ݺߣ

ݺߣShare a Scribd company logo
Тема. Хорова музика.
Мета: ознайомити з особливостями хорової музики та поняттям «хорова
музика», історією її розвитку та характерними ознаками,ознайомити учнів з
поняттям розподілу голосів у хорі, пригадати різновиди хорових колективів,
пригадати знайомі
хоровіжанри, ознайомитиз творчістю дитячого колективу — хору хлопчиків
«Libera» (Лондон). Розвивати вміння учнів уважно слухати хорову музику та
знаходити на слух характерні ознаки хорової музики, знаходити
взаємозв’язок між текстом та характерними засобами музичної виразності
твору, розвивати вміння висловлювати
власні музичні враження від прослуханого твору. Виховувати інтерес до
слухання класичної хоровоїмузикита виконання дитячих пісень українських
композиторів.
Тип уроку: урок введення в тему.
Обладнання: музичний інструмент, відео проектор, картки для творчих
завдань.
Основні поняття для засвоєння: характерні ознаки жанрів хорової музики,
історія розвитку хорової музики, поняття «хорова музика».
Твори, що вивчаються на уроці:
• «Свят» («Sanctus») на основі канону Й. Пахельбеля, «Завжди з тобою»
(Always With You) у виконанні хору хлопчиків «Libera» (Лондон).
• «Тихо над річкою» (слова С. Черкасенка, музика П. Батюка).
Хід уроку
Вхід до класу під звучання хорового твору у виконанні хору «Libera»
(Лондон).
I. Організаційний момент.
Добрий день вам, добрий день
В світі музики, фантазії, пісень.
Добрим будь, щирим будь
І з мистецтвом в дивну путь!
II. Мотивація до навчання. Повідомлення теми уроку.
ІІІ. Оголошення теми та мети уроку.
-Діти, ви зайшли до класу під звучання музики, до якого жанру музики вона
відноситься? (Відповіді дітей)
-Так , це вокальна музика. Сьогодні ми перегортаємо нову сторінку
вокального мистецтва, і тема нашого уроку: «Хорова музика».
IV. Новий матеріал для засвоєння.
1. Бесіда з учнями про історію розвитку хорової музики.
-Ми часто чуємо вислів: співати хором — це справжнє мистецтво. Коли ж
розпочалася історія хорового виконання? У Стародавній Греції музика
звучала в театральних виставах, декламація змінювалася співом хору. Голоси
співаків розрізняли за висотою звучання — регістрами:netoide — високі,
mesoide — середні, iroide — низькі.
За часів Раннього Середньовіччя в кожній церкві були хори півчих. Відомо,
що до епохи Відродження професійне хорове виконавство було пов’язане
тільки з церквою.
У ранній хоровій церковній музиці був поширений «знаменний розспів»
(замість нот вокальні хорові твори записували знаками — «знаменами» або
«крюками»).
У XIV—XV ст. почав активно розвиватися багатоголосний спів.
Слайд8.Мелодію, яку виконували співаки, назвали хоровою партією. Для цієї
епохи характерні три-чотириголосні хори, а пізніше — шести -
восьмиголосні. Із XVII-XVIII ст. з’явився усталений розподіл голосів у хорі
на чотири основні партії.
Відтоді хор стає невід’ємним учасником опери. З’являються також світські
капели, що пов’язано з розвитком жанрів ораторії, кантати,хорових концертів
тощо.
2. Музичний словничок
Хорова музика — музичні твори, призначені для хорового виконання.
Хоровий спів буває одноголосний та багатоголосний, з музичним
супроводом або без нього (а капела). Це наймасовіший вид музичного
мистецтва.
-Як ви вважаєте, а чи популярна церковна хоровамузика сьогодні? Чи можна
її почути у концертних залах?
(Відповіді дітей)
V. слухання музики
1. Бесіда з учнями
- Сьогодні ми послухаємо сучасні хорові композиції хору «Libera»
«Libera» — це хор хлопчиків з англіканської парафії в південному Лондоні
(церкви святого Філіпа). Назва хору походить від назви однієї з пісень, що
перекладається з латини як «вільний». З 1988 р. колектив, склад якого
періодично змінюється, випустив серію альбомів з аранжуваннями
церковних класичних творів, а також власних композицій керівника
колективу. Хормейстер співочої групи — Роберт Прайзман. Хор налічує
близько сорока хлопчиків у віці від семи до шістнадцяти років. Музика
«Libera» має своє особливе звучання. Хор часто поєднує елементи
григоріанського розспіву, музику композиторів-класиків(таких як Дебюссі,
Бетховен, Пахельбель) і стиль «нью ейдж». У своїх композиціях «Libera»
використовує цілий ряд музичних інструментів та електронний супровід.
