ݺߣ

ݺߣShare a Scribd company logo
Управління освіти і науки Сумської обласної державної адміністрації
Сумський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти
Управління освіти Шосткинської міської ради
Шосткинський міський методичний кабінет
Правовий практикум:
"Як влаштуватися на роботу"
Кущ Ірина Володимирівна,
вчитель історії та правознавства
вчитель вищої категорії,
Шосткинської загальноосвітньоїшколиІ-ІІІ ступенів № 4
Шостка - 2015
НЕ ПИТАЙ, ЩО ТОБІМОЖЕ ДАТИ ДЕРЖАВА, А ЗАПИТАЙ СЕБЕ,
ЩО ТИ МОЖЕШ ДАТИ ДЕРЖАВІ.
Д.Ф. Кеннеді
ПРАЦЯ ПОРОДЖУЄ МУДРІСТЬ ТАЧИСТОТУ.
Дені Дідро
Правознавство (практичний курс). Правовий практикум: "Як влаштуватися
на роботу"
Мета: дати уявлення про юридичний зміст права на працю, відносини, що
регулюються нормами трудового права; розвивати вміння пояснювати й
застосовувати положення Конституції України; ознайомити учнів з документами,
необхідними для працевлаштування; визначити поняття "співбесіда",
"резюме",складати за зразком резюме для працевлаштування; моделювати
процедуру співбесіди; формувати свідому позицію щодо важливості права людини
на працю.
Тип заняття: вивчення нового матеріалу.
Обладнання: комп’ютер, проектор, екран, презентації, публікації, мікрофон,
роздатковий матеріал.
Форма проведення: правовий практикум з використанням інтерактивних
технологій.
Назва проекту : "Як влаштуватися на роботу"
Основнізапитання
Ключове запитання "Яквлаштуватися на роботу"
Тематичнізапитання
Які документи необхідні для влаштування на роботу
Визначити поняття "співбесіда", "резюме"
Формувати свідомупозицію щодо важливості права людини на працю.
Змістові запитання
Конституційне забезпечення права на працю
ТрудовезаконодавствоУкраїни
Сучаснийстан забезпечення права на працю.
Підготовчий етап
Діяльність учнів та вчителя
На попередньомууроці вчитель надає завдання з випередженням. При цьому він
проводить жеребкування роздаючиучням картки зрізними геометричнимифігурами
(коло, квадрат, ромб, трикутник, )таким чином учні поділяються на чотиригрупи по
5 чоловік. Після цього учні отримують завдання для кожної творчоїгрупи:
1. Конституція України та Кодекс законів про працю;
2. Документи необхідні для працевлаштування;
3. Правила прийому на роботу« Співбесіда»;
4. Правила складання резюме;
Учні проводять дослідницькудіяльність, складають презентацію, групи
розігрують міні-вистави, готують наглядну інформацію для профоріентаційної
роботи.
Чіткий послідовний опис діяльності учнів в ході вивчення теми та реалізації
проектів – обсяг та послідовність вправ і пояснення того, як учні задіяні у
плануванні власного навчання.
Учні готують збірку професій ,які можна отримати в навчальних закладах нашого
міста шляхом опитування друзів, переглядають відеороліки в інтернеті.
Демонструють знання з предмета шляхом усного опитування з даної теми, готують
анкети для опитування, працюють з додатковоюлітературою для поглибленого
вивчення питання «Як забезпечено працевлаштування в Україні на сучаснийперіод»
ХІД ЗАНЯТТЯ
І. Документи, необхідні для працевлаштування
У ч и т е л ь. Під час уроку учні заповнюють таблицю-конспект (Додаток1).
Випереджальне завдання Презентація "Документи" (група учнів)
Для прийомуна роботуВи повинні подати:
• Документ , який посвідчує особу(паспорт, свідоцтво про народження, якщо
вам не має 16 років);
• Трудову книжку (якщо раніше ви вже працювали), якщо вам ще немає 16
років — дозвіл одного з батьків.
Трудова́ кни́ жка — основний документ, що підтверджує трудову
діяльність громадяні служить для встановлення загального стажу, безперервного
стажу, а також спеціального стажу. Під час оформлення на роботутрудова
книжка заповнюється працівниками відділу кадрів у п'ятиденнийтермін. До неї
заносятьсявідомостіпро трудовудіяльність, переміщення, звільнення,
заохочення працівника. Трудовікнижки ведуться на всіх працівників, які
працюють на підприємстві, в установі, організації понад 5 днів. Зберігається
трудовакнижка у відділі кадрів фірми, підприємства, установи, де її власник
працює, і повертається йомуу зв'язкузі звільненням, виходом на пенсію. Трудові
книжки оформляються на всіх працівників підприємств, установ і організацій
незалежно від формивласності.
При прийомі на роботу, яка потребує певної кваліфікації,роботодавець
може вимагати документи, які посвідчують кваліфікацію: диплом про освіту,
водійські права, свідоцтва про курси тощо.
Крім того необхідно пройтимедогляд і оформити Особову медичну книжку,
яка видається особам, що працюють на підприємствах харчової промисловості,
громадського харчування і торгівлі, водопровідних спорудах, у лікувально-
профілактичних, дошкільних та навчально-виховних закладах та іншим особам,
професійна чи інша діяльність яких пов'язана з роботою, виконання якої
законодавчо передбачаєпривступі на роботу проведення обов'язкових попередніх і
надалі періодичних профілактичних медичних обстежень.
