ݺߣ

ݺߣShare a Scribd company logo
1 
Дата проведення __________ 
Урок №5 
Тема. Базові алгоритмічні структури: структура слідування 
Цілі: 
 навчальна: ознайомити учнів з видами сучасних персональних комп' ютерів; 
 розвивальна: розвивати інформаційну культуру, логічне мислення, пам'ять; 
 виховна: виховувати наполегливість у досягненні мети, старанність. 
Тип уроку: формування навичок і вмінь. 
Обладнання: комп'ютери, підручники, навчальне середовище виконання алгоритмів, схеми 
алгоритмів. 
Хід уроку 
І. Організаційний етап 
ІІ. Перевірка домашнього завдання 
ІІІ. Відтворення і корекція опорних знань 
Самостійна робота 
І варіант ІІ варіант 
Що таке алгоритм? (Дати означення) Що таке програма? (Дати означення) 
Назвати відомі вам форми подання 
Що таке середовище виконання 
алгоритмів 
алгоритмів? (Дати означення) 
Навести приклади виконавців алгоритмів 
* Написати твір-мініатюру «Життя без алгоритмів» 
IV. Мотивація навчальної діяльності 
- Залежно від складності, команди в алгоритмах виконують ся по-різному. У деяких 
алгоритмах вони можуть повторюватися певну кількість разів (посадити 10 дерев), в інших — 
виконуватись залежно від якоїсь умови (якщо йде дощ, то взяти парасольку). Але велику кількість 
алгоритмів можна подати у вигляді команд, які виконуються в строгій послідовності, одна за одною, і 
тільки один раз. Такі алгоритми ми розглянемо на цьому уроці. 
V. Оголошення теми, мети і завдань уроку 
VI. Вивчення нового матеріалу, правил і способів дій 
Пояснення вчителя з елементами демонстрування (як варіант — вправа «крісло автора») 
Організація роботи 
Учень, який володіє навичками роботи з комп’ютером, грає роль учителя, пояснюючи решті 
учнів новий матеріал. Ця вправа стимулює бажання поглиблювати свої знання. 
Загалом розрізняють такі структури алгоритмів: 
- слідування; 
- розгалуження; 
- повторення (цикл). 
Якщо команди виконуються в певній послідовності і кожна команда виконується тільки один 
раз, то це структура слідування. Такий алгоритм також можна назвати лінійним. 
- У 6 класі ми вивчатимемо лише лінійну структуру алгоритму. Структури повторення і 
розгалуження вивчатимемо в 7 класі. 
Розглянемо лінійну структуру (структуру слідування) на при кладі алгоритму приготування чаю (з 
пакетика).
- Алгоритми, які ми розглядали на попередніх уроках (алгоритм приготування варених яєць, 
приготування бутерброда, каші, розпалювання вогнища та інші) мали саме лінійну 
структуру. 
Проведення комплексу вправ для зняття м'язового напруження 
2 
(Варіант 2) 
Колективна робота 
Завдання 1. Алгоритм обчислення значення виразу 
40-(10 -14): 8 
- Зараз, під час розв’язування цього прикладу, ви користувались 
алгоритмом. Назвіть кроки цього алгоритму. 
Завдання 2. Гра «Фокуси з числами» 
- Я зараз буду фокусником і зможу передбачити результат. За - 
думайте число від 1 до 10 і виконайте всі дії: 
1. Задумайте число. 
2. Помножте його на 3. 
3. Від результату відніміть 1. 
4. Помножте на 5. 
5. До здобутого числа додайте 20. 
6. Поділіть здобуте число на 15. 
7. Від результату відніміть задумане число. 
Ви отримали 1! 
- Як можна назвати цю послідовність дій? (Алгоритм) 
- У якій формі можна було записати таку послідовність дій? 
Скласти блок-схему цього алгоритму і записати її в зошит. 
