Площина. Пряма. Промінь.Надвірнянський інформаційно - методичний центрМета:
• навчальна:сформувати уяву учнів про поняття «площина», «пряма», «промінь», як про уявні (абстрактні) поняття математики, які, крім цього, допомагають формувати уявлення учнів про нескінченність; навчити учнів будувати пряму і промінь, розпізнавати їх та виявляти точки, що належать чи не належать прямій (променю);
• розвивальна: розвивати просторову уяву, уміння знаходити аналогії й узагальнювати;
• виховна: виховувати відповідальність, уважність, охайність.
Алгебра 7 клас. Збірник завдань для самостійних та контрольних робітСергій ІльчишинМякотіна Олена Миколаївна, Матвіюк Людмила Олександрівна, Сивак Ольга Дмитрівна, Гнатюк Анжела Георгіївна, Гораш Алла Іванівна,
СЗОШ№5, вчителі математики
Математика 6 класIgor ShuvarskyМАТЕМАТИКА. Збірник завдань для самостійних та контрольних робіт 6 клас
Гнатюк Анжела Георгіївна,
учитель математики, вищої категорії, старший вчитель
Гораш Алла Іванівна,
учитель математики, спеціаліст
Мякотіна Олена Миколаївна
учитель математики, вищої категорії
Сивак Ольга Дмитрівна
учитель математики, вищої категорії, учитель-методист
розвязування трикутників 9 класОльга Костенкопрезентація до уроку геомеметрії в 9 класі з теми застосування розвязування трикутників у практичних задачах
Площина. Пряма. Промінь.Надвірнянський інформаційно - методичний центрМета:
• навчальна:сформувати уяву учнів про поняття «площина», «пряма», «промінь», як про уявні (абстрактні) поняття математики, які, крім цього, допомагають формувати уявлення учнів про нескінченність; навчити учнів будувати пряму і промінь, розпізнавати їх та виявляти точки, що належать чи не належать прямій (променю);
• розвивальна: розвивати просторову уяву, уміння знаходити аналогії й узагальнювати;
• виховна: виховувати відповідальність, уважність, охайність.
Алгебра 7 клас. Збірник завдань для самостійних та контрольних робітСергій ІльчишинМякотіна Олена Миколаївна, Матвіюк Людмила Олександрівна, Сивак Ольга Дмитрівна, Гнатюк Анжела Георгіївна, Гораш Алла Іванівна,
СЗОШ№5, вчителі математики
Математика 6 класIgor ShuvarskyМАТЕМАТИКА. Збірник завдань для самостійних та контрольних робіт 6 клас
Гнатюк Анжела Георгіївна,
учитель математики, вищої категорії, старший вчитель
Гораш Алла Іванівна,
учитель математики, спеціаліст
Мякотіна Олена Миколаївна
учитель математики, вищої категорії
Сивак Ольга Дмитрівна
учитель математики, вищої категорії, учитель-методист
розвязування трикутників 9 класОльга Костенкопрезентація до уроку геомеметрії в 9 класі з теми застосування розвязування трикутників у практичних задачах
Контрольна робота по темі " Розв"язування задач за допомогою рівнянь"
1. Урок № 116. 6 клас
Тема. Контрольна робота №9. Рівняння. Розв’язування задач за допомогою рівнянь.
Мета: перевірити рівень засвоєння знань і вмінь учнів з теми; розвивати логічне мислення;
виховувати уважність, самостійність під час виконання завдань.
Тип уроку: перевірки знань, навичок і вмінь.
Хід уроку
I. Організаційний етап
Перед виконанням завдань контрольної роботи учням слід ще раз нагадати про необхідність
дотримання вимог щодо оформлення письмових робіт.
II. Виконання контрольної роботи № 9
Варіант 1
1. Розв'яжіть рівняння: (по 1 балу)
а) 14 + 5х = 4х + 3;
б) 4,72 - 2,5х = 2х + 2,92.
2. Розв'яжіть задачу складанням рівняння: (2 бали)
Різниця двох чисел дорівнює
5
3
, а одне з них у 4 рази більше за інше. Знайдіть ці числа.
3. Розв'яжіть рівняння:
a)
5
2
22
4
3
8
5
−=− yy ; (1 бал)
б) 0,2(5y - 2) = 0,3(2y – 1) – 0,9. (2 бали)
4. Утрьох цистернах 60 т палива. В першій на 15 т більше, ніжу другій,
а у третій — втричі більше, ніж у другій. Скільки тонн палива у другій
цистерні? (2 бали)
5. Знайдіть корінь рівняння: (2 бали)
5
8,0
5,2
1,4 +
=
− xx
Варіант 2
1. Розв'яжіть рівняння: (по 1 балу)
а) 2х – 16 = -5х - 30;
б) 8,5 - 2,15х = 3,05х - 9,5.
2. Розв'яжіть задачу складанням рівняння: (2 бали)
Рюкзак важчий від валізи у 2,4 рази. Яка маса валізи, якщо вона менша від маси рюкзака на
9,1 кг?