При прийомі на роботуЗАБОРОНЕНО вимагати документи про
національність, політичні або релігійні погляди, місце реєстрації.
ІІ. Співбесіда
Випереджальне завдання Презентація "Як вдало пройти співбесіду"
(повідомлення учнів)
Кожна людина, що влаштовується на роботу, проходить співбесіду з
роботодавцем. У співбесіді можуть брати участь кілька працівників (менеджер,
психолог тощо) та водночас декілька претендентів. Співбесіда — це детальне
особисте знайомство керівництва підприємства з особою, що бажає
працевлаштуватись. Вона може бути попередньою (з начальником відділу кадрів,
або менеджером з персоналу) і вирішальною (з керівником відділу, в якому ви
будете працювати, чи з керівником підприємства).
Співбесіда - один із етапів прийому на роботу, проходить у вигляді опитування.
Метою є визначення здатності людини займати певну посаду, виконувати певну
роботу.
Щоб співбесіда пройшла вдало слід дотримуватися декількох правил:
1. Дотримуйтеся ділового стилю в одязі, одягніться гарно, але не визиваючи.
Чоловіки звичайно повинні приходитина співбесіду в костюміз краваткою. Вибір
одягуу жінок значно більше - тим більше помилоквони можуть при цьомузробити.
Найголовніше - не впадати в крайностіпри виборідовжиниспідниці, кольоруодягу
або аксесуарів. Чим солідніша установа, тим строгіших повинен бути ваш одяг.
Неприпустимо приходитина співбесіду в джинсах, міні-спідниці, пуловері, а також
в супермодномуабо в понад затрапезномуодязі.
2. Прийшовши в офіс, будьте зі всіма ввічливі, терплячі. Постукайте, одержавши
запрошення, входьте упевнено, а не просовуйтеголовув двері. Не забудьте
посміхнутися. Стежте за своєюосанкою, ходою, старайтеся дивитись в очі.
Уважно вислуховуйте питання, не перебиваючи співбесідника. В ході співбесіди
кандидат теж завжди ставить питання, як заготовленінаперед, так і експромтом. Не
варто ставити більш двох-трьохпитань. Неприпустимо не поставити жодного
питання, якщо була запропонованаможливість ставити питання.
3. Завершуючиспівбесіду, не забудьте про звичайні правила ввічливості. Важливо,
щоб обидваучасники закінчили зустріч з відчуттям, що все, про що слід було
сказати, сказано і що ви маєте достатньо інформації для прийняття рішення.
Подякуйте співрозмовниковіза бесіду та за виявлену увагу.
Ситуативна гра- « Співбесіда»
ІІІ. Резюме
Учитель:Роботодавціз метою кращого підбору кадрів пропонують бажаючим
влаштуватись скласти резюме. Резюме — це короткаінформація про ваші знання,
досвід роботий можливості, тобто своєріднийрекламний документ, що презентує
важливу інформацію про шукача роботи. Воно має бути якісним та коротким (одна
друкована сторінка). Резюме можна надати за факсом, звичайноюабо електронною
поштою, податиособисто.
Робота впарах
• Яка інформація про працівника може бути зазначена а резюме? (Метод
"Асоціативний кущ")
Роботаз підручником ст. 119 "Форма резюме"
1. Прізвище, ім’я та по батькові.
2. Трудовийдосвід:посади, що обіймали до цього часу, із зазначенням місця і часу
роботи.
3. Службову, домашню адресу, телефон.
4. Інформацію про освіту (навчальні заклади, що їх ви закінчили, та фах, який ви
отримали).
5. Професійні досягнення (наукові публікації, премії, перемогив конкурсахта на
олімпіадах тощо).
6. Наявність професійних навичокі досвіду роботив цій галузі.
7. Рівень володіння іноземними мовами.
8. Інші навички (володіння комп’ютером, наявність прав водія тощо).
9. На яку посаду ви претендуєте.
При складанні резюме варто звернути увагу на деякі правила:
- грамотність
- охайність
- досвід роботизаписується з останнього
- правдивість даних
- чіткі формулювання
-
Рефлексія ( 3 хв)
Учитель пропонуєучням самостійно оцінити результати уроку, відповівши на
запитання:
- Що ми робили?
- Навіщо ми це робили?
- Чи досяглими поставленої мети?
- Що сподобалосьчине сподобалось науроці?
- Які виникли труднощі?
- Ваші побажання один одномута вчителю.
ІV. Підсумкове завдання(може бути д/з)
Уявіть себе дорослим, що шукає роботу, і складіть власне резюме.
Напишіть міркування, яку роль у регулюванні трудовихвідносин відіграє КЗпП
України?
Додаток 1
Документи для
працевлаштування
Співбесіда - це
Резюме – це
Правила резюме:

More Related Content

Viewers also liked (9)

Labour Costing Introcuction
Labour Costing IntrocuctionLabour Costing Introcuction
Labour Costing Introcuction
Sajeel Bhatti
Thermon RGS Roof & Gutter Heat Tracing Cable
Thermon RGS Roof & Gutter Heat Tracing CableThermon RGS Roof & Gutter Heat Tracing Cable
Thermon RGS Roof & Gutter Heat Tracing Cable
Thorne & Derrick International
Thermon – Heat Tracing Cables (Self Regulating, Power Limiting, Constant Watt...