VII. Первинне застосування нових знань (пробні вправи) 
Робота з картками 
Завдання 3. Скласти алгоритм «Чергування» 
Правильно розставте дії за порядком. 
- Помий дошку. 
- Підніми стільці. 
- Змочи віник, підмети. 
- Витри пил. 
- Полий квіти. 
- Хто буде виконавцем цього алгоритму? (Чергові, тобто кожен з учнів). 
Самостійна робота 
Самостійно скласти блок-схему цього алгоритму в зошиті. Самоперевірка робіт.
Проведення комплексу вправ для зняття м'язового напруження (Варіант 3) 
3 
Колективне обговорення 
- Які бувають структури алгоритму? 
- Що означає структура слідування? 
- Чи може в структурі слідування якась команда починатися словом «якщо»? 
- Який алгоритм називаємо лінійним? Чому? 
VIII. Застосування учнями знань у стандартних ситуаціях 
Робота в зошитах 
Скласти алгоритм посадки дерева. 
IX. Творче перенесення знань і навичок у нові чи змінені ситуації 
Виконання практичного завдання. Інструктаж з БЖД 
Виконання комплексу вправ для зняття зорової втоми (Варіант 2) 
Учитель, враховуючи індивідуальні особливості учнів класу, самостійно визначає час і термін 
проведення комплексу вправ під час роботи (як правило, через 8-10 хвилин після початку роботи). 
Робота з програмним комплексом «Садівник» (або аналогічним за вказівкою вчителя) 
Х. Домашнє завдання 
1. Завдання за підручником 
Опрацювати відповідний параграф підручника, конспект уроку. 
2. Додаткове завдання 
Скласти самостійно алгоритм «Яєчня», «Кава». Виконати алгоритм «Фокус із числами» із 
членами своєї родини. 
ХІ. Підсумки уроку 
Рефлексія 
Варіант А 
1. Під час уроку я … 
- дізнався... 
- зрозумів. 
- навчився. 
2. Найбільше мені сподобалося. 
3. На уроках найкраще в мене виходило… 
4. Я мав (-ла) труднощі з… 
5. Я хотів би ще дізнатися про… 
Варіант Б 
Завдання за підручником 
ХІІ. Оцінювання роботи учнів
Ad

Recommended

урок 6
урок 6
School5uman
урок 2
урок 2
School5uman
урок 4
урок 4
School5uman
урок 7
урок 7
School5uman
урок 13 поняття про файл і каталог (папку), їх імена. перегляд списків імен ф...
урок 13 поняття про файл і каталог (папку), їх імена. перегляд списків імен ф...
School5uman
урок 7
урок 7
School5uman
урок 2
урок 2
School5uman
підручник володіна
підручник володіна
School5uman
Ryvkind info p_6ukr_(167-13)_v_ggg.indd
Ryvkind info p_6ukr_(167-13)_v_ggg.indd
School5uman
урок 1
урок 1
School5uman
урок 10. робочий стіл. меню, їх призначення. види меню. поняття про програму....
урок 10. робочий стіл. меню, їх призначення. види меню. поняття про програму....
School5uman
урок 12. пошук об'єктів файлової системи. інструктаж з бжд. практична робота № 4
урок 12. пошук об'єктів файлової системи. інструктаж з бжд. практична робота № 4
School5uman
урок 12. пошук об'єктів файлової системи. інструктаж з бжд. практична робота № 4
урок 12. пошук об'єктів файлової системи. інструктаж з бжд. практична робота № 4
School5uman
урок 11. операції над групами об'єктів. інструктаж з бжд. практична робота № 3
урок 11. операції над групами об'єктів. інструктаж з бжд. практична робота № 3
School5uman
урок 13. поняття про файл і каталог (папку), їх імена. перегляд списків імен ...
урок 13. поняття про файл і каталог (папку), їх імена. перегляд списків імен ...
School5uman
урок 17 життя у всесвіті
урок 17 життя у всесвіті
School5uman
урок 12 операції над вікнами практична робота № 2 «робота з вікнами та їх об’...
