際際滷

際際滷Share a Scribd company logo
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN PENDIDIKAN JASMANI DAN 
KESIHATAN TAHUN 4 
Sekolah : Sekolah Kebangsaan Dato Klana Putra, Lenggeng 
Mata Pelajaran : Pendidikan Jasmani Dan Kesihatan 
Tunjang : 2. Gaya Hidup Sihat 
Tajuk : 5.1 Pemakanan Sihat 
Tarikh : 
Masa : 7.45 pagi  8.45 pagi. 
Tahun : 4 Arif 
Umur :11 tahun 
Objektif : Pada akhir pengajaran dan pembelajaran, murid-murid dapat : 
Kognitif : 
1. Menamakan kumpulan makanan dan jenisnya. 
2. Membezakan makanan mengikut kumpulan makanan. 
Afektif : 
1. Menunjukkan sikap bekerjasama dengan ahli kumpulan semasa melakukan aktiviti 
kumpulan. 
Pengalaman sedia ada : Murid-murid boleh menamakan jenis-jenis makanan 
Penerapan nilai : Yakin kepada diri sendiri, Kebersihan diri, Bekerjasama. 
EMK : Keusahawanan 
Penggabungjalinan : Sains  Piramid Makanan 
Bahan Bantu Mengajar : Gambar, Jadual kumpulan makanan, Kertas lembaran 
kerja, Kad manila, Papan putih, Buku Teks 
Tempat : Kelas 4 Arif
LANGKAH/ 
MASA 
ISI PELAJARAN AKTIVITI P & P CATATAN 
Set Induksi 
2 minit 
Pengenalan kepada 
maksud pemakanan 
sihat. 
Gambar A 
Gambar B 
Gambar C 
1. 1. Guru menunjukkan tiga 
2. gambar kepada murid- 
3. murid. 
2. 2. Murid-murid meneliti 
gambar yang ditunjukkan. 
3. Guru mengadakan sesi 
soal jawab. 
4. Murid-murid memberi 
pelbagai jawapan mengikut 
pendapat masing-masing. 
5. Guru memberi 
penerangan kepada murid-murid 
tentang gambar 
tersebut dan mengaitkan 
dengan tajuk pelajaran. 
Soalan: 
1. Mengapakah budak-budak 
ini berbadan gemuk, 
normal dan kurus? 
Budak gambar A makan 
terlalu banyak makanan 
yang berlemak. 
Budak gambar B makan 
makanan yang berkhasiat. 
Budak gambar C makan 
makanan yang tidak 
seimbang/terlalu memilih 
makanan. 
ABM 
Gambar 
Penerapan 
Nilai 
Kebersihan 
diri 
KBKK 
Banding 
beza 
Menerang 
sebab
Perkembangan 
Langkah 1 
5 minit 
Mengenal pasti jenis 
makanan mengikut 
kumpulan makanan. 
Jadual Kumpulan 
Makanan 
KUMPULAN 
MAKANAN 
CONTOH 
MAKANAN 
Karbohidr 
at 
bijirin, beras, 
roti, mi, 
Protein daging, 
ayam, keju, 
kekacang 
Lemak minyak, kek, 
mentega, 
santan 
Vitamin 
dan 
Mineral 
buah-buahan, 
sayur-sayuran 
1. 1.Guru memaparkan Jadual 
Kumpulan Makanan di 
papan hitam. 
2. 2.Guru menerangkan 
kepada murid-murid 
bahawa makanan boleh 
dibahagikan mengikut 
kumpulan makanan. 
3. 3.Murid-murid mendengar 
penerangan guru dengan 
teliti. 
4. 4.Guru meminta murid-murid 
memberikan contoh 
makanan yang lain 
mengikut kumpulan 
makanan yang ditunjukkan. 
5. 5.Murid memberi jawapan 
yang pelbagai untuk 
menjawab soalan yang 
dikemukakan. 
ABM 
Jadual 
kumpulan 
makanan 
Buku Teks 
Penerapan 
Nilai 
Yakin pada 
diri sendiri 
KBKK 
Membuat 
kategori 
Langkah 2 
5 minit 
Mengenal pasti definisi 
makanan seimbang. 
1. 1.Guru menerangkan 
Mengaitkan pelbagai 
jenis makanan dengan 
makanan seimbang. 
kepada murid-murid 
definisi makanan seimbang. 
2. 2.Murid-murid mendengar 
penerangan guru dengan 
teliti. 
3. 3.Guru memaparkan 
gambar di papan hitam 
sambil membuat 
penerangan jelas. 
ABM 
Gambar 
Buku Teks 
(halaman 
114)
Langkah 3 
10 minit 
Aktiviti Kumpulan 
Gambar makanan 
dilekatkan pada 
pinggan besar. 
Arahan aktiviti 
Murid-murid membuat 
perbincangan untuk 
membezakan makanan 
mengikut kumpulan 
makanan. 
Hasil Kerja Kumpulan 
Karbohidrat 
roti 
nasi 
mi 
Protein 
ayam 
ikan 
susu 
telur 
Lemak 
mentega 
Ais krim 
coklat 
Vitamin & 
Mineral 
sawi 
epal 
oren 
kobis 
1. 1.Guru membahagikan 
murid-murid kepada lima 
kumpulan dengan setiap 
kumpulan mempunyai lima 
orang murid. 
2. 2.Guru mengedarkan 
gambar pinggan besar yang 
dipenuhi oleh gambar 
makanan yang berbeza 
kepada setiap kumpulan. 
3. 3.Murid-murid dikehendaki 
membuat perbincangan 
dalam kumpulan. 
4. 4.Murid-murid bekerjasama 
untuk menghasilkan kerja 
kumpulan mereka. 
5. 5.Murid-murid 
memaparkan hasil 
perbincangan kumpulan 
mereka di papan hitam. 
6. 6.Guru memanggil setiap 
wakil kumpulan tampil ke 
hadapan untuk membuat 
penerangan. 
ABM 
Gambar 
Papan putih 
Penerapan 
nilai 
Bekerjasama 
Yakin pada 
diri sendiri 
KBKK 
Banding 
beza
Langkah 4 
5 minit 
Latihan Pengukuhan 
Seperti ditunjukkan di 
lampiran. 
1. 1.Guru mengedarkan kertas 
lembaran kerja kepada 
murid-murid. 
2. 2.Murid-murid menyiapkan 
latihan secara individu di 
dalam lembaran kerja yang 
disediakan mengikut masa 
yang ditentukan. 
3. 3.Guru meronda kelas untuk 
memantau kerja murid-murid 
dalam lembaran 
kerja. 
4. 4.Murid-murid menghantar 
lembaran kerja kepada 
guru. 
ABM 
Kertas 
Lembaran 
kerja 
Penutup 
3 minit 
Rumusan 
Guru merumuskan 
tajuk pelajaran dengan 
menerangkan Piramid 
Makanan. 
Guru menyatakan 
kesan negatif akibat 
mengambil makanan 
tidak seimbang 
Keusahawan ( EK5 ) 
Murid mempunyai 
tingkah laku 
bertanggungjawab 
kepada masyarakat 
1. 1.Guru merumuskan tajuk 
pelajaran sambil 
memaparkan Poster 
Piramid Makanan 
2. 2.Murid-murid mendengar 
rumusan guru dengan teliti. 
3. 3.Guru menekankan 
kepentingan nilai moral 
dalam konteks 
keusahawanan dan 
mengaplikasikannya dalam 
kehidupan harian. 
ABM 
Poster 
Piramid 
Makanan 
Penerapan 
nilai 
Kebersihan 
diri 
Penggabun 
gjalinan
supaya menjadi 
warganegara yang 
mempunyai integriti 
yang tinggi, bersifat 
patriotik dan tidak 
mementingkan diri 
sendiri. 
Ilmu 
Sains 
-Piramid 
Makanan 
EMK 
Keusahawan 
( EK5 )
Ad