Thermon – Heat Tracing Cables (Self Regulating, Power Limiting, Constant Watt...Thermon – Heat Tracing Cables (Self Regulating, Power Limiting, Constant Watt...
Thermon – Heat Tracing Cables (Self Regulating, Power Limiting, Constant Watt...
Thorne & Derrick UK
Eutanasia y Bioética Eutanasia y Bioética
Eutanasia y Bioética
Dr. Jair García-Guerrero
1. Animismo1. Animismo
1. Animismo
J Kuklinsky
Eltherm Self Regulating Heat Trace Cable - Product Catalogue
Eltherm Self Regulating Heat Trace Cable - Product CatalogueEltherm Self Regulating Heat Trace Cable - Product Catalogue
Eltherm Self Regulating Heat Trace Cable - Product Catalogue
Thorne & Derrick UK
TrxTrx
Trx
Alejandra Gil
Resistencia aeróbica y anaerobicaResistencia aeróbica y anaerobica
Resistencia aeróbica y anaerobica
Alejandra Gil
Bioética y Eutanasia Bioética y Eutanasia
Bioética y Eutanasia
Alonso Custodio
Labour Costing Introcuction
Labour Costing IntrocuctionLabour Costing Introcuction
Labour Costing Introcuction
Sajeel Bhatti
Thermon – Heat Tracing Cables (Self Regulating, Power Limiting, Constant Watt...
Thermon – Heat Tracing Cables (Self Regulating, Power Limiting, Constant Watt...Thermon – Heat Tracing Cables (Self Regulating, Power Limiting, Constant Watt...
Thermon – Heat Tracing Cables (Self Regulating, Power Limiting, Constant Watt...
Thorne & Derrick UK
Eutanasia y Bioética Eutanasia y Bioética
Eutanasia y Bioética
Dr. Jair García-Guerrero
1. Animismo1. Animismo
1. Animismo
J Kuklinsky
Eltherm Self Regulating Heat Trace Cable - Product Catalogue
Eltherm Self Regulating Heat Trace Cable - Product CatalogueEltherm Self Regulating Heat Trace Cable - Product Catalogue
Eltherm Self Regulating Heat Trace Cable - Product Catalogue
Thorne & Derrick UK
Resistencia aeróbica y anaerobicaResistencia aeróbica y anaerobica
Resistencia aeróbica y anaerobica
Alejandra Gil
Bioética y Eutanasia Bioética y Eutanasia
Bioética y Eutanasia
Alonso Custodio

Similar to «Як влаштуватися на роботу» (20)

конспект уроку професIйна дiял нiст людини
конспект уроку професIйна дiял нiст  людиниконспект уроку професIйна дiял нiст  людини
конспект уроку професIйна дiял нiст людини
Andy Levkovich
Ігровий додаток або шпаргалка на заняття з профорієнтації
Ігровий додаток або шпаргалка на заняття з профорієнтації Ігровий додаток або шпаргалка на заняття з профорієнтації
Ігровий додаток або шпаргалка на заняття з профорієнтації
Unbib Mk
презентація укр. мова 2
презентація укр. мова 2презентація укр. мова 2
презентація укр. мова 2
57044
Право на працю в Україні
Право на працю в УкраїніПраво на працю в Україні
Право на працю в Україні
Бібліотека Грем'яче
урок!!!!
урок!!!!урок!!!!
урок!!!!
Людмила Квадріціус
Документи особового складу
Документи особового складуДокументи особового складу
Документи особового складу
57044
Slovo 210x270 print
Slovo 210x270 printSlovo 210x270 print
Slovo 210x270 print
nsjgovua
Живи і працюй на Черкащині!
Живи і працюй на Черкащині!Живи і працюй на Черкащині!
Живи і працюй на Черкащині!
Газета "Черкаський край"
Зайнятість і підприємництво (презентація)
Зайнятість і підприємництво (презентація)Зайнятість і підприємництво (презентація)
Зайнятість і підприємництво (презентація)
ssuser9c7e39
Науково практична конференція «Моє право на працю»
Науково практична конференція «Моє право на працю»Науково практична конференція «Моє право на працю»
Науково практична конференція «Моє право на працю»
Бібліотека Грем'яче
Майстер-клас.dz
Майстер-клас.dzМайстер-клас.dz
Майстер-клас.dz
Репетитор Історія України
оригінал. відкритий урок 21 лютого
оригінал. відкритий урок 21 лютогооригінал. відкритий урок 21 лютого
оригінал. відкритий урок 21 лютого
gavronnatalia
Cкробала Наталія Вікторівна презентація досвіду роботи
Cкробала Наталія Вікторівна презентація досвіду роботиCкробала Наталія Вікторівна презентація досвіду роботи
Cкробала Наталія Вікторівна презентація досвіду роботи
Наталя Скробала
З досвіду роботи
З досвіду роботиЗ досвіду роботи
З досвіду роботи
Наталія Нестерук
For Young Professionals and Students: Skills That you Must Posess to Get the ...
For Young Professionals and Students: Skills That you Must Posess to Get the ...For Young Professionals and Students: Skills That you Must Posess to Get the ...
For Young Professionals and Students: Skills That you Must Posess to Get the ...
