際際滷

際際滷Share a Scribd company logo
2
Most read
3
Most read
PKE 3033E KURIKULUM DAN PEDAGOGI KESIHATAN
PPG AMBILAN KHAS (II) MAC 2014 PJ/PK 1
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN KSSR PENDIDIKAN KESIHATAN
Mata Pelajaran : Pendidikan Kesihatan.
Standard Kandungan : 1.4
Standard Pembelajaran : 1.4.1
Kemahiran : Kesihatan Diri dan Reproduktif.
Tarikh : 10 April 2015.
Masa : 11.30 pagi  12.00 tengahari.
Tahun : 5 Bestari.
Bilangan Murid : 30 orang.
Pengalaman sedia ada : Murid pernah melihat dan menggunakan produk atau bahan yang
mengandungi bahan psikoaktif.
Hasil Pembelajaran : Pada akhir PdP murid dapat ;
Psikomotor : Murid dapat mengenali dengan betul jenis-jenis bahan psikoaktif
Kognitif : i) Menerangkan jenis atau bahan inhalan.
ii) Menerangkan perlakuan dan perbuatan yang dikategorikan
penyalahgunaan bahan inhalan.
Afektif : Merasa selamat dan yakin semasa mengendalikan produk serta bahan
yang dikategori sebagai inhalan.
Penerapan nilai : Tanggungjawabterhadapdiri sendiri dankomuniti di sekeliling serta aspek
kasih sayang.
KBKK : Menjana idea (bagaimana mengendali produk yang mengandungi bahan
psikoaktif dengan selamat.
Penggabungjalinan : Membezakan bahan inhalan atau bukan inhalan  (sains)
BBM : Buku teks,bahandaripadayoutube,google wikipidea,produk-produkyang
mengandungi bahan psikoaktif dan projektor.
PKE 3033E KURIKULUM DAN PEDAGOGI KESIHATAN
PPG AMBILAN KHAS (II) MAC 2014 PJ/PK 2
Bahagian/ Masa Isi Pelajaran Aktiviti pengajaran &
Pembelajaran
Catatan/ Alat/ Strategi
Set induksi
(賊 5 minit)
Berkomunikasidenganmurid-
muriddan pengenalankepada
tajuk pelajaran
Murid akan ditanya
secara spontandengan
soalanberkenaan kelas
sebelumnya kemudian
menanyakan tentang
bahan inhalan untuk
mendapatkan respond
tentangtajukpelajaran
Kemahirankomunikasi
dan visual ruang
Perkembangan
Langkah 1
(賊 15 minit)
Memaparkandefinisi sebenar
apakah yang dimaksudkan
inhalan melalui projektor
menggunakan aplikasi
Wikipedia.
Murid kemudiannya diminta
untuk membaca maklumat
yang diberikanmelalui aplikasi
Wikipedia.
Guru kemudiannya
menerangkan dengan secara
terperinci serta mengaitkan
dengan gambar yang
dipaparkan melalui aplikasi
google image beraitan bahan
dan produk yang
dikategorikansebagaiinhalan.
Video pengakuan seorang
bekas penagih inhalan
ditayangkan kepada murid
melalui aplikasi you tube agar
muriddapat memahami lebih
jelas tentang perlakuan yang
dikatakan sebagai
penyalahgunaan inhalan
Murid mengetahui
aplikasi yang boleh
digunakan untuk
mendapatkan
maklumat(Wikipedia).
Membimbing bacaan
murid serta
membetulkan sebutan
pada istilah sains .
Murid di soal
mengenai persamaan
bahan-bahan yang
terdapat dirumah
dengan gambar yang
dipaparkan. Guru
menerangkan bahan
inhalan yang tidak
dikenali oleh murid.
Menanyakan
pengalamanmuriddan
komuniti disekeliling
yang melakukan
penyalahgunaan
inhalan. Guru
menerangkan tabiat
pelaku di dalam video
serta kesan yang
berlaku sekiranya
murid bertindak
menyalahgunakan
bahan inhlan ini.
Kemahiran menjawab.
Strategi dan
menerangkan.
Aplikasi teknik
psikologi berbalik bagi
menasihati murid
untuk menghindarkan
diri daripada
terjerumus terhadap
aktiviti penagihan
inhalan.
