Календарне планування Математика 1 клас (За підручником М.В. Богдановича, Г.П...Ковпитська ЗОШКалендарне планування Математика 1 клас (За підручником М.В. Богдановича, Г.П . Лишенко)
Підручник Математика 4 клас С. П. Логачевська, Т. А. Логачевська (2021 рік) Ч...12Балів ГДЗСкачати підручник:
https://12baliv.com.ua/book/4-klas/matematyka/s-p-lohachevska-t-a-lohachevska-2021-chastyna-1
Календарно-тематичне планування - Математика для 2 класу за С.О. СкворцовоюVsimPPTКалендарно-тематичне планування - Математика для 2 класу за С.О. Скворцовою
1Календарно-тематичне планування уроків математики за підручником «Математика...VsimPPTКалендарно-тематичне планування уроків математики за підручником «Математика. Автори: Скворцова, С. О.; Онопрієнко, О. В. (2019)» для 2 класу за програмою НУШ (2019-2020 н.р.)
Календарно-тематичне планування - Математика для 2 класу за С.О. СкворцовоюVsimPPTКалендарно-тематичне планування - Математика для 2 класу за С.О. Скворцовою
1Календарно-тематичне планування уроків математики за підручником «Математика...VsimPPTКалендарно-тематичне планування уроків математики за підручником «Математика. Автори: Скворцова, С. О.; Онопрієнко, О. В. (2019)» для 2 класу за програмою НУШ (2019-2020 н.р.)
Коло і круг. Побудова кола за поданим радіусом. Розв’язування вправ і задач ...Ковпитська ЗОШКоло і круг. Побудова кола за поданим радіусом. Розв’язування вправ і задач на вивчені випадки арифметичних дій. 2 кл
1. Урок математики в 5 класі
Розв’язування задач з теми: «Прямокутник. Трикутник. Квадрат»
Мета: узагальнити та систематизувати знання, вміння та навики учнів з даної теми;
перевірити вміння застосовувати їх при розв'язанні задач; розвивати техніку
усного рахунку, навички самоконтролю; сприяти вихованню чесності та
прищеплювати інтерес до математики.
Обладнання: кросворд, довідник, тести, картки №1, №2 та №3, малюнки для галереї,
(додатки 1 – 4).
Хід уроку:
I. Вступне слово вчителя, мотивація учбової діяльності:
Вчитель: Діти, сьогодні на уроці ми будемо узагальнювати та систематизувати знання,
вміння та навички, які стосуються вивчених геометричних фігур: прямокутника,
трикутника та квадрата. Запишіть в зошитах дату уроку та тему.
I нехай ось ці слова: Я чув та забув
Я бачив та запам'ятав
Я зробив та зрозумів
Будуть дороговказом на нашому уроці. I сьогодні до нас завітали гості з країни
Геометрія.
(до дошки виходять 3 учня, тримаючи в руках геометричні фігури: прямокутник,
трикутник та квадрат)
Прямокутник:
Дозвольте щиро вас вітати
Про себе трохи розказати.
Я — Прямокутник.
I так всі звуть мене,
Бо маю всі кути прямі
I сторони попарно рівні.
Квадрат:
Рекомендуюсь. Я - Квадрат.
Усяку площу міряю підряд.
I маю я чотири сторони
Усі однаковісінькі вони.
Трикутник:
А я, Трикутником звуся
Від всіх фігур я тим різнюся,
Що маю різні назви я.
Я можу бути тупокутний,
I гострокутний, й прямокутний.
В залежності від довжини сторін
Міняю назви я.
I вже звуть мене різностороннім,
Рівностороннім чи рівнобедреним.
Прямокутник: Ми прийшли до вас на урок, щоб побачити як добре ви нас знаєте.
Квадрат: Вмієте розпізнавати, будувати, вимірювати сторони.
Трикутник: Як навчилися обчислювати наші периметри та площі.
2. Прямокутник: Але спочатку розгадаємо кросворд.
(геометричні фігури задають питання, учні класу дають повні відповіді, а вчитель в
кросворді відкриває розгадані слова)
Прямокутник: 1. Сума довжин всіх сторін многокутника – це його... (периметр)
2. Чотирикутник, у якого всі кути прямі – це... (прямокутник)
Трикутник: 3. Геометрична фігура, яка складається з трьох точок, як1 не лежать на одній
прямій і трьох відрізків, які їх попарно сполучають, називається...
(трикутник)
Квадрат: 4. Прямокутник, у якого всі сторони рівні — це... (квадрат)
5. Яка величина обчислюється в квадратних одиницях? (площа)
Прямокутник: 6. Це площа квадрата, сторона якого 100м. (гектар)
Трикутник: 7. Це площа квадрата, сторона якого 10 м. (ар)
Вчитель: Молодці, діти! Добре знаєте означення. Але і у нас є завдання для наших гостей:
побудуйте із своїх геометричних фігур будиночки.
(геометричні фігури будують на дошці три будинки тільки з своїх фігур)
Прямокутник: Чи подобаються вам, діти, наші будиночки?