3. Розв'яжіть рівняння:
а) 2
2
1
у - 1,27 =
4
3
у - 4,77; (1 бал)
б) 0,4(х – 9) = 0,7 + 0,3(х + 2). (2 бали)
4. У трьох цехах заводу 270 верстатів. У першому втричі більше, ніж
у третьому, а в другому — на 20 верстатів більше, ніж у третьому.
Скільки верстатів у третьому цеху? (2 бали)
5. Знайдіть корінь рівняння: (2 бали)
11
6,3
5,5
8,3 yy −
=
−
III. Підсумок уроку
Відповіді на запитання учнів стосовно завдань контрольної роботи.
ІV. Домашнє завдання
Скласти кросворд на використання понять теми.
V. Рефлексія
«Як приємно дізнатися, що ти чогось навчився» Даніель Дефо.
Відповіді до завдань:
2. Варіант 1
1. а) х = -11;
б) х = 5,4
8,1
; х = 0,4.
2.
5
1
та
5
4
.
3. а) 1,2.
б) -2.
4. 9т.
5. 9.
Варіант 2
1. а) х = -2.
б) х = 2,5
18
; х = 3
13
6
.
2. 15,6 кг.
3. а) -2.
б) 49.
4. 50 верстатів.
5. 4.
Контрольна робота № 9. Тема. Рівняння. Розв’язування задач за допомогою рівнянь.
Варіант 1
1. Розв'яжіть рівняння: (по 1 балу)
а) 14 + 5х = 4х + 3;
3. б) 4,72 - 2,5х = 2х + 2,92.
2. Розв'яжіть задачу складанням рівняння: (2 бали)
Різниця двох чисел дорівнює
5
3
, а одне з них у 4 рази більше за інше. Знайдіть ці числа.
3. Розв'яжіть рівняння:
a)
5
2
22
4
3
8
5
−=− yy ; (1 бал)
б) 0,2(5y - 2) = 0,3(2y – 1) – 0,9. (2 бали)
4. Утрьох цистернах 60 т палива. В першій на 15 т більше, ніжу другій,
а у третій — втричі більше, ніж у другій. Скільки тонн палива у другій
цистерні? (2 бали)
5. Знайдіть корінь рівняння: (2 бали)
5
8,0
5,2
1,4 +
=
− xx
Варіант 2
1. Розв'яжіть рівняння: (по 1 балу)
а) 2х – 16 = -5х - 30;
б) 8,5 - 2,15х = 3,05х - 9,5.
2. Розв'яжіть задачу складанням рівняння: (2 бали)
Рюкзак важчий від валізи у 2,4 рази. Яка маса валізи, якщо вона менша від маси рюкзака на 9,1 кг?
3. Розв'яжіть рівняння:
а) 2
2
1
у - 1,27 =
4
3
у - 4,77; (1 бал)
б) 0,4(х – 9) = 0,7 + 0,3(х + 2). (2 бали)
4. У трьох цехах заводу 270 верстатів. У першому втричі більше, ніж
у третьому, а в другому — на 20 верстатів більше, ніж у третьому.
Скільки верстатів у третьому цеху? (2 бали)
5. Знайдіть корінь рівняння: (2 бали)
11
6,3
5,5
8,3 yy −
=
−
Контрольна робота № 9. Тема. Рівняння. Розв’язування задач за допомогою рівнянь.
Варіант 1
1. Розв'яжіть рівняння: (по 1 балу)
а) 14 + 5х = 4х + 3;
б) 4,72 - 2,5х = 2х + 2,92.
2. Розв'яжіть задачу складанням рівняння: (2 бали)
Різниця двох чисел дорівнює
5
3
, а одне з них у 4 рази більше за інше. Знайдіть ці числа.
3. Розв'яжіть рівняння:
a)
5
2
22
4
3
8
5
−=− yy ; (1 бал)
б) 0,2(5y - 2) = 0,3(2y – 1) – 0,9. (2 бали)
4. Утрьох цистернах 60 т палива. В першій на 15 т більше, ніжу другій,
а у третій — втричі більше, ніж у другій. Скільки тонн палива у другій
цистерні? (2 бали)
5. Знайдіть корінь рівняння: (2 бали)
5
8,0
5,2
1,4 +
=
− xx
Варіант 2
1. Розв'яжіть рівняння: (по 1 балу)
а) 2х – 16 = -5х - 30;
б) 8,5 - 2,15х = 3,05х - 9,5.
2. Розв'яжіть задачу складанням рівняння: (2 бали)
Рюкзак важчий від валізи у 2,4 рази. Яка маса валізи, якщо вона менша від маси рюкзака на 9,1 кг?
3. Розв'яжіть рівняння:
а) 2
2
1
у - 1,27 =
4
3
у - 4,77; (1 бал)
б) 0,4(х – 9) = 0,7 + 0,3(х + 2). (2 бали)
4. У трьох цехах заводу 270 верстатів. У першому втричі більше, ніж
у третьому, а в другому — на 20 верстатів більше, ніж у третьому.
Скільки верстатів у третьому цеху? (2 бали)
5. Знайдіть корінь рівняння: (2 бали)