Заняття казкова майстерня маленьких фантазерівAnhelina MytsuraІнтегроване заняття з розвитку мовлення та художньої літератури з використанням ТРВЗ у середній логопедичній групі
Тема: «Казкова майстерня маленьких фантазерів»
Відомості про автора:
Милосердова Т.Ю.
вихователь
ДНЗ комбінованого типу ( ясла – садок) №1 «Олімпієць»
м. Гола Пристань, Херсонської області
Уроки позакласного читання 3 клас. Методичний посібник. (Фрагмент) Надвірнянський інформаційно - методичний центрУ методичному посібнику запропоновано 17 конспектів уроків позакласного читання, укладених відповідно до вимог Державного стандарту ПЗО чи чинної програми.
Передбачено використання інтерактивних технологійнавчання: робота в группах, парах, ігри, кросворди, побудова асрціативних кущів, творчі завдання на відновлення речень і малих жанрів фольклору. Крім того, посібник містить орієнтовні тести за творами , поданими у хрестоматії.
педрада Урок як засіб розвитку творчої особистості вчителя і учня та як основ...sasha884педрада Урок як засіб розвитку творчої особистості вчителя і учня та як основа формування ключових компетентностей школярів
Тема: Україна – моя БатьківщинаAnhelina MytsuraКонспект заняття з ознайомлення з предметним довкіллям,
навчання елементів грамоти та розвитку зв’язного мовлення
(старша група)
Відомості про автора:
Рудська Вікторія Василівна
вихователь
комунального комбінованого дошкільного
навчального закладу № 127
м. Кривого Рогу
педрада Урок як засіб розвитку творчої особистості вчителя і учня та як основ...sasha884педрада Урок як засіб розвитку творчої особистості вчителя і учня та як основа формування ключових компетентностей школярів
Тема: Україна – моя БатьківщинаAnhelina MytsuraКонспект заняття з ознайомлення з предметним довкіллям,
навчання елементів грамоти та розвитку зв’язного мовлення
(старша група)
Відомості про автора:
Рудська Вікторія Василівна
вихователь
комунального комбінованого дошкільного
навчального закладу № 127
м. Кривого Рогу
1. Методичний кабінет загальноосвітньої школи I-III ступенів № 10
ВІКТОРИНА
«Здорове харчування – запорука
здоров’я, а здоровим бути-КРУТО!»
Вчитель: Писарєва О.В.
м.Світловодськ
2. Вікторина
«Здорове харчування-запорука здоров’я, а
здоровим бути-круто!»
Мета:формувати в учнів навички здорового способужиття, навички
толерантного спілкування; розширяти світогляд щодо правильного
харчування.
Обладнання: книжковавиставка «З книгою подружиш – здоров’я
здобудеш!»;вислови:«Здоровалюдина – добраі справедлива», «Не той
пропав, що в біду попав, а той, хто духом занепав», плакати «Дерево
здоров’я».
Хід заходу
- Добрийдень, дорогідрузі! Сьогодніми з вами проведемо не простий урок,
а урок-вікторину, присвяченуздоровомуспособужиття.
Перед вами книжкова виставка з уже знайомимидля вас книжками – це
підручники «Основи здоров’я», «Природознавство».Ці дуже потрібні книги
були поруч з вами і навчали, як бути здоровими, розповідаликазки і
оповідання про різні випадки з життя своїхгероїв. Сьогодніми перевіримо,
чи уважно ви вивчали ці книги, чи багато ви дізналися з них?
А допоможенам у цьому цікава конкурсна програма« Здоровехарчування-
запорука здоров’я, а здоровим бути – круто!», у якій я пропоную вам
прийняти участь. Для цього ми створимо трикоманди з учнів 1-х класів.
Командизаймають свої місця за ігровими столами. Діти обирають назву
команди, готують та проголошують свій девіз.
Представляю вам поважне журі нашого конкурсу.
Неодмінною умовоютвого життя є харчування. Без їжі людина не може
жити. З їжею ти отримуєш поживні речовини, необхідні для роботимозку,
серця, легенів, м’язів та інших органів.