Діти: Ні. Ми на минулому уроці побудували кращий.
(вчитель показує будинок, який створений за допомогою цих же фігур)
Вчитель: Ось той будинок, що ми побудували.
Трикутник: Ой, який гарний!
Квадрат: Так ми всі живемо в ньому?!!
Вчитель: Так, ви живете в цьому будинку всі разом. Так і в нашому житті всі речі та
предмети, що нас оточують складаються з різних геометричних фігур. I серед них ви можете
розпізнати вивченні нами фігури.
А зараз, запрошую вас, наші гості, зайняти місця в класі та прийняти участь в нашому
уроці.
(геометричні фігури займають місця в класі)
Вчитель: Я запрошую вас в художню галерею, де знаходяться картини, створенні за
допомогою геометричних фігур. Тому недарма італійський фізик, астроном та математик
Галілео Галілей писав: "Природа говорить мовою математики: літери цієї мови — круг,
трикутник та інші математичні фігури".
А тепер я пропоную вам вибрати одну з даних фігур та намалювати її в зошиті. В кінці
уроку ви дізнаєтесь, для чого ми це зробили.
(діти вибирають одну з даних фігур: коло, квадрат, трикутник, прямокутник та ламана)
П. Актуалізація опорних знань:
Вчитель: Перш ніж перейти до розв’язання задач, пригадаємо формули для обчислення
площ та периметрів вивчених нами фігур.
(учитель називає фігуру (прямокутник, трикутник, квадрат) та вказує потрібну форму. Діти
показують названу формулу, а один з учнів її коментує)
3. Вчитель: Молодці, формули знаєте добре.
III. Розв'язування задач:
Завдання для групи В:
1) Домашнє завдання нестандартного типу на знаходження площі фігури, відтворює біля дошки
один з учнів.
2) Біля дошки, виконати перевірку. (ДОДАТОК 1)
3) Всі останні учні групи розв’язують задачу з картки
№1 (ДОДАТОК 2), а один із учнів цю
ж задачу зі зворотної сторони дошки.
(вірне розв’язання цих завдань оцінюється в 4 бали)
Завдання для групи А і Б:
1) Усний рахунок за готовими малюнками.
2) Перевірка, з коментуванням, завдання біля дошки: виконати перевірку.
3) "Бізнес - гра", завдання для якої - це тести. Правильне виконання всіх завдань оцінюється в 9
балів і це - початковий капітал (ДОДАТОК 3).
(поки учні групи А і Б виконують тестову роботу, вчитель разом з учнями групи В перевіряє
правильність виконання їх завдання)
Завдання для групи В (робота в парах):
Завдання за готовим малюнком, яке оцінюється в 7 балів. Для розв'язання завдання
дається підказка (знаходження площі прямокутного трикутника).
№ Зробити потрібні побудови та виміри. Обчислити площу даної фігури. (Дані фігури –
це: паралелограм, рівнобічна трапеція, прямокутна трапеція.)
(поки учні групи В виконують своє завдання, учні групи А і Б виконують самоперевірку
тестової роботи. В залежності від отриманих балів отримують наступне завдання з картки №2
та картки №3 (ДОДАТОК 4))
Вчитель: Хто поставив собі 9 балів – розв'язують задачу під літерою В, хто поставив 8 балів
– розв'язують задачу під літерою Б, хто поставив 7 балів – розв’язують задачу під літерою А.
Розв’язання даних задач оцінюється в 2 бали.
А хто поставив 6 і нижче балів – працюємо разом: За готовим скороченим записом
скласти задачу та розв’язати її.
З А Д А Ч А Дано:
Трикутник
а = 8см
в - ?, в 2 рази більша за а
с - ?, на 3 см менша за в
Знайти: Р
(один учень працює біля дошки, всі інші – в зошиті)
Вчитель: А тепер, хто справився вже з додатковим завданням, слухаємо розв’язок задач
групи В.
(учні біля дошки пояснюють розв'язання своєї задачі)
4. Вчитель: Розв’язуючи ці задачі, ви знайшли площі геометричних фігур, які ми будемо
вивчати в 6 класі — паралелограм та трапеція.
IV. Підсумок уроку. Домашнє завдання:
Вчитель: Кожен учень групи А та Б уже знають свою оцінку – це ваш початковий
капітал. А на скільки балів ви його підвищили, дізнаєтеся коли я перевірю ваші зошити.
А учні групи В сьогодні на уроці отримали такі оцінки: ....
Домашнє завдання буде наступним: Створити за допомогою геометричних фігур
малюнок.
(вчитель збирає зошити)
V. Діагностика:
Вчитель: Вернемося на початок уроку. Вибравши геометричну фігуру, ви стали учасниками
діагностики. Тепер я розповім про кожного з вас, які ви є і якими будете, коли станете
дорослими, і все це пов’язано з тим, яку фігуру ви вибрали.
ДІАГНОСТИКА:
- Діти, які вибрали коло, слухайте про себе: доброзичливі, піклуються про інших, але дещо
нерішучі, балакучі, мають широке коло друзів.
