Пухлини. Лекція друга - загальні відомості про пухлиниmicrosvitПлан лекції:
1. Будова пухлини та її атипія.
2. Основні властивості пухлинного росту та його клінічні форми.
3. Класифікація пухлин
4. Номенклатура пухлин та термінологія
Середовища існування організмівlabinskiir-33Презентація до уроків загальної біології з розділу "Надорганізмові рівні життя" ,тема " Середовища існування організмів"
особистісно орієнтоване навчаня презентаціяСветлана АндрущенкоОсобистісно орієнтоване навчання – це таке навчання, центром якого
є особистість дитини, її самобутність, самоцінність.
Інфекційні хвороби - презентація до відкритого урокуМаксим ПавленкоПрезентація до відкритого уроку з біології. Вчитель методист Гіренко В.Д. м. Бердянськ БСШ №16.
Будова і функції нервової системиВалентина ЛеонтьеваПрезентація на тему "Будова і функції нервової системи" є дидактичним матеріалом, який можна використати на уроках біології по темі "Нервова система" в 8 класі. В презентації: будова нейрона, види нейронів, рефлекторна дуга тощо.
Загальна характеристика плазунівВалентина ЛеонтьеваПрезентація є дидактичним матеріалом, який можна використати на уроках біології по темі "Рептилії" в 7 класі. В презентації : зовнішня і внутрішня будова плазунів, сезонні явища тощо.
Косметичні проблеми підлітків. Функції шкіри. Чинники, що впливають на здоров...Ковпитська ЗОШКосметичні проблеми підлітків. Функції шкіри. Чинники, що впливають на здоров’я шкіри (7 клас. Основи здоров’я)
особистісно орієнтоване навчаня презентаціяСветлана АндрущенкоОсобистісно орієнтоване навчання – це таке навчання, центром якого
є особистість дитини, її самобутність, самоцінність.
Інфекційні хвороби - презентація до відкритого урокуМаксим ПавленкоПрезентація до відкритого уроку з біології. Вчитель методист Гіренко В.Д. м. Бердянськ БСШ №16.
Будова і функції нервової системиВалентина ЛеонтьеваПрезентація на тему "Будова і функції нервової системи" є дидактичним матеріалом, який можна використати на уроках біології по темі "Нервова система" в 8 класі. В презентації: будова нейрона, види нейронів, рефлекторна дуга тощо.
Загальна характеристика плазунівВалентина ЛеонтьеваПрезентація є дидактичним матеріалом, який можна використати на уроках біології по темі "Рептилії" в 7 класі. В презентації : зовнішня і внутрішня будова плазунів, сезонні явища тощо.
Косметичні проблеми підлітків. Функції шкіри. Чинники, що впливають на здоров...Ковпитська ЗОШКосметичні проблеми підлітків. Функції шкіри. Чинники, що впливають на здоров’я шкіри (7 клас. Основи здоров’я)
Органи дихання людини. Турбота про органи дихання. Урок природознавства в 3 к...Надвірнянський інформаційно - методичний центрМета: формувати уявлення про органи дихання та їх роль у житті людини, про охорону органів дихання від захворювань;розвивати уважність, прищеплювати навички правильного дихання;виробляти санітарно-гігієнічні навички догляду за органами дихання;формувати вміння висловлювати судження, встановлювати взаємозв'язки і залежності між органом й умовами його функціонування; розвивати уяву; виховувати охайність, допитливість, пізнавальний інтерес до вивчення свого організму.
урок 15 основи, їх склад і назви. класифікація основdemidovaolУрок розроблений учителем Маньківського НВК "ЗОШ І-ІІІ ступенів - гімназія" - Дубик Тетяною Іванівною
«ЧАРІВНА СКРИНЬКА КАЗОК МИКОЛИ ЗІНЧУКА»: віртуальна книжкова виставка до 100-...Чернівецька обласна бібліотека для дітейВидатний історик, етнограф, фольклорист, "чорнороб культури", правдивий подвижник - це все без перебільшення сказано про Миколу Антоновича Зінчука.
У 2025 році виповнюється 100 років з дня народження видатного фольклориста, який за 86 років свого життя пішки обійшов сотні гірських сіл, побував у кожному регіоні України, зустрічався з тисячами людей, які розповідали йому казки. Ця титанічна праця вилилась у сорокотомне видання "Українських народних казок".
Зінчук Микола Антонович народився 7 березня
1925 році в селі Кошелівка Червоноармійського
району Житомирської області.
458549.pptx fhffujikgibhikfloflodlesdelsdekidjssuserfed972Презентація для супроводу уроку у 6 класі НУШ на тему «Як організми співіснують у середовищі. Як складати ланцюги живлення.» містить посилання на інтерактиву вправу для перевірки знань. Матеріал буде корисний для онлайн уроку та як доповнення до розповіді вчителя на уроці, зацікавить учнів при вивченні розділу «Пізнаємо взаємозв’язки у природі» озв’язки між живими організмами»).
«Шевченкова весна під сонцем шани і любові»Бібліографи ОДБ ім. Т. Г. Шевченкавебмандрівка до 100-річчя заснування Шевченківського національного заповідника у Каневі
1. 7 клас
Урок - тренінг
Тема. ШКІРА І ЗДОРОВ`Я
Мета: ознайомлення з функцією та будовою
шкіри і головними чинниками, що
впливають на її здоров`я, розвиток навичок
здорового способу життя.
Обладнання і матеріали: папір, маркери,
Слайд 1 фломастери, ножиці, скотч, клей, презентація,
ноутбук, екран, проектор.
