"Узагальнення знань про основні класи неорганічних сполук" Урок-гра у 8 класі270479"Узагальнення знань про основні класи неорганічних сполук" Урок-гра у 8 класі
Активізація пізнавальної діяльності учнів на уроках хіміїvpu-19 DrogobychАктивізація пізнавальної діяльності учнів на уроках хімії.
Автор: Чисельська Т. М.
«ЧАРІВНА СКРИНЬКА КАЗОК МИКОЛИ ЗІНЧУКА»: віртуальна книжкова виставка до 100-...Чернівецька обласна бібліотека для дітейВидатний історик, етнограф, фольклорист, "чорнороб культури", правдивий подвижник - це все без перебільшення сказано про Миколу Антоновича Зінчука.
У 2025 році виповнюється 100 років з дня народження видатного фольклориста, який за 86 років свого життя пішки обійшов сотні гірських сіл, побував у кожному регіоні України, зустрічався з тисячами людей, які розповідали йому казки. Ця титанічна праця вилилась у сорокотомне видання "Українських народних казок".
Зінчук Микола Антонович народився 7 березня
1925 році в селі Кошелівка Червоноармійського
району Житомирської області.
«Шевченкова весна під сонцем шани і любові»Бібліографи ОДБ ім. Т. Г. Шевченкавебмандрівка до 100-річчя заснування Шевченківського національного заповідника у Каневі
458549.pptx fhffujikgibhikfloflodlesdelsdekidjssuserfed972Презентація для супроводу уроку у 6 класі НУШ на тему «Як організми співіснують у середовищі. Як складати ланцюги живлення.» містить посилання на інтерактиву вправу для перевірки знань. Матеріал буде корисний для онлайн уроку та як доповнення до розповіді вчителя на уроці, зацікавить учнів при вивченні розділу «Пізнаємо взаємозв’язки у природі» озв’язки між живими організмами»).
Особливості економіки країн Америки. Первинний сектор економіки..pptxJurgenstiX
Глюкоза. 11 клас
1. Клас: 11 (академічний рівень)
Тема уроку. Глюкоза.
Тип уроку: урок вивчення нового матеріалу
Мета уроку: через практичний досвід, отриманий на уроці розширити
знання з теми "Вуглеводи". Познайомити з представником гексоз - глюкозою.
Завдання уроку:
• Освітні завдання: вдосконалювати знання про зв'язок між будовою і
властивостями органічних сполук на прикладі глюкози.
• Виховні завдання: вдосконалювати інтелектуальні вміння (аналіз,
прогнозування, вміння встановлювати причинно-наслідкові зв'язки).
• Завдання розвитку учнів: продовжити формування ціннісного ставлення до
дослідницької діяльності як основного способу отримання знань в хімії;
створити умови для розвитку умінь спостерігати і пояснювати хімічні явища,
умінь аналізувати результати спостережуваних дослідів, грамотної хімічної
мови, комунікативних умінь, самостійності в мисленні та навчальній роботі;
формування навичок самоконтролю і самооцінки, навичок роботи з
реактивами.
Методи навчання:
• Традиційні - проблемно-пошуковий метод, виконання експерименту, робота
з інструктивною картою .
• Інноваційні - ІКТ.
Вимоги :
Знати і розуміти:
• визначення понять "вуглеводи", "моносахариди", "гідроліз", "реакції
поліконденсації";
• класифікацію вуглеводів;
• фізичні властивості і біологічне значення глюкози;
• якісні реакції на глюкозу;
• знаходження в природі та способи отримання глюкози;
• галузі застосування глюкози на основі її властивостей.
Вміти: характеризувати хімічні властивості і застосування глюкози.
Необхідне обладнання та матеріали:
Презентація в форматі Microsoft PowerPoint, інструкційна карта (Microsoft
Word); відеофрагменти (фізичні властивості глюкози, засто сування глюкози).
Реактиви: кристалічна глюкоза, розчини CuSO4, NaOH, Аg2О в аміачному
розчині; три пронумеровані пробірки з розчинами: глюкози, гліцерину,
формаліну; хімічний посуд, спиртівка.
Етапи уроку:
1. Організаційний момент.
2. Оголошення теми, мети уроку.
3. Актуалізація опорних знань.
4. Організація експерименту (правила ТБ, алгоритм дій).
5. Експеримент.
6. Оформлення результатів експерименту (заповнення таблиці).
2. 7. Виконання завдання на виведення формули речовини.
8. Складання структурної формули речовини на підставі результатів
експерименту і розв′язання задачі. Будова молекули глюкози (робота з
підручником)
9. Фізичні властивості глюкози.
10.Поширення у природі.