Recommended

DOCX
Rph pj thn 4
Hafiz Yahya
DOCX
Rumusan
aiza zack
PDF
Seni Dalam Pendidikan
Florida Hunay
DOCX
Kajian kajian lepas berkaitan pendidikan awal kanak-kanak di peringkat tadika...
Cikgu Nurol
DOCX
Kerja kursus edu 3106 - pelan bilik darjah & faktor-faktor ketidaksamaan pd...
Karen Kayny
PPTX
KANDUNGAN KURIKULUM DAN PELAKSANAAN KBSR DAN KSSR SUATU PERBANDINGAN
NURUL AZREEN
PPTX
Isu dalam pendidikan jasmani
farah iziati
DOCX
242764509 227616907-kertas-kerja-projek-inovasi-matematik-s-k K
Kamal Ludin
DOC
Gimnastik artistik
Afzan Razali
DOCX
Kepentingan teaching games for understanding
murni mohamat
DOCX
RANCANGAN PENGAJARAN MINGGUAN
Little Butterfly
PPT
Konsep kecergasan
Rahmat Dahaman
DOCX
Rph bunyi haiwan
Iry Said
DOCX
Contoh rpi
Ainaa Latif
DOCX
Beza kbsr & kssr dlm pj
Salina Saad
PPTX
Manupulasi alatan ppt
Nadwah Khalid
DOCX
ansur maju lari pecut
badil
PPS
Pembelajaran berpusatkan guru dan murid
firo HAR
DOCX
Rancangan Pengajaran Harian RPH Pendidikan Khas
Nur Kareena
PDF
Konsep Penilaian
lichuen2885
DOC
Rph matematik-pendidikan-khas
SMK Damansara Damai 1
DOCX
Rph berjalan
Amirul Azaman
DOC
Contoh Rph sejarah tahun 4 bab 1
Jiannifen Luwee
PPTX
Pendidikan Inklusif (Peranan dan tanggungjawab dalam Pelaksanaan Program Pend...
FaFai S.
PPT
Bateri ujian
Fatim Rbh
PPSX
Pengenalan kepada konsep pergerakan
firo HAR
PPTX
Implikasi kepelbagaian sosiobudaya kepada murid
Izzat Najmi
PPTX
Teori konflik dalam sosiologi pendidikan
SUAPNAH MUNIADY
DOC
Rph pj
Jimmy Siow
DOCX
Rph pendidikan jasmani kelenturan
Wan Nor Faezah

More Related Content

What's hot (20)

DOC
Gimnastik artistik
Afzan Razali
DOCX
Kepentingan teaching games for understanding
murni mohamat
DOCX
RANCANGAN PENGAJARAN MINGGUAN
Little Butterfly
PPT
Konsep kecergasan
Rahmat Dahaman
DOCX
Rph bunyi haiwan
Iry Said
DOCX
Contoh rpi
Ainaa Latif
DOCX
Beza kbsr & kssr dlm pj
Salina Saad
PPTX
Manupulasi alatan ppt
Nadwah Khalid
DOCX
ansur maju lari pecut
badil
PPS
Pembelajaran berpusatkan guru dan murid
firo HAR
DOCX
Rancangan Pengajaran Harian RPH Pendidikan Khas
Nur Kareena
PDF
Konsep Penilaian
lichuen2885
DOC
Rph matematik-pendidikan-khas
SMK Damansara Damai 1
DOCX
Rph berjalan
Amirul Azaman
DOC
Contoh Rph sejarah tahun 4 bab 1
Jiannifen Luwee
PPTX
Pendidikan Inklusif (Peranan dan tanggungjawab dalam Pelaksanaan Program Pend...
FaFai S.
PPT
Bateri ujian
Fatim Rbh
PPSX
Pengenalan kepada konsep pergerakan
firo HAR
PPTX
Implikasi kepelbagaian sosiobudaya kepada murid
Izzat Najmi
PPTX
Teori konflik dalam sosiologi pendidikan
SUAPNAH MUNIADY
Gimnastik artistik
Afzan Razali
Kepentingan teaching games for understanding
murni mohamat
RANCANGAN PENGAJARAN MINGGUAN
Little Butterfly
Konsep kecergasan
Rahmat Dahaman
Rph bunyi haiwan
Iry Said
Contoh rpi
Ainaa Latif
Beza kbsr & kssr dlm pj
Salina Saad
Manupulasi alatan ppt
Nadwah Khalid
ansur maju lari pecut
badil
Pembelajaran berpusatkan guru dan murid
firo HAR
Rancangan Pengajaran Harian RPH Pendidikan Khas
Nur Kareena
Konsep Penilaian
lichuen2885
Rph matematik-pendidikan-khas
SMK Damansara Damai 1
Rph berjalan
Amirul Azaman
Contoh Rph sejarah tahun 4 bab 1
Jiannifen Luwee
Pendidikan Inklusif (Peranan dan tanggungjawab dalam Pelaksanaan Program Pend...
FaFai S.
Bateri ujian
Fatim Rbh
Pengenalan kepada konsep pergerakan
firo HAR
Implikasi kepelbagaian sosiobudaya kepada murid
Izzat Najmi
Teori konflik dalam sosiologi pendidikan
SUAPNAH MUNIADY

Viewers also liked (8)