2. . Музичне сприймання.
-Послухайте сучасну хорову композицію. «Свят» («Sanctus») на основі
канону Й. Пахельбеля, у виконанні хору хлопчиків «Libera» (Лондон).
Прослухавши музичний твір проаналізуйте його за планом:
1. Розкажіть про свої враження від музики.
2. До якого жанру належать цей твір? Охарактеризуйте тембри голосів
виконавців.
3. Визначте характер мелодії творів та опишіть засоби музичної виразності:
лад, темп, динаміку, гармонію.
4. Розкажіть про музичний супровід твору.
VI. Творче завдання. (Додаток 1)
У вас на партах лежать картки, слухаючи «Завжди з тобою» (Always With
You) у виконанні хору хлопчиків «Libera» підберіть те зображення яке на
вашу думку відповідає характеру музики. Якщо такого немає, у вільному
квадратику зобразите свій варіант. Розфарбуйте обраний малюнок у кольори
які відповідають на вашу думку характеру музики.
Після виконання завдання учні прикріплюють на дошку свої роботи і
пояснюють чому саме вибрали те чи інше зображення і чому обрали такі
кольори.
VII..Вокально – хорова робота.
-Сьогодніми слухали музику яку виконували не дорослі, а діти. Ви однолітки
цих талановитих дітей а ваш клас - маленький хор. Тож сіли всі рівно і
розучимо українську народну пісню «Тихо над річкою».
1. Розспівування. (Поспівка. Вправи для розвитку музичного слуху та
голосу.)
2. Знайомство з піснею та її змістом,
3. Розучування мелодії першого куплету та приспіву
4. Виконання першого куплету, приспіву під акомпанемент інструмента.
5. Гра «Диригент»
-Проспівайте хором перший куплет пісні «Тихо над річкою». Один із вас
буде диригентом та рухами показуватиме темп і характер вашого співу.
-Розгляньтеілюстрації. Яка з них повніше розкриває зміст пісні?Обґрунтуйте
свою думку
(Демонстрація пейзажних ілюстрацій із зображення різних явищ природи, в
тому числі і зображення вечора на річці).
VIII. Узагальнення вивченого матеріалу. Рефлексія. Оцінювання учнів.
• Про яку сторінку музичного мистецтва сьогодні йшлося на уроці? З якою
музикою ми познайомилися?
• Що вам найбільше запам’яталося з історії розвитку хорового мистецтва?
• На які партії розподілятися голоси в хорі у XVII—XVIII століттях?
• Назвіть жанри хорової музики.
ІХ. Домашнє завдання.
Слухаючи музику по радіо, телевізору, комп'ютеру, прислухайтеся, чи
звучать хорові твори. В яких передачах, фільмах їх можна почути.
Вихід з класу під хоровий твір у виконанні хору «Libera».
