кожному регіоні України, зустрічався з тисячами людей, які розповідали йому казки. Ця титанічна праця вилилась у сорокотомне видання "Українських народних казок".
Зінчук Микола Антонович народився 7 березня
1925 році в селі Кошелівка Червоноармійського
району Житомирської області.
Особливості економіки країн Америки. Первинний сектор економіки..pptxJurgenstiX
Вставлення зображень у текстовий документ.
1. Урок: інформатика
Дата: 24.11.
Тема: Вставлення зображень у текстовий документ.
Мета: навчальна: сформувати вміння вставляти графічні об’єкти у текстовий документ;
формувати навички роботи з текстовими документами; розвивальна: розвивати пам’ять,
увагу, мовлення, логічне мислення, навички самостійної роботи на комп’ютері; виховна:
виховувати вміння узагальнювати, міркувати, відповідальність, самостійність,
зацікавленість предметом «Інформатика».
Тип уроку: комбінований.
Обладнання та наочність: проектор, комп’ютери, презентація, роздатковий матеріал.
Програмне забезпечення: Word Pad, MicrosoftWord.
СТРУКТУРА УРОКУ
№
з/п
Етапи уроку Час,
хв
Методи, прийоми, форми
навчання
І Організаційний
етап
1 Психологічне налаштування на
урок.
II Актуалізація
опорних знань.
8 Бліц-турнір, завдання для
розвитку мислення, уваги,
пам’яті; ребуси, загадки.
III Оголошення теми
та завдань уроку
1 Слово вчителя
IV Вивчення нового
матеріалу
5 Розповідь учителя з
демонстрацією.
V Первинне
закріплення
нового матеріалу
10 Робота за комп'ютером.
VI Формування вмінь
і навичок
4 Демонстрація виконаного.
VII Узагальнення й
систематизація
знань
5 Заповнення карти знань.
VIII Підбиття
підсумків.
Рефлексія
3 Висловлювання вражень від
уроку.
Фізкультхвилинки 2
2. Хід уроку
І. Організаційний етап
Любі діти! Будем грати,
Тексти вправно виправляти,
Кодувати,шифрувати
Та зображення вставляти.
Правила всі пригадаєм.
Речення подоповняєм
Тож часу не гаймо,
І скоріше починаймо.
ІІ .Актуалізація опорних знань, умінь і навичок.
— Під час вивчення теми ви навчилися створювати текстовий документ, набирати текст,
форматувати його, виконувати різні операції з цілим текстом та його фрагментами.
А сьогодні ми з вами завершуємо вивчення теми : "Тексти та текстовий редактор"
уроком-грою,яка допоможе первірити ваші теоретичні знання та практичні навички.
Для цього клас ділиться на дві команди.
Першу команду назвемо «…альфа….», а другу «…омега…».
Конкурс 1.«бліц-турнір»
Почергово учні з різних команд будуть тягнути пелюстки із запитаннями (перевернуті
донизу текстом), та давати відповіді на отримане питання. Посередині напис «текстовий
редактор», а довкола пелюстки з питаннями. В разі правильної відповіді команда
отримує квіточку. Якщо відповідь неправильна або відсутня команда нічого не отримує.
В кінці уроку усі зароблені за урок квіточки діти опускають на воду і вони
відкриваються.
Питання, що містяться на листочках:
1. Що таке текстовий редактор? ( програма призначена для створення і
форматування текстів)
2. Для чого клавіші Home і End?(клавіша Home переносить курсор на початок рядка,
а клавіша End – в кінець рядка.)
3. 3. Що таке редагування тексту? ( це виправлення, доповнювання, змінювання тексту.)
4. Як видно,що в слові помилка?(слово, в якому є помилка підкреслено хвилястою
лінією.)
5. Що таке текстовий курсор?(у верхньому лівому куті блимає вертикальна лінія. Це
курсор. При введенні тексту символи з’являються в місці знаходження курсора)
6. Як надрукувати велику літеру? ( при натиснутій клавіші Caps Lock, або за
допомогою клавіші Shift.)
7. Як змінити колір букв?( на панелі інструментів вибрати клавішу А велику, що
підкреслена кольором, з’явиться віконце з різними кольорами, обрати потрібний.)
8. Коли натискати клавішу Enter?( коли потрібно друкувати з абзацу.)
9. Для чого потрібна клавіша Backspace ?(щоб видалити текс перед курсором)
10. Для чого потрібна клавіша Delete ?(щоб видалити текст після курсора.)
11.Для чого потрібна горизонтальна лінійка?( щоб виставити абзаци і краї текстового
документа.)
12.Що таке форматування?(зміна зовнішнього вигляду тексту називається
форматуванням
Конкурс 2 «загублена літера»
а) Вставте до тексту пропущені символи:
В чемпона, котрй мав
Успіхів секети,
Інтерв’ю цікаве брав
Педставник газети.
– От ви, – каже, – увйшли
До еліти спритних.
Ну а пеший був коли
Ваш рекор у спринті? –
Мить якусь бгун мовчав,
Потім засміявся:
– Як в ссіда груші крав,
А пес відрвався!..
б) Виправте помилки у тексті:
У лкарню чоловіка
Првела Оксана
4. І до лікаря: обстежте
Ви мого вана.
Глухий зовсім, ніби стінка.
Не чує нічго”.
– А від чого, – каже лкар, –
Слух прпав у нього?
– Ой, та як вам і кзати,
Звідки горе впало.
Ніби ж крикнула й тхенько,
А ому заклало.
- Дуже добре, молодці!