урок 12 операції над вікнами практична робота № 2 «робота з вікнами та їх об’...
School5uman
урок 6 методи астрофізичних досліджень
урок 6 методи астрофізичних досліджень
School5uman
урок 13 фізичні характеристики зір
урок 13 фізичні характеристики зір
School5uman
урок 10 супутники планет
урок 10 супутники планет
School5uman
урок 8 планети земної групи
урок 8 планети земної групи
School5uman
урок 8 планети земної групи
урок 8 планети земної групи
School5uman
02
02
Ірина Деренівська
11 клас 3 урок
11 клас 3 урок
StAlKeRoV
конспект урока з математики для 5а класа
конспект урока з математики для 5а класа
VasileUrsaki
урок 3
урок 3
School5uman
конспект уроку
конспект уроку
Cshkilniy
Компьютерное моделирование. Основы алгоритмизации.
Компьютерное моделирование. Основы алгоритмизации.
qwerty1979
07
07
Ірина Деренівська

More Related Content

Viewers also liked (15)

підручник володіна
підручник володіна
School5uman
Ryvkind info p_6ukr_(167-13)_v_ggg.indd
Ryvkind info p_6ukr_(167-13)_v_ggg.indd
School5uman
урок 1
урок 1
School5uman
урок 10. робочий стіл. меню, їх призначення. види меню. поняття про програму....
урок 10. робочий стіл. меню, їх призначення. види меню. поняття про програму....
School5uman
урок 12. пошук об'єктів файлової системи. інструктаж з бжд. практична робота № 4
урок 12. пошук об'єктів файлової системи. інструктаж з бжд. практична робота № 4
School5uman
урок 12. пошук об'єктів файлової системи. інструктаж з бжд. практична робота № 4
урок 12. пошук об'єктів файлової системи. інструктаж з бжд. практична робота № 4
School5uman
урок 11. операції над групами об'єктів. інструктаж з бжд. практична робота № 3
урок 11. операції над групами об'єктів. інструктаж з бжд. практична робота № 3
School5uman
урок 13. поняття про файл і каталог (папку), їх імена. перегляд списків імен ...
урок 13. поняття про файл і каталог (папку), їх імена. перегляд списків імен ...
School5uman
урок 17 життя у всесвіті
урок 17 життя у всесвіті
School5uman
урок 12 операції над вікнами практична робота № 2 «робота з вікнами та їх об’...
урок 12 операції над вікнами практична робота № 2 «робота з вікнами та їх об’...
School5uman
урок 6 методи астрофізичних досліджень
урок 6 методи астрофізичних досліджень
School5uman
урок 13 фізичні характеристики зір
урок 13 фізичні характеристики зір
School5uman
урок 10 супутники планет
урок 10 супутники планет
School5uman
урок 8 планети земної групи
урок 8 планети земної групи
School5uman
урок 8 планети земної групи
урок 8 планети земної групи
School5uman
підручник володіна
підручник володіна
School5uman
Ryvkind info p_6ukr_(167-13)_v_ggg.indd
Ryvkind info p_6ukr_(167-13)_v_ggg.indd
School5uman
урок 10. робочий стіл. меню, їх призначення. види меню. поняття про програму....
урок 10. робочий стіл. меню, їх призначення. види меню. поняття про програму....
School5uman
урок 12. пошук об'єктів файлової системи. інструктаж з бжд. практична робота № 4
урок 12. пошук об'єктів файлової системи. інструктаж з бжд. практична робота № 4
School5uman
урок 12. пошук об'єктів файлової системи. інструктаж з бжд. практична робота № 4
урок 12. пошук об'єктів файлової системи. інструктаж з бжд. практична робота № 4
School5uman
урок 11. операції над групами об'єктів. інструктаж з бжд. практична робота № 3
урок 11. операції над групами об'єктів. інструктаж з бжд. практична робота № 3
School5uman
урок 13. поняття про файл і каталог (папку), їх імена. перегляд списків імен ...
урок 13. поняття про файл і каталог (папку), їх імена. перегляд списків імен ...
School5uman
урок 17 життя у всесвіті
урок 17 життя у всесвіті
School5uman
урок 12 операції над вікнами практична робота № 2 «робота з вікнами та їх об’...
урок 12 операції над вікнами практична робота № 2 «робота з вікнами та їх об’...
School5uman
урок 6 методи астрофізичних досліджень
урок 6 методи астрофізичних досліджень
School5uman
урок 13 фізичні характеристики зір
урок 13 фізичні характеристики зір
School5uman
урок 10 супутники планет
урок 10 супутники планет
School5uman
урок 8 планети земної групи
урок 8 планети земної групи
School5uman
урок 8 планети земної групи
урок 8 планети земної групи
School5uman

Similar to урок 5 (20)

02
02
Ірина Деренівська
11 клас 3 урок
11 клас 3 урок
StAlKeRoV
конспект урока з математики для 5а класа
конспект урока з математики для 5а класа
VasileUrsaki
урок 3
урок 3
School5uman
конспект уроку
конспект уроку
Cshkilniy
Компьютерное моделирование. Основы алгоритмизации.
Компьютерное моделирование. Основы алгоритмизации.
qwerty1979
07
07
Ірина Деренівська
базовI структури алгоритму урок 4
базовI структури алгоритму урок 4
Светлана Правдивая
Algoritm
Algoritm
Ирина Слуцкая
основи алгоритмізації
основи алгоритмізації
adamval33
Lesson # 43. repetition algorithms for processing quantities. cycle with coun...
Lesson # 43. repetition algorithms for processing quantities. cycle with coun...
Nikolay Shaygorodskiy
урок 6
урок 6
School5uman
Компютерне моделювання
Компютерне моделювання
riyoksana1
БазовI структури алгоритмiв. конструювання алгоритмiв
БазовI структури алгоритмiв. конструювання алгоритмiв
dnzcpto1
03
03
Ірина Деренівська
видк урок 2012
видк урок 2012
Liliya_Zbarovska
02 Алгоритми
02 Алгоритми
dnzcpto1
11 клас 3 урок
11 клас 3 урок
StAlKeRoV
конспект урока з математики для 5а класа
конспект урока з математики для 5а класа
VasileUrsaki
конспект уроку
конспект уроку
Cshkilniy
Компьютерное моделирование. Основы алгоритмизации.
Компьютерное моделирование. Основы алгоритмизации.
qwerty1979
основи алгоритмізації
основи алгоритмізації
adamval33
Lesson # 43. repetition algorithms for processing quantities. cycle with coun...
Lesson # 43. repetition algorithms for processing quantities. cycle with coun...
Nikolay Shaygorodskiy
Компютерне моделювання
Компютерне моделювання
riyoksana1
БазовI структури алгоритмiв. конструювання алгоритмiв
БазовI структури алгоритмiв. конструювання алгоритмiв
dnzcpto1
02 Алгоритми
02 Алгоритми
dnzcpto1
Ad

More from School5uman (20)

Використання добровільних благодійних внесків за 2016/2017 н.р.
Використання добровільних благодійних внесків за 2016/2017 н.р.
School5uman
урок 36. електричний струм у напівпровідниках
урок 36. електричний струм у напівпровідниках
School5uman
урок 14. мультимедіа. об'єкти мультимедіа
урок 14. мультимедіа. об'єкти мультимедіа
School5uman
урок 14. мультимедіа. об'єкти мультимедіа. галузі використання мультимедіа.
урок 14. мультимедіа. об'єкти мультимедіа. галузі використання мультимедіа.