Nilai:
Keyakinan diri dan
motivasi kendiri.
SPPI: Tutorial
PKE 3033E KURIKULUM DAN PEDAGOGI KESIHATAN
PPG AMBILAN KHAS (II) MAC 2014 PJ/PK 3
Langkah 2
(賊 5 minit)
Memberi peluang kepada
murid secara amali untuk
mempraktikan teknik dan
kaedahmengendalikanbahan
inhalan secara betul dan
selamat.
Murid diminta agar
berada dalam
kedudukan yang betul
dan selamat dalam
mengendalikan bahan
inhalan melalui
bimbingan guru.
Murid ditanyakan
mengenai kesan
terhadap diri sendiri
selepasmelalui proses
mengendalikan bahan
inhalan.
Guru akan menjelas
dan menerangkan
risikosekiranyakaedah
dan teknik
pengendalian bahan
inhalan tidak
dilaksankan secara
betul.
BBM:
i) Bahan inhalan;
- minyak petrol.
- cat.
- pen marker.
- pen cat marker.
- pemadam cecair.
- penyegar udara.
ii) Pebaris kayu
-menetapkan jarak
murid dan bahan
inhalan.
SPPI: Latih tubi
Penutup
(賊 5 minit)
Guru akan membuat rumusan
dan peneguhan.
Membuka peluang kepada
murid untuk mengemukan
soalan sekiranya terdapat
sebarangperkara yang kurang
faham.
Murid akan diberikan
peneguhan daripada
guru;
Cara mengenali bahan
inhalan.
Teknik dan kaedah
pengendalian bahan
inhalan dengan betul.
Kesan jangka panjang
dan pendek sekiranya
membabitkan diri
dengan aktiviti
penyalahgunaanbahan
inhalan.
Murid bertanyakan
soalan balik bahagian
yang kurang faham.
Kemahiran mendengar
dan menyoal.
SPPI: Latih tubi
PKE 3033E KURIKULUM DAN PEDAGOGI KESIHATAN
PPG AMBILAN KHAS (II) MAC 2014 PJ/PK 4
Refleksi
Ad

Recommended

Rancangan pendidikan individu (akademik)
Rancangan pendidikan individu (akademik)
atenabihah
Pernyataan profesional
Pernyataan profesional
Sella Yunik
Rph pj t1 melompat
Rph pj t1 melompat
Nurfaten Ismail
Falsafah tvet
Falsafah tvet
chooeinsan
Proposal kajian tindakan
Proposal kajian tindakan
Fawwaz Fathanah
Mengkaji satu kes kerjaya dan merangka strategi pelaksanaan bimbingan dan kau...
Mengkaji satu kes kerjaya dan merangka strategi pelaksanaan bimbingan dan kau...
Harry Elson Anderson (IPGK Pulau Pinang)
Psikologi pendidikan
Psikologi pendidikan
muhammad
Assgmennt seni dalam pendidikan
Assgmennt seni dalam pendidikan
fitri norlida
Pentaksiran dalam pendidikan seni
Pentaksiran dalam pendidikan seni
Laila Wati Johari
Topik 3 visual untuk pengajaran dan pembelajaran
Topik 3 visual untuk pengajaran dan pembelajaran
Nik Ibrahim Nik Mat
Topik 8 multimedia interaktif untuk pengajaran dan pembelajaran
Topik 8 multimedia interaktif untuk pengajaran dan pembelajaran
Nik Ibrahim Nik Mat
Refleksi Latihan Mengajar
Refleksi Latihan Mengajar
IyQa GaNi
MODUL SENI DALAM PENDIDIKAN
MODUL SENI DALAM PENDIDIKAN
Amran Aris
Pengujian, pengukuran, penilaian dalam Pentaksiran PSV
Pengujian, pengukuran, penilaian dalam Pentaksiran PSV
Noor Syazwanni
Contoh rancangan pengajaran berdasarkan model assure
Contoh rancangan pengajaran berdasarkan model assure
Suraliza Shukor
Penulisan hasil pembelajaran
Penulisan hasil pembelajaran
cik noorlyda
analisis terhadap rancangan pengajaran dan pembelajaran yang telah dilaksanak...
analisis terhadap rancangan pengajaran dan pembelajaran yang telah dilaksanak...
rathibujie
RPH LUKISAN (tahun 1)
RPH LUKISAN (tahun 1)
XiangLing Chue
Topik 11 isu dan cabaran penggunaan teknologi untuk pengajaran dan pembelajaran
Topik 11 isu dan cabaran penggunaan teknologi untuk pengajaran dan pembelajaran
Nik Ibrahim Nik Mat
PEDAGOGI TERBEZA UNTUK PENGAJARAN GURU TERHADAP KEPELBAGAIAN MURID .pptx
PEDAGOGI TERBEZA UNTUK PENGAJARAN GURU TERHADAP KEPELBAGAIAN MURID .pptx
YOUAZLIN
Pendidikan Inklusif, isu, cabaran dan langkah mengatasi, faktor kritikal keja...
Pendidikan Inklusif, isu, cabaran dan langkah mengatasi, faktor kritikal keja...
Harry Elson Anderson (IPGK Pulau Pinang)
Peranan guru dalam menjayakan mata pelajaran psv
Peranan guru dalam menjayakan mata pelajaran psv
Aisyah Mainol
Kemahiran Berfikir Kritis dan Kreatif KBKK
Kemahiran Berfikir Kritis dan Kreatif KBKK
Sektor Pengurusan Akademik JPN Pahang
04 kemahiran membaca
04 kemahiran membaca
Nsha Shari
EDUP3033 Murid dan Pembelajaran (Strategi pengajaran berpusatan guru, berpusa...
EDUP3033 Murid dan Pembelajaran (Strategi pengajaran berpusatan guru, berpusa...
Syrvison Goh
Bahan dan sumber pengajaran
Bahan dan sumber pengajaran
Nadwah Khalid
PBS DALAM MATA PELAJARAN SEJARAH
PBS DALAM MATA PELAJARAN SEJARAH
Maryam Ahmad
Rph pukulan pepat baru
Rph pukulan pepat baru
Aiman Abdullah
Pjk f4 - PEMAKANAN
Pjk f4 - PEMAKANAN
_asdfghjk
nombor bulat
nombor bulat
Nurul Akmal

More Related Content

What's hot (20)

Pentaksiran dalam pendidikan seni
Pentaksiran dalam pendidikan seni
Laila Wati Johari
Topik 3 visual untuk pengajaran dan pembelajaran
Topik 3 visual untuk pengajaran dan pembelajaran
Nik Ibrahim Nik Mat
Topik 8 multimedia interaktif untuk pengajaran dan pembelajaran
Topik 8 multimedia interaktif untuk pengajaran dan pembelajaran
Nik Ibrahim Nik Mat
Refleksi Latihan Mengajar
Refleksi Latihan Mengajar
IyQa GaNi
MODUL SENI DALAM PENDIDIKAN
MODUL SENI DALAM PENDIDIKAN
Amran Aris
Pengujian, pengukuran, penilaian dalam Pentaksiran PSV
Pengujian, pengukuran, penilaian dalam Pentaksiran PSV
Noor Syazwanni
Contoh rancangan pengajaran berdasarkan model assure
Contoh rancangan pengajaran berdasarkan model assure
Suraliza Shukor
Penulisan hasil pembelajaran
Penulisan hasil pembelajaran
cik noorlyda
analisis terhadap rancangan pengajaran dan pembelajaran yang telah dilaksanak...
analisis terhadap rancangan pengajaran dan pembelajaran yang telah dilaksanak...
rathibujie
RPH LUKISAN (tahun 1)
RPH LUKISAN (tahun 1)
XiangLing Chue
Topik 11 isu dan cabaran penggunaan teknologi untuk pengajaran dan pembelajaran
Topik 11 isu dan cabaran penggunaan teknologi untuk pengajaran dan pembelajaran
Nik Ibrahim Nik Mat
PEDAGOGI TERBEZA UNTUK PENGAJARAN GURU TERHADAP KEPELBAGAIAN MURID .pptx
PEDAGOGI TERBEZA UNTUK PENGAJARAN GURU TERHADAP KEPELBAGAIAN MURID .pptx
YOUAZLIN
Pendidikan Inklusif, isu, cabaran dan langkah mengatasi, faktor kritikal keja...
Pendidikan Inklusif, isu, cabaran dan langkah mengatasi, faktor kritikal keja...
