«Прийди до серця, Україно, благослови добром мене!» (виховний захід)Надвірнянський інформаційно - методичний центрЗаступник директора з виховної роботи
Надвірнянської школи – інтернат І – ІІІ ст.
І. В. Кельб
«ЧАРІВНА СКРИНЬКА КАЗОК МИКОЛИ ЗІНЧУКА»: віртуальна книжкова виставка до 100-...Чернівецька обласна бібліотека для дітейВидатний історик, етнограф, фольклорист, "чорнороб культури", правдивий подвижник - це все без перебільшення сказано про Миколу Антоновича Зінчука.
У 2025 році виповнюється 100 років з дня народження видатного фольклориста, який за 86 років свого життя пішки обійшов сотні гірських сіл, побував у кожному регіоні України, зустрічався з тисячами людей, які розповідали йому казки. Ця титанічна праця вилилась у сорокотомне видання "Українських народних казок".
Зінчук Микола Антонович народився 7 березня
1925 році в селі Кошелівка Червоноармійського
району Житомирської області.
458549.pptx fhffujikgibhikfloflodlesdelsdekidjssuserfed972Презентація для супроводу уроку у 6 класі НУШ на тему «Як організми співіснують у середовищі. Як складати ланцюги живлення.» містить посилання на інтерактиву вправу для перевірки знань. Матеріал буде корисний для онлайн уроку та як доповнення до розповіді вчителя на уроці, зацікавить учнів при вивченні розділу «Пізнаємо взаємозв’язки у природі» озв’язки між живими організмами»).
«Шевченкова весна під сонцем шани і любові»Бібліографи ОДБ ім. Т. Г. Шевченкавебмандрівка до 100-річчя заснування Шевченківського національного заповідника у Каневі
1. 1
ЗАГАЛЬНООСВІТНЯ ШКОЛА I-III СТУПЕНІВ № 10
СВІТЛОВОДСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ КІРОВОГРАДСЬКОЇ ОБЛАСТІ
КЛАСНА ГОДИНА НА ТЕМУ:
«МОЯ КРАЇНА – УКРАЇНА»
Автор: КузнєцоваІрина Олександрівна,
вчитель вищої категорії,
старший вчитель
загальноосвітньої школиI-III ступенів № 10
Світловодськоїміської ради
Кіровоградської області
2017
2. 2
Виховна години на тему: „Україна – моя Батьківщина”
Мета:поглибити знання учнів про Україну; прищеплювати любов до рідного
краю; розширити зміст поняття громадянинУкраїни;розвиватимовлення
учнів; виховувати патріотичні почуття приналежностідо українського
народу.
Обладнання:картини рідної природи;карта України; символиУкраїни;
вишиваний рушник, колосся і калина; плакат «Видатні українці»,
українськийрушник з хлібом-сіллю.
Девіз: Усі ми – це наша родина, це наша сім’я, це наша Україна.
Хід заняття
І. Організаціякласу
II. Основна частина заняття
1. Слово вчителя
- Розповідь вчителем легенди «Наша земля».
Колись давно Бог створив народи і кожному наділив землю. Наші ж
предкикинулись пізніше, але землі їм уже не дісталося. От воний прийшли до
Бога, а він у цей час молився, івонине сміли йомущось сказати. Стали чекати.
По якійсь хвилі Бог обернувся, сказавши, що вони чемні діти, хороші.
Дізнавшись, чому прийшли до нього, запропонував їм чорну землю. «Ні,-
відповіли наші предки, - там уже живуть німці, французи, іспанці, італійці.
«Тоді я вам дам землю ту, що залишив для раю, там усе: річки, озера, ліси,
степи. Але пам'ятайте, якщо будете ії берегти, то вона буде ваша, а ні
- ворога». Пішли наші предки на ту землю, оселилися і живуть до
сьогоднішнього дня. А країну назвали Україною. Кожна людина з великою
любов’ю і душевним трепетом згадує те місце, де вона народилася, де
промайнуло її дитинство, дитинство з дивосвітом-казкою, з материнською
ласкою у затишній батьківській оселі. То родинне вогнище, маленька
батьківщина кожної людини. То її велике «Я», з якого починається людина,
родина, батьківщинаі вся наша величнай неповторнаусвіті Україна. Її красою
захоплювались поети, художники та композитори. …
Буває, часом сліпну від краси.
Спинюсь, не тямлю, що воно за диво,
Оці степи, це небо, ці ліси,
Усе так гарно, чисто, незрадливо,
Усе як є – дорога, явори,
Усе моє, все зветься Україна.
Л.Костенко Вірш „Батьківщина”
3. 3
Учитель
1. Наша Батьківщина – це.... (Україна)
2. А тепер назвіть столицюУкраїни.... (Київ)
3. А найбільша річка, яка протікає по території України...(Дніпро )
Асоціативний кущ
Вчитель: -Діти, а що для вас Батьківщина?
Діти:
Ми живемо в центральній Україні, на Кіровоградщині.
Наше місто розташованена Дніпрі.
Для мене – це край, де я народився, живу, де живуть і працюють мої
батьки.
- Це школа, вулиця, на якій я живу.
- Це моя родина:тато, мама, сестричка, бабуся, дідусь, рідна домівка.
Вчитель: Ми називаємо Україну своєю Батьківщиною. Якими ще словами
близькимиза значенням ми можемо її назвати? Діти:
Вітчизна, Асоціювання, „гронування”. Запишить словата фрази, які
спадають на думку зі словом „Україна”.
