ݺߣ

ݺߣShare a Scribd company logo
Предмет: Математика
Тіла обертання. Циліндр.
Мета:
Навчальна:формування понять тіла обертання; циліндр, основи і твірні циліндра ;
радіус,висотата вісь циліндра; основнихперерізів циліндра;вивчення властивостей
основ і твірних циліндра;формування вмінь учнів знаходити елементи
циліндра,застосовуватиматематичні знання під час розв’язування задач та
використовуватиу своїйпрофесії.
Розвивальна:розвиватипросторовууявута вміннясамостійнопрацюватиз
навчальнимматеріалом; кмітливість та інтерес до вивченнягеометрії.
Виховна: виховувати впевненість у собі,вміння та навички міркувати , свідоме
ставлення до здобуття знань та їх поєднання з обраною професією.
Обладнання:моделітіл обертання:циліндр, конус, куля та
многогранники:куб,призма,піраміда;макет деталі,мультимедійна система,дискз
презентаціями, папки та крейда.
Тип уроку:комбінований урок
Девіз уроку:
“Дивись-думай - роби висновки !!!”
Епіграф :
“Теорія без практикимертваі безплідна,
Практикабез теоріїнеможлива.”
Рене Декарт
Хід уроку
1.Організаційний момент.
Привітання вчителя. Черговий учень встає та доповідає про відсутніх учнів.
Сьогоднідо вас на урок завітали гостітому бажаю вам зібратись з думками і
показати якнайкращі результати. Епіграфом уроку є…(цитую слова)
2. Актуалізаціяопорнихзнань учнів.
Бліц-опитування:
На попередніх уроках ми з вами вивчили тему ” Многогранники”. Давайте
повторимо вивченийматеріал.
-Наведіть приклади многогранників.(Призма, паралелепіпед,куб,піраміда).
- Назвіть основніпоняття цих фігур?(Це вершина, ребро і грань)
-Порівняйте призмуі куб.Що є спільне, а що відмінне? ( Учні з місця
відповідають:спільне -граней-6, вершин-8,ребер-12;відмінне-гранні прямокутники –
квадрати)
-А зараз давайте проаналізуйте трикутну призму і піраміду.(Учень відповідає:
cпільне- основитрикутники,відмінне-вершин-6-5,граней-5-4,ребер-9-6,форма бічних
граней-прямокутники-трикутники )
-Але в побуті крім многогранників зустрічаються і інші тіла- тіла обертання.
Давайте подумайте: що це за тіла і де ви їх зустрічаєте в побуті. (Учні відповідають.
Це циліндр , конус,сфера. В побуті – шайба, склянка, цукерки мають форму різних
тіл обертання,рулоншпалер, купа піску,новорічна ялинка, м’яч.)
-На столі лежать різніфігури,попробуйте їх правильно посортуватина двігрупи:
многогранникчитілообертання.(Бажаючийученьвиходить до столуі сортує.-За
якоюознакоютиїхсортував.-тутє грані та вершини ,а тут – їх нема. А є вісь
обертання)
Дивлячись на слайд , учні відповідають на питання і вибирають фігури. А давайте з
вами нагадаємо формули зі школи знаходження довжиникола і площі круга.
(C= 2пr,S=пR2)
3.Вивченнянового матеріалу.
Отже, темою сьогоднішнього нашого уроку є тема ” Тіла обертання. Циліндр.“
(Відкриваємо зошити і записуємо тему уроку). Давайте разом попробуємо
сформувати мету нашого уроку. Учні дивлячись на план формулюють мету уроку.
(Очікувані відповідді :- ознайомитись з поняттям тіло обертання;- визначити їх
види; -ознайомитись з поняттям циліндр та його складовими; -розглянутивиди
циліндричних перерізів:- навчитись застосовуватиці знання для розв’язування задач
.) Молодці діти.
План уроку.
1. Тіла обертання.
2. Види тіл обертання.
3. Циліндр та його елементи.
4. Перерізи циліндра.
5. Застосування їх в обраній професії.
Учням було задане випереджаюче домашнє завдання. Діти були поділені на три
групи:
-Група істориків
-група дослідників
-група літераторів
Перед кожноюгрупоюбуло поставлене певне завдання. Зараз ми перевіримо як ви
підготувались і як ви справились з поставленим завданням.Розпочинаємо.