Harry Elson Anderson (IPGK Pulau Pinang)
Peranan guru dalam menjayakan mata pelajaran psv
Peranan guru dalam menjayakan mata pelajaran psv
Aisyah Mainol
Kemahiran Berfikir Kritis dan Kreatif KBKK
Kemahiran Berfikir Kritis dan Kreatif KBKK
Sektor Pengurusan Akademik JPN Pahang
04 kemahiran membaca
04 kemahiran membaca
Nsha Shari
EDUP3033 Murid dan Pembelajaran (Strategi pengajaran berpusatan guru, berpusa...
EDUP3033 Murid dan Pembelajaran (Strategi pengajaran berpusatan guru, berpusa...
Syrvison Goh
Bahan dan sumber pengajaran
Bahan dan sumber pengajaran
Nadwah Khalid
PBS DALAM MATA PELAJARAN SEJARAH
PBS DALAM MATA PELAJARAN SEJARAH
Maryam Ahmad
Rph pukulan pepat baru
Rph pukulan pepat baru
Aiman Abdullah
Pentaksiran dalam pendidikan seni
Pentaksiran dalam pendidikan seni
Laila Wati Johari
Topik 3 visual untuk pengajaran dan pembelajaran
Topik 3 visual untuk pengajaran dan pembelajaran
Nik Ibrahim Nik Mat
Topik 8 multimedia interaktif untuk pengajaran dan pembelajaran
Topik 8 multimedia interaktif untuk pengajaran dan pembelajaran
Nik Ibrahim Nik Mat
Refleksi Latihan Mengajar
Refleksi Latihan Mengajar
IyQa GaNi
MODUL SENI DALAM PENDIDIKAN
MODUL SENI DALAM PENDIDIKAN
Amran Aris
Pengujian, pengukuran, penilaian dalam Pentaksiran PSV
Pengujian, pengukuran, penilaian dalam Pentaksiran PSV
Noor Syazwanni
Contoh rancangan pengajaran berdasarkan model assure
Contoh rancangan pengajaran berdasarkan model assure
Suraliza Shukor
Penulisan hasil pembelajaran
Penulisan hasil pembelajaran
cik noorlyda
analisis terhadap rancangan pengajaran dan pembelajaran yang telah dilaksanak...
analisis terhadap rancangan pengajaran dan pembelajaran yang telah dilaksanak...
rathibujie
RPH LUKISAN (tahun 1)
RPH LUKISAN (tahun 1)
XiangLing Chue
Topik 11 isu dan cabaran penggunaan teknologi untuk pengajaran dan pembelajaran
Topik 11 isu dan cabaran penggunaan teknologi untuk pengajaran dan pembelajaran
Nik Ibrahim Nik Mat
PEDAGOGI TERBEZA UNTUK PENGAJARAN GURU TERHADAP KEPELBAGAIAN MURID .pptx
PEDAGOGI TERBEZA UNTUK PENGAJARAN GURU TERHADAP KEPELBAGAIAN MURID .pptx
YOUAZLIN
Pendidikan Inklusif, isu, cabaran dan langkah mengatasi, faktor kritikal keja...
Pendidikan Inklusif, isu, cabaran dan langkah mengatasi, faktor kritikal keja...
Harry Elson Anderson (IPGK Pulau Pinang)
Peranan guru dalam menjayakan mata pelajaran psv
Peranan guru dalam menjayakan mata pelajaran psv
Aisyah Mainol
04 kemahiran membaca
04 kemahiran membaca
Nsha Shari
EDUP3033 Murid dan Pembelajaran (Strategi pengajaran berpusatan guru, berpusa...
EDUP3033 Murid dan Pembelajaran (Strategi pengajaran berpusatan guru, berpusa...