11. Хімічні властивості глюкози: а) як альдегіду б) як багатоатомного спирту
в) бродіння
12. Галузі застосування глюкози.
12. Виконання вправ.
13. Підсумки уроку. Рефлексія.
14. Домашнє завдання.
Хід уроку
«Хімік не повинен бути таким ,який далі диму і попелу нічого не бачить,
а такий, який на підставі дослідних даних може робити теоретичні висновки»
М. Ломоносов (Слайд 2.)
«Скажи мені – і я забуду, покажи мені – і я запам’ятаю».
«Експеримент – основа розуміння і критерій істини».
I. Організаційний момент.
Підготувати учнів до роботи на уроці, сконцентрувати увагу, визначити
форму роботи на уроці, забезпечити мотивацію до засвоєння нового знання.
(Слайд 2).
2. Повідомлення теми, мети уроку.
- Як ви думаєте, чому я взяла ці слова епіграфом до нашого уроку? (Слайд 3).
- Що ми будемо робити, виходячи з цього епіграфа?
- Отже, сьогодні на уроці ми будемо проводити експеримент.
- Чим на ваш погляд відрізняються дослід і експеримент?
(Випереджаючі завдання на самопідготовку дозволяють учням відповісти,
що дослідом називається відтворення якого-небудь явища
експериментальним шляхом, створення чогось нового в певних умовах з
метою дослідження, випробування. Експеримент передбачає висування
гіпотези, потім її перевірку за допомогою досліду і, нарешті, висновок, що
підтверджує або спростовує цю гіпотезу (гіпотеза - припущення, що вимагає
підтвердження).
- Отже, об’єктом нашого дослідження буде невідома речовина.
Предмет дослідження: хімічні властивості невідомої речовини.
Завдання уроку:
1.Дослідити хімічні властивості невідомої речовини як
представника оксигеновмісних органічних речовин.
3. 2.Зробити висновок про природу невідомої речовини на
підставі проведеного експерименту.
3. Актуалізація опорних знань.
Згадайте ряд теоретичних питань, щоб правильно провести експеримент.
А) Заповніть схему "Класифікація вуглеводів". (Слайд 4).
Б) Виберіть назви моносахаридів, назвіть формули. З букв, відповідних
правильних відповідей, ви складете назва матеріалу, що використовується в
медицині. Відповідь: ВАТА. (Слайд 5, 6).
Г) Згадайте інші класи органічних сполук, які містять кисень? Відповідь:
спирти, альдегіди, карбонові кислоти, ефіри
Д) За допомогою яких якісних реакцій можна розпізнати альдегід і
багатоатомний спирт?
4.Організація експерименту. (Слайд 7). Перейдемо до практики. Пам'ятайте,
що проведення експерименту вимагає точності, акуратності, уважності
(згадати правила техніки безпеки: робота з їдкими речовинами, нагрівання
сухого пального, правила закріплення пробірки).
5. Експеримент. Отже, перед Вами три пробірки з розчинами речовин, всі
вони оксигеновмісні. З двома з них ви вже зустрічалися. Це альдегід і
багатоатомний спирт, а третя - невідома речовина. Завдання даного етапу -
виявити, в якій пробірці знаходиться невідома речовина, знаючи якісні
реакції на альдегід і багатоатомний спирт. Пам'ятайте, що ми проводимо
експеримент, а це означає - спочатку висуваємо гіпотезу. Результати
спостережень заносимо в таблицю (інструкційна карта), яка знаходиться у
Вас на столі.
6. Оформлення результатів і заповнення таблиці. (Слайд 8).
Запишіть спостереження в таблицю:
Пробірка № 1 Пробірка № 2 Пробірка № 3
Проба № 1
Речовина + Ag2O і нагріваємо
Проба № 2
Речовина + Cu (OH) 2
(свіжоприготований купрум (ІІ) гідроксид)
ВИСНОВКИ:
- Які висновки можна зробити за даними експериментальних спостережень?
- Які властивості виявляє невідома речовина, що знаходиться в третій
пробірці?
- Чи знаєте ви формулу такої речовини?
7. Виконання завдання. Щоб дізнатися формулу речовини, розв′яжемо
4. задачу. (Слайд 9).
Задача. Речовина в пробірці №3 має наступний якісний склад:
W (C) = 40%
W (H) = 6,7%
W (O) = 53,3%
Молярна маса невідомої речовини дорівнює 180 г / моль.
Знайти формулу невідомої речовини.
8. Складання структурної формули. Отже, ми знаємо формулу С6Н12О6 та
хімічні властивості речовини на підставі експериментальних даних.