Від того, яку їжу ти вживаєш, залежить твоє здоров’я. Щоб бути здоровим,
потрібно знати ПРАВИЛА ХАРЧУВАННЯ:
-Їжа повинна бути різноманітною іскладатисяз різних продуктів.
Корисно їстимолочніпродукти, м'ясо, рибу, багато овочів і фруктів. Не
захоплюйся надмірно солодощами, мучнимивиробами, жирною і солоною
їжею.
-Їсти потрібно 4 рази на день в один той самий час.
Якщо дотримуватися цього правила, то перед їдою з’являється апетит, їжа
краще засвоюється.Обов’язковоснідай перед тим, як ідеш до школи.
Вечеряй не пізніше ніж за 2 годинидо сну.
-Їсти треба повільно, добре пережовуючи.
Нехтування цим правилом спричиняє шлунково-кишкові захворювання.
-Під час вживання їжі не можна відволікатися, займатисяіншою
справою.
3. Це знижує апетит і погіршує засвоєння продуктів.
-Не можна переїдати.
Після надмірного вживання їжі почуватимешся в’ялим ,ослабленим. Тобіне
хочеться займатись спортом, бігати, вчитися. Переїдання є причиною
багатьох захворювань.
І конкурс «Лото-здоров’я»
У чарівному мішечку знаходяться кульки з номерами. Кожен гравець
команди по черзівиймає кульку з номером, якомувідповідає питання, на яке
гравець повинен дати відповідь. Кожна правильна відповідь – 1 бал.
Запитання для першоїкоманди :
1. Вибери з переліку продуктів тільки ті, які можуть нашкодити здоров’ю:
сметана, яблука, огірки, пепсі-кола, хліб, молоко, чіпси.
2. Який телефонний номер потрібно набрати у разі виникнення пожежі?
(101).
3. Як називаються коливання земної поверхні, що виникають унаслідок
підземних поштовхів величезної сили? (Землетрус).
4. Що треба робити, щоб не хворіти, легше і швидше переносити зміни
погоди?(Загартовуватися).
5. Кого називають «пасивним курцем»? (Людину, яка вдихає тютюновий
дим, але сама не курить).
Запитання для другої команди:
1. Вибери з переліку людських звичокті, які кориснідля здоров’я:
загартовування, куріння, чищення зубів, гризти нігті, ввічливість, говорити
неправду.
2. Куди потрібно звертатись і який телефонний номер потрібно набирати, у
разі виявлення крадіжки? (У міліцію, 102).
3. Як називають розлиття річки при розтаванніснігу, льодуабо від тривалих
дощів і злив? (Повінь).
4. Яка невиліковна хворобапередається тільки через кров, спричиняється
вірусом імунодефіциту, який ослаблює організм? (СНІД).
5. Яке приміщення у будинку є найнебезпечнішим? Чому? (Кухня, адже в ній
містяться різні електроприлади, газоваплита).
Запитання для третьоїкоманди:
1. До кого ми звертаємось, якщо захворіли?(до лікаря)
2. Куди потрібно звертатись і який телефонний номер потрібно набирати, у
разі виявлення запаху газу?(104)
3. Як називають явища, що утворюються після тривалих снігопадів? (снігові
замети)
4. Яким чином мікроби можуть потрапити до організму людини?(Брудні
руки, немиті овочіта фрукти)
5. Які небезпечні місця є на шкільному подвір’ї?(сходинки,дерева)
4. (Музична пауза. Пісня про здорове харчування на мотивпісні «Посмішка»)
Є корисністрави і смачні:
Борщі каша, груші, сливи, спіла диня.
А шкідливим – дружно скажем: «Ні!»
Не приносять воникористілюдині.
Приспів:
Про здоров’ятребадбати,
Вітаміни споживати,
Огірочки, апельсини і морквину.
І тоді, повір, умить
Перестанеш ти хворіть.
Пам’ятай це мудре правило, дитино.
Не купуй нізащо на обід
Різні чіпси, шоколадки і Мівіну.
Їх вживать багато нам не слід,
Не приносять воникористілюдині.
Приспів (повторюється)
(Журі оголошує кількість балів за І конкурс).
ІІ конкурс « Зваримо борщ »
Кожній командіпропонується плакат з зображенням каструлі, треба
намалювати продукти, які необхідні для приготування борщу. Хто швидше?
5. III конкурс. Гра .Так чи Ні ?
Зіграти хочеться мені
З тобою, друже, в «Так чи ні».
Тобі питання задаю,
Готуй же відповідь свою.
Відповідай, коли мастак,
Єдиним словом «Ні» чи «Так».
Якщо кмітливий, друже, ти,
То може й рима помогти.
Але вона хитрюща в нас,
Аби не збила з толку враз!
Тягнути час навіщо нам?
Зіграй – і ти побачиш сам.
Скажи, катаєшся на лижах навесні?
Не гайся з відповіддю ... (Ні).
Чи любиш плавать, як гусак?
Ну, що на це ти скажеш?.. (Так).
А чи зашкодила б тобі
Зарядка рано-вранці?.. (Ні).
Чи можна вранці просто так,
Тобі жувати гумку?.. (Ні).
Чи правда, друже мій, що в парк
Кладуть рогатку у рюкзак?.. (Ні).
Якщо не їстимеш три дні,
То танцювати зможеш?.. (Ні).
А до бруднуль і розбишак,
Чи є в людей повага?.. (Ні).
Чи босим бігти по росі
Ти любиш рано-вранці?.. (Так).
6. Ану скажіть мерщій мені
Чи треба зуби чистить?.. (Так).
Відповідай, коли мастак,
Ти руки з милом миєш?.. (Так).
Чи можна, ти скажи мені,
Читати книжку в ліжку?.. (Ні).
А чи водичка друг тобі?
Чекаю відповіді!.. (Так).
Скажи морози крижані
Страшні спортсменам взимку? (Ні).
Чи можна їсти всім у смак
Немитих груш і яблук?.. (Ні).
Насамкінець скажи мені:
«Основи здоров’я” цікаві тобі?.. (Так).
Молодці, бачу й чую, що ви добре знаєте правила здорового способу
життя.
IV конкурс. Складаємогрупи продуктів.
Кожній командіпропонується скластиперелік продуктів, які належать до:
1 команда- м ясніпродукти;
2 команда-молочніпродукти;
3 команда-хлібо-булочні продукти.
Поки гравці працюють, глядачі відповідають на запитання ведучого:
«Так чи ні?»
Щоб бути здоровим,требавживати корисніпродукти:
-рибу та морепродукти;
7. -чіпси та сухарики;
-йогурти, кефір, молоко;
-тістечка з масляним кремом;
-банани, апельсини, яблука;
-печінковий паштет;
-салат із свіжої капусти;
-ікру із буряка;
-копчену шинку;
-томатний сік;
-кока-колу.
V конкурс. Конкурс капітанів.
Назвати , хто більше страв з картоплею.
VI конкурс. Хто більше?
Конкурс «Хтобільше». Проводиться між командами. Умова: хто більше і
швидше назве слів, які стосуються здоров’я.(наприклад: спорт, зарядка, сміх,
сон, чисте повітря, режим ...).
VII конкурс. Гра «Ромашка».
На дошці – ромашка, на зворотній стороні пелюстків якої написано
прислів’я про здоров’я. Діти «зривають» пелюстки, читають прислів’я
(вчитель) і пояснюють, як вони розуміють зміст.
Здоров’япобажаєш – щастя зустрінеш.
Здоровомувсездорово.
Здоров’яза грошіне купиш.
Хворобалюдину не прикрашає.
Хворомуі мед гіркий.
Праця – здоров’я, лінь – хвороба.
Лагідне слово для хворого – ліки.
Сила мовчить, а слабкість кричить.
Здоров’ядорожчезабагатство.
VIII конкурс.Одягнидерево.
Поки наше журі підраховує загальну кількість балів, я хочу, щоб ви уважно
подивилися на деревце і сказали, чого йому не вистачає? (листочків). А для
того, щоб деревце зазеленіло, вам потрібно йому допомогти. Для цього у вас
на столах лежать листочки, на яких написані корисніі шкідливі звички. Ваше
завдання вибратитільки кориснізвички, які сприяють збереженню здоров’яі
роблять наше життя гарним і щасливим. (Листочкиз правильними
відповідями прикріплюються до дерева).