Syrvison Goh
Bahan dan sumber pengajaran
Bahan dan sumber pengajaran
Nadwah Khalid
PBS DALAM MATA PELAJARAN SEJARAH
PBS DALAM MATA PELAJARAN SEJARAH
Maryam Ahmad
Rph pukulan pepat baru
Rph pukulan pepat baru
Aiman Abdullah

Viewers also liked (20)

Pjk f4 - PEMAKANAN
Pjk f4 - PEMAKANAN
_asdfghjk
nombor bulat
nombor bulat
Nurul Akmal
Olahraga powerpoint
Olahraga powerpoint
max279
Pjk bab 4
Pjk bab 4
Vsha
際際滷 pjk
際際滷 pjk
Azriff Zaim
Bentangan bongkah Tahun 3
Bentangan bongkah Tahun 3
Ainun Bariah Jaafar
Matematik
Matematik
Nurul Akmal
Bab 4 kesihatan diri dan keluarga
Bab 4 kesihatan diri dan keluarga
Asilah Ila
Proper fraction
Proper fraction
James Buchanan
Bentuk
Bentuk
huehue122
PPPM 2013-2015
PPPM 2013-2015
Aznan Ahmad
PJK Faktor makanan berlebihan form 3
PJK Faktor makanan berlebihan form 3
hazirma
Powerpoint show 3D Shapes
Powerpoint show 3D Shapes
Ina Zamri
際際滷 soalan
際際滷 soalan
Nurul Akmal
Pendidikan kesihatan
Pendidikan kesihatan
devakijp
Kemahiran asas darab 2
Kemahiran asas darab 2
zaizal
Menjaga pakaian dan kebersihan diri - pendidikan kesihatan
Menjaga pakaian dan kebersihan diri - pendidikan kesihatan
Nani Noraini
Alat kebersihan diri
Alat kebersihan diri
tanbeena
Presentasi Kebersihan Diri
Presentasi Kebersihan Diri
Kusuma Wijayanti
Kesihatan diri
Kesihatan diri
norhayatijaffar
Pjk f4 - PEMAKANAN
Pjk f4 - PEMAKANAN
_asdfghjk
Olahraga powerpoint
Olahraga powerpoint
max279
Pjk bab 4
Pjk bab 4
Vsha
際際滷 pjk
際際滷 pjk
Azriff Zaim
Bab 4 kesihatan diri dan keluarga
Bab 4 kesihatan diri dan keluarga
Asilah Ila
PPPM 2013-2015
PPPM 2013-2015
Aznan Ahmad
PJK Faktor makanan berlebihan form 3
PJK Faktor makanan berlebihan form 3
hazirma
Powerpoint show 3D Shapes
Powerpoint show 3D Shapes
Ina Zamri
際際滷 soalan
際際滷 soalan
Nurul Akmal
Pendidikan kesihatan
Pendidikan kesihatan
devakijp
Kemahiran asas darab 2
Kemahiran asas darab 2
zaizal
Menjaga pakaian dan kebersihan diri - pendidikan kesihatan
Menjaga pakaian dan kebersihan diri - pendidikan kesihatan
Nani Noraini
Alat kebersihan diri
Alat kebersihan diri
tanbeena
Presentasi Kebersihan Diri
Presentasi Kebersihan Diri
Kusuma Wijayanti
Ad

More from Miccaill Casparov (7)

Brim
Brim
Miccaill Casparov
Pajsk
Pajsk
Miccaill Casparov
Waj 3106 konsep 1-malaysia
Waj 3106 konsep 1-malaysia
Miccaill Casparov
Statistik ppg bab 1-hantar
Statistik ppg bab 1-hantar
Miccaill Casparov
Statistik perwakilan data hantar
Statistik perwakilan data hantar
Miccaill Casparov
Statistik perwakilan data (word)-hantar
Statistik perwakilan data (word)-hantar
Miccaill Casparov
Statistik ppg bab2 -hantar
Statistik ppg bab2 -hantar
Miccaill Casparov
Ad

Recently uploaded (20)

CHF, AKI, Electrolit Imbalance, Sindrom uremikum.pptx
CHF, AKI, Electrolit Imbalance, Sindrom uremikum.pptx
faridyudina
Puskesmas Penjaga Kehormatan Merah Putih ( Karya Ferizal Sang Pelopor Sastra ...
Puskesmas Penjaga Kehormatan Merah Putih ( Karya Ferizal Sang Pelopor Sastra ...
