ݺߣ

ݺߣShare a Scribd company logo
Тема: Узагальнення знань
про Періодичний закон і
Періодичну систему хімічних
елементів Д. І. Менделєєва.
Періодичний закон –
найзагальніший і
найфундаментальніший закон
природи.
Презентація:Узагальнення знань про періодичний закон і періодичну систему хімічних елементів
ЦІЛІ УРОКУ:
Тип уроку: узагальнення вивчених
знань.
Методи: бесіда, розповідь, диктатичні
ігри, рорбота в групах, «морозковий
штурм», метод «мікрофона»
міжпредметні зв’язки.
Обладнання: виставка книг
присв’ячених Д.І.
Менделєєву, періодична
система.
« Посів науковий зійде для жнив народних
» (Д. І. Менделєєв)
1. Організаційна частина.
1)На дошці і стінах розміщені плакати з епіграфами і
висловами, які стосуються періодичного закону:
« Таблиця Менделєєва є таблиця історії і
миротворення » (А. Є. Ферсман)
« Періодичному закону майбутнє не
загрожує руйнуванням, а тільки надбудову і
розвиток обіцяє » (Д. І. Менделєєв)
« Періодичному закону майбутнє не
загрожує руйнуванням, а тільки
надбудову і розвиток обіцяє » (Д. І.
Менделєєв)
« Головний секрет життя ось який: одна
людина – нульразом тільки люди » (Д.
І. Менделєєв)
2) На столі – виставка книг про
Менделєєва.
3) На стенді – виставка дитячих
рефератів, присвячених життю і
творчості вченого.
4) Над дошкою – портрет Д. І.
Менделєєва
2. Мотивація навчальної
діяльності
На сьогоднішньому уроці ми повинні з вами
узагальнити і систематизувати знання про
періодичний закон і періодичну систему хімічних
елементів. А для того щоб вам було цікаво, урок
проведемо у вигляді КВХ. Для нього вибираються
дві команди, даються їм назви: “ Атоми ” і “
Молекули ”, обираються капітани команд, які
разом із членами команди придумують девізи і
привітання. Від кожної команди виділяється по
одному учаснику,який буде входити до журі.
“Вартість” питання – від 0 до 2 балів.
На дошці підготовлена таблиця,
в якій по вертикалі зазначені
етапи гри, а по горизонталі –
назви команд. Ця таблиця
використовуватиметься для
висвітлення результатів
змагання.
Презентація:Узагальнення знань про періодичний закон і періодичну систему хімічних елементів
3. Основна частина
уроку – проведення
КВХ
Конкурс 1.
Привітання
Команда “Атоми”
Прийміть вітання щирі
У цей чудовий день.
Від нашої команди
І від усіх людей
Ти, суперник, не зівай!
Сміливіше виступай!
Журі шановне і поважне!
Будьте на конкурсі уважні!
Девіз команди “Атоми”
“Будем хімію учить, щоб у світі краще жить”
Нехай усім нам поталанить
Здобут приз почесний .
Сьогодні ми змагаємось
В знаннях хімічних з вами.
Тож хай ця гра веселая
Обере сильнішого між нами.
Девіз команди “Молекули”
“Хімія для нас важлива, по плечу будь-яку діло”
Команда “Нейтрон”
Конкурс 2. Розминка –
перетягування хімічного канату
(команди п черзі відповідають)
4. Яка група хімічних
елементів ще не була відома
під час створення
першодичного закону?
1. Коли, хто і на основі чого сформулював
періодичний закон і склав періодичну систему
хімічних елементів?
2. Дайте формулювання періодичного закону за
Менделєєвим.
3. Дайте сучасне формулювання періодичного
закону.
5. Що таке період?
6. Що таке група?
7. Яка підгрупа називається головною?
8. Яка підгрупа називається побічною?
9.Як називаються хімічні елементи I групи
головної підгрупи?
10. Як називається хімічні елементи VІІ групи
головної підгрупи?
11. Як називається хімічні елементи VІІ групи
головної підгрупи?
12. З чого складається атом?
13. Що таке енергетичний
рівень?
14. Що таке електронна хмара?