DOC
Rph pj
Jimmy Siow
DOCX
Rph pendidikan jasmani kelenturan
Wan Nor Faezah
DOCX
Rancangan pengajaran harian
Nurin Qistina
DOCX
Rph pj t4 olahraga teknik terima n hulur bat0n 4 d
Nurfaten Ismail
DOCX
WAJ 3112 Kokurikulum - Olahraga ( SEMESTER 5 )
Stephanie Unsil
PDF
39330167 rph-kepantasan-lari-pecut
Syuhada Zamani
DOCX
CONTOH RPH PENDIDIKAN JASMANI SUBJEK PEDAGOGI PJ
Syafiqah Mohamed Noor
Rph pj
Jimmy Siow
Rph pendidikan jasmani kelenturan
Wan Nor Faezah
Rancangan pengajaran harian
Nurin Qistina
Rph pj t4 olahraga teknik terima n hulur bat0n 4 d
Nurfaten Ismail
WAJ 3112 Kokurikulum - Olahraga ( SEMESTER 5 )
Stephanie Unsil
39330167 rph-kepantasan-lari-pecut
Syuhada Zamani
CONTOH RPH PENDIDIKAN JASMANI SUBJEK PEDAGOGI PJ
Syafiqah Mohamed Noor
Ad

Similar to Rph pj thn 4 (11)

PPTX
4 1 m1s cadangan topik pemakanan.tempmoe
kurenai Otoya
DOCX
RPH NUTRISI.docx
KanageswaryAnandan
PDF
Modul latihan kchs 2003
740920086091
DOCX
Rph thn 5 gaya hidup sihat
Xeno Venz
PPTX
PEMAKANAN SEIMBANG GKK1073
azrimahali
PDF
Rph pergigian
Miza Wahit
DOCX
Rph psk t4 makanan seimbang
Nurfaten Ismail
DOC
Rancangan pengajaran harian 80 minit pasca
legasijusoh
PPTX
makanan dan amalan pemakanan pbs band 6 sains form 2
earth as caliph for Islam
PPTX
sains sukan penggsal 1 4.3 & 4.4
AsmidahIsdal
PDF
Panduan hidangan sihat di kantin sekolah
JessWongHuiJuan1
4 1 m1s cadangan topik pemakanan.tempmoe
kurenai Otoya
RPH NUTRISI.docx
KanageswaryAnandan
Modul latihan kchs 2003
740920086091
Rph thn 5 gaya hidup sihat
Xeno Venz
PEMAKANAN SEIMBANG GKK1073
azrimahali
Rph pergigian
Miza Wahit
Rph psk t4 makanan seimbang
Nurfaten Ismail
Rancangan pengajaran harian 80 minit pasca
legasijusoh
makanan dan amalan pemakanan pbs band 6 sains form 2
earth as caliph for Islam
sains sukan penggsal 1 4.3 & 4.4
AsmidahIsdal
Panduan hidangan sihat di kantin sekolah
JessWongHuiJuan1
Ad

More from Hafiz Yahya (13)

DOCX
Ajk kerja pss 2015
Hafiz Yahya
PDF
Surat siaran frog vle
Hafiz Yahya
PDF
Surat pekeliling iktisas bil.5.2011
Hafiz Yahya
PDF
Surat pekeliling perkhidmatan bil.3.2009
Hafiz Yahya
PDF
Surat pekeliling ikhtisas bil.16.2002
Hafiz Yahya
PDF
Surat pekeliling ikhtisas bil.6.2007
Hafiz Yahya
PDF
Surat pekeliling ikhtisas bil.15.2010
Hafiz Yahya
PDF
Surat pekeliling ikhtisas bil. 7.2004
Hafiz Yahya
PDF
Pekeliling ikhtisas bil. 3.2005
Hafiz Yahya
PDF
Takwim penggal persekolahan tahun 2015 final(1)
Hafiz Yahya
DOCX
Penyertaan sukan dan olahraga skdkpl
Hafiz Yahya
DOCX
Template unit pelan pbl ns 2014
Hafiz Yahya
PDF
Honda
Hafiz Yahya
Ajk kerja pss 2015
Hafiz Yahya
Surat siaran frog vle
Hafiz Yahya
Surat pekeliling iktisas bil.5.2011
Hafiz Yahya
Surat pekeliling perkhidmatan bil.3.2009
Hafiz Yahya
Surat pekeliling ikhtisas bil.16.2002
Hafiz Yahya
Surat pekeliling ikhtisas bil.6.2007
Hafiz Yahya
Surat pekeliling ikhtisas bil.15.2010
Hafiz Yahya
Surat pekeliling ikhtisas bil. 7.2004
Hafiz Yahya
Pekeliling ikhtisas bil. 3.2005
Hafiz Yahya
Takwim penggal persekolahan tahun 2015 final(1)
Hafiz Yahya
Penyertaan sukan dan olahraga skdkpl
Hafiz Yahya
Template unit pelan pbl ns 2014
Hafiz Yahya
Honda
Hafiz Yahya