Міністерство освіти і науки України
Відділ освіти Мелітопольської РДА Запорізької області
Вознесенська гімназія «Орієнтир» МРРЗО
Хорова музика
урок музичного мистецтва
6 клас
Автор:
Чілікіна Галина Михайлівна
учитель музичного мистецтва
Вознесенської гімназії
«Орієнтир» МРРЗО
кваліфікаційна категорія:
«спеціаліст вищої категорії»
педагогічне звання:
«учитель-методист»
2016

More Related Content

What's hot (20)

дэлхийн далай,түүний ашиглал, хамгаалал
дэлхийн далай,түүний  ашиглал, хамгаалалдэлхийн далай,түүний  ашиглал, хамгаалал
дэлхийн далай,түүний ашиглал, хамгаалал
Ganbat Narantsetseg
Полиметаллын хүдрийн математик загварчлал
Полиметаллын хүдрийн математик загварчлалПолиметаллын хүдрийн математик загварчлал
Полиметаллын хүдрийн математик загварчлал
Batmagnai Bodi
Інформатика - підручник для 6 класу авт. Ривкінд.pdf
Інформатика - підручник для 6 класу авт. Ривкінд.pdfІнформатика - підручник для 6 класу авт. Ривкінд.pdf
Інформатика - підручник для 6 класу авт. Ривкінд.pdf
VchutelInf
Lekts 7
Lekts 7Lekts 7
Lekts 7
bhishgee
бодисын ангилал
бодисын ангилалбодисын ангилал
бодисын ангилал
Togoo Battuya
Uzuulelt 2017
Uzuulelt 2017Uzuulelt 2017
Uzuulelt 2017
Gantulga Nyamdorj
Хавдарын практикт маркер markers in use cancer situition
Хавдарын практикт маркер markers in use cancer situitionХавдарын практикт маркер markers in use cancer situition
Хавдарын практикт маркер markers in use cancer situition
Батхүү Батдорж
SWON205-20160603
SWON205-20160603SWON205-20160603
SWON205-20160603
E-Gazarchin Online University
Case control, cohort study, davaalkham
Case control, cohort study, davaalkhamCase control, cohort study, davaalkham
Case control, cohort study, davaalkham
zorigoo.sph
6-р-анги-Биологи-Бэлгийн-бойжилт.ٳ
6-р-анги-Биологи-Бэлгийн-бойжилт.ٳ6-р-анги-Биологи-Бэлгийн-бойжилт.ٳ
6-р-анги-Биологи-Бэлгийн-бойжилт.ٳ
SelawoMungunu
Innomed 2014 уралдаан ШУТИС 4-р курс
Innomed 2014 уралдаан ШУТИС 4-р курсInnomed 2014 уралдаан ШУТИС 4-р курс
Innomed 2014 уралдаан ШУТИС 4-р курс
Medimpex Mongolia
Orchin uyiin diplomat ajilgaa 2003 popov
Orchin uyiin diplomat ajilgaa 2003 popovOrchin uyiin diplomat ajilgaa 2003 popov
Orchin uyiin diplomat ajilgaa 2003 popov
E-Gazarchin Online University
O2 huchilturugch
O2 huchilturugchO2 huchilturugch
O2 huchilturugch
71-р цэцэрлэг
Nestle компани
Nestle компаниNestle компани
Nestle компани
Zaya G
Presentation 3 эпизоотын процесс, эрчимжилт, хөдлөл зүй
Presentation 3 эпизоотын процесс, эрчимжилт, хөдлөл зүйPresentation 3 эпизоотын процесс, эрчимжилт, хөдлөл зүй
Presentation 3 эпизоотын процесс, эрчимжилт, хөдлөл зүй
batsuuri nantsag
дэлхийн далай,түүний ашиглал, хамгаалал
дэлхийн далай,түүний  ашиглал, хамгаалалдэлхийн далай,түүний  ашиглал, хамгаалал
дэлхийн далай,түүний ашиглал, хамгаалал
Ganbat Narantsetseg
Полиметаллын хүдрийн математик загварчлал
Полиметаллын хүдрийн математик загварчлалПолиметаллын хүдрийн математик загварчлал
Полиметаллын хүдрийн математик загварчлал
Batmagnai Bodi
Інформатика - підручник для 6 класу авт. Ривкінд.pdf
Інформатика - підручник для 6 класу авт. Ривкінд.pdfІнформатика - підручник для 6 класу авт. Ривкінд.pdf
Інформатика - підручник для 6 класу авт. Ривкінд.pdf
VchutelInf
бодисын ангилал
бодисын ангилалбодисын ангилал
бодисын ангилал
Togoo Battuya
Хавдарын практикт маркер markers in use cancer situition
Хавдарын практикт маркер markers in use cancer situitionХавдарын практикт маркер markers in use cancer situition
Хавдарын практикт маркер markers in use cancer situition