Конкурс3.«Чизнаєшти
назвихімічнихелементів?»
За одну хвилину
командам необхідно
написати всі хімічні
елементи, які
починаються з:
-Натрій, Неон, Ніобій, Нобелій, Нептуній,
Неодим, Нікол, Нітроген.
А) на «н»
Б) на «с»
- Самарій, Стибій, Стронцій,
Селен, Сульфур, Силіцій,
Станум.
Конкурс 4
«Заморочка в мішку»
(конкурс ерудитів)
Капітани кожної команди по черзі беруть із
мішечка конверт із запитанням передають
учителю, який його зачитує. Учасники
команди обговорюють питання протягом
однієї хвилини. Далі один з учасників команди
відповідає на нього.
Питання-«заморочки»
•Як Д. І. Менделєєв відкрив періодичний закон?
(Періодичний закон був відкритий протягом 15 років (1854 –
1869). Коли Менделєєву говорили, що він геній, учений
відповідав: «Трудився все життя тому геній»)
•Скількивсьогохімічнихелементів
відомонасьогоднішнідень?
(Сто одинадцять)
•Якіхімічніелементимають
географічнуназву?
(Галій, Францій, Полоній, Купрум, Магній,
Скандій, Гафній, Германій, Реній, Рутеній,
Європій, Гольмій, Тулій, Лютецій)
•Якіхімічніелементиназваніначестьучених?
(Менделєвій, Резедорій, Борій, Кюрій, Енштейній, Нобелій,
фермій, Лоуренсій, Рентгеній)
•Якіхімічніелементи
названіначестьміфічних
героїв?
(Титан, Тантал, Прометій,
Ніобій,Ванадій)
•Яківизнаєтегалузі
діяльностіД.І.Менделєєва,
крімхімії?
(Біологія, фізика, метеорологія, економіка, публіцистика,
аеробудування)
Конкурс 5
Характеристика хімічного
елемента
( метод «Мікрофон»)
Капітани команд
виконують
завдання на дошці
під супровід
учасників своєї
команди, які по
черзі відповідають
на завдання,
передаючи один
одному “умовний
мікрофон”.
1. Порядковий номер
2. Відносна атомна маса
3. Заряд ядра атома
4. Загальна кількість електронів
5. Кількість електронів на
зовнішньому рівні
6. Кількість протонів
7. Кількість нейтронів
8. Електронна формула
9. Графічне зображення
10.Формула вищого оксиду
11.Формула водневої сполуки
12.Валентність
Р S
1. Найлегший горючий газ.
2. Жовто-зелений газ,дуже отруйний.
3. Хімічний елемент, що входить до
складу Сонця і названий на його
честь.
4. Метал, яким покривають залізні
вироби для надання їм
дзеркального блиску та захисту від
корозії.
5. Хімічний елемент, названий на
честь міфічного героя, який на
своїх плечах тримав небо.
6. Галорен, червоно-бурий, дуже
отруйний.
7. Газ, 78% якого входить до складу
повітря.
8. Амфотерний метал ІІ групи
побічної підгрупи, що має
сріблясто-голубий колір.
9. Дорогоцінний метал, що не
поступає золоту.
Конкурс 6 Кросворд
Відповіді:
1. Водень
2. Хлор
3. Гелій
4. Нікол
5. Титан
6. Бром
7. Азот
8. Цинк
9. Цинк
Відповівши на питання кросворду,
по вертикалі утвориться назва
електроментарних частинок атома –
електрони.
Підсумок уроку
Учитель. Отже, ми з вами переконалися в тому,
що періодичний закон є фундаментальнішим і
найзагальнішим законом природи, який дав
можливість довести матеріальність світу і на
основі якого розвиваються сьогодні всі нові галузі
науки і промисловості.
Підбивається підсумок гри команда-
переможниця. Всі її дружно вітають.
Учитель,враховуючи результати змагання
виставляє оцінки. Сьогоднішній урок хочеться
закінчити віршем.
Не навевает грусть.
Таблицу Менделеева
Я знаю наизусть
Зачем ее я выучил?
Могу сказать зачем.
В ней строгость и величие
Любимейших поэм.
Без многословья книжного
В ней смысла торжество .
И элемента лишнего
В ней нет ни одного.
В ней пробужденье дерева
И внешних льдинок хруст.
Таблицу Менделеева
Я знаю наизусть.
Презентація:Узагальнення знань про періодичний закон і періодичну систему хімічних елементів