Група істориків
Прошу доповідачаз 1 групи до дошки. Учень виходить, бере указку, і розповідає, і
показує на слайді.
Орієнтовочнавідповідь.
1)слово”циліндр” походить від грецького ”циліндрос”, що означає вал,
каток.Поняття про циліндричну формувиникло ще в стародавнічаси.Циліндричну
форму вважали гармонійноюі досконалою.Циліндричнаформау реальному світі є
однією з основних. (З’являється слайд)
Ця формабула поширеною в архітектурі. Наприклад, колони циліндричної форми
прикрашали величні спорудистародавньоїГреції. А як не згадати перський
конусоподібнийякчал, в якому влітку зберігались продукти. Стародавнітюремні
форти.
Також у сучасній архітектурі часто використовують геометричніформи. От
наприклад, база відпочинку в Литві, кафешка у затишному парку, яка має вишукану
форму циліндра. А який прекраснийкінотеатр у Франції(слайд).
Більша частина предметів створенихлюдиною має циліндричну форму.Це
резервуаридля нафти,колеса автомобілів, цистернидля молока, рулони паперу,
консервнібанки.
Слово вчителя:
Дякую доповідачу 1. Якщо оглянути наше місто ,то в ньомутакож знаходяться
будівлі різних форм. Циліндричну формумають колони, які прикрашають нашу
школу мистецтв. А як не згадати літню концертну сцену, яка має форму півкулі.
В нас є ще один доповідач з цієї групи.
2). Доповідач 2.Поняття ібудова.
Очікувані визначення.
Щоб задати тіло обертання, досить указати його вісь і фігуру ,обертанням якої
утворене це тіло.
Циліндр-цетіло утворене обертанням прямокутника навколо його сторони.
Циліндр-тіло, що складається з двох кругів,які не лежать в одній площині, і всіх
відрізків ,що сполучають відповідні точкицих кругів.
Круги- основи циліндра.
Твірні-відрізки ,що сполучають відповідні точки кругів.
Циліндр називається прямим, якщо його твірні перпендикулярні до основ.
Віссю циліндра називається пряма, яка проходить через центри основ.
(Зявляються слайдиі учні нотують основніпоняття і властивості в зошит.)
Слово вчителя.
Отже ,з вище сказаного ви повинні запам’ятати ,що
Тіло обертання-це фігура ,утворена обертанням певної фігури навколо сторони.
Прикладами тіл обертання є конус, циліндр і куля.
Основнимиелементами циліндра є радіус, твірні, основи іі вісь обертання.
Група дослідників.Прошуобратисвого представника, якийби доповів.
1) Доповідач 3.Перерізи(слайд)
Очікувана доповідь.
Основнимиперерізами циліндра є:
А). Осьовийпереріз - переріз,якийпроходить через вісь ОО1. Утворена фігура
АВСД-прямокутник.
Б).Горизонтальний переріз(поперечний) – переріз, який паралельний площині основ
. Утворена фігура-круг.
Зустрічаються і інші перерізи.
2) Доповідач 4. Циліндри в моїйпрофесії.Учень розказує про запчастини.(слайд)
Приблизні відповіді.
Розповідь про мотор,маслянийфільтр,повітрянийфільтр, тормознийциліндр.
Слово вчителя Отже, ви повинні знати ,що основнимиперерізами циліндра є
поперечнийі осьовийперерізи.
Група літературна. Прошу доповісти, як ваша група справилась із завданням.
Учень1 з місця розповідаєзагадку.
1).Подивись стоїть відро-зверхукришка,знизудно.
Два круги ми поєднали і фігуру цю дістали.
як же тіло це назвати- треба швидко розгадати.
2).учень 2 розповідаєвірш
В світі є одна родина,воначудоваі єдина
І кожен знає,в наші дні-її заслуги видатні
У родинікожне тіло-важливе місце заслужило
Найпростіший є циліндр, у родині- оберіг
Вісь циліндра й висота- певним чином співпада
І проходить знов і знов через центри двох основ.
3). Учень 3 показує ребуси(слайди)
4) учень 4показуєкросворд”Тіла обертання. Циліндр”. Якщо залишиться в нас
хвилинка часу в кінці уроку, то ми з вами обовязково до нього повернемосьі
розгадаємо.