- Учні, які вибрали квадрат: охайні, підтягнутий вигляд, робоче місце впорядковане,
працелюбні, дотримуються правил та інструкцій.
- Діти, які вибрали трикутник: зовнішній вигляд модний, прагнуть до лідерства, влади,
нетерплячі, люблять розваги.
- Діти, які надали перевагу прямокутнику: всім цікавляться, збуджені, уникають
конфліктів, схильні до втрати речей, весь час знаходять нових друзів.
- Учні, які подружилися з ламаною: прагнуть до знань, але робоче місце в безладді, не
люблять паперової роботи, дотепні.
5. ДОДАТОК 1
Виконай перевірку:
1) 12 кв.см = 1200 кв.мм;
2) 6 га = 60000 а;
3) 3 а= 100кв.м;
4) 340000 кв.м = 34 га;
5) 200 кв.дм = 20 кв.м;
6) 7 га 4 а = 74 а.
ДОДАТОК 2
Картка №1
Одна сторона трикутника в 3 рази довша від другої, а третя сторона дорівнює 19см. Периметр
трикутника 43см. Обчислити невідомі сторони трикутника.
ДОДАТОК 3
Тести з теми: "Площа та периметр прямокутника, квадрата та трикутника"
I варіант
1. Прямокутник. Обчислити S, якщо а = 5м, в = 8м. (1 б.)
а) 40 м2; б) 13 м2; в)26 м2; г) 14 м2.
2. Прямокутник. Обчислити Р, якщо а = 5см, в = 4см. (1 б.)
а) 30 см; 6) 18 см; в) 20 см; г) 9 см.
3. Квадрат. Обчислити S, якщо а = 7м. (1б.)
а) 14 м2; б) 28 м2; в) 49 м2; г) 54 м2.
4. Квадрат. Обчислити Р, якщо а = 9дм. (1 б.)
а) 81 дм; б) 18 дм; в) 14 дм; г) 36 дм.
5. Трикутник. Обчислити Р, якщо а = 9см, в = 7см, с = 5см. (1б)
а) 16 см; б) 12 см; в) 14 см; г) 21 см.
6. Трикутник. Обчислити S, якщо а = 6м, h = 3м. (1 б.)
а) 19 м2; б) 18 м2; в) 9 м2; г) 24 м2.
7. Квадрат. Обчислити Р, якщо S = 16м2. (1 б.)
а) 4 м; б) 16 м; в) 10 м; г) 8 м.
8. Прямокутник. Обчислити а, якщо Р = 100м, в = 34м. (2 б.)
а) 16 м; б) 52 м; в) 25 м; г) 66 м.
II варіант
1. Прямокутник. Обчислити S, якщо а = 4м, в = 8м. (1 б.)
а) 24 м2; б) 16 м2; в) 12 м2; г) 32 м2.
2. Прямокутник. Обчислити Р, якщо а = 6см, в = 5см. (1 б.)
а) 11 см; б) 30 см; в) 22 см; г) 70 см.
3. Квадрат. Обчислити S, якщо а = 4м. (1 б.)
а) 8 м2; б) 16 м2; в) 36 м2; г) 32 м2.
4. Квадрат. Обчислити Р, якщо а = 5дм. (1 б.)
а) 20 дм; б) 25 дм; в) 9 дм; г) 10 дм.
5.Трикутник. Обчислити Р, якщо а =7см, в= 8см, с = 6см. (1б)
а) 21 см; б) 16 см; в) 240 см; г) 14 см.
6. Трикутник. Обчислити S, якщо а = 6м, h = 7м. (1 б.)
а) 42 м2; 6) 21 м2; в) 13 м2; г) 15 м2.
7. Квадрат. Обчислити Р, якщо S = 36м2. (1 б.)
а) 81 м2; б) 12 м2; в) 24 м2; г) 196 м2.
6. 8. Прямокутник. Обчислити а, якщо Р = 98м, в = 23м. (2 б.)
а) 75 м; б) 150 м; в) 44 м; г) 26 м.
ДОДАТОК 4
Картка №2
А: Земельну ділянку квадратної форми треба обгородити огорожею, що складається з 8 рядів
дроту. Скільки потрібно дроту, якщо сторона ділянки дорівнює 210м?
Б: Ширина прямокутника 6см, і вона менше довжини на 7см. Знайти площу і периметр
прямокутника.
В: Ширина прямокутника в 2 рази довша довжини, а його периметр дорівнює 18см. Знайдіть
сторони прямокутника та його площу.
Картка №3
А: Земельну ділянку прямокутної форми треба обгородити огорожею, що складається з 3 рядів
дроту. Скільки потрібно дроту, якщо сторони ділянки 128м та 253м?
Б: Ширина прямокутника 15см, і вона більша довжини на 7см. Знайти площу та периметр
прямокутника.
В: Периметр прямокутника дорівнює 48см, а його ширина в 3 рази більша довжини. Обчислити
сторони та площу прямокутника.