More Related Content

What's hot (20)

DOC
методика розвязування задач Dascalu
Ingulcik
PDF
Задачі з екології
Наталья Полищук
PPT
Лекція 4. Міцела
Bothi1827
DOC
зразки заяв
Ольга Демидова
PPT
дії електричного струму
Svetlana Sovgira
PPTX
Рівняння дотичної до графіка функції
Nina Shestak
PDF
лаборатор. 9
cit-cit
PPT
"Фізико-хімічна сутність процесу розчинення. Теплові явища, що супроводжують ...
labinskiir-33
PDF
Урок 13.13. Рівняння теплового балансу. Розв'язування задач
Александр Волошен
PPTX
Цвільові гриби.
labinskiir-33
PPT
Каталіз.Основні поняття
vpu-19 Drogobych
PPTX
Профілактика бактеріальних захворювань людини.
labinskiir-33
PDF
Профілактика та подолання професійного та емоційного вигорання
UNDP Ukraine
PPS
оборотні та необоротні реакції. хімічна рівновага
Maryna Zaharova
PPTX
Перша допомога при ушкодженні опорно-рухової системи
labinskiir-33
PPTX
9715 вплив електричного струму на організм людини
irinashabelyan
PPTX
Іонний зв'язок
labinskiir-33
PDF
Інфекційні хвороби - презентація до відкритого уроку
Максим Павленко
DOC
портфоліо учня
liliya1983
PPTX
Використання різних форм і методів на уроках фізики
vpu-19 Drogobych
методика розвязування задач Dascalu
Ingulcik
Задачі з екології
Наталья Полищук
Лекція 4. Міцела
Bothi1827
зразки заяв
Ольга Демидова
дії електричного струму
Svetlana Sovgira
Рівняння дотичної до графіка функції
Nina Shestak
лаборатор. 9
cit-cit
"Фізико-хімічна сутність процесу розчинення. Теплові явища, що супроводжують ...
labinskiir-33
Урок 13.13. Рівняння теплового балансу. Розв'язування задач
Александр Волошен
Цвільові гриби.
labinskiir-33
Каталіз.Основні поняття
vpu-19 Drogobych
Профілактика бактеріальних захворювань людини.
labinskiir-33
Профілактика та подолання професійного та емоційного вигорання
UNDP Ukraine
оборотні та необоротні реакції. хімічна рівновага
Maryna Zaharova
Перша допомога при ушкодженні опорно-рухової системи
labinskiir-33
9715 вплив електричного струму на організм людини
irinashabelyan
Іонний зв'язок
labinskiir-33
Інфекційні хвороби - презентація до відкритого уроку
Максим Павленко
портфоліо учня
liliya1983
Використання різних форм і методів на уроках фізики
vpu-19 Drogobych

Similar to Презентація:Узагальнення знань про періодичний закон і періодичну систему хімічних елементів (20)