VKazadarova
учительська презентація до проекту людина частина всесвіту. кузьменко
учительська презентація до проекту  людина   частина всесвіту. кузьменкоучительська презентація до проекту  людина   частина всесвіту. кузьменко
учительська презентація до проекту людина частина всесвіту. кузьменко
Olena Kuzmenko
конспект уроку професIйна дiял нiст людини
конспект уроку професIйна дiял нiст  людиниконспект уроку професIйна дiял нiст  людини
конспект уроку професIйна дiял нiст людини
Andy Levkovich
Ігровий додаток або шпаргалка на заняття з профорієнтації
Ігровий додаток або шпаргалка на заняття з профорієнтації Ігровий додаток або шпаргалка на заняття з профорієнтації
Ігровий додаток або шпаргалка на заняття з профорієнтації
Unbib Mk
презентація укр. мова 2
презентація укр. мова 2презентація укр. мова 2
презентація укр. мова 2
57044
Документи особового складу
Документи особового складуДокументи особового складу
Документи особового складу
57044
Slovo 210x270 print
Slovo 210x270 printSlovo 210x270 print
Slovo 210x270 print
nsjgovua
Зайнятість і підприємництво (презентація)
Зайнятість і підприємництво (презентація)Зайнятість і підприємництво (презентація)
Зайнятість і підприємництво (презентація)
ssuser9c7e39
Науково практична конференція «Моє право на працю»
Науково практична конференція «Моє право на працю»Науково практична конференція «Моє право на працю»
Науково практична конференція «Моє право на працю»
Бібліотека Грем'яче
оригінал. відкритий урок 21 лютого
оригінал. відкритий урок 21 лютогооригінал. відкритий урок 21 лютого
оригінал. відкритий урок 21 лютого
gavronnatalia
Cкробала Наталія Вікторівна презентація досвіду роботи
Cкробала Наталія Вікторівна презентація досвіду роботиCкробала Наталія Вікторівна презентація досвіду роботи
Cкробала Наталія Вікторівна презентація досвіду роботи
Наталя Скробала
For Young Professionals and Students: Skills That you Must Posess to Get the ...
For Young Professionals and Students: Skills That you Must Posess to Get the ...For Young Professionals and Students: Skills That you Must Posess to Get the ...
For Young Professionals and Students: Skills That you Must Posess to Get the ...
VKazadarova
учительська презентація до проекту людина частина всесвіту. кузьменко
учительська презентація до проекту  людина   частина всесвіту. кузьменкоучительська презентація до проекту  людина   частина всесвіту. кузьменко
учительська презентація до проекту людина частина всесвіту. кузьменко
Olena Kuzmenko

More from IrinaKusch (20)

стародавній єгипет
стародавній єгипетстародавній єгипет
стародавній єгипет
IrinaKusch
Сторінками стародавньої Греції
Сторінками стародавньої ГреціїСторінками стародавньої Греції
Сторінками стародавньої Греції
IrinaKusch
Франція
ФранціяФранція
Франція
IrinaKusch
США
 США США
США
IrinaKusch
Стародавній Рим
Стародавній РимСтародавній Рим
Стародавній Рим
IrinaKusch
Боги Греції
Боги ГреціїБоги Греції
Боги Греції
IrinaKusch
час в історії тест.
час в історії тест.час в історії тест.
час в історії тест.
IrinaKusch
М.С. Хрущов
 М.С. Хрущов М.С. Хрущов
М.С. Хрущов
IrinaKusch
Україна у 50- 80-ті роки XX ст. Повсякденне життя.
Україна у 50- 80-ті роки XX ст. Повсякденне життя.Україна у 50- 80-ті роки XX ст. Повсякденне життя.
Україна у 50- 80-ті роки XX ст. Повсякденне життя.
IrinaKusch
Україна незалежна. Конституція України.
Україна незалежна. Конституція України. Україна незалежна. Конституція України.
Україна незалежна. Конституція України.
IrinaKusch
Перевірка знань з теми : Українська символіка
Перевірка знань з теми : Українська символікаПеревірка знань з теми : Українська символіка
Перевірка знань з теми : Українська символіка
IrinaKusch
Урок узагальнення за темою: Княжа Русь-Україна
Урок узагальнення за темою: Княжа Русь-УкраїнаУрок узагальнення за темою: Княжа Русь-Україна
Урок узагальнення за темою: Княжа Русь-Україна
IrinaKusch
як працювати з фотографією – історичним джерелом
як працювати з фотографією – історичним джереломяк працювати з фотографією – історичним джерелом
як працювати з фотографією – історичним джерелом
IrinaKusch
Українські землі у полум`ї другої світової війни.
Українські землі у полум`ї другої світової війни.Українські землі у полум`ї другої світової війни.
Українські землі у полум`ї другої світової війни.
IrinaKusch
Українські землі у складі Великого князівства Литовського
Українські землі у складі Великого князівства ЛитовськогоУкраїнські землі у складі Великого князівства Литовського
Українські землі у складі Великого князівства Литовського
IrinaKusch
Українська козацька держава другої половини XVII ст.
Українська козацька держава другої половини XVII ст.Українська козацька держава другої половини XVII ст.
Українська козацька держава другої половини XVII ст.
IrinaKusch
Україна у першій світовій війні.