Батхүү Батдорж
Case control, cohort study, davaalkham
Case control, cohort study, davaalkhamCase control, cohort study, davaalkham
Case control, cohort study, davaalkham
zorigoo.sph
6-р-анги-Биологи-Бэлгийн-бойжилт.ٳ
6-р-анги-Биологи-Бэлгийн-бойжилт.ٳ6-р-анги-Биологи-Бэлгийн-бойжилт.ٳ
6-р-анги-Биологи-Бэлгийн-бойжилт.ٳ
SelawoMungunu
Innomed 2014 уралдаан ШУТИС 4-р курс
Innomed 2014 уралдаан ШУТИС 4-р курсInnomed 2014 уралдаан ШУТИС 4-р курс
Innomed 2014 уралдаан ШУТИС 4-р курс
Medimpex Mongolia
Nestle компани
Nestle компаниNestle компани
Nestle компани
Zaya G
Presentation 3 эпизоотын процесс, эрчимжилт, хөдлөл зүй
Presentation 3 эпизоотын процесс, эрчимжилт, хөдлөл зүйPresentation 3 эпизоотын процесс, эрчимжилт, хөдлөл зүй
Presentation 3 эпизоотын процесс, эрчимжилт, хөдлөл зүй
batsuuri nantsag

Viewers also liked (20)

тези
тези тези
тези
dasha84
цей вічно юний вальс
цей вічно юний вальсцей вічно юний вальс
цей вічно юний вальс
dasha84
мультимедіа
мультимедіамультимедіа
мультимедіа
dasha84
Квітка цісик
Квітка цісикКвітка цісик
Квітка цісик
dasha84
я громадянин України
я  громадянин Україния  громадянин України
я громадянин України
dasha84
Тренінг "Я роблю так"
Тренінг "Я роблю так"Тренінг "Я роблю так"
Тренінг "Я роблю так"
dasha84
мультимедіа2
мультимедіа2мультимедіа2
мультимедіа2
dasha84
духовний розвиток молодших школярів засобами естрадного мистецтва
духовний розвиток молодших школярів засобами естрадного мистецтвадуховний розвиток молодших школярів засобами естрадного мистецтва
духовний розвиток молодших школярів засобами естрадного мистецтва
dasha84
Досвід роботи вчителя музичного мистецтва Чілікіної Галини Михайлівни
Досвід роботи вчителя музичного мистецтва Чілікіної Галини МихайлівниДосвід роботи вчителя музичного мистецтва Чілікіної Галини Михайлівни
Досвід роботи вчителя музичного мистецтва Чілікіної Галини Михайлівни
dasha84
Світ починається з мене
Світ починається з менеСвіт починається з мене
Світ починається з мене
dasha84
3Com 3CNJ1000
3Com 3CNJ10003Com 3CNJ1000
3Com 3CNJ1000
savomir
Disgrafia dossier escola
Disgrafia dossier escolaDisgrafia dossier escola
Disgrafia dossier escola
Sabela Darder
Atelier Numérique 2015 numéro 2 : Créer et gérer sa page Google my businessAtelier Numérique 2015 numéro 2 : Créer et gérer sa page Google my business
Atelier Numérique 2015 numéro 2 : Créer et gérer sa page Google my business
Tourisme Haut Limousin
наказ підсумки джерело 2017
наказ підсумки джерело 2017наказ підсумки джерело 2017
наказ підсумки джерело 2017
solom-nmc
Story research
Story researchStory research
Story research
charles-stick
Презентація до майстер-класу з музичного мистецтва "Я роблю так"
Презентація до майстер-класу з музичного мистецтва "Я роблю так"Презентація до майстер-класу з музичного мистецтва "Я роблю так"
Презентація до майстер-класу з музичного мистецтва "Я роблю так"
dasha84
Наукова робота "Кобзарське мистецтво, через призму віків"
Наукова робота "Кобзарське мистецтво, через призму віків"Наукова робота "Кобзарське мистецтво, через призму віків"
Наукова робота "Кобзарське мистецтво, через призму віків"
dasha84
Media question 7
Media question 7Media question 7
Media question 7
SamTurner1999
Μονοκοντυλιά Γ'2 2016 2017 Δώρα Νικητίδου
Μονοκοντυλιά Γ'2 2016 2017 Δώρα ΝικητίδουΜονοκοντυλιά Γ'2 2016 2017 Δώρα Νικητίδου
Μονοκοντυλιά Γ'2 2016 2017 Δώρα Νικητίδου
14Dimotiko
Protokol 20 03 2017
Protokol 20 03 2017Protokol 20 03 2017
Protokol 20 03 2017
Andriy Gerus