PPTX
практика – основа і критерії пізнання
Ігор Арсентьєв
PPTX
виховний захід з хімії на тему
Ingulcik
DOC
даскалу ю.к.
Ingulcik
PDF
11 h s_2019
4book
DOCX
урок №41 химия 8
labinskiir-33
DOC
888888888
novoarhnvk1
PPTX
періодичний закон і періодична система д
ronsonronson
PPTX
турнір знавці хімії
oksanachernish
PDF
Khimija 11-klas-popel-2019
kreidaros1
PPT
Утєнкова презентація 2017
solom-nmc
PPT
Prezentacyya do uroku2
Olesea_Moldovan
DOCX
періодичний закон і періодмчна система хімічних елементів д
Inna Pavlova
PPTX
брейн бум
Вадим Корчинский
практика – основа і критерії пізнання
Ігор Арсентьєв
виховний захід з хімії на тему
Ingulcik
даскалу ю.к.
Ingulcik
11 h s_2019
4book
урок №41 химия 8
labinskiir-33
888888888
novoarhnvk1
періодичний закон і періодична система д
ronsonronson
турнір знавці хімії
oksanachernish
Khimija 11-klas-popel-2019
kreidaros1
Утєнкова презентація 2017
solom-nmc
Prezentacyya do uroku2
Olesea_Moldovan
періодичний закон і періодмчна система хімічних елементів д
Inna Pavlova
Ad

More from sveta7940 (20)

PPT
Узагальнення знань по темі "Основні класи неорганічних сполук"
sveta7940
DOCX
Портфоліо по звітах (проведення кейсів-уроків) 2017 рік
sveta7940
PPT
Генетичний звязок між класами неорганічних сполук
sveta7940
DOC
Генетичний зв’язок між класами неорганічних сполук
sveta7940
PPT
Вода в організмах
sveta7940
PPT
Глобальні проблеми людства
sveta7940
PPT
Екологічна проблема людства:Кислотні дощі
sveta7940
PPT
Колообіг води
sveta7940
PPT
Цікаві факти про воду
sveta7940
DOCX
"Інструктаж з БЖД. Взаємодія води з оксидами та простими речовинами. Поняття ...
sveta7940
DOC
«Чорнобильська катастрофа, ліквідація її наслідків. екологічні проблеми ядерн...
sveta7940
PPT
Чи мирний атом
sveta7940
PPT
Тим, хто вчить фізику
sveta7940
PPT
Українська ядерна енергетика – молода галузь
sveta7940
DOC
Розвиток ядерної енергетики в Україні. Екологічні проблеми ядерної енергетики
sveta7940
PPT
Побудова фігур за даними точками на координатній площині
sveta7940
DOC
Координатна площина
sveta7940
PPT
Координатна площина
sveta7940
DOC
Координатна площина
sveta7940
PPT
Розв"язування задач на відсотки
sveta7940
Узагальнення знань по темі "Основні класи неорганічних сполук"
sveta7940
Портфоліо по звітах (проведення кейсів-уроків) 2017 рік
sveta7940
Генетичний звязок між класами неорганічних сполук
sveta7940
Генетичний зв’язок між класами неорганічних сполук
sveta7940
Вода в організмах
sveta7940
Глобальні проблеми людства
sveta7940
Екологічна проблема людства:Кислотні дощі
sveta7940
Колообіг води
sveta7940
Цікаві факти про воду
sveta7940
"Інструктаж з БЖД. Взаємодія води з оксидами та простими речовинами. Поняття ...
sveta7940
«Чорнобильська катастрофа, ліквідація її наслідків. екологічні проблеми ядерн...
sveta7940
Чи мирний атом
sveta7940
Тим, хто вчить фізику
sveta7940
Українська ядерна енергетика – молода галузь
sveta7940
Розвиток ядерної енергетики в Україні. Екологічні проблеми ядерної енергетики
sveta7940
Побудова фігур за даними точками на координатній площині
sveta7940
Координатна площина
sveta7940
Координатна площина
sveta7940
Координатна площина
sveta7940
Розв"язування задач на відсотки
sveta7940
Ad

Презентація:Узагальнення знань про періодичний закон і періодичну систему хімічних елементів