Вчитель. Я бачу кожна з груп серйозноі відповідально віднеслась до поставленного
завдання.Молодція булла впевнена у ваших силах.
4.Засвоєнняновихзнань та вмінь.
Робота з підручником.
Давайте відкрийте свої підручники на ст.. 238.і швиденько опрацюйте дану тему до
ст.. 239. Зверніть увагу на мал..168-175 та на виділені терміни. Особливоїуваги
заслуговуємал.. 172.(показую слайд і аналізую)
Розв’язуваннязадач.
1.У даній моделі циліндра зробитивідповідні виміри і знайти площу осьовогоі
поперечного перерізів.
2.Діагональ осьового перерізуциліндра -10см,радіус основи-3см. Знайти висоту
циліндра.
3. Осьовий переріз циліндра –квадрат , площа якого-64 см2
. Знайти довжину основи
циліндра.
4. Площа основи циліндра- 16П см2, а висота циліндра – 5 см. Знайти площу
осьового перерізуциліндра.
5.Підбиттяпідсумків уроку.
Вчитель.Дітими з вами вивчили тему , навчились розв’язуватизадачі і наш урок
наближається до завершення , то давайте поміркуємо чи досяглимимети уроку?
Появляється слайд і вчительзадаєзапитання. Учні з місцявідповідають.
Післяцьогозавдання” Мозковий штурм”.
Учні читають речення і замість крапок вставляють потрібні слова. Таким чином
вони закріплюють вивчені властивості.
Протягом урокуви - всі дуже гарно працювали. Відчувалась наполеглива праця
доповідачів1,2,3,4. Гарно справились учні літературної групи вони заслуговують
таких оцінок. Плідно працював як вдоматак і біля дошки…. І одержує
оцінку..найкраще працював на уроці-….Дуже старався…алеще трішечки не
доопрацював тому на сьогодні..
Узагальненнявивченого матеріалу.
Залишається буквально 3-4 хвилинки до закінчення уроку давайте розгадаємо
кросвордякийнам приготували.Розв’язуємокросворд.
7.Домашнєзавдання.
Г.П.Бевз, В.Г.Бевз ” Математика ”,11. Опрацювати &31 ст.237-239. Дати відповіді
на запитання на ст..240. Задача №1005,1009,1012.
тіла обертання

More Related Content

Similar to тіла обертання (20)

урок могогранники
урок могогранникиурок могогранники
урок могогранники
Vasilij Goncharenko
Коло. довжина кола (1).docx
Коло. довжина кола (1).docxКоло. довжина кола (1).docx
Коло. довжина кола (1).docx
Репетитор Історія України
"Площа бічної поверхні циліндра"
 "Площа бічної поверхні циліндра" "Площа бічної поверхні циліндра"
"Площа бічної поверхні циліндра"
Светлана Олейник
3254 куля і сфера. переріз сфери площиною. дотична площина до
3254 куля і сфера. переріз сфери площиною. дотична площина до3254 куля і сфера. переріз сфери площиною. дотична площина до
3254 куля і сфера. переріз сфери площиною. дотична площина до
jasperwtf
346 відкритий урок довжина кола площа круга
346 відкритий урок довжина кола площа круга346 відкритий урок довжина кола площа круга
346 відкритий урок довжина кола площа круга
urvlan
Коло і круг. Побудова кола за поданим радіусом. Розв’язування вправ і задач ...
Коло і круг. Побудова кола за поданим  радіусом. Розв’язування вправ і задач ...Коло і круг. Побудова кола за поданим  радіусом. Розв’язування вправ і задач ...
Коло і круг. Побудова кола за поданим радіусом. Розв’язування вправ і задач ...