School5uman
урок 14. підсумковий узагальнювальний урок
урок 14. підсумковий узагальнювальний урок
School5uman
урок 14 підсумковий узагальнювальний урок
урок 14 підсумковий узагальнювальний урок
School5uman
урок 13. підсумковий узагальнювальний урок з теми «поняття операційної системи»
урок 13. підсумковий узагальнювальний урок з теми «поняття операційної системи»
School5uman
урок 13. підсумковий узагальнювальний урок з теми «поняття операційної системи»
урок 13. підсумковий узагальнювальний урок з теми «поняття операційної системи»
School5uman
урок 11. операції над групами об'єктів. інструктаж з бжд. практична робота № 3
урок 11. операції над групами об'єктів. інструктаж з бжд. практична робота № 3
School5uman
урок 12. урок 12 операції над вікнами практична робота № 2
урок 12. урок 12 операції над вікнами практична робота № 2
School5uman
урок 11. вікно програми, основні об'єкти вікна
урок 11. вікно програми, основні об'єкти вікна
School5uman
урок 11 вікно програми, основні об’єкти вікна. завершення роботи з програмою....
урок 11 вікно програми, основні об’єкти вікна. завершення роботи з програмою....
School5uman
урок 10. операції над об'єктами файлової системи
урок 10. операції над об'єктами файлової системи
School5uman
урок 10. операції над об'єктами файлової системи
урок 10. операції над об'єктами файлової системи
School5uman
урок 9. файлова система та її об'єкти
урок 9. файлова система та її об'єкти
School5uman
урок 9. файлова система та її обєкти
урок 9. файлова система та її обєкти
School5uman
урок 8. операційна система. графічний інтерфейс операційної системи
урок 8. операційна система. графічний інтерфейс операційної системи
School5uman
урок 8. операційна система. графічний ін¬терфейс операційної системи
урок 8. операційна система. графічний ін¬терфейс операційної системи
School5uman
урок 10 робочий стіл. меню, їх призначення. види меню. поняття про програму. ...
урок 10 робочий стіл. меню, їх призначення. види меню. поняття про програму. ...
School5uman
урок 9. об'єкти. властивості об'єктів, значення властивостей. об'єкти навколо...
урок 9. об'єкти. властивості об'єктів, значення властивостей. об'єкти навколо...
School5uman
Використання добровільних благодійних внесків за 2016/2017 н.р.
Використання добровільних благодійних внесків за 2016/2017 н.р.
School5uman
урок 36. електричний струм у напівпровідниках
урок 36. електричний струм у напівпровідниках
School5uman
урок 14. мультимедіа. об'єкти мультимедіа
урок 14. мультимедіа. об'єкти мультимедіа
School5uman
урок 14. мультимедіа. об'єкти мультимедіа. галузі використання мультимедіа.
урок 14. мультимедіа. об'єкти мультимедіа. галузі використання мультимедіа.
School5uman
урок 14. підсумковий узагальнювальний урок
урок 14. підсумковий узагальнювальний урок
School5uman
урок 14 підсумковий узагальнювальний урок
урок 14 підсумковий узагальнювальний урок
School5uman
урок 13. підсумковий узагальнювальний урок з теми «поняття операційної системи»
урок 13. підсумковий узагальнювальний урок з теми «поняття операційної системи»
School5uman
урок 13. підсумковий узагальнювальний урок з теми «поняття операційної системи»
урок 13. підсумковий узагальнювальний урок з теми «поняття операційної системи»
School5uman
урок 11. операції над групами об'єктів. інструктаж з бжд. практична робота № 3
урок 11. операції над групами об'єктів. інструктаж з бжд. практична робота № 3
School5uman
урок 12. урок 12 операції над вікнами практична робота № 2
урок 12. урок 12 операції над вікнами практична робота № 2
School5uman
урок 11. вікно програми, основні об'єкти вікна
урок 11. вікно програми, основні об'єкти вікна
School5uman
урок 11 вікно програми, основні об’єкти вікна. завершення роботи з програмою....
урок 11 вікно програми, основні об’єкти вікна. завершення роботи з програмою....