  • 1. Тема: Узагальнення знань про Періодичний закон і Періодичну систему хімічних елементів Д. І. Менделєєва. Періодичний закон – найзагальніший і найфундаментальніший закон природи.
  • 4. Тип уроку: узагальнення вивчених знань. Методи: бесіда, розповідь, диктатичні ігри, рорбота в групах, «морозковий штурм», метод «мікрофона» міжпредметні зв’язки. Обладнання: виставка книг присв’ячених Д.І. Менделєєву, періодична система.
  • 5. « Посів науковий зійде для жнив народних » (Д. І. Менделєєв) 1. Організаційна частина. 1)На дошці і стінах розміщені плакати з епіграфами і висловами, які стосуються періодичного закону: « Таблиця Менделєєва є таблиця історії і миротворення » (А. Є. Ферсман) « Періодичному закону майбутнє не загрожує руйнуванням, а тільки надбудову і розвиток обіцяє » (Д. І. Менделєєв)
  • 6. « Періодичному закону майбутнє не загрожує руйнуванням, а тільки надбудову і розвиток обіцяє » (Д. І. Менделєєв) « Головний секрет життя ось який: одна людина – нульразом тільки люди » (Д. І. Менделєєв)
  • 7. 2) На столі – виставка книг про Менделєєва. 3) На стенді – виставка дитячих рефератів, присвячених життю і творчості вченого. 4) Над дошкою – портрет Д. І. Менделєєва
  • 8. 2. Мотивація навчальної діяльності На сьогоднішньому уроці ми повинні з вами узагальнити і систематизувати знання про періодичний закон і періодичну систему хімічних елементів. А для того щоб вам було цікаво, урок проведемо у вигляді КВХ. Для нього вибираються дві команди, даються їм назви: “ Атоми ” і “ Молекули ”, обираються капітани команд, які разом із членами команди придумують девізи і привітання. Від кожної команди виділяється по одному учаснику,який буде входити до журі. “Вартість” питання – від 0 до 2 балів.
  • 9. На дошці підготовлена таблиця, в якій по вертикалі зазначені етапи гри, а по горизонталі – назви команд. Ця таблиця використовуватиметься для висвітлення результатів змагання.
  • 11. 3. Основна частина уроку – проведення КВХ Конкурс 1. Привітання
  • 12. Команда “Атоми” Прийміть вітання щирі У цей чудовий день. Від нашої команди І від усіх людей Ти, суперник, не зівай! Сміливіше виступай! Журі шановне і поважне! Будьте на конкурсі уважні! Девіз команди “Атоми” “Будем хімію учить, щоб у світі краще жить”
  • 13. Нехай усім нам поталанить Здобут приз почесний . Сьогодні ми змагаємось В знаннях хімічних з вами. Тож хай ця гра веселая Обере сильнішого між нами. Девіз команди “Молекули” “Хімія для нас важлива, по плечу будь-яку діло” Команда “Нейтрон”
  • 14. Конкурс 2. Розминка – перетягування хімічного канату (команди п черзі відповідають)
  • 15. 4. Яка група хімічних елементів ще не була відома під час створення першодичного закону? 1. Коли, хто і на основі чого сформулював періодичний закон і склав періодичну систему хімічних елементів? 2. Дайте формулювання періодичного закону за Менделєєвим. 3. Дайте сучасне формулювання періодичного закону. 5. Що таке період? 6. Що таке група?
  • 16. 7. Яка підгрупа називається головною? 8. Яка підгрупа називається побічною? 9.Як називаються хімічні елементи I групи головної підгрупи? 10. Як називається хімічні елементи VІІ групи головної підгрупи? 11. Як називається хімічні елементи VІІ групи головної підгрупи? 12. З чого складається атом? 13. Що таке енергетичний рівень? 14. Що таке електронна хмара?