Ковпитська ЗОШ
Коло і трикутник
 Коло і трикутник Коло і трикутник
Коло і трикутник
sveta7940
календарне планування 8 клас. геометрія
календарне планування 8 клас. геометріякалендарне планування 8 клас. геометрія
календарне планування 8 клас. геометрія
Тетяна Шверненко
Презентація Чолій Л. Г. ВПИСАНІ ТА ОПИСАНІ ЧОТИРИКУТНИКИ
Презентація Чолій Л. Г. ВПИСАНІ ТА ОПИСАНІ ЧОТИРИКУТНИКИПрезентація Чолій Л. Г. ВПИСАНІ ТА ОПИСАНІ ЧОТИРИКУТНИКИ
Презентація Чолій Л. Г. ВПИСАНІ ТА ОПИСАНІ ЧОТИРИКУТНИКИ
Любов Чолій
презентация Microsoft power point
презентация Microsoft power pointпрезентация Microsoft power point
презентация Microsoft power point
marchevska
геометрIя 8 клас
геометрIя 8 клас геометрIя 8 клас
геометрIя 8 клас
Anton Gichko
1549 види кутів. вимірювання кутів. 5 клас
1549 види кутів. вимірювання кутів. 5 клас1549 види кутів. вимірювання кутів. 5 клас
1549 види кутів. вимірювання кутів. 5 клас
urvlan
Циліндр.конус.куля
Циліндр.конус.куляЦиліндр.конус.куля
Циліндр.конус.куля
AnnaTimohovich
Ламана імногокутник
Ламана імногокутникЛамана імногокутник
Ламана імногокутник
sveta7940
7949 конспект уроку 7кл властивості кутів, утворених при перетині паралельних...
7949 конспект уроку 7кл властивості кутів, утворених при перетині паралельних...7949 конспект уроку 7кл властивості кутів, утворених при перетині паралельних...
7949 конспект уроку 7кл властивості кутів, утворених при перетині паралельних...
jasperwtf
8295 довжина кола та довжина дуги кола
8295 довжина кола та довжина дуги кола8295 довжина кола та довжина дуги кола
8295 довжина кола та довжина дуги кола
urvlan
2016 трикутник. види трикутників.
2016 трикутник. види трикутників.2016 трикутник. види трикутників.
2016 трикутник. види трикутників.
urvlan
3254 куля і сфера. переріз сфери площиною. дотична площина до
3254 куля і сфера. переріз сфери площиною. дотична площина до3254 куля і сфера. переріз сфери площиною. дотична площина до
3254 куля і сфера. переріз сфери площиною. дотична площина до
jasperwtf
346 відкритий урок довжина кола площа круга
346 відкритий урок довжина кола площа круга346 відкритий урок довжина кола площа круга
346 відкритий урок довжина кола площа круга
urvlan
Коло і круг. Побудова кола за поданим радіусом. Розв’язування вправ і задач ...
Коло і круг. Побудова кола за поданим  радіусом. Розв’язування вправ і задач ...Коло і круг. Побудова кола за поданим  радіусом. Розв’язування вправ і задач ...
Коло і круг. Побудова кола за поданим радіусом. Розв’язування вправ і задач ...
Ковпитська ЗОШ
Коло і трикутник
 Коло і трикутник Коло і трикутник
Коло і трикутник
sveta7940
календарне планування 8 клас. геометрія
календарне планування 8 клас. геометріякалендарне планування 8 клас. геометрія
календарне планування 8 клас. геометрія
Тетяна Шверненко
Презентація Чолій Л. Г. ВПИСАНІ ТА ОПИСАНІ ЧОТИРИКУТНИКИ
Презентація Чолій Л. Г. ВПИСАНІ ТА ОПИСАНІ ЧОТИРИКУТНИКИПрезентація Чолій Л. Г. ВПИСАНІ ТА ОПИСАНІ ЧОТИРИКУТНИКИ
Презентація Чолій Л. Г. ВПИСАНІ ТА ОПИСАНІ ЧОТИРИКУТНИКИ
Любов Чолій
презентация Microsoft power point
презентация Microsoft power pointпрезентация Microsoft power point
презентация Microsoft power point
marchevska
геометрIя 8 клас
геометрIя 8 клас геометрIя 8 клас
геометрIя 8 клас
Anton Gichko
1549 види кутів. вимірювання кутів. 5 клас
1549 види кутів. вимірювання кутів. 5 клас1549 види кутів. вимірювання кутів. 5 клас
1549 види кутів. вимірювання кутів. 5 клас
urvlan
Циліндр.конус.куля
Циліндр.конус.куляЦиліндр.конус.куля
Циліндр.конус.куля
AnnaTimohovich
Ламана імногокутник
Ламана імногокутникЛамана імногокутник
Ламана імногокутник
sveta7940
7949 конспект уроку 7кл властивості кутів, утворених при перетині паралельних...