цей вічно юний вальс
цей вічно юний вальсцей вічно юний вальс
цей вічно юний вальс
dasha84
мультимедіа
мультимедіамультимедіа
мультимедіа
dasha84
Квітка цісик
Квітка цісикКвітка цісик
Квітка цісик
dasha84
я громадянин України
я  громадянин Україния  громадянин України
я громадянин України
dasha84
Тренінг "Я роблю так"
Тренінг "Я роблю так"Тренінг "Я роблю так"
Тренінг "Я роблю так"
dasha84
мультимедіа2
мультимедіа2мультимедіа2
мультимедіа2
dasha84
духовний розвиток молодших школярів засобами естрадного мистецтва
духовний розвиток молодших школярів засобами естрадного мистецтвадуховний розвиток молодших школярів засобами естрадного мистецтва
духовний розвиток молодших школярів засобами естрадного мистецтва
dasha84
Досвід роботи вчителя музичного мистецтва Чілікіної Галини Михайлівни
Досвід роботи вчителя музичного мистецтва Чілікіної Галини МихайлівниДосвід роботи вчителя музичного мистецтва Чілікіної Галини Михайлівни
Досвід роботи вчителя музичного мистецтва Чілікіної Галини Михайлівни
dasha84
Світ починається з мене
Світ починається з менеСвіт починається з мене
Світ починається з мене
dasha84
Atelier Numérique 2015 numéro 2 : Créer et gérer sa page Google my businessAtelier Numérique 2015 numéro 2 : Créer et gérer sa page Google my business
Atelier Numérique 2015 numéro 2 : Créer et gérer sa page Google my business
Tourisme Haut Limousin
наказ підсумки джерело 2017
наказ підсумки джерело 2017наказ підсумки джерело 2017
наказ підсумки джерело 2017
solom-nmc
Презентація до майстер-класу з музичного мистецтва "Я роблю так"
Презентація до майстер-класу з музичного мистецтва "Я роблю так"Презентація до майстер-класу з музичного мистецтва "Я роблю так"
Презентація до майстер-класу з музичного мистецтва "Я роблю так"
dasha84
Наукова робота "Кобзарське мистецтво, через призму віків"
Наукова робота "Кобзарське мистецтво, через призму віків"Наукова робота "Кобзарське мистецтво, через призму віків"
Наукова робота "Кобзарське мистецтво, через призму віків"
dasha84
Μονοκοντυλιά Γ'2 2016 2017 Δώρα Νικητίδου
Μονοκοντυλιά Γ'2 2016 2017 Δώρα ΝικητίδουΜονοκοντυλιά Γ'2 2016 2017 Δώρα Νικητίδου
Μονοκοντυλιά Γ'2 2016 2017 Δώρα Νικητίδου
14Dimotiko

Similar to хорова музика (20)

Konspekti urokiv 2_klas_aristova_1semestr
Konspekti urokiv 2_klas_aristova_1semestrKonspekti urokiv 2_klas_aristova_1semestr
Konspekti urokiv 2_klas_aristova_1semestr
vrabyandrei
5 klas kondratova_i-ii_semestr
5 klas kondratova_i-ii_semestr5 klas kondratova_i-ii_semestr
5 klas kondratova_i-ii_semestr
vrabyandrei
5 klas kondratova_i-ii_semestr
5 klas kondratova_i-ii_semestr5 klas kondratova_i-ii_semestr
5 klas kondratova_i-ii_semestr
vrabyandrei
6 klas kondratova_i-ii_semestr
6 klas kondratova_i-ii_semestr6 klas kondratova_i-ii_semestr
6 klas kondratova_i-ii_semestr
vrabyandrei
6 klas kondratova_i-ii_semestr
6 klas kondratova_i-ii_semestr6 klas kondratova_i-ii_semestr
6 klas kondratova_i-ii_semestr
vrabyandrei
Konspekti urokiv 2_klas_aristova_2semestr
Konspekti urokiv 2_klas_aristova_2semestrKonspekti urokiv 2_klas_aristova_2semestr
Konspekti urokiv 2_klas_aristova_2semestr
vrabyandrei
Konspekt-urokiv_4_kl2_sem
Konspekt-urokiv_4_kl2_semKonspekt-urokiv_4_kl2_sem
Konspekt-urokiv_4_kl2_sem
Віктор Пасик
Дистанційний урок 6 клас Ораторія (формат А5).docx
Дистанційний урок 6 клас Ораторія (формат А5).docxДистанційний урок 6 клас Ораторія (формат А5).docx
Дистанційний урок 6 клас Ораторія (формат А5).docx
Репетитор Історія України
Як «рухається» музика?