  • 17. Конкурс3.«Чизнаєшти назвихімічнихелементів?» За одну хвилину командам необхідно написати всі хімічні елементи, які починаються з:
  • 18. -Натрій, Неон, Ніобій, Нобелій, Нептуній, Неодим, Нікол, Нітроген. А) на «н» Б) на «с» - Самарій, Стибій, Стронцій, Селен, Сульфур, Силіцій, Станум.
  • 19. Конкурс 4 «Заморочка в мішку» (конкурс ерудитів) Капітани кожної команди по черзі беруть із мішечка конверт із запитанням передають учителю, який його зачитує. Учасники команди обговорюють питання протягом однієї хвилини. Далі один з учасників команди відповідає на нього.
  • 20. Питання-«заморочки» •Як Д. І. Менделєєв відкрив періодичний закон? (Періодичний закон був відкритий протягом 15 років (1854 – 1869). Коли Менделєєву говорили, що він геній, учений відповідав: «Трудився все життя тому геній») •Скількивсьогохімічнихелементів відомонасьогоднішнідень? (Сто одинадцять) •Якіхімічніелементимають географічнуназву? (Галій, Францій, Полоній, Купрум, Магній, Скандій, Гафній, Германій, Реній, Рутеній, Європій, Гольмій, Тулій, Лютецій)
  • 21. •Якіхімічніелементиназваніначестьучених? (Менделєвій, Резедорій, Борій, Кюрій, Енштейній, Нобелій, фермій, Лоуренсій, Рентгеній) •Якіхімічніелементи названіначестьміфічних героїв? (Титан, Тантал, Прометій, Ніобій,Ванадій) •Яківизнаєтегалузі діяльностіД.І.Менделєєва, крімхімії? (Біологія, фізика, метеорологія, економіка, публіцистика, аеробудування)
  • 23. Капітани команд виконують завдання на дошці під супровід учасників своєї команди, які по черзі відповідають на завдання, передаючи один одному “умовний мікрофон”.
  • 24. 1. Порядковий номер 2. Відносна атомна маса 3. Заряд ядра атома 4. Загальна кількість електронів 5. Кількість електронів на зовнішньому рівні 6. Кількість протонів 7. Кількість нейтронів 8. Електронна формула 9. Графічне зображення 10.Формула вищого оксиду 11.Формула водневої сполуки 12.Валентність Р S
  • 25. 1. Найлегший горючий газ. 2. Жовто-зелений газ,дуже отруйний. 3. Хімічний елемент, що входить до складу Сонця і названий на його честь. 4. Метал, яким покривають залізні вироби для надання їм дзеркального блиску та захисту від корозії. 5. Хімічний елемент, названий на честь міфічного героя, який на своїх плечах тримав небо. 6. Галорен, червоно-бурий, дуже отруйний. 7. Газ, 78% якого входить до складу повітря. 8. Амфотерний метал ІІ групи побічної підгрупи, що має сріблясто-голубий колір. 9. Дорогоцінний метал, що не поступає золоту. Конкурс 6 Кросворд
  • 26. Відповіді: 1. Водень 2. Хлор 3. Гелій 4. Нікол 5. Титан 6. Бром 7. Азот 8. Цинк 9. Цинк Відповівши на питання кросворду, по вертикалі утвориться назва електроментарних частинок атома – електрони.
  • 27. Підсумок уроку Учитель. Отже, ми з вами переконалися в тому, що періодичний закон є фундаментальнішим і найзагальнішим законом природи, який дав можливість довести матеріальність світу і на основі якого розвиваються сьогодні всі нові галузі науки і промисловості. Підбивається підсумок гри команда- переможниця. Всі її дружно вітають. Учитель,враховуючи результати змагання виставляє оцінки. Сьогоднішній урок хочеться закінчити віршем.
  • 28. Не навевает грусть. Таблицу Менделеева Я знаю наизусть Зачем ее я выучил? Могу сказать зачем. В ней строгость и величие Любимейших поэм. Без многословья книжного В ней смысла торжество . И элемента лишнего В ней нет ни одного. В ней пробужденье дерева И внешних льдинок хруст. Таблицу Менделеева Я знаю наизусть.