School5uman
урок 10. операції над об'єктами файлової системи
урок 10. операції над об'єктами файлової системи
School5uman
урок 10. операції над об'єктами файлової системи
урок 10. операції над об'єктами файлової системи
School5uman
урок 9. файлова система та її об'єкти
урок 9. файлова система та її об'єкти
School5uman
урок 9. файлова система та її обєкти
урок 9. файлова система та її обєкти
School5uman
урок 8. операційна система. графічний інтерфейс операційної системи
урок 8. операційна система. графічний інтерфейс операційної системи
School5uman
урок 8. операційна система. графічний ін¬терфейс операційної системи
урок 8. операційна система. графічний ін¬терфейс операційної системи
School5uman
урок 10 робочий стіл. меню, їх призначення. види меню. поняття про програму. ...
урок 10 робочий стіл. меню, їх призначення. види меню. поняття про програму. ...
School5uman
урок 9. об'єкти. властивості об'єктів, значення властивостей. об'єкти навколо...
урок 9. об'єкти. властивості об'єктів, значення властивостей. об'єкти навколо...
School5uman
Ad

Recently uploaded (16)

Звіт Майного Євгена за 2024-25 навчальний рік
Звіт Майного Євгена за 2024-25 навчальний рік
informgimnasia72dmr
Навчальні плани 7 клас (2025-2026) (1).docx
Навчальні плани 7 клас (2025-2026) (1).docx
svarovski6yana
Володимир Миколайович Гагенмейстер. Покликання художника
Володимир Миколайович Гагенмейстер. Покликання художника
НБУ для дітей
Звіт Неклєси Вячеслава за 2024-25 навчальний рік
Звіт Неклєси Вячеслава за 2024-25 навчальний рік
informgimnasia72dmr
на сайт 1 клас123123123123123123123123.pdf
на сайт 1 клас123123123123123123123123.pdf
ssuser46127c
ЗВІТ КЕРІВНИКА ЧОРНОМОРСЬКОГО ЛІЦЕЮ №3 2025.pptx
ЗВІТ КЕРІВНИКА ЧОРНОМОРСЬКОГО ЛІЦЕЮ №3 2025.pptx
ssuserb90919
Charli-ta-shokoladna-fabrika-Diti-dorosli-ta-svit-charivnictva.pptx
Charli-ta-shokoladna-fabrika-Diti-dorosli-ta-svit-charivnictva.pptx
ssusere85b2f
ilovepdf_mergedddddddddddddddddddddd.pdf
ilovepdf_mergedddddddddddddddddddddd.pdf
ssuser46127c
Навчальний план 1-4 (2024-2025) (1).docx
Навчальний план 1-4 (2024-2025) (1).docx
svarovski6yana
Mari-z-Luskunchika-portret-golovnoyi-geroyini (1).pptx
Mari-z-Luskunchika-portret-golovnoyi-geroyini (1).pptx
ssusere85b2f
Навчальні плани 9 клас (2025-2026) (1).docx
Навчальні плани 9 клас (2025-2026) (1).docx
svarovski6yana
Подорож містами України. Львівська область
Подорож містами України. Львівська область
НБУ для дітей
звіт керівника Чорноморського ліцею№3 2024.pptx
звіт керівника Чорноморського ліцею№3 2024.pptx
ssuserb90919
Звіт соціально-психологічної служби 1.pptx
Звіт соціально-психологічної служби 1.pptx
ssuserb90919
ilovepdf_merged (1)_removedddddddddd.pdf
ilovepdf_merged (1)_removedddddddddd.pdf
ssuser46127c
“Хай поезія піснею лине...”: віртуальна виставка творів української поетеси,...
“Хай поезія піснею лине...”: віртуальна виставка творів української поетеси,...