Як «рухається» музика?Як «рухається» музика?
Як «рухається» музика?
Ковпитська ЗОШ
календарне 1 клас лобова
календарне 1 клас лобовакалендарне 1 клас лобова
календарне 1 клас лобова
vrabyandrei
4 muz t_2015
4 muz t_20154 muz t_2015
4 muz t_2015
bookin777
Muzychne mystetstvo-4-klas-tereshchenko-2015
Muzychne mystetstvo-4-klas-tereshchenko-2015Muzychne mystetstvo-4-klas-tereshchenko-2015
Muzychne mystetstvo-4-klas-tereshchenko-2015
kreidaros1
4 muz t_2015
4 muz t_20154 muz t_2015
4 muz t_2015
Agent Plus UK
Muzyka 4klas tereshhenko
Muzyka 4klas tereshhenkoMuzyka 4klas tereshhenko
Muzyka 4klas tereshhenko
NoName520
4 культ и_искусс_терещенко_2015_укр
4 культ и_искусс_терещенко_2015_укр4 культ и_искусс_терещенко_2015_укр
4 культ и_искусс_терещенко_2015_укр
Aira_Roo
4 muz t_2015
4 muz t_20154 muz t_2015
4 muz t_2015
4klas
Підручник Музичне мистецтво 4 клас Терещенко А. І.
Підручник Музичне мистецтво 4 клас Терещенко А. І.Підручник Музичне мистецтво 4 клас Терещенко А. І.
Підручник Музичне мистецтво 4 клас Терещенко А. І.
oleg379
4 klas muzichne_mistectvo_tereshhenko_2015
4 klas muzichne_mistectvo_tereshhenko_20154 klas muzichne_mistectvo_tereshhenko_2015
4 klas muzichne_mistectvo_tereshhenko_2015
moyashkolamoyashkola
4 muz t_2015
4 muz t_20154 muz t_2015
4 muz t_2015
UA4-6
Konspekti urokiv 2_klas_aristova_1semestr
Konspekti urokiv 2_klas_aristova_1semestrKonspekti urokiv 2_klas_aristova_1semestr
Konspekti urokiv 2_klas_aristova_1semestr
vrabyandrei
5 klas kondratova_i-ii_semestr
5 klas kondratova_i-ii_semestr5 klas kondratova_i-ii_semestr
5 klas kondratova_i-ii_semestr
vrabyandrei
5 klas kondratova_i-ii_semestr
5 klas kondratova_i-ii_semestr5 klas kondratova_i-ii_semestr
5 klas kondratova_i-ii_semestr
vrabyandrei
6 klas kondratova_i-ii_semestr
6 klas kondratova_i-ii_semestr6 klas kondratova_i-ii_semestr
6 klas kondratova_i-ii_semestr
vrabyandrei
6 klas kondratova_i-ii_semestr
6 klas kondratova_i-ii_semestr6 klas kondratova_i-ii_semestr
6 klas kondratova_i-ii_semestr
vrabyandrei
Konspekti urokiv 2_klas_aristova_2semestr
Konspekti urokiv 2_klas_aristova_2semestrKonspekti urokiv 2_klas_aristova_2semestr
Konspekti urokiv 2_klas_aristova_2semestr
vrabyandrei
календарне 1 клас лобова
календарне 1 клас лобовакалендарне 1 клас лобова
календарне 1 клас лобова
vrabyandrei
Muzychne mystetstvo-4-klas-tereshchenko-2015
Muzychne mystetstvo-4-klas-tereshchenko-2015Muzychne mystetstvo-4-klas-tereshchenko-2015
Muzychne mystetstvo-4-klas-tereshchenko-2015
kreidaros1
Muzyka 4klas tereshhenko
Muzyka 4klas tereshhenkoMuzyka 4klas tereshhenko
Muzyka 4klas tereshhenko
NoName520
4 культ и_искусс_терещенко_2015_укр
4 культ и_искусс_терещенко_2015_укр4 культ и_искусс_терещенко_2015_укр
4 культ и_искусс_терещенко_2015_укр
Aira_Roo
4 muz t_2015
4 muz t_20154 muz t_2015
4 muz t_2015
4klas
Підручник Музичне мистецтво 4 клас Терещенко А. І.