7949 конспект уроку 7кл властивості кутів, утворених при перетині паралельних...7949 конспект уроку 7кл властивості кутів, утворених при перетині паралельних...
7949 конспект уроку 7кл властивості кутів, утворених при перетині паралельних...
jasperwtf
8295 довжина кола та довжина дуги кола
8295 довжина кола та довжина дуги кола8295 довжина кола та довжина дуги кола
8295 довжина кола та довжина дуги кола
urvlan
2016 трикутник. види трикутників.
2016 трикутник. види трикутників.2016 трикутник. види трикутників.
2016 трикутник. види трикутників.
urvlan

More from Наталія Миклуш (16)

макало
макаломакало
макало
Наталія Миклуш
презентація гібій м.с.
презентація   гібій м.с.презентація   гібій м.с.
презентація гібій м.с.
Наталія Миклуш
відкритий урок
відкритий уроквідкритий урок
відкритий урок
Наталія Миклуш
план конспект (Admin)
план конспект (Admin)план конспект (Admin)
план конспект (Admin)
Наталія Миклуш
портфоліо
портфоліопортфоліо
портфоліо
Наталія Миклуш
Урок Стень І.В.
Урок Стень І.В.Урок Стень І.В.
Урок Стень І.В.
Наталія Миклуш
стень і в
стень і встень і в
стень і в
Наталія Миклуш
портфоліо Гіщак І.Я.
портфоліо Гіщак І.Я.портфоліо Гіщак І.Я.
портфоліо Гіщак І.Я.
Наталія Миклуш
урок Гіщак І.Я.
урок Гіщак І.Я.урок Гіщак І.Я.
урок Гіщак І.Я.
Наталія Миклуш
Україна у вогні.
Україна у вогні.Україна у вогні.
Україна у вогні.
Наталія Миклуш
презентація Гібій М.С.
презентація   Гібій М.С.презентація   Гібій М.С.
презентація Гібій М.С.
Наталія Миклуш
Шавало і.р.
Шавало і.р.Шавало і.р.
Шавало і.р.
Наталія Миклуш
Максимишин М.В.
Максимишин М.В.Максимишин М.В.
Максимишин М.В.
Наталія Миклуш
Макало
МакалоМакало
Макало
Наталія Миклуш
Ковалик
КоваликКовалик
Ковалик
Наталія Миклуш
Кожушко
КожушкоКожушко
Кожушко
Наталія Миклуш

тіла обертання

  • 1. Предмет: Математика Тіла обертання. Циліндр. Мета: Навчальна:формування понять тіла обертання; циліндр, основи і твірні циліндра ; радіус,висотата вісь циліндра; основнихперерізів циліндра;вивчення властивостей основ і твірних циліндра;формування вмінь учнів знаходити елементи циліндра,застосовуватиматематичні знання під час розв’язування задач та використовуватиу своїйпрофесії. Розвивальна:розвиватипросторовууявута вміннясамостійнопрацюватиз навчальнимматеріалом; кмітливість та інтерес до вивченнягеометрії. Виховна: виховувати впевненість у собі,вміння та навички міркувати , свідоме ставлення до здобуття знань та їх поєднання з обраною професією. Обладнання:моделітіл обертання:циліндр, конус, куля та многогранники:куб,призма,піраміда;макет деталі,мультимедійна система,дискз презентаціями, папки та крейда. Тип уроку:комбінований урок Девіз уроку: “Дивись-думай - роби висновки !!!” Епіграф : “Теорія без практикимертваі безплідна, Практикабез теоріїнеможлива.” Рене Декарт Хід уроку 1.Організаційний момент. Привітання вчителя. Черговий учень встає та доповідає про відсутніх учнів. Сьогоднідо вас на урок завітали гостітому бажаю вам зібратись з думками і показати якнайкращі результати. Епіграфом уроку є…(цитую слова) 2. Актуалізаціяопорнихзнань учнів.