А тепер пригадаємо, які бувають тексти за метою висловлювання.
( опис, розповідь, міркування)
Конкурс3 «де помилка сховалась»
Які це тексти?Знайдіть помилки у текстах та виправте їх,
За що його люблать?
Стоіть гордий дуб у парку біля воріт. Ніби війшов
зустрічати когось мудрого і сільного. Чимось проваблює
він мене. Мабуть, свуєю неприхованою дужістью,
вевичавою красою. За це й лублять його на Украіні!
ОСІНЬ
Наступила осінь. На лісових галявинах червоніє горобина. Вітир
гонить подорозі золоті лесточки. Понебу швидко біжать хмари.
Птахи готові до відлоту в теплі краї. В гомінкі зграйки
збираються шпаки.
Ясен
5. Ясен на зрост вісокий – до 50 метрив. Розлогій, листки
виликі, довгастої форми. Кора на стовбарі дерева
тимнувато-зилена, гладенька.
Конкурс 4 « друга половинка»
- А зараз погляньте сюди.
Робота на проекторі.
Продовж прислів’я:
Слово — не горобець, … вилетить - не спіймаєш
Від теплого слова й лід … розмерзається
Конкурс 5 «загадки»
Відгадай загадку. Знайди в ній пари антонімів
Коли йде, то гомонить,
А зупиниться — мовчить.
Конкурс6 «ребуси»
Розгадай ребус.
У щуки зовсім їх немає,
А білий гриб одну лиш має,
Курчатко – дві; а що з трьома?
Нехай кмітливий відгадає!
А чорний жук їх має шість…
Що це таке – хто відповість?
6. Малюнок
Фізкультхвилинка
- А тепер для наших квіточок потрібна водичка, полиємо їх дощиком.
Наливаю у посудину воду.
Небо вкрите хмарками –
Іде малий дощик,
На дерева, на кущі,
І на наші квіточки,
Починається дощ сильний –
Він також всім необхідний,
По дахах він стукотить,
А за ним і грім гримить,
Та ще мить – і сщухне дощ,
І побачимо в віконце,
Як на небі сяє сонце.
Конкурс 7 «я це знаю»
А тепер пригадаємо складові комп’ютера та як з ними поводитися.
1. На столі розміщений … Не можна без дозволу…
2. Це – головний пристрій комп’ютера. Він називається …
7. 3. Цей пристрій називається … Він призначений для того, щоб …
4. А цей пристрій називається … За допомогою неї можна …
5. Цей пристрій зветься … За допомогою нього можна …
6. Якщо ви хочете послухати музику, то вам необхідні звукові …
Конкурс8 «малюнки замість слів»
Замість
малюнків назви відповідні слова
Поламалась мамина . Почав тато її лагодити. А Сергійко увімкнув
і чистить . Наталочка зі та
витерла пил. А мама спекла смачний .
8. - А що саме допомогло вам назвати потрібні слова?
ІІІ. Повідомлення теми та завдань уроку.
— Що потрібно зробити, якщо є потреба проілюструвати текст, зробити його більш
наочним, цікавим?
— Правильно, вам потрібно навчитися вставляти в текст зображення.
— Чи доводилося вам вставляти зображення раніше? У якій програмі? (MS PowerPoint)
ІV. Вивчення нового матеріалу
Розповідь учителя (з демонструванням презентації на екрані)
V. Первинне закріплення.
Робота за комп’ютером.
- Сідайте всі за свої комп’ютери.
- пам’ятаємо про правильну поставу під час роботи за комп’ютером.
2) Інструктаж учителя.
Виконання на комп’ютерах учнями завдань.
Вправи для очей.
Полетів метелик вгору, полетів метелик вниз.
Клас він облетів по колу, сів на парту, сів на ніс.
В іншу сторону по колу політав — і до вікна.
Хай літає він на волі. До уроку нам пора!
VІ. Формування вмінь і навичок
- Хто закінчив роботу , прошу розказати про що був ваш текст і яке зображення ви
вкладали до тексту.
Конкурс «Я розповім про…»
VII Узагальнення й систематизація знань
Заповнення карти знань.
Перенесення результатів на загальну карту.
Вербальне оцінювання учнів.
9. VIII Підбиття підсумків уроку. Рефлексія.
А зараз візьміть квіточки, які ви заробили за урок , несіть їх сюди, кладіть на воду і
довідайтеся, що я вам хочу сказати про ваші знання.( написи на квітах: молодець, так
тримати, ти супер, дуже добре, відмінно, зразково, непогано, добре, молодчина, ти
розумний(-а), я дуже задоволена твоїми знаннями, ти кмітливий(-а), ти старанний(-а),
добре попрацював(-ла), продовжуй в цьому ж дусі, ти був(-ла) старанний(-а), був
активним.
Додаткові завдання
Відокремте проміжками слова з інформатики
ПРИНТЕРСКАНЕРМОНІТОРКЛАВІАТУРАКОЛОНКИКЛАВІШАМИШАДЖОЙСТИККУРСОРРОБО
ЧИЙСТІЛПІКТОГРАМАМОЇДОКУМЕНТИМІЙКОМП'ЮТЕРДИСКДИСКЕТАВІНЧЕСТЕРПАМ'ЯТЬІ
НФОРМАЦІЯ
Конкурс «Зайва літера»
Конкурс . «Закодовані слова»
Нехай усім літерам алфавіту відповідають числа — їх порядкові номери.
Розгадайте, які слова загадано:
21 7 6 1 4 24 3 1 18 18 33