Корисні звички (листочки). Посміхатися друзям, бути чемним і вихованим,
займатися фізкультурою, бути чесним і відкритим, загартовування, ігри на
свіжому повітрі, правильне харчування, мити руки перед вживанням їжі,
оберігати природу, дбати про рідних, знати свої права та обов’язки, чистити
зуби, здобуватиосвіту, вивчати правила дорожньогоруху, не чіпати
бездомнихсобакі кішок,не відкривати двері незнайомим.
8. Шкідливі звички (листочки). Куріння, алкоголізм, вживання наркотиків,
неповага до старших, битися з товаришами, гризтинігті, гратися з
електроприладами, ходити по льоду, бути злим і роздратованим, гратися з
сірниками, ходити по залізничним коліям, купатися у забороненихмісцях,
бути жадібним і заздрісним, перебігати дорогупід час руху авто.
ПІДСУМОК ГРИ.
1. Про що дізнались на уроці?
2. Чи з’явилось бажання бути здоровим?
3. Що будете для цього робити?
4. Що на вашу думку означає слово «здоров’я»?
5. Які асоціації викликає слово «здоров’я»?
6. Чим сподобався вам урок?
Представник журі нагороджує команду-переможця та подякиі призивсім
учасникам команд за активну участь у грі. Діти, ось і добігає кінця наша
зустріч.
Я гадаю, що конкурсні завдання для вас не були важкими, тому ви з ними
дуже добревпоралися.
У цій грі переможців і переможених немає, тому що кожен, хто дбає про своє
здоров’я іпро здоров’я інших, хто знає, як зберегтинаш світ від зла і
ненависті, той завждиє і буде переможцем.
До нових зустрічей!
І наостанок, сьогоднішній урок я хочу завершити таким побажанням:
Доброго здоров’я, діти, доброго вам дня!
Хай вам ясно сонце світить у вікно щодня.
Хай сміється мирне небо і дивує світ,
А Землянехай дарує вам барвистий цвіт.
Бо здоров’я, любідіти, в світі головне.
А здоровий і веселий – щастя не мине!
Використана література
1. Бойченко Т.Є. та ін. Основи здоров’я:підр. для 1 кл. [Текст] / Т.Є.
Бойченко – К. : Навч. книга, 2005. – 192 с.
2. Вознюк Л. 1111 загадок. [Текст] / Л.Вознюк – Тернопіль: Вид.
«Підручники і посібники», 2008. – 224 с.
3. ВоронцоваТ.В. та ін. Основи здоров’я:підр. для 1 кл. Т.В. Воронцова – К.
: Алатон, 2005. – 176 с.
4. Мокій А. Заспіваймо пісню веселеньку…: Дитячі пісні про здоров’я
[Текст] / А.Мокій // Здоров’я та фізична культура [Вкладка]. – 2010. – № 9. –
С. 15-16.
9. ДОДАТОК
Щоб ростиі гартуватись,
І міцніти як броня,
Треба, друзі, нам займатись
Фізкультурою щодня.
Не хворіти щоби нам,
В ліжку не лежати,
Дужими зростати,
Требавправи знати.
Весело стрибатитак (демонстрація)
Руки піднімати так (демонстрація)
Присідати і вставати,
Знову весело стрибати.
Руки вже за головою,
Тож дивись перед собою.
Виправляємо хребет,
Лікті зводимо вперед,
Мов метелики літаємо,
Крильця зводимо, розправляємо
І тихесенько сідаємо.
Мої поради
Щоб здоровим бути - завжди пам'ятай:
Не сумуй, не сердься, а ходи й співай.
Рівномірно м'язи й мозок навантаж.
Сам роби все - не чекай, що зробить паж.
Добрим будь - допоможи, як змога є.
Не вагайся, коли треба дати своє.
Якщо зробиш так – спаде тягар з душі.
Все роби з любов'ю, не гріши.
А чи труд втомив тебе, чи путь, -
Про фізичні вправи не забудь.
