Прикладні задачі (на допомогу вчителю математики)Надвірнянський інформаційно - методичний центрЗапропонований посібник містить прикладні задачі, згруповані по основних темах і призначений для використання вчителями при підготовці до уроків у 5 - 11 класах.
Підручник Математика 4 клас В.Г Бевз., Д.В Васильєва 2021 рік - Частина 112Балів ГДЗСкачати підручник:
https://12baliv.com.ua/book/4-klas/matematyka/v-h-bevz-d-v-vasyljeva-2021-chastyna-1
Підручник Математика 4 клас О. С. Істер (2021 рік) Частина 212Балів ГДЗСкачати підручник:
https://12baliv.com.ua/book/4-klas/matematyka/o-s-ister-2021-chastyna-2
Підручник Математика 4 клас С. П. Логачевська, Т. А. Логачевська (2021 рік) Ч...12Балів ГДЗСкачати підручник:
https://12baliv.com.ua/book/4-klas/matematyka/s-p-lohachevska-t-a-lohachevska-2021-chastyna-1
Площа прямокутника і квадрата.Надвірнянський інформаційно - методичний центрМета:
• навчальна: поглибити і систематизувати знання учнів з обчис-лення площ фігур;
• розвивальна: розвивати уяву та логічне мислення учнів;
• виховна: виховувати любов до предмета, працелюбність.
Жигалюк Ольга Антонівна,
вчитель математики Чорноославської ЗОШ І-ІІІ ступенів
математика 4 клас л. оляницька 2015 р.lyaskovsky_olegПредмет: Математика
Клас: 4
Видавництво: Київ "Освіта"
Автор: Л. Оляницька
ISBN: -//-//-//-
Рік: 2015
Формат: PDF
Розмір: 7.9 Mb
Підручник Математика 4 клас А. Заїка, С. Тарнавська (2021 рік) Частина 112Балів ГДЗСкачати підручник:
https://12baliv.com.ua/book/4-klas/matematyka/a-zajika-s-tarnavska-2021-chastyna-1
Підручник Математика 4 клас В.Г Бевз., Д.В Васильєва 2021 рік - Частина 112Балів ГДЗСкачати підручник:
https://12baliv.com.ua/book/4-klas/matematyka/v-h-bevz-d-v-vasyljeva-2021-chastyna-1
Підручник Математика 4 клас О. С. Істер (2021 рік) Частина 212Балів ГДЗСкачати підручник:
https://12baliv.com.ua/book/4-klas/matematyka/o-s-ister-2021-chastyna-2
Підручник Математика 4 клас С. П. Логачевська, Т. А. Логачевська (2021 рік) Ч...12Балів ГДЗСкачати підручник:
https://12baliv.com.ua/book/4-klas/matematyka/s-p-lohachevska-t-a-lohachevska-2021-chastyna-1
Площа прямокутника і квадрата.Надвірнянський інформаційно - методичний центрМета:
• навчальна: поглибити і систематизувати знання учнів з обчис-лення площ фігур;
• розвивальна: розвивати уяву та логічне мислення учнів;
• виховна: виховувати любов до предмета, працелюбність.
Жигалюк Ольга Антонівна,
вчитель математики Чорноославської ЗОШ І-ІІІ ступенів
математика 4 клас л. оляницька 2015 р.lyaskovsky_olegПредмет: Математика
Клас: 4
Видавництво: Київ "Освіта"
Автор: Л. Оляницька
ISBN: -//-//-//-
Рік: 2015
Формат: PDF
Розмір: 7.9 Mb
Підручник Математика 4 клас А. Заїка, С. Тарнавська (2021 рік) Частина 112Балів ГДЗСкачати підручник:
https://12baliv.com.ua/book/4-klas/matematyka/a-zajika-s-tarnavska-2021-chastyna-1
8.2 L. BudnikKate JonesThis study evaluated circulating mitochondrial DNA (mtDNA) as a potential biomarker for exposure to halo-alkane based pesticides. The study found elevated levels of cell-free mtDNA in the serum of 164 individuals with presumed intoxication from exposure to pesticides like methyl bromide and ethylene dichloride, compared to unexposed controls. Higher mtDNA levels were associated with more recent exposures. MtDNA levels decreased over time after exposure, but remained elevated for months, suggesting mtDNA could be a sensitive biomarker for detecting effects of toxic chemical exposure.