Україна у першій світовій війні. Україна у першій світовій війні.
Україна у першій світовій війні.
IrinaKusch
Розквіт Київської України-Русі
Розквіт Київської  України-РусіРозквіт Київської  України-Русі
Розквіт Київської України-Русі
IrinaKusch
Розвиток українських земель в ХIX ст.
Розвиток українських земель в ХIX ст. Розвиток українських земель в ХIX ст.
Розвиток українських земель в ХIX ст.
IrinaKusch
Радянська влада в Україні у 20 30-ті роки хх ст. Повсякденне життя
Радянська влада в Україні у 20 30-ті роки хх ст. Повсякденне життяРадянська влада в Україні у 20 30-ті роки хх ст. Повсякденне життя
Радянська влада в Україні у 20 30-ті роки хх ст. Повсякденне життя
IrinaKusch
стародавній єгипет
стародавній єгипетстародавній єгипет
стародавній єгипет
IrinaKusch
Сторінками стародавньої Греції
Сторінками стародавньої ГреціїСторінками стародавньої Греції
Сторінками стародавньої Греції
IrinaKusch
Стародавній Рим
Стародавній РимСтародавній Рим
Стародавній Рим
IrinaKusch
Боги Греції
Боги ГреціїБоги Греції
Боги Греції
IrinaKusch
час в історії тест.
час в історії тест.час в історії тест.
час в історії тест.
IrinaKusch
М.С. Хрущов
 М.С. Хрущов М.С. Хрущов
М.С. Хрущов
IrinaKusch
Україна у 50- 80-ті роки XX ст. Повсякденне життя.
Україна у 50- 80-ті роки XX ст. Повсякденне життя.Україна у 50- 80-ті роки XX ст. Повсякденне життя.
Україна у 50- 80-ті роки XX ст. Повсякденне життя.
IrinaKusch
Україна незалежна. Конституція України.
Україна незалежна. Конституція України. Україна незалежна. Конституція України.
Україна незалежна. Конституція України.
IrinaKusch
Перевірка знань з теми : Українська символіка
Перевірка знань з теми : Українська символікаПеревірка знань з теми : Українська символіка
Перевірка знань з теми : Українська символіка
IrinaKusch
Урок узагальнення за темою: Княжа Русь-Україна
Урок узагальнення за темою: Княжа Русь-УкраїнаУрок узагальнення за темою: Княжа Русь-Україна
Урок узагальнення за темою: Княжа Русь-Україна
IrinaKusch
як працювати з фотографією – історичним джерелом
як працювати з фотографією – історичним джереломяк працювати з фотографією – історичним джерелом
як працювати з фотографією – історичним джерелом
IrinaKusch
Українські землі у полум`ї другої світової війни.
Українські землі у полум`ї другої світової війни.Українські землі у полум`ї другої світової війни.
Українські землі у полум`ї другої світової війни.
IrinaKusch
Українські землі у складі Великого князівства Литовського
Українські землі у складі Великого князівства ЛитовськогоУкраїнські землі у складі Великого князівства Литовського
Українські землі у складі Великого князівства Литовського
IrinaKusch
Українська козацька держава другої половини XVII ст.
Українська козацька держава другої половини XVII ст.Українська козацька держава другої половини XVII ст.
Українська козацька держава другої половини XVII ст.
IrinaKusch
Україна у першій світовій війні.
Україна у першій світовій війні. Україна у першій світовій війні.
Україна у першій світовій війні.
IrinaKusch
Розквіт Київської України-Русі
Розквіт Київської  України-РусіРозквіт Київської  України-Русі
Розквіт Київської України-Русі
IrinaKusch
Розвиток українських земель в ХIX ст.
Розвиток українських земель в ХIX ст. Розвиток українських земель в ХIX ст.
Розвиток українських земель в ХIX ст.
IrinaKusch
Радянська влада в Україні у 20 30-ті роки хх ст. Повсякденне життя
Радянська влада в Україні у 20 30-ті роки хх ст. Повсякденне життяРадянська влада в Україні у 20 30-ті роки хх ст. Повсякденне життя
Радянська влада в Україні у 20 30-ті роки хх ст. Повсякденне життя
IrinaKusch

Recently uploaded (13)

Презентація. Стадії психологічного стресу.pptx
Презентація. Стадії психологічного стресу.pptxПрезентація. Стадії психологічного стресу.pptx
Презентація. Стадії психологічного стресу.pptx
ssusercc73e0
Фінансовий звіт станом на січень 2025 року.pdf
Фінансовий звіт станом на січень 2025 року.pdfФінансовий звіт станом на січень 2025 року.pdf
Фінансовий звіт станом на січень 2025 року.pdf
Назарій Середа
Дослідження № 4. Традиційні продукти харчування в Україні та країнах-сусідах....
Дослідження № 4. Традиційні продукти харчування в Україні та країнах-сусідах....Дослідження № 4. Традиційні продукти харчування в Україні та країнах-сусідах....
Дослідження № 4. Традиційні продукти харчування в Україні та країнах-сусідах....