Підручник Музичне мистецтво 4 клас Терещенко А. І.Підручник Музичне мистецтво 4 клас Терещенко А. І.
Підручник Музичне мистецтво 4 клас Терещенко А. І.
oleg379
4 klas muzichne_mistectvo_tereshhenko_2015
4 klas muzichne_mistectvo_tereshhenko_20154 klas muzichne_mistectvo_tereshhenko_2015
4 klas muzichne_mistectvo_tereshhenko_2015
moyashkolamoyashkola
4 muz t_2015
4 muz t_20154 muz t_2015
4 muz t_2015
UA4-6

хорова музика

  • 1. Тема. Хорова музика. Мета: ознайомити з особливостями хорової музики та поняттям «хорова музика», історією її розвитку та характерними ознаками,ознайомити учнів з поняттям розподілу голосів у хорі, пригадати різновиди хорових колективів, пригадати знайомі хоровіжанри, ознайомитиз творчістю дитячого колективу — хору хлопчиків «Libera» (Лондон). Розвивати вміння учнів уважно слухати хорову музику та знаходити на слух характерні ознаки хорової музики, знаходити взаємозв’язок між текстом та характерними засобами музичної виразності твору, розвивати вміння висловлювати власні музичні враження від прослуханого твору. Виховувати інтерес до слухання класичної хоровоїмузикита виконання дитячих пісень українських композиторів. Тип уроку: урок введення в тему. Обладнання: музичний інструмент, відео проектор, картки для творчих завдань. Основні поняття для засвоєння: характерні ознаки жанрів хорової музики, історія розвитку хорової музики, поняття «хорова музика». Твори, що вивчаються на уроці: • «Свят» («Sanctus») на основі канону Й. Пахельбеля, «Завжди з тобою» (Always With You) у виконанні хору хлопчиків «Libera» (Лондон). • «Тихо над річкою» (слова С. Черкасенка, музика П. Батюка). Хід уроку Вхід до класу під звучання хорового твору у виконанні хору «Libera» (Лондон). I. Організаційний момент. Добрий день вам, добрий день В світі музики, фантазії, пісень. Добрим будь, щирим будь І з мистецтвом в дивну путь!
  • 2. II. Мотивація до навчання. Повідомлення теми уроку. ІІІ. Оголошення теми та мети уроку. -Діти, ви зайшли до класу під звучання музики, до якого жанру музики вона відноситься? (Відповіді дітей) -Так , це вокальна музика. Сьогодні ми перегортаємо нову сторінку вокального мистецтва, і тема нашого уроку: «Хорова музика». IV. Новий матеріал для засвоєння. 1. Бесіда з учнями про історію розвитку хорової музики. -Ми часто чуємо вислів: співати хором — це справжнє мистецтво. Коли ж розпочалася історія хорового виконання? У Стародавній Греції музика звучала в театральних виставах, декламація змінювалася співом хору. Голоси співаків розрізняли за висотою звучання — регістрами:netoide — високі, mesoide — середні, iroide — низькі. За часів Раннього Середньовіччя в кожній церкві були хори півчих. Відомо, що до епохи Відродження професійне хорове виконавство було пов’язане тільки з церквою. У ранній хоровій церковній музиці був поширений «знаменний розспів» (замість нот вокальні хорові твори записували знаками — «знаменами» або «крюками»). У XIV—XV ст. почав активно розвиватися багатоголосний спів. Слайд8.Мелодію, яку виконували співаки, назвали хоровою партією. Для цієї епохи характерні три-чотириголосні хори, а пізніше — шести - восьмиголосні. Із XVII-XVIII ст. з’явився усталений розподіл голосів у хорі на чотири основні партії. Відтоді хор стає невід’ємним учасником опери. З’являються також світські капели, що пов’язано з розвитком жанрів ораторії, кантати,хорових концертів тощо. 2. Музичний словничок Хорова музика — музичні твори, призначені для хорового виконання.