8/24/08 Knowing God 4Pacific ChurchThe document discusses the incarnation of Jesus Christ as both fully God and fully human. It provides several biblical passages from John 1 and Hebrews 1 that describe Jesus/The Word as eternal, divine, the creator, the giver of life, the revealer of God, and incarnate in the flesh. The key point is that the baby born in Bethlehem was in fact God incarnate, coming from the Father full of grace and truth.
8.15 FINAL Hashtag Campaign Case HistoriesDonnetta CampbellDonnetta Campbell has developed a #SocialPR model that generates hundreds of millions of impressions through curated social media campaigns and events. Her approach crafts personal networks of influencers and tailors content for specific channels and causes. This builds trusted communities that amplify messages and drive branding campaigns for corporations through authentic engagement rather than advertisements. Campbell has successfully implemented this model over 120 campaigns, creating billions of impressions to market various initiatives.
82 grafomotricidades para autistasSimoneHelenDrumondThe document is a repeated form about graphomotricity and autism education by Simone Helen Drumond Ishkanian. It contains many copies of the same form with blank fields for school, teacher, student, grade, and class. The form addresses the topic of graphomotricity in relation to autism education.
1. 1
Урок у 5 класі. Лінник А.В. – ЗОШ № 11 м. Марганця
Тема: Обчислення площ за формулами
Мета: Поглиблення і систематизація знань учнів з
обчислення площ фігур.
Хід уроку.
«У величезному саду геометрії кожен
може підібрати собі букет за смаком»
Д. Гільберт
Наша мета сьогодні: закріпити вміння обчислювати площі квадратів
та прямокутників, та зуміти застосувати свої знання для обчислення
площ фігур, не дуже схожих на прямокутники та квадрати.
Математичний диктант
На листочках написати своє прізвище та номер варіанту.
Варіант 1
2
Яка площа квадрата зі
Яка площа прямокутника зі
стороною 9 см?
1
Варіант 2
сторонами 5 см і 3 см?
Площа прямокутника дорівнює Периметр квадрата дорівнює 20
2
126 см , довжина дорівнює 21
см. Чому дорівнює ширина?
квадрата?
Довжина прямокутника
Площа прямокутника дорівнює
дорівнює 13 м, ширина – 11 м.
42 м , ширина дорівнює 2 м.
зайдіть площу цього
знайдіть довжину цього
прямокутника.
3
см. Чому дорівнює площа цього
прямокутника.
Лінник А.В.
Обчислення площ за формулами
2
урок в 5 класі
2. 2
4
Знайдіть значення виразу
2
10 :25+6
5
Знайдіть значення виразу
2
2
х *2-48, якщо х=5
Переведіть в ари 10 га
Переведіть в ари 600 м
2
На дошці числам відповідають букви. Відберіть свої букви
відповідно до отриманих відповідей. Складіть букви обох варіантів. Ви
отримали анаграму. Яке слово було задумано?
81 см
2
76
143 м
А
З
36 см
Р
2
100 а
6 см
21 см 15 см
М
Д
Т
В
40
143 м
1000 а
6м
Е
Н
К
О
2
20
25 см
М
Р
Т
21 м
15 см
2
20 см
А
Л
И
2
Б
60 а
Ж
2
6а
А
(зелений колір – І варіант, чорний – ІІ варіант, жирним шрифтом виділені
правильні відповіді)
Якщо ви справились із завданням - піднімаєте руки. Передаємо
листочки наперед. То яке слово ви отримали? («математика»).
Ми повторили площі квадрата та прямокутника, спробуйте тепер
здогадатися, як можна отримати площі наступних фігур, зображених на
дошці. (Усно)
Лінник А.В.
Обчислення площ за формулами
урок в 5 класі
3. 3
4
1
2
4
3
3
2
6
2
2
6
4
1
2
6
10
36+40=76 кв. од.
16+36=52 кв. од.
72+6-4=78-4=74 кв. од
Кожна група отримала фігуру, площу якої треба знайти. І, ІІІ, V
парти повернулись, розподілили завдання між собою. (Групи
складаються з чотирьох учнів. Якщо кількість учнів в класі більша –
варіанти для груп можна повторити). Треба якнайшвидше знайти площу
заштрихованої фігури. Якщо група справилася з відповіддю – піднімає
листочок. (Відповідь одна для всіх груп: 50 кв. од.)
Лінник А.В.
Обчислення площ за формулами
урок в 5 класі
4. 4
Тепер ми можемо з вами розрахувати будь-яку площу. Навіщо нам
треба це вміти, де можна застосувати ці знання? Звичайно, під час
ремонту вашої кімнати або квартири.