JurgenstiX
Ми проти насилля. Презентація до тижня протидії булінгу
Ми проти насилля. Презентація до тижня протидії булінгуМи проти насилля. Презентація до тижня протидії булінгу
Ми проти насилля. Презентація до тижня протидії булінгу
ssusercc73e0
Румунія у міжвоєнний дададад період.pptx
Румунія у міжвоєнний дададад період.pptxРумунія у міжвоєнний дададад період.pptx
Румунія у міжвоєнний дададад період.pptx
dedkenzo
КРИК ПРО ДОПОМОГУ Презентація (тренінг).pptx
КРИК ПРО ДОПОМОГУ Презентація (тренінг).pptxКРИК ПРО ДОПОМОГУ Презентація (тренінг).pptx
КРИК ПРО ДОПОМОГУ Презентація (тренінг).pptx
ssusercc73e0
Третя річниця національного спротиву російській збройній агресії
Третя річниця національного спротиву російській збройній агресіїТретя річниця національного спротиву російській збройній агресії
Третя річниця національного спротиву російській збройній агресії
ostrovskogo1898
Презентація Інституту геодезії 2025 НУЛП
Презентація Інституту геодезії 2025 НУЛППрезентація Інституту геодезії 2025 НУЛП
Презентація Інституту геодезії 2025 НУЛП
Anatoliy13
Дослідження № 4. Традиційні продукти харчування в Україні та країнах-сусідах....
Дослідження № 4. Традиційні продукти харчування в Україні та країнах-сусідах....Дослідження № 4. Традиційні продукти харчування в Україні та країнах-сусідах....
Дослідження № 4. Традиційні продукти харчування в Україні та країнах-сусідах....
JurgenstiX
Безпека дитини в мережі інтернет_презентація
Безпека дитини в мережі інтернет_презентаціяБезпека дитини в мережі інтернет_презентація
Безпека дитини в мережі інтернет_презентація
ssusercc73e0
«ЧАРІВНА СКРИНЬКА КАЗОК МИКОЛИ ЗІНЧУКА»: віртуальна книжкова виставка до 100-...
«ЧАРІВНА СКРИНЬКА КАЗОК МИКОЛИ ЗІНЧУКА»: віртуальна книжкова виставка до 100-...«ЧАРІВНА СКРИНЬКА КАЗОК МИКОЛИ ЗІНЧУКА»: віртуальна книжкова виставка до 100-...
«ЧАРІВНА СКРИНЬКА КАЗОК МИКОЛИ ЗІНЧУКА»: віртуальна книжкова виставка до 100-...
Чернівецька обласна бібліотека для дітей
Особливості економіки країн Америки. Первинний сектор економіки..pptx
Особливості економіки країн Америки. Первинний сектор економіки..pptxОсобливості економіки країн Америки. Первинний сектор економіки..pptx
Особливості економіки країн Америки. Первинний сектор економіки..pptx
JurgenstiX
Фінансовий звіт станом на січень 2025 року.pdf
Фінансовий звіт станом на січень 2025 року.pdfФінансовий звіт станом на січень 2025 року.pdf
Фінансовий звіт станом на січень 2025 року.pdf
Назарій Середа
Презентація. Стадії психологічного стресу.pptx
Презентація. Стадії психологічного стресу.pptxПрезентація. Стадії психологічного стресу.pptx
Презентація. Стадії психологічного стресу.pptx
ssusercc73e0
Фінансовий звіт станом на січень 2025 року.pdf
Фінансовий звіт станом на січень 2025 року.pdfФінансовий звіт станом на січень 2025 року.pdf
Фінансовий звіт станом на січень 2025 року.pdf
Назарій Середа
Дослідження № 4. Традиційні продукти харчування в Україні та країнах-сусідах....
Дослідження № 4. Традиційні продукти харчування в Україні та країнах-сусідах....Дослідження № 4. Традиційні продукти харчування в Україні та країнах-сусідах....
Дослідження № 4. Традиційні продукти харчування в Україні та країнах-сусідах....
JurgenstiX
Ми проти насилля. Презентація до тижня протидії булінгу
Ми проти насилля. Презентація до тижня протидії булінгуМи проти насилля. Презентація до тижня протидії булінгу
Ми проти насилля. Презентація до тижня протидії булінгу
ssusercc73e0
Румунія у міжвоєнний дададад період.pptx
Румунія у міжвоєнний дададад період.pptxРумунія у міжвоєнний дададад період.pptx
Румунія у міжвоєнний дададад період.pptx
dedkenzo
КРИК ПРО ДОПОМОГУ Презентація (тренінг).pptx
КРИК ПРО ДОПОМОГУ Презентація (тренінг).pptxКРИК ПРО ДОПОМОГУ Презентація (тренінг).pptx
КРИК ПРО ДОПОМОГУ Презентація (тренінг).pptx
ssusercc73e0
Третя річниця національного спротиву російській збройній агресії
Третя річниця національного спротиву російській збройній агресіїТретя річниця національного спротиву російській збройній агресії
Третя річниця національного спротиву російській збройній агресії
ostrovskogo1898
Презентація Інституту геодезії 2025 НУЛП
Презентація Інституту геодезії 2025 НУЛППрезентація Інституту геодезії 2025 НУЛП
Презентація Інституту геодезії 2025 НУЛП
Anatoliy13
Дослідження № 4. Традиційні продукти харчування в Україні та країнах-сусідах....
Дослідження № 4. Традиційні продукти харчування в Україні та країнах-сусідах....Дослідження № 4. Традиційні продукти харчування в Україні та країнах-сусідах....