Recently uploaded (8)

PPTX
DP BERFOKUS_TEMPLAT PERKONGSIAN AMALAN BAIK.pptx
YasimJusoh1
PPTX
SEVITHA-Matematik 000-Mengenalpasti Pecahan & Permudahkan Pecahan
m13897462
PPTX
際際滷 Digraf power point BM tahun 1 tanpa gambar
RAFEDAHBINTIABDULRAS
PDF
A193463 CADANGAN MENGURANGKAN KEMALANGAN.pdf
UNIVERSITI KEBANGSAAN MALAYSIA
PPTX
Faraid berasal daripada perkataan dalam bahasa Arab yang asalnya daripada per...
g11424065
PPTX
Pelatihan Kendaraan Energi Baru Industri Berat Tsingtuo.pptx
Demianus Aya
PPT
format penulisan ilmiah Hubungan Etnik di Malaysia.ppt
syariefudin2
PPTX
DIVIDER CUTI 2025_STLKS.fail e-rph mingguan
KomathiSukumaran2
DP BERFOKUS_TEMPLAT PERKONGSIAN AMALAN BAIK.pptx
YasimJusoh1
SEVITHA-Matematik 000-Mengenalpasti Pecahan & Permudahkan Pecahan
m13897462
際際滷 Digraf power point BM tahun 1 tanpa gambar
RAFEDAHBINTIABDULRAS
A193463 CADANGAN MENGURANGKAN KEMALANGAN.pdf
UNIVERSITI KEBANGSAAN MALAYSIA
Faraid berasal daripada perkataan dalam bahasa Arab yang asalnya daripada per...
g11424065
Pelatihan Kendaraan Energi Baru Industri Berat Tsingtuo.pptx
Demianus Aya
format penulisan ilmiah Hubungan Etnik di Malaysia.ppt
syariefudin2
DIVIDER CUTI 2025_STLKS.fail e-rph mingguan
KomathiSukumaran2

Rph pj thn 4

  • 1. RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN PENDIDIKAN JASMANI DAN KESIHATAN TAHUN 4 Sekolah : Sekolah Kebangsaan Dato Klana Putra, Lenggeng Mata Pelajaran : Pendidikan Jasmani Dan Kesihatan Tunjang : 2. Gaya Hidup Sihat Tajuk : 5.1 Pemakanan Sihat Tarikh : Masa : 7.45 pagi 8.45 pagi. Tahun : 4 Arif Umur :11 tahun Objektif : Pada akhir pengajaran dan pembelajaran, murid-murid dapat : Kognitif : 1. Menamakan kumpulan makanan dan jenisnya. 2. Membezakan makanan mengikut kumpulan makanan. Afektif : 1. Menunjukkan sikap bekerjasama dengan ahli kumpulan semasa melakukan aktiviti kumpulan. Pengalaman sedia ada : Murid-murid boleh menamakan jenis-jenis makanan Penerapan nilai : Yakin kepada diri sendiri, Kebersihan diri, Bekerjasama. EMK : Keusahawanan Penggabungjalinan : Sains Piramid Makanan Bahan Bantu Mengajar : Gambar, Jadual kumpulan makanan, Kertas lembaran kerja, Kad manila, Papan putih, Buku Teks Tempat : Kelas 4 Arif
  • 2. LANGKAH/ MASA ISI PELAJARAN AKTIVITI P & P CATATAN Set Induksi 2 minit Pengenalan kepada maksud pemakanan sihat. Gambar A Gambar B Gambar C 1. 1. Guru menunjukkan tiga 2. gambar kepada murid- 3. murid. 2. 2. Murid-murid meneliti gambar yang ditunjukkan. 3. Guru mengadakan sesi soal jawab. 4. Murid-murid memberi pelbagai jawapan mengikut pendapat masing-masing. 5. Guru memberi penerangan kepada murid-murid tentang gambar tersebut dan mengaitkan dengan tajuk pelajaran. Soalan: 1. Mengapakah budak-budak ini berbadan gemuk, normal dan kurus? Budak gambar A makan terlalu banyak makanan yang berlemak. Budak gambar B makan makanan yang berkhasiat. Budak gambar C makan makanan yang tidak seimbang/terlalu memilih makanan. ABM Gambar Penerapan Nilai Kebersihan diri KBKK Banding beza Menerang sebab
  • 3. Perkembangan Langkah 1 5 minit Mengenal pasti jenis makanan mengikut kumpulan makanan. Jadual Kumpulan Makanan KUMPULAN MAKANAN CONTOH MAKANAN Karbohidr at bijirin, beras, roti, mi, Protein daging, ayam, keju, kekacang Lemak minyak, kek, mentega, santan Vitamin dan Mineral buah-buahan, sayur-sayuran 1. 1.Guru memaparkan Jadual Kumpulan Makanan di papan hitam. 2. 2.Guru menerangkan kepada murid-murid bahawa makanan boleh dibahagikan mengikut kumpulan makanan. 3. 3.Murid-murid mendengar penerangan guru dengan teliti. 4. 4.Guru meminta murid-murid memberikan contoh makanan yang lain mengikut kumpulan makanan yang ditunjukkan. 5. 5.Murid memberi jawapan yang pelbagai untuk menjawab soalan yang dikemukakan. ABM Jadual kumpulan makanan Buku Teks Penerapan Nilai Yakin pada diri sendiri KBKK Membuat kategori Langkah 2 5 minit Mengenal pasti definisi makanan seimbang. 1. 1.Guru menerangkan Mengaitkan pelbagai jenis makanan dengan makanan seimbang. kepada murid-murid definisi makanan seimbang. 2. 2.Murid-murid mendengar penerangan guru dengan teliti. 3. 3.Guru memaparkan gambar di papan hitam sambil membuat penerangan jelas. ABM Gambar Buku Teks (halaman 114)
  • 4. Langkah 3 10 minit Aktiviti Kumpulan Gambar makanan dilekatkan pada pinggan besar. Arahan aktiviti Murid-murid membuat perbincangan untuk membezakan makanan mengikut kumpulan makanan. Hasil Kerja Kumpulan Karbohidrat roti nasi mi Protein ayam ikan susu telur Lemak mentega Ais krim coklat Vitamin & Mineral sawi epal oren kobis 1. 1.Guru membahagikan murid-murid kepada lima kumpulan dengan setiap kumpulan mempunyai lima orang murid. 2. 2.Guru mengedarkan gambar pinggan besar yang dipenuhi oleh gambar makanan yang berbeza kepada setiap kumpulan. 3. 3.Murid-murid dikehendaki membuat perbincangan dalam kumpulan. 4. 4.Murid-murid bekerjasama untuk menghasilkan kerja kumpulan mereka. 5. 5.Murid-murid memaparkan hasil perbincangan kumpulan mereka di papan hitam. 6. 6.Guru memanggil setiap wakil kumpulan tampil ke hadapan untuk membuat penerangan. ABM Gambar Papan putih Penerapan nilai Bekerjasama Yakin pada diri sendiri KBKK Banding beza
  • 5. Langkah 4 5 minit Latihan Pengukuhan Seperti ditunjukkan di lampiran. 1. 1.Guru mengedarkan kertas lembaran kerja kepada murid-murid. 2. 2.Murid-murid menyiapkan latihan secara individu di dalam lembaran kerja yang disediakan mengikut masa yang ditentukan. 3. 3.Guru meronda kelas untuk memantau kerja murid-murid dalam lembaran kerja. 4. 4.Murid-murid menghantar lembaran kerja kepada guru. ABM Kertas Lembaran kerja Penutup 3 minit Rumusan Guru merumuskan tajuk pelajaran dengan menerangkan Piramid Makanan. Guru menyatakan kesan negatif akibat mengambil makanan tidak seimbang Keusahawan ( EK5 ) Murid mempunyai tingkah laku bertanggungjawab kepada masyarakat 1. 1.Guru merumuskan tajuk pelajaran sambil memaparkan Poster Piramid Makanan 2. 2.Murid-murid mendengar rumusan guru dengan teliti. 3. 3.Guru menekankan kepentingan nilai moral dalam konteks keusahawanan dan mengaplikasikannya dalam kehidupan harian. ABM Poster Piramid Makanan Penerapan nilai Kebersihan diri Penggabun gjalinan
  • 6. supaya menjadi warganegara yang mempunyai integriti yang tinggi, bersifat patriotik dan tidak mementingkan diri sendiri. Ilmu Sains -Piramid Makanan EMK Keusahawan ( EK5 )