Puskesmas Muara Satu Kota Lhokseumawe
Laporan Kasus jantung STEMI Anterior.pptx
Laporan Kasus jantung STEMI Anterior.pptx
cibun3
Penyuluhan-Narkoba untuk anak SMP-SMA.ppt
Penyuluhan-Narkoba untuk anak SMP-SMA.ppt
LUKMAN566588
Ppt perawatan bayi baru lahir lengkap fix
Ppt perawatan bayi baru lahir lengkap fix
faramonapramadhan12
Keperawatan anak tentang teori keperawatan
Keperawatan anak tentang teori keperawatan
faramonapramadhan12
Puskesmas Garis Perlawanan Pelindung Negara ( Karya Ferizal Sang Pelopor Sast...
Puskesmas Garis Perlawanan Pelindung Negara ( Karya Ferizal Sang Pelopor Sast...
Puskesmas Muara Satu Kota Lhokseumawe
PAPARAN MMD UPT PUSKESMAS PALANGKAU 2023.pptx
PAPARAN MMD UPT PUSKESMAS PALANGKAU 2023.pptx
wawankristianto98
Kegawatdaruratan Anak.ppt...............
Kegawatdaruratan Anak.ppt...............
jonanext2012
DAFTAR KLINIK BERSALIN SERTA MAHASISWA YANG PRAKTEK.docx
DAFTAR KLINIK BERSALIN SERTA MAHASISWA YANG PRAKTEK.docx
lely64
Puskesmas Penjaga Kehormatan Merah Putih ( Karya Ferizal Sang Pelopor Sastra ...
Puskesmas Penjaga Kehormatan Merah Putih ( Karya Ferizal Sang Pelopor Sastra ...
Puskesmas Muara Satu Kota Lhokseumawe
seminar jurnal reading Pedodonsia, MANAJEMEN KARIES ANAK USIA DINI
seminar jurnal reading Pedodonsia, MANAJEMEN KARIES ANAK USIA DINI
RobyAryanAswadi
Latar Belakang Bahaya Penyalahan Narkoba
Latar Belakang Bahaya Penyalahan Narkoba
FransKarsBarella
Copy of Bedah 3(3) (8).pdf beking repot skali
Copy of Bedah 3(3) (8).pdf beking repot skali
SayyidAlreizalUmarBs
Materi KKN 2024asasas 4343434434423232.pptx
Materi KKN 2024asasas 4343434434423232.pptx
antonprayitno3
Puskesmas Penjaga Kehormatan Merah Putih ( Karya Ferizal Sang Pelopor Sastra ...
Puskesmas Penjaga Kehormatan Merah Putih ( Karya Ferizal Sang Pelopor Sastra ...
Puskesmas Muara Satu Kota Lhokseumawe
PPT Penyuluhan_TB(tuberculosis ) .ppt
PPT Penyuluhan_TB(tuberculosis ) .ppt
LUKMAN566588
Lokmin KIA bulan MEI 2025 KLASTER 2.pptx
Lokmin KIA bulan MEI 2025 KLASTER 2.pptx
DeQiAristianiDeQi
GIZI_SEIMBANG_LANSIA_ dan dewasapptx).pptx
GIZI_SEIMBANG_LANSIA_ dan dewasapptx).pptx
faridyudina
Latihan Rentang Gerak (Range Of Motion).pptx
Latihan Rentang Gerak (Range Of Motion).pptx
yunishelma1
CHF, AKI, Electrolit Imbalance, Sindrom uremikum.pptx
CHF, AKI, Electrolit Imbalance, Sindrom uremikum.pptx
faridyudina
Puskesmas Penjaga Kehormatan Merah Putih ( Karya Ferizal Sang Pelopor Sastra ...
Puskesmas Penjaga Kehormatan Merah Putih ( Karya Ferizal Sang Pelopor Sastra ...
Puskesmas Muara Satu Kota Lhokseumawe
Laporan Kasus jantung STEMI Anterior.pptx
Laporan Kasus jantung STEMI Anterior.pptx
cibun3
Penyuluhan-Narkoba untuk anak SMP-SMA.ppt
Penyuluhan-Narkoba untuk anak SMP-SMA.ppt
LUKMAN566588
Ppt perawatan bayi baru lahir lengkap fix
Ppt perawatan bayi baru lahir lengkap fix
faramonapramadhan12
Keperawatan anak tentang teori keperawatan
Keperawatan anak tentang teori keperawatan
faramonapramadhan12
Puskesmas Garis Perlawanan Pelindung Negara ( Karya Ferizal Sang Pelopor Sast...