Чернівецька обласна бібліотека для дітей
Звіт Майного Євгена за 2024-25 навчальний рік
Звіт Майного Євгена за 2024-25 навчальний рік
informgimnasia72dmr
Навчальні плани 7 клас (2025-2026) (1).docx
Навчальні плани 7 клас (2025-2026) (1).docx
svarovski6yana
Володимир Миколайович Гагенмейстер. Покликання художника
Володимир Миколайович Гагенмейстер. Покликання художника
НБУ для дітей
Звіт Неклєси Вячеслава за 2024-25 навчальний рік
Звіт Неклєси Вячеслава за 2024-25 навчальний рік
informgimnasia72dmr
на сайт 1 клас123123123123123123123123.pdf
на сайт 1 клас123123123123123123123123.pdf
ssuser46127c
ЗВІТ КЕРІВНИКА ЧОРНОМОРСЬКОГО ЛІЦЕЮ №3 2025.pptx
ЗВІТ КЕРІВНИКА ЧОРНОМОРСЬКОГО ЛІЦЕЮ №3 2025.pptx
ssuserb90919
Charli-ta-shokoladna-fabrika-Diti-dorosli-ta-svit-charivnictva.pptx
Charli-ta-shokoladna-fabrika-Diti-dorosli-ta-svit-charivnictva.pptx
ssusere85b2f
ilovepdf_mergedddddddddddddddddddddd.pdf
ilovepdf_mergedddddddddddddddddddddd.pdf
ssuser46127c
Навчальний план 1-4 (2024-2025) (1).docx
Навчальний план 1-4 (2024-2025) (1).docx
svarovski6yana
Mari-z-Luskunchika-portret-golovnoyi-geroyini (1).pptx
Mari-z-Luskunchika-portret-golovnoyi-geroyini (1).pptx
ssusere85b2f
Навчальні плани 9 клас (2025-2026) (1).docx
Навчальні плани 9 клас (2025-2026) (1).docx
svarovski6yana
Подорож містами України. Львівська область
Подорож містами України. Львівська область
НБУ для дітей
звіт керівника Чорноморського ліцею№3 2024.pptx
звіт керівника Чорноморського ліцею№3 2024.pptx
ssuserb90919
Звіт соціально-психологічної служби 1.pptx
Звіт соціально-психологічної служби 1.pptx
ssuserb90919
ilovepdf_merged (1)_removedddddddddd.pdf
ilovepdf_merged (1)_removedddddddddd.pdf
ssuser46127c

урок 5

  • 1. 1 Дата проведення __________ Урок №5 Тема. Базові алгоритмічні структури: структура слідування Цілі:  навчальна: ознайомити учнів з видами сучасних персональних комп' ютерів;  розвивальна: розвивати інформаційну культуру, логічне мислення, пам'ять;  виховна: виховувати наполегливість у досягненні мети, старанність. Тип уроку: формування навичок і вмінь. Обладнання: комп'ютери, підручники, навчальне середовище виконання алгоритмів, схеми алгоритмів. Хід уроку І. Організаційний етап ІІ. Перевірка домашнього завдання ІІІ. Відтворення і корекція опорних знань Самостійна робота І варіант ІІ варіант Що таке алгоритм? (Дати означення) Що таке програма? (Дати означення) Назвати відомі вам форми подання Що таке середовище виконання алгоритмів алгоритмів? (Дати означення) Навести приклади виконавців алгоритмів * Написати твір-мініатюру «Життя без алгоритмів» IV. Мотивація навчальної діяльності - Залежно від складності, команди в алгоритмах виконують ся по-різному. У деяких алгоритмах вони можуть повторюватися певну кількість разів (посадити 10 дерев), в інших — виконуватись залежно від якоїсь умови (якщо йде дощ, то взяти парасольку). Але велику кількість алгоритмів можна подати у вигляді команд, які виконуються в строгій послідовності, одна за одною, і тільки один раз. Такі алгоритми ми розглянемо на цьому уроці. V. Оголошення теми, мети і завдань уроку VI. Вивчення нового матеріалу, правил і способів дій Пояснення вчителя з елементами демонстрування (як варіант — вправа «крісло автора») Організація роботи Учень, який володіє навичками роботи з комп’ютером, грає роль учителя, пояснюючи решті учнів новий матеріал. Ця вправа стимулює бажання поглиблювати свої знання. Загалом розрізняють такі структури алгоритмів: - слідування; - розгалуження; - повторення (цикл). Якщо команди виконуються в певній послідовності і кожна команда виконується тільки один раз, то це структура слідування. Такий алгоритм також можна назвати лінійним. - У 6 класі ми вивчатимемо лише лінійну структуру алгоритму. Структури повторення і розгалуження вивчатимемо в 7 класі. Розглянемо лінійну структуру (структуру слідування) на при кладі алгоритму приготування чаю (з пакетика).