Хід уроку
Стартові завдання
1. Привітайте учнів, назвіть тему і завдання уроку.
2. Знайомство і зворотний зв’язок. Продовжити фразу: «Я задоволена
(незадоволена) своєю фізичною формою (і конкретно, що хотілося б
змінити)».
3. Мозковий штурм: «Які ви знаєте функції шкіри?»
Інформаційне повідомлення «Будова шкіри»
Шкіра – зовнішнє покриття організму людини, його найбільший орган.
Площа шкіри дорослої людини – більше як 2 м , її вага – близько 5 кг. Вона
така еластична, що дає змогу вільно
рухатись, і настільки міцна, що надійно
захищає внутрішні органи.
Шкіра покриває тіло ззовні, захищаючи
людину від шкідливих чинників
зовнішнього середовища (температура
Слайд 2 довкілля, сонячна радіація, хімічні речовини,
мікроорганізми тощо). Вона є органом виділення – з потом з організму
виводяться шкідливі речовини, виконує дихальну функцію; є місцем
утворення вітаміну D, який забезпечує міцність кісток; регулює температуру
2. тіла; є органом чуттів, зокрема дотику, відчуття болю, температури тощо.
У шкірі також розташовані клітини, які містять речовину, завдяки якій
на сонці шкіра набуває темного кольору.
Шкіра складається з двох шарів. Верхній шар – епідерміс. Активні
клітини в основі епідермісу розмножуються
і відлущуються. Зазвичай повне оновлення
верхнього шару шкіри триває від 21 до 41
дня. З віком цей процес уповільнюється.
Нижній шар – дерма. Він містить
кровоносні судини, больові й теплові
рецептори, потові та сальні залози, волосяні
Слайд 3 фолікули. Вони виділяють відповідно піт і жир
через пори. Завдяки виділенню поту організм уникає перегрівання, а шкірний
жир змащує шкіру, запобігаючи її висушуванню. За нормального
функціонування цих залоз і додержання правил особистої гігієни шкіра
завжди має здоровий вигляд.
Сам піт нічим не пахне. Лише за певних хвороб він набуває неприємного
запаху. А той специфічний запах, який ми іноді відчуваємо від деяких людей
(а може, і від себе), - це результат діяльності бактерій та нехтування
правилами особистої гігієни. Найбільше поту виділяється під пахвами та на
ступнях ніг. Тож саме ці ділянки тіла потребують особливої уваги.
Під дермою міститься підшкірний шар, що складається з жирових клітин
і великої кількості кровоносних судин.
Притча про пихатого Мандарина
Наголосити!
Все в ваших руках!!! Тільки від вас
залежить, який спосіб життя ви оберете,
як будете дбати про свою шкіру!!!
Слайд 4
3. На шкірі відображається все, що шкодить здоров’ю: неправильне
харчування, порушення травлення, куріння, вживання алкоголю.
Повноцінний сон, велика кількість води, овочів і фруктів у щоденному
раціоні поліпшують стан шкіри і загальне самопочуття.
Робота в групах
1.Учні об’єднуються у 5 груп (гурмани, спортсмени, шибеники, соньки, ман-
дрівники). Слайд 5
2.За допомогою матеріалів в
підручнику та роздаткових матеріалів учні
готують презентацію про вплив на здоров’я
шкіри відповідних чинників. Для
презентацій можна використати ілюстрації
з журналів, упаковки сонцезахисних засобів
тощо.
3.Презентації груп, обговорення.
Слайд 6 Слайд 7
Слайд 8 Слайд
4. Слайд 10
Руханка
«Приймаємо душ»
Учні стають у коло і повторюють рухи за тренером:
«Відкриваємо воду (гладять себе по голові, плечах). Намилюємо руки,
ноги, тіло (труть їх уявною мочалкою), потремо один одному спину
(повертаються до сусіда справа, труть спину), змиваємо мило (г ладять себе
по голові, плечах), витираємося».
Запитайте: «Чиєю мочалкою ви терли спину сусідові (його ч и своєю)? А
як це треба робити?»
Підсумкові завдання
Сформулювати правила здорової
шкіри.
Наголосити!
Шкіра — дзеркало організму. На ній
відображається те, що корисно для
нашого здоров'я, і те, що шкодить йому.
Слайд 11 Відео «Корисні поради, типи шкіри».
Домашні завдання.
Опрацювати § 10. Визначити тип своєї шкіри.
Завершення тренінгу
Узятись за руки і хором сказати: «Мати здорову шкіру – модно! Мати
здорову шкіру – стильно! Мати здорову шкіру – бути здоровим! Будьмо
здорові!».
5. Слайд 12 Слайд 13
СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ
Література
1. Бойченко Т.Є., Василашко І.П., Коваль Н.С., Дивак В.В. Основи
здоров'я: 7 кл.: Підручник для загальноосвітніх навчальних
закладів. – К.: Генеза, 2007. – 167 с.
2. Воронцова Т.В. Основи здоров’я: 7 кл.: Посібник для вчителя. –
Алатон, 2007. – 192 с.
3. Воронцова Т.В., Пономаренко В.С. Основи здоров’я: 7 клас.:
Підручник для загальноосвітніх навчальних закладів. – К.: Алатон,
2007. - 208 с.
4. Поліщук Н.М. Основи здоров’я: 7 кл.: Підручник для
загальноосвітніх навчальних закладів. – К.: Генеза, 2007. – 224 с.
Інтернет-ресурси
1. http://www.youtube.com.
2. http://uk.wikipedia.org.
3. http://teacherjournal.com.ua/
4. http://osnova.com.ua/news/