Puskesmas Garis Perlawanan Pelindung Negara ( Karya Ferizal Sang Pelopor Sast...
Puskesmas Muara Satu Kota Lhokseumawe
PAPARAN MMD UPT PUSKESMAS PALANGKAU 2023.pptx
PAPARAN MMD UPT PUSKESMAS PALANGKAU 2023.pptx
wawankristianto98
Kegawatdaruratan Anak.ppt...............
Kegawatdaruratan Anak.ppt...............
jonanext2012
DAFTAR KLINIK BERSALIN SERTA MAHASISWA YANG PRAKTEK.docx
DAFTAR KLINIK BERSALIN SERTA MAHASISWA YANG PRAKTEK.docx
lely64
Puskesmas Penjaga Kehormatan Merah Putih ( Karya Ferizal Sang Pelopor Sastra ...
Puskesmas Penjaga Kehormatan Merah Putih ( Karya Ferizal Sang Pelopor Sastra ...
Puskesmas Muara Satu Kota Lhokseumawe
seminar jurnal reading Pedodonsia, MANAJEMEN KARIES ANAK USIA DINI
seminar jurnal reading Pedodonsia, MANAJEMEN KARIES ANAK USIA DINI
RobyAryanAswadi
Latar Belakang Bahaya Penyalahan Narkoba
Latar Belakang Bahaya Penyalahan Narkoba
FransKarsBarella
Copy of Bedah 3(3) (8).pdf beking repot skali
Copy of Bedah 3(3) (8).pdf beking repot skali
SayyidAlreizalUmarBs
Materi KKN 2024asasas 4343434434423232.pptx
Materi KKN 2024asasas 4343434434423232.pptx
antonprayitno3
Puskesmas Penjaga Kehormatan Merah Putih ( Karya Ferizal Sang Pelopor Sastra ...
Puskesmas Penjaga Kehormatan Merah Putih ( Karya Ferizal Sang Pelopor Sastra ...
Puskesmas Muara Satu Kota Lhokseumawe
PPT Penyuluhan_TB(tuberculosis ) .ppt
PPT Penyuluhan_TB(tuberculosis ) .ppt
LUKMAN566588
Lokmin KIA bulan MEI 2025 KLASTER 2.pptx
Lokmin KIA bulan MEI 2025 KLASTER 2.pptx
DeQiAristianiDeQi
GIZI_SEIMBANG_LANSIA_ dan dewasapptx).pptx
GIZI_SEIMBANG_LANSIA_ dan dewasapptx).pptx
faridyudina
Latihan Rentang Gerak (Range Of Motion).pptx
Latihan Rentang Gerak (Range Of Motion).pptx
yunishelma1

Rph pk tahun 5

  • 1. PKE 3033E KURIKULUM DAN PEDAGOGI KESIHATAN PPG AMBILAN KHAS (II) MAC 2014 PJ/PK 1 RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN KSSR PENDIDIKAN KESIHATAN Mata Pelajaran : Pendidikan Kesihatan. Standard Kandungan : 1.4 Standard Pembelajaran : 1.4.1 Kemahiran : Kesihatan Diri dan Reproduktif. Tarikh : 10 April 2015. Masa : 11.30 pagi 12.00 tengahari. Tahun : 5 Bestari. Bilangan Murid : 30 orang. Pengalaman sedia ada : Murid pernah melihat dan menggunakan produk atau bahan yang mengandungi bahan psikoaktif. Hasil Pembelajaran : Pada akhir PdP murid dapat ; Psikomotor : Murid dapat mengenali dengan betul jenis-jenis bahan psikoaktif Kognitif : i) Menerangkan jenis atau bahan inhalan. ii) Menerangkan perlakuan dan perbuatan yang dikategorikan penyalahgunaan bahan inhalan. Afektif : Merasa selamat dan yakin semasa mengendalikan produk serta bahan yang dikategori sebagai inhalan. Penerapan nilai : Tanggungjawabterhadapdiri sendiri dankomuniti di sekeliling serta aspek kasih sayang. KBKK : Menjana idea (bagaimana mengendali produk yang mengandungi bahan psikoaktif dengan selamat. Penggabungjalinan : Membezakan bahan inhalan atau bukan inhalan (sains) BBM : Buku teks,bahandaripadayoutube,google wikipidea,produk-produkyang mengandungi bahan psikoaktif dan projektor.
  • 2. PKE 3033E KURIKULUM DAN PEDAGOGI KESIHATAN PPG AMBILAN KHAS (II) MAC 2014 PJ/PK 2 Bahagian/ Masa Isi Pelajaran Aktiviti pengajaran & Pembelajaran Catatan/ Alat/ Strategi Set induksi (賊 5 minit) Berkomunikasidenganmurid- muriddan pengenalankepada tajuk pelajaran Murid akan ditanya secara spontandengan soalanberkenaan kelas sebelumnya kemudian menanyakan tentang bahan inhalan untuk mendapatkan respond tentangtajukpelajaran Kemahirankomunikasi dan visual ruang Perkembangan Langkah 1 (賊 15 minit) Memaparkandefinisi sebenar apakah yang dimaksudkan inhalan melalui projektor menggunakan aplikasi Wikipedia. Murid kemudiannya diminta untuk membaca maklumat yang diberikanmelalui aplikasi Wikipedia. Guru kemudiannya menerangkan dengan secara terperinci serta mengaitkan dengan gambar yang dipaparkan melalui aplikasi google image beraitan bahan dan produk yang dikategorikansebagaiinhalan. Video pengakuan seorang bekas penagih inhalan ditayangkan kepada murid melalui aplikasi you tube agar muriddapat memahami lebih jelas tentang perlakuan yang dikatakan sebagai penyalahgunaan inhalan Murid mengetahui aplikasi yang boleh digunakan untuk mendapatkan maklumat(Wikipedia). Membimbing bacaan murid serta membetulkan sebutan pada istilah sains . Murid di soal mengenai persamaan bahan-bahan yang terdapat dirumah dengan gambar yang dipaparkan. Guru menerangkan bahan inhalan yang tidak dikenali oleh murid. Menanyakan pengalamanmuriddan komuniti disekeliling yang melakukan penyalahgunaan inhalan. Guru menerangkan tabiat pelaku di dalam video serta kesan yang berlaku sekiranya murid bertindak menyalahgunakan bahan inhlan ini. Kemahiran menjawab. Strategi dan menerangkan. Aplikasi teknik psikologi berbalik bagi menasihati murid untuk menghindarkan diri daripada terjerumus terhadap aktiviti penagihan inhalan. Nilai: Keyakinan diri dan motivasi kendiri. SPPI: Tutorial
  • 3. PKE 3033E KURIKULUM DAN PEDAGOGI KESIHATAN PPG AMBILAN KHAS (II) MAC 2014 PJ/PK 3 Langkah 2 (賊 5 minit) Memberi peluang kepada murid secara amali untuk mempraktikan teknik dan kaedahmengendalikanbahan inhalan secara betul dan selamat. Murid diminta agar berada dalam kedudukan yang betul dan selamat dalam mengendalikan bahan inhalan melalui bimbingan guru. Murid ditanyakan mengenai kesan terhadap diri sendiri selepasmelalui proses mengendalikan bahan inhalan. Guru akan menjelas dan menerangkan risikosekiranyakaedah dan teknik pengendalian bahan inhalan tidak dilaksankan secara betul. BBM: i) Bahan inhalan; - minyak petrol. - cat. - pen marker. - pen cat marker. - pemadam cecair. - penyegar udara. ii) Pebaris kayu -menetapkan jarak murid dan bahan inhalan. SPPI: Latih tubi Penutup (賊 5 minit) Guru akan membuat rumusan dan peneguhan. Membuka peluang kepada murid untuk mengemukan soalan sekiranya terdapat sebarangperkara yang kurang faham. Murid akan diberikan peneguhan daripada guru; Cara mengenali bahan inhalan. Teknik dan kaedah pengendalian bahan inhalan dengan betul. Kesan jangka panjang dan pendek sekiranya membabitkan diri dengan aktiviti penyalahgunaanbahan inhalan. Murid bertanyakan soalan balik bahagian yang kurang faham. Kemahiran mendengar dan menyoal. SPPI: Latih tubi
  • 4. PKE 3033E KURIKULUM DAN PEDAGOGI KESIHATAN PPG AMBILAN KHAS (II) MAC 2014 PJ/PK 4 Refleksi