Лінник А.В.
Обчислення площ за формулами
урок в 5 класі
5. 5
Робота з підручником - стор 147 № 596*
№ 596* (учень біля дошки)
Витрати емалевої фарби ПФ-115 на одношарове покриття становлять
2
180 г на 1 м . Чи вистачить 3 кг емалі, щоб пофарбувати стіну довжиною
6 м і висотою 3 м?
а=6 м
І спосіб
ІІ спосіб
b=3 м
1) 6*3=18 (м ) – площа стіни
1) 6*3=18 (м2) – площа стіни
1 м – 180 г
2) 180*18=3240 (г) потрібно
2) 1 м – 180 г
?
3) 3 кг< 3240 г
2
2
- 3 кг
2
?
Відповідь: не вистачить
- 3000 г
3000:180=16 (остача 120)
Відповідь: не вистачить
Як ще можна було розв’язати цю задачу? Звичайно, пропорцією
ІІІ спосіб
2
1 м – 180 г
2
х= 300:18=16 м (остача 12)
2
х м - 3000 г
Продовжуємо ремонт.
№ 594* (учень біля дошки)
Батько вирішив обкласти кахлем стіну кухні, довжина якої дорівнює 6 м, а
висота 3 м. чи вистачить йому 5 ящиків кахлю, якщо одна плитка має
форму квадрата зі стороною 15 см, а в один ящик вміщується 160
плиток?
2
а=6 м
1) 6*3=18 (м ) – площа стіни
b=3 м
2) S=15*15=225 (см - площа однієї плитки)
с=15 см
3) 225*160=36 000 (см – площа, яку можна обкласти
Лінник А.В.
2
2
Обчислення площ за формулами
урок в 5 класі
6. 6
1 ящ – 160 шт
кахлем з одного ящика)
5 ящ - ?
4) 36 000*5=180 000 (см – площа, яку можна обкласти
2
кахлем з п’яти ящиків)
2
5) 180 000 см = 18 м
2
Відповідь: вистачить
Як ще можна було б розв’язати цю задачу?
Розібрати запропоновані способи
А тепер трошки відпочинемо від ремонту. Подивіться на дошку. Яка
з фігур має іншу площу, ніж решта?
Завдання 1.
1
2
7
3
4
5
6
Завдання 2.
У вас на партах по 5 фігур у кожного. (Конверти з завданнями
розкладені на партах до уроку. Фігури І варіанту – жовтого кольору, ІІ зеленого.). Використовуючи лише чотири фігури з п’яти, можна скласти
квадрат. Одна фігура в кожному варіанті зайва. Яка? Чому дорівнює
периметр і площа складеного вами квадрата?
Варіант 1
Лінник А.В.
Варіант 2
Обчислення площ за формулами
урок в 5 класі
7. 7
S = 16 см
2
S = 25 см
P = 16 см
2
P = 20 см
Завдання 3.
Як одним прямолінійним розрізом розрізати фігуру на дві частини
так, щоб з цих частин можна було скласти квадрат?
Лінник А.В.
Обчислення площ за формулами
урок в 5 класі
8. 8
Відпочили, тепер знову повертаємось до задач, на цей раз
підвищеної складності.
№ 597*
(учень біля дошки)
Квадрат із стороною 12 см і прямокутник, довжина якого дорівнює 18 см,
мають однакові площі. Знайдіть периметр прямокутника.
12 см
18 см
Sкв =Sпр
Що нам треба знати, щоб можна було
Рпр - ?
обчислити периметр прямокутника?
Як ми зможемо знайти ширину
прямокутника?
2
1) Sкв=12*12=144 (см )
2
2) Sпр=144 см , 18*х=144, х=8 (см) – ширина прямокутника
3) Рпр=2(а+b)=2*(18+8)=2*26=52 (см)
Відповідь: 52 см
Підведемо підсумки.
То чому дорівнює площа квадрата зі стороною а?
Як знайти площу прямокутника із сторонами b і c?
Ми знаємо, як знайти площі квадрата, прямокутника, площі фігур, які
можна розбити на квадрати і прямокутники. Ми зможемо обчислити
кількість фарби, кахлю, рулонів шпалер для ремонту своєї кімнати.
Домашня робота:
п. 20 – вчити, № 598**, 606*, 607*
Лінник А.В.
Обчислення площ за формулами
урок в 5 класі