Рушники Народ
Пісні Київ
Тарас Шевченко Дніпро
Учитель:Батьківщина - це земля, на який ти народився, денародилися твої
батьки, усі ми. Це тато і мама, це твої друзі, учителі. Це стіжка, яка веде тебе
до школи, птахи, які співають дзвінкоголосіпісні, - це твоя маленька
Батьківщина.
Батьківщина – це казки, які розповідалабабуся, це зелена травичка і наше
Дніпро. Батьківщина – це і Україна. Україна – це рідна мова, чарівна пісня,
талановитий народ.
Учениця.
Я народилась в Україні
І почала життя своє.
Тут небеса високії сині
На що не глянеш - все моє!
Трава для мене зеленіє,
Для мене світлі дні ясні
І сонцепестить і леліє,
Летять до серденькапісні.
Тут кожна квіточка співає
Струмочокніжно жебоніть.
І краю кращого немає,
Де б я могла та вільно жить!
4. 4
3. Інсценізація
Вчитель: Засперечались одного разудіти, яка стежка найкраща?
Діти:
1. – Да магазину, - там є цукерки.
2. – Ні, до школи, - там є діти.
3. – Ні, до річки, - там можна купатись.
4. – Ні, в садок, - там повно яблук та груш.
5. – Ні, у поле, - там простір широкий.
Але тут увійшла мама.
Діти запитують її:(хором) «Яка стежка найкраща?»
Вчитель: Мама подивилась на дітей, лагідно посміхнулась і відповіла:
Мати: - Додому, діти! До рідного дому!
Вчитель:
А якщо об’єднатиразом усі родини, всіх людей, які живуть в Україні, то як
тоді ми їх назвемо? - Народ.
Вчитель: так, народ України, українськийнарод. Ми всі одна сім’я, повинні
жити дружно.
Декламування власнихвіршів дітей. Любимо ми гуляти по нашом місту,
в парку, спостерігати за листопадом, за білими хмарами, вчимося слухати
шепотіння дерев, кущів, квітів. Спостерігаємо за краплинками дощу, які
перетворюються на сонечкуу діаманти фарб. Все це виховує у дітей почуття
гідності за свій край, за свою Батьківщину. Діти люблять свою Батьківщину,
тому багато віршів діти написали про Україну, свій край.
Діти читають свої власніверші.
Учень 1.
Ти мене чаруєш,
Рідно Україно,
Красотоюсвоєю
І річок, і гір
Червоноюкалиною,
І мовоюсолов’їною!
Учень 2.
Синєє море,
безмежні поля
Високії гори,
родючаземля
У лузі калина і спів солов’я
Це все Україна, це ненька моя!
5. 5
Метод «Мікрофон»
В нашій країніперіодично відбуваються міжнародні форуми, зокрема
«Євробачення».
Тому ми всі гостинно зустрічаємо гостейз інших країн світу. Уявить собі,
що до нас в клас приїхав хлопчик разом з батьками з іншої країни. Він не
знає про нашу Україну - розкажіть йому про нашу Батьківщину.
Кореспондентбереінтерв’ю у учнів.
Розповідь дітей — Україна — це отча земля, рiдний край, де ми народилися.
Столиця України – Київ. Широкi i чарiвнi простори, прекраснiсела i мiста.
Могутньо котить до Чорного моря сивiхвилi найбiльша рiчка України —
Днiпро. Буйною зеленню шумлять на його берегах сади, лiси. Золотистим
морем розливається безкраїминивамижито-пшениця. Погляньте на карту
України. На нiй позначено кордониукраїнськоїземлi. На півдні нашу
державу омивають теплі моря – Чорне й Азовське, є в нас гори, і найбільші з
них – Карпатській Кримські.
Україна — одна з найбiльших держав Європи. Оскiльки це велика країна,
то живуть у нiй люди рiзних нацiональностей. Поряд з українцями в Українi
живуть росiяни, бiлоруси, поляки, чехи, молдовани, болгари, євреї, поляки,
греки. Усi вони в нашій державі мають однакові права.
Діти читають свої власніверші.
1 учень
На заході –гориКарпати,
На сході-донецькі степи
Нам всім Україна мати
І ти її, друже, люби!
2 учень
Я люблю своюкраїну,
Нашу неньку -Україну.
І зеленії Карпати,
І стежинку біля хати.
Де тече Дніпро широке,
Де цвіте калина,
Чорне море, жовте поле,
Де моя родина!
3 учень
Мій рідний край!
6. 6
Найкраща в світі Батьківщина
Моя рідненька Україна
Тут мати, батько, дід, бабуся.
Тут народилась я і вчуся
Люблю тебе, моя родина,
Моя безкрая Україна.
Колективна робота
- Давайте спробуємо доповнити вірш, вставляючи останнєслово:
Ми дуже любим весь наш край,
І любим У_______ (Україну),
Її лани, зелений гай,
В саду рясну_______ (калину).
Там соловейко навесні
Співає між _______(гілками),
Та й ми співаємо _______(пісні)
Змагається він з
нами!
М.Познанська
Вчитель: Чи є десь на землі такий чарівний край, де тихі весняні ночі
пливуть на крилах солов’їнихпісень, де вранці на замріяній річці
джерельноюводоюумивається біле латаття, де навесні і влітку під шатами
крислатих дерев яскравіє килим різнотрав’я і квітів? Є, це наш рідний
край
Пісня «Рідна Україна»
Підсумок години спілкування
1 Як називається країна на якій ми живемо?
2 А тепер назвіть столицю України?