Дослідження № 4. Традиційні продукти харчування в Україні та країнах-сусідах....
JurgenstiX
Безпека дитини в мережі інтернет_презентація
Безпека дитини в мережі інтернет_презентаціяБезпека дитини в мережі інтернет_презентація
Безпека дитини в мережі інтернет_презентація
ssusercc73e0
Особливості економіки країн Америки. Первинний сектор економіки..pptx
Особливості економіки країн Америки. Первинний сектор економіки..pptxОсобливості економіки країн Америки. Первинний сектор економіки..pptx
Особливості економіки країн Америки. Первинний сектор економіки..pptx
JurgenstiX
Фінансовий звіт станом на січень 2025 року.pdf
Фінансовий звіт станом на січень 2025 року.pdfФінансовий звіт станом на січень 2025 року.pdf
Фінансовий звіт станом на січень 2025 року.pdf
Назарій Середа

«Як влаштуватися на роботу»

  • 1. Управління освіти і науки Сумської обласної державної адміністрації Сумський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти Управління освіти Шосткинської міської ради Шосткинський міський методичний кабінет Правовий практикум: "Як влаштуватися на роботу" Кущ Ірина Володимирівна, вчитель історії та правознавства вчитель вищої категорії, Шосткинської загальноосвітньоїшколиІ-ІІІ ступенів № 4 Шостка - 2015
  • 2. НЕ ПИТАЙ, ЩО ТОБІМОЖЕ ДАТИ ДЕРЖАВА, А ЗАПИТАЙ СЕБЕ, ЩО ТИ МОЖЕШ ДАТИ ДЕРЖАВІ. Д.Ф. Кеннеді ПРАЦЯ ПОРОДЖУЄ МУДРІСТЬ ТАЧИСТОТУ. Дені Дідро Правознавство (практичний курс). Правовий практикум: "Як влаштуватися на роботу" Мета: дати уявлення про юридичний зміст права на працю, відносини, що регулюються нормами трудового права; розвивати вміння пояснювати й застосовувати положення Конституції України; ознайомити учнів з документами, необхідними для працевлаштування; визначити поняття "співбесіда", "резюме",складати за зразком резюме для працевлаштування; моделювати процедуру співбесіди; формувати свідому позицію щодо важливості права людини на працю. Тип заняття: вивчення нового матеріалу. Обладнання: комп’ютер, проектор, екран, презентації, публікації, мікрофон, роздатковий матеріал. Форма проведення: правовий практикум з використанням інтерактивних технологій. Назва проекту : "Як влаштуватися на роботу" Основнізапитання Ключове запитання "Яквлаштуватися на роботу" Тематичнізапитання Які документи необхідні для влаштування на роботу Визначити поняття "співбесіда", "резюме" Формувати свідомупозицію щодо важливості права людини на працю. Змістові запитання Конституційне забезпечення права на працю ТрудовезаконодавствоУкраїни Сучаснийстан забезпечення права на працю.
  • 3. Підготовчий етап Діяльність учнів та вчителя На попередньомууроці вчитель надає завдання з випередженням. При цьому він проводить жеребкування роздаючиучням картки зрізними геометричнимифігурами (коло, квадрат, ромб, трикутник, )таким чином учні поділяються на чотиригрупи по 5 чоловік. Після цього учні отримують завдання для кожної творчоїгрупи: 1. Конституція України та Кодекс законів про працю; 2. Документи необхідні для працевлаштування; 3. Правила прийому на роботу« Співбесіда»; 4. Правила складання резюме; Учні проводять дослідницькудіяльність, складають презентацію, групи розігрують міні-вистави, готують наглядну інформацію для профоріентаційної роботи. Чіткий послідовний опис діяльності учнів в ході вивчення теми та реалізації проектів – обсяг та послідовність вправ і пояснення того, як учні задіяні у плануванні власного навчання. Учні готують збірку професій ,які можна отримати в навчальних закладах нашого міста шляхом опитування друзів, переглядають відеороліки в інтернеті. Демонструють знання з предмета шляхом усного опитування з даної теми, готують анкети для опитування, працюють з додатковоюлітературою для поглибленого вивчення питання «Як забезпечено працевлаштування в Україні на сучаснийперіод» ХІД ЗАНЯТТЯ І. Документи, необхідні для працевлаштування У ч и т е л ь. Під час уроку учні заповнюють таблицю-конспект (Додаток1). Випереджальне завдання Презентація "Документи" (група учнів) Для прийомуна роботуВи повинні подати: • Документ , який посвідчує особу(паспорт, свідоцтво про народження, якщо вам не має 16 років); • Трудову книжку (якщо раніше ви вже працювали), якщо вам ще немає 16 років — дозвіл одного з батьків. Трудова́ кни́ жка — основний документ, що підтверджує трудову діяльність громадяні служить для встановлення загального стажу, безперервного стажу, а також спеціального стажу. Під час оформлення на роботутрудова книжка заповнюється працівниками відділу кадрів у п'ятиденнийтермін. До неї заносятьсявідомостіпро трудовудіяльність, переміщення, звільнення, заохочення працівника. Трудовікнижки ведуться на всіх працівників, які працюють на підприємстві, в установі, організації понад 5 днів. Зберігається