  • 2. Бліц-опитування: На попередніх уроках ми з вами вивчили тему ” Многогранники”. Давайте повторимо вивченийматеріал. -Наведіть приклади многогранників.(Призма, паралелепіпед,куб,піраміда). - Назвіть основніпоняття цих фігур?(Це вершина, ребро і грань) -Порівняйте призмуі куб.Що є спільне, а що відмінне? ( Учні з місця відповідають:спільне -граней-6, вершин-8,ребер-12;відмінне-гранні прямокутники – квадрати) -А зараз давайте проаналізуйте трикутну призму і піраміду.(Учень відповідає: cпільне- основитрикутники,відмінне-вершин-6-5,граней-5-4,ребер-9-6,форма бічних граней-прямокутники-трикутники ) -Але в побуті крім многогранників зустрічаються і інші тіла- тіла обертання. Давайте подумайте: що це за тіла і де ви їх зустрічаєте в побуті. (Учні відповідають. Це циліндр , конус,сфера. В побуті – шайба, склянка, цукерки мають форму різних тіл обертання,рулоншпалер, купа піску,новорічна ялинка, м’яч.) -На столі лежать різніфігури,попробуйте їх правильно посортуватина двігрупи: многогранникчитілообертання.(Бажаючийученьвиходить до столуі сортує.-За якоюознакоютиїхсортував.-тутє грані та вершини ,а тут – їх нема. А є вісь обертання) Дивлячись на слайд , учні відповідають на питання і вибирають фігури. А давайте з вами нагадаємо формули зі школи знаходження довжиникола і площі круга. (C= 2пr,S=пR2) 3.Вивченнянового матеріалу. Отже, темою сьогоднішнього нашого уроку є тема ” Тіла обертання. Циліндр.“ (Відкриваємо зошити і записуємо тему уроку). Давайте разом попробуємо сформувати мету нашого уроку. Учні дивлячись на план формулюють мету уроку. (Очікувані відповідді :- ознайомитись з поняттям тіло обертання;- визначити їх види; -ознайомитись з поняттям циліндр та його складовими; -розглянутивиди циліндричних перерізів:- навчитись застосовуватиці знання для розв’язування задач .) Молодці діти. План уроку. 1. Тіла обертання. 2. Види тіл обертання.
  • 3. 3. Циліндр та його елементи. 4. Перерізи циліндра. 5. Застосування їх в обраній професії. Учням було задане випереджаюче домашнє завдання. Діти були поділені на три групи: -Група істориків -група дослідників -група літераторів Перед кожноюгрупоюбуло поставлене певне завдання. Зараз ми перевіримо як ви підготувались і як ви справились з поставленим завданням.Розпочинаємо. Група істориків Прошу доповідачаз 1 групи до дошки. Учень виходить, бере указку, і розповідає, і показує на слайді. Орієнтовочнавідповідь. 1)слово”циліндр” походить від грецького ”циліндрос”, що означає вал, каток.Поняття про циліндричну формувиникло ще в стародавнічаси.Циліндричну форму вважали гармонійноюі досконалою.Циліндричнаформау реальному світі є однією з основних. (З’являється слайд) Ця формабула поширеною в архітектурі. Наприклад, колони циліндричної форми прикрашали величні спорудистародавньоїГреції. А як не згадати перський конусоподібнийякчал, в якому влітку зберігались продукти. Стародавнітюремні форти. Також у сучасній архітектурі часто використовують геометричніформи. От наприклад, база відпочинку в Литві, кафешка у затишному парку, яка має вишукану форму циліндра. А який прекраснийкінотеатр у Франції(слайд). Більша частина предметів створенихлюдиною має циліндричну форму.Це резервуаридля нафти,колеса автомобілів, цистернидля молока, рулони паперу, консервнібанки. Слово вчителя: Дякую доповідачу 1. Якщо оглянути наше місто ,то в ньомутакож знаходяться будівлі різних форм. Циліндричну формумають колони, які прикрашають нашу школу мистецтв. А як не згадати літню концертну сцену, яка має форму півкулі.