Спробуйте скласти його структурну формулу. Пам'ятайте: 1 - атом вуглецю
4-х валентний, 2 - речовина містить одну альдегідну групу, 3 - кілька
гідроксильних груп. Ця речовина називається глюкоза.
Будова молекули глюкози (робота з підручником). (Слайд 10, 11).
9.Фізичні властивості глюкози. (Слайд 12-14).
Глюкозу добув 1802 р. Ж. Пруст з винограду, тому її до тепер часто
називають виноградним цукром. Молекулярна формула глюкози С6Н1206.
Поширення у природі.
У природі глюкоза трапляється не лише у виноградному соку, а й у соках
багатьох інших фруктів і ягід та чи не в усіх органах зелених рослин. Це не
дивно, адже саме в рослинах відбувається фотосинтез за участю зеленого
пігменту хлорофілу:
Бджолиний мед також містить глюкозу. Особливо багаті на глюкозу
виноград, черешні, вишні, малина, суниці, сливи, кавуни. З овочів найбільше
глюкози містить гарбуз, білоголова капуста та морква.
Цікаво?
Глюкоза - одна з головних складових меду. У весільному обряді на
Лівобережжі, зокрема Кролевеччині, молоді й гості на другий день весілля
частуються паточним медом як символом солодкого життя, солодких
любощів, здоров'я.
Пізнавально!
Глюкоза - білий кристалічний порошок, добре розчинний у воді. Це
зумовлено наявністю в молекулі глюкози п'яти гідроксильних груп.
10. Хімічні властивості глюкози: а) як альдегіду б) як багатоатомного спирту
в) бродіння (Слайди 15-18);
Тлумачний словничок
Бродіння – хімічний процес перетворення глюкози, що відбувається під
впливом мікроорганізмів,точніше, природніх каталізаторів (ферментів).
Фотосинтез – реакція,яка відбувається в рослинах під дією зеленого
пігменту хлорофілу,що вбирає сонячну енергію.
5. Добування глюкози. (Слайд 19).
11. Галузі застосування глюкози. (Повідомлення учнів.) (Слайд 20-22).
Застосування глюкози (коментар до слайдів)
Глюкоза є першим помічником хворих, ослаблених людей. Адже вона
входить до складу лікарських препаратів для підтримання життєдіяльності
організму, як легкозасвоюваний і калорійний продукт при виснаженні
людини. Використовується при консервуванні крові, входить до складу
кровозамінних рідин. Її розчин вводять безпосередньо в кров, оскільки саме
вона переносить глюкозу до клітин організму.
Стає вона у пригоді і для спортсменів під час змагань і тривалих
тренувань. Мандрівникам не раз вдавалося перемогти несподівану слабкість
лише завдяки кільком ковткам із фляги з розчином виноградного цукру.
Тому й називають її еліксиром бадьорості.
Надлишок глюкози в організмі за участю гормону інсуліну
перетворюється на речовину глікоген, який відкладається у печінці чи м’язах.
Саме недостатнє виділення цього гормону підшлунковою залозою спричиняє
захворювання на цукровий діабет. Коли ми виконуємо інтенсивну фізичну
роботу, глікоген зазнає гідролізу: під дією води утворюються молекули
глюкози, які потоком крові розносяться по всьому організму. При цьому в
нас з’являється спрага не лише через втрату вологи з потом, а й через
часткове витрачання її на гідроліз глікогену.
Крім того, глюкозу часто можна зустріти у кондитерських цехах, на
виробництвах, які виготовляють дзеркала та іграшки (процес сріблення). Нею
користуються при обробці й фарбуванні тканин і шкір.
12. Розв′язання вправ. (Слайд 23-24). Закріплення матеріалу проходить у
формі фронтально опитування та виконання тестових вправ.
13. Підсумки уроку. Рефлексія.
В ході практичної діяльності учні самостійно приходять до висновків про
належність глюкози до альдегідоспиртів. Оцінити рефлексію учнів можна за
допомогою питань, закладених в останніх слайдах.
Мета уроку досягнута у випадку, якщо знання та вміння будуть відповідати
вимогам до рівня підготовки з даної теми.
14. Домашнє завдання. § 25
Розв′язати задачу. Який об’єм вуглекислого газу (н.у.) виділиться при
повному перетворенні 90 г глюкози на етиловий спирт під час бродіння ?
Література
1. Величко Л.П. –– К.: Освіта, 2011. Видавництво «Освіта», 2011.– -222 с.
2. Савіна Л. – Я пізнаю світ. Хімія. – К.: Школа, 2002. – 365 с.
6. 2. Мультимедіа навчальний курс "1С: Освітня колекція. Органічна хімія.
"Хімія: віртуальна лабораторія. 8-11 клас "(Лабораторії систем мультимедіа)