Відпочинок повний буде лиш тоді,
Коли тіло вимите в воді.
Походи, навіть побігай босоніж,
Смажене і жирне менше їж,
Більше овочів і фруктів споживай,
Вдосталь спи, але ранесенько вставай.
Плутанина
Геть усе, усе на світі
Переплутав хлопчик Вітя,
Каже: «Діти вчаться в полі,
А комбайнпрацює в школі,
Всіх людей стрижуть в лікарні,
10. І лікують в перукарні.
Ми книжки берем в аптеці,
Ліки - у бібліотеці.
От який Вітьок дивак!
Ти ж бо знаєш - це не так!
Діти, звісно, вчатьсяв... (школі),
А комбайнпрацює в... (полі),
Ми лікуємо в... (лікарні),
А стрижемосьв... (перукарні),
Ліки беремо в... (аптеці),
А книжки в... (бібліотеці).
11. Сторіночка здоров’я
Вірші-навчалочки на основі народної творчості
Головне — здоровим бути —
Це потрібно всім збагнути!
Бо як є здоров’я й сила,
То весь світ людині милий.
Й думка в неї веселенька,
І тоді вона жвавенька.
Все їй хочеться робити,
І сміятись, і радіти.
А як тільки захворіє —
Зразу й сонечко тускніє.
Тому це запам’ятай
Й про своє здоров’я — дбай!
Прислів’я про здоров’я
У здоровому тілі — здоровий дух.
Найбільше багатство — здоров’я.
Здоров’я — всьому голова.
Подивись на вид і не питай про здоров’я.
Без здоров’я нема щастя.
Весела та хороша думка — половина здоров’я.
Поміркуй і доведи правильність таких тверджень
Головне у житті людини — здоровим бути.
Народна мудрість стверджує, що здоров’я — це найбільше багатство, а ти як
думаєш?
Чи згідний ти з таким, що весела думка — це половина здоров’я? Доведи!
Чи правда, що без здоров’я нема щастя?
А як здоров’я зберегти?
Будь розумниця, дитинко,
І здоров’я бережи.
У кишені май хустинку
Й слів поганих не кажи.
Руки з милом мий щоденно
Після гри і до їди.
Та життя сприймай натхненно,
Будь здоровою завжди!
Як думав Василько...
Думав Вася, Танін брат,
Щоб здоровим стати,
Треба їсти — все підряд
І побільше спати.
Так Василько і робив,
Враз, як прокидався,
Щось жував він, їв і їв,
Просто — запихався.
Став гладкий — не підбіжить!
Та і йти не може...
Як такому в світі жить,
Хто тут допоможе?
Яку пораду треба дати Василькові, щоб стати здоровим і гарним?
Чому необхідно дотримуватись режиму харчування?
12. А що треба дітям їсти, щоб бути здоровими?
Як думала Оленка...
Думала Оленка так: щоб здоров’я мати,
Треба їсти їй буряк, пити чай із м’яти,
Їсти супчики й борщі, вареники з сиром,
І котлетки, й вергунці, але знати міру.
Прокидатись на зорі, зарядку робити,
Помагати у дворі, з дітьми в мирі жити.
Ще трудитися щодень, волю гартувати,
І завжди співать пісень, словом, не тужити!
Чемні говорить слова та людей вітати,
Добрії робить діла, менших захищати.
Чи правильно міркувала Оленка?
Чому треба привчатися до роботи?
Чому Оленка думала, щоб бути здоровою, то треба говорити хороші слова,
вітатися...
Яке прислів’я говорить про те, що для здоров’я важлива добра думка?
Порівняй думки дітей і зроби висновок.
Здоров’я
Здоров’я — розкіш для людини,
Найбільша цінність у житті.
Як є здоров’я день при днині,
Можливість є йти до мети.
Тоді є радість, щастя, диво,
Краса у крапельці роси.
Тоді людина йде щасливо
Серед безмежної краси
Й чарівність світу відчуває.
Для неї в хмурість — дні ясні.
Вона всі труднощі долає
Й співає радісні пісні.
Вона — здорова! Це чудово,
Бо їй нічого не болить.
Вона добро творить готова.
І це прекрасно! Можна жить!