  • 4. В нас є ще один доповідач з цієї групи. 2). Доповідач 2.Поняття ібудова. Очікувані визначення. Щоб задати тіло обертання, досить указати його вісь і фігуру ,обертанням якої утворене це тіло. Циліндр-цетіло утворене обертанням прямокутника навколо його сторони. Циліндр-тіло, що складається з двох кругів,які не лежать в одній площині, і всіх відрізків ,що сполучають відповідні точкицих кругів. Круги- основи циліндра. Твірні-відрізки ,що сполучають відповідні точки кругів. Циліндр називається прямим, якщо його твірні перпендикулярні до основ. Віссю циліндра називається пряма, яка проходить через центри основ. (Зявляються слайдиі учні нотують основніпоняття і властивості в зошит.) Слово вчителя. Отже ,з вище сказаного ви повинні запам’ятати ,що Тіло обертання-це фігура ,утворена обертанням певної фігури навколо сторони. Прикладами тіл обертання є конус, циліндр і куля. Основнимиелементами циліндра є радіус, твірні, основи іі вісь обертання. Група дослідників.Прошуобратисвого представника, якийби доповів. 1) Доповідач 3.Перерізи(слайд) Очікувана доповідь. Основнимиперерізами циліндра є: А). Осьовийпереріз - переріз,якийпроходить через вісь ОО1. Утворена фігура АВСД-прямокутник. Б).Горизонтальний переріз(поперечний) – переріз, який паралельний площині основ . Утворена фігура-круг. Зустрічаються і інші перерізи.
  • 5. 2) Доповідач 4. Циліндри в моїйпрофесії.Учень розказує про запчастини.(слайд) Приблизні відповіді. Розповідь про мотор,маслянийфільтр,повітрянийфільтр, тормознийциліндр. Слово вчителя Отже, ви повинні знати ,що основнимиперерізами циліндра є поперечнийі осьовийперерізи. Група літературна. Прошу доповісти, як ваша група справилась із завданням. Учень1 з місця розповідаєзагадку. 1).Подивись стоїть відро-зверхукришка,знизудно. Два круги ми поєднали і фігуру цю дістали. як же тіло це назвати- треба швидко розгадати. 2).учень 2 розповідаєвірш В світі є одна родина,воначудоваі єдина І кожен знає,в наші дні-її заслуги видатні У родинікожне тіло-важливе місце заслужило Найпростіший є циліндр, у родині- оберіг Вісь циліндра й висота- певним чином співпада І проходить знов і знов через центри двох основ. 3). Учень 3 показує ребуси(слайди) 4) учень 4показуєкросворд”Тіла обертання. Циліндр”. Якщо залишиться в нас хвилинка часу в кінці уроку, то ми з вами обовязково до нього повернемосьі розгадаємо. Вчитель. Я бачу кожна з груп серйозноі відповідально віднеслась до поставленного завдання.Молодція булла впевнена у ваших силах. 4.Засвоєнняновихзнань та вмінь. Робота з підручником. Давайте відкрийте свої підручники на ст.. 238.і швиденько опрацюйте дану тему до ст.. 239. Зверніть увагу на мал..168-175 та на виділені терміни. Особливоїуваги заслуговуємал.. 172.(показую слайд і аналізую) Розв’язуваннязадач.
  • 6. 1.У даній моделі циліндра зробитивідповідні виміри і знайти площу осьовогоі поперечного перерізів. 2.Діагональ осьового перерізуциліндра -10см,радіус основи-3см. Знайти висоту циліндра. 3. Осьовий переріз циліндра –квадрат , площа якого-64 см2 . Знайти довжину основи циліндра. 4. Площа основи циліндра- 16П см2, а висота циліндра – 5 см. Знайти площу осьового перерізуциліндра. 5.Підбиттяпідсумків уроку. Вчитель.Дітими з вами вивчили тему , навчились розв’язуватизадачі і наш урок наближається до завершення , то давайте поміркуємо чи досяглимимети уроку? Появляється слайд і вчительзадаєзапитання. Учні з місцявідповідають. Післяцьогозавдання” Мозковий штурм”. Учні читають речення і замість крапок вставляють потрібні слова. Таким чином вони закріплюють вивчені властивості. Протягом урокуви - всі дуже гарно працювали. Відчувалась наполеглива праця доповідачів1,2,3,4. Гарно справились учні літературної групи вони заслуговують таких оцінок. Плідно працював як вдоматак і біля дошки…. І одержує оцінку..найкраще працював на уроці-….Дуже старався…алеще трішечки не доопрацював тому на сьогодні.. Узагальненнявивченого матеріалу. Залишається буквально 3-4 хвилинки до закінчення уроку давайте розгадаємо кросвордякийнам приготували.Розв’язуємокросворд. 7.Домашнєзавдання. Г.П.Бевз, В.Г.Бевз ” Математика ”,11. Опрацювати &31 ст.237-239. Дати відповіді на запитання на ст..240. Задача №1005,1009,1012.