  • 4. трудовакнижка у відділі кадрів фірми, підприємства, установи, де її власник працює, і повертається йомуу зв'язкузі звільненням, виходом на пенсію. Трудові книжки оформляються на всіх працівників підприємств, установ і організацій незалежно від формивласності. При прийомі на роботу, яка потребує певної кваліфікації,роботодавець може вимагати документи, які посвідчують кваліфікацію: диплом про освіту, водійські права, свідоцтва про курси тощо. Крім того необхідно пройтимедогляд і оформити Особову медичну книжку, яка видається особам, що працюють на підприємствах харчової промисловості, громадського харчування і торгівлі, водопровідних спорудах, у лікувально- профілактичних, дошкільних та навчально-виховних закладах та іншим особам, професійна чи інша діяльність яких пов'язана з роботою, виконання якої законодавчо передбачаєпривступі на роботу проведення обов'язкових попередніх і надалі періодичних профілактичних медичних обстежень. При прийомі на роботуЗАБОРОНЕНО вимагати документи про національність, політичні або релігійні погляди, місце реєстрації. ІІ. Співбесіда Випереджальне завдання Презентація "Як вдало пройти співбесіду" (повідомлення учнів) Кожна людина, що влаштовується на роботу, проходить співбесіду з роботодавцем. У співбесіді можуть брати участь кілька працівників (менеджер, психолог тощо) та водночас декілька претендентів. Співбесіда — це детальне особисте знайомство керівництва підприємства з особою, що бажає працевлаштуватись. Вона може бути попередньою (з начальником відділу кадрів, або менеджером з персоналу) і вирішальною (з керівником відділу, в якому ви будете працювати, чи з керівником підприємства). Співбесіда - один із етапів прийому на роботу, проходить у вигляді опитування. Метою є визначення здатності людини займати певну посаду, виконувати певну роботу. Щоб співбесіда пройшла вдало слід дотримуватися декількох правил: 1. Дотримуйтеся ділового стилю в одязі, одягніться гарно, але не визиваючи. Чоловіки звичайно повинні приходитина співбесіду в костюміз краваткою. Вибір одягуу жінок значно більше - тим більше помилоквони можуть при цьомузробити. Найголовніше - не впадати в крайностіпри виборідовжиниспідниці, кольоруодягу або аксесуарів. Чим солідніша установа, тим строгіших повинен бути ваш одяг. Неприпустимо приходитина співбесіду в джинсах, міні-спідниці, пуловері, а також в супермодномуабо в понад затрапезномуодязі. 2. Прийшовши в офіс, будьте зі всіма ввічливі, терплячі. Постукайте, одержавши запрошення, входьте упевнено, а не просовуйтеголовув двері. Не забудьте посміхнутися. Стежте за своєюосанкою, ходою, старайтеся дивитись в очі. Уважно вислуховуйте питання, не перебиваючи співбесідника. В ході співбесіди кандидат теж завжди ставить питання, як заготовленінаперед, так і експромтом. Не
  • 5. варто ставити більш двох-трьохпитань. Неприпустимо не поставити жодного питання, якщо була запропонованаможливість ставити питання. 3. Завершуючиспівбесіду, не забудьте про звичайні правила ввічливості. Важливо, щоб обидваучасники закінчили зустріч з відчуттям, що все, про що слід було сказати, сказано і що ви маєте достатньо інформації для прийняття рішення. Подякуйте співрозмовниковіза бесіду та за виявлену увагу. Ситуативна гра- « Співбесіда» ІІІ. Резюме Учитель:Роботодавціз метою кращого підбору кадрів пропонують бажаючим влаштуватись скласти резюме. Резюме — це короткаінформація про ваші знання, досвід роботий можливості, тобто своєріднийрекламний документ, що презентує важливу інформацію про шукача роботи. Воно має бути якісним та коротким (одна друкована сторінка). Резюме можна надати за факсом, звичайноюабо електронною поштою, податиособисто. Робота впарах • Яка інформація про працівника може бути зазначена а резюме? (Метод "Асоціативний кущ") Роботаз підручником ст. 119 "Форма резюме" 1. Прізвище, ім’я та по батькові. 2. Трудовийдосвід:посади, що обіймали до цього часу, із зазначенням місця і часу роботи. 3. Службову, домашню адресу, телефон. 4. Інформацію про освіту (навчальні заклади, що їх ви закінчили, та фах, який ви отримали). 5. Професійні досягнення (наукові публікації, премії, перемогив конкурсахта на олімпіадах тощо). 6. Наявність професійних навичокі досвіду роботив цій галузі. 7. Рівень володіння іноземними мовами. 8. Інші навички (володіння комп’ютером, наявність прав водія тощо). 9. На яку посаду ви претендуєте. При складанні резюме варто звернути увагу на деякі правила: - грамотність - охайність
  • 6. - досвід роботизаписується з останнього - правдивість даних - чіткі формулювання - Рефлексія ( 3 хв) Учитель пропонуєучням самостійно оцінити результати уроку, відповівши на запитання: - Що ми робили? - Навіщо ми це робили? - Чи досяглими поставленої мети? - Що сподобалосьчине сподобалось науроці? - Які виникли труднощі? - Ваші побажання один одномута вчителю. ІV. Підсумкове завдання(може бути д/з) Уявіть себе дорослим, що шукає роботу, і складіть власне резюме. Напишіть міркування, яку роль у регулюванні трудовихвідносин відіграє КЗпП України?