  • 2. - Алгоритми, які ми розглядали на попередніх уроках (алгоритм приготування варених яєць, приготування бутерброда, каші, розпалювання вогнища та інші) мали саме лінійну структуру. Проведення комплексу вправ для зняття м'язового напруження 2 (Варіант 2) Колективна робота Завдання 1. Алгоритм обчислення значення виразу 40-(10 -14): 8 - Зараз, під час розв’язування цього прикладу, ви користувались алгоритмом. Назвіть кроки цього алгоритму. Завдання 2. Гра «Фокуси з числами» - Я зараз буду фокусником і зможу передбачити результат. За - думайте число від 1 до 10 і виконайте всі дії: 1. Задумайте число. 2. Помножте його на 3. 3. Від результату відніміть 1. 4. Помножте на 5. 5. До здобутого числа додайте 20. 6. Поділіть здобуте число на 15. 7. Від результату відніміть задумане число. Ви отримали 1! - Як можна назвати цю послідовність дій? (Алгоритм) - У якій формі можна було записати таку послідовність дій? Скласти блок-схему цього алгоритму і записати її в зошит. VII. Первинне застосування нових знань (пробні вправи) Робота з картками Завдання 3. Скласти алгоритм «Чергування» Правильно розставте дії за порядком. - Помий дошку. - Підніми стільці. - Змочи віник, підмети. - Витри пил. - Полий квіти. - Хто буде виконавцем цього алгоритму? (Чергові, тобто кожен з учнів). Самостійна робота Самостійно скласти блок-схему цього алгоритму в зошиті. Самоперевірка робіт.
  • 3. Проведення комплексу вправ для зняття м'язового напруження (Варіант 3) 3 Колективне обговорення - Які бувають структури алгоритму? - Що означає структура слідування? - Чи може в структурі слідування якась команда починатися словом «якщо»? - Який алгоритм називаємо лінійним? Чому? VIII. Застосування учнями знань у стандартних ситуаціях Робота в зошитах Скласти алгоритм посадки дерева. IX. Творче перенесення знань і навичок у нові чи змінені ситуації Виконання практичного завдання. Інструктаж з БЖД Виконання комплексу вправ для зняття зорової втоми (Варіант 2) Учитель, враховуючи індивідуальні особливості учнів класу, самостійно визначає час і термін проведення комплексу вправ під час роботи (як правило, через 8-10 хвилин після початку роботи). Робота з програмним комплексом «Садівник» (або аналогічним за вказівкою вчителя) Х. Домашнє завдання 1. Завдання за підручником Опрацювати відповідний параграф підручника, конспект уроку. 2. Додаткове завдання Скласти самостійно алгоритм «Яєчня», «Кава». Виконати алгоритм «Фокус із числами» із членами своєї родини. ХІ. Підсумки уроку Рефлексія Варіант А 1. Під час уроку я … - дізнався... - зрозумів. - навчився. 2. Найбільше мені сподобалося. 3. На уроках найкраще в мене виходило… 4. Я мав (-ла) труднощі з… 5. Я хотів би ще дізнатися про… Варіант Б Завдання за підручником ХІІ. Оцінювання роботи учнів