  • 3. Хоровий спів буває одноголосний та багатоголосний, з музичним супроводом або без нього (а капела). Це наймасовіший вид музичного мистецтва. -Як ви вважаєте, а чи популярна церковна хоровамузика сьогодні? Чи можна її почути у концертних залах? (Відповіді дітей) V. слухання музики 1. Бесіда з учнями - Сьогодні ми послухаємо сучасні хорові композиції хору «Libera» «Libera» — це хор хлопчиків з англіканської парафії в південному Лондоні (церкви святого Філіпа). Назва хору походить від назви однієї з пісень, що перекладається з латини як «вільний». З 1988 р. колектив, склад якого періодично змінюється, випустив серію альбомів з аранжуваннями церковних класичних творів, а також власних композицій керівника колективу. Хормейстер співочої групи — Роберт Прайзман. Хор налічує близько сорока хлопчиків у віці від семи до шістнадцяти років. Музика «Libera» має своє особливе звучання. Хор часто поєднує елементи григоріанського розспіву, музику композиторів-класиків(таких як Дебюссі, Бетховен, Пахельбель) і стиль «нью ейдж». У своїх композиціях «Libera» використовує цілий ряд музичних інструментів та електронний супровід. 2. . Музичне сприймання. -Послухайте сучасну хорову композицію. «Свят» («Sanctus») на основі канону Й. Пахельбеля, у виконанні хору хлопчиків «Libera» (Лондон). Прослухавши музичний твір проаналізуйте його за планом: 1. Розкажіть про свої враження від музики. 2. До якого жанру належать цей твір? Охарактеризуйте тембри голосів виконавців. 3. Визначте характер мелодії творів та опишіть засоби музичної виразності: лад, темп, динаміку, гармонію. 4. Розкажіть про музичний супровід твору.
  • 4. VI. Творче завдання. (Додаток 1) У вас на партах лежать картки, слухаючи «Завжди з тобою» (Always With You) у виконанні хору хлопчиків «Libera» підберіть те зображення яке на вашу думку відповідає характеру музики. Якщо такого немає, у вільному квадратику зобразите свій варіант. Розфарбуйте обраний малюнок у кольори які відповідають на вашу думку характеру музики. Після виконання завдання учні прикріплюють на дошку свої роботи і пояснюють чому саме вибрали те чи інше зображення і чому обрали такі кольори. VII..Вокально – хорова робота. -Сьогодніми слухали музику яку виконували не дорослі, а діти. Ви однолітки цих талановитих дітей а ваш клас - маленький хор. Тож сіли всі рівно і розучимо українську народну пісню «Тихо над річкою». 1. Розспівування. (Поспівка. Вправи для розвитку музичного слуху та голосу.) 2. Знайомство з піснею та її змістом, 3. Розучування мелодії першого куплету та приспіву 4. Виконання першого куплету, приспіву під акомпанемент інструмента. 5. Гра «Диригент» -Проспівайте хором перший куплет пісні «Тихо над річкою». Один із вас буде диригентом та рухами показуватиме темп і характер вашого співу. -Розгляньтеілюстрації. Яка з них повніше розкриває зміст пісні?Обґрунтуйте свою думку (Демонстрація пейзажних ілюстрацій із зображення різних явищ природи, в тому числі і зображення вечора на річці). VIII. Узагальнення вивченого матеріалу. Рефлексія. Оцінювання учнів. • Про яку сторінку музичного мистецтва сьогодні йшлося на уроці? З якою музикою ми познайомилися? • Що вам найбільше запам’яталося з історії розвитку хорового мистецтва? • На які партії розподілятися голоси в хорі у XVII—XVIII століттях?
  • 5. • Назвіть жанри хорової музики. ІХ. Домашнє завдання. Слухаючи музику по радіо, телевізору, комп'ютеру, прислухайтеся, чи звучать хорові твори. В яких передачах, фільмах їх можна почути. Вихід з класу під хоровий твір у виконанні хору «Libera».
  • 6. Міністерство освіти і науки України Відділ освіти Мелітопольської РДА Запорізької області Вознесенська гімназія «Орієнтир» МРРЗО Хорова музика урок музичного мистецтва 6 клас Автор: Чілікіна Галина Михайлівна учитель музичного мистецтва Вознесенської гімназії «Орієнтир» МРРЗО кваліфікаційна категорія: «спеціаліст вищої категорії» педагогічне звання: «учитель-методист» 2016