際際滷

際際滷Share a Scribd company logo
2
Most read
4
Most read
Rancangan Pengajaran Harian
Tarikh

: 5 Januari 2014

Hari

: Isnin

Tahun

: 1 Cekal

Bilangan murid

: 30 orang

Masa

: 9.00 pagi-10.00 pagi

Tajuk

: Rama-rama

Standard Kandungan

Standard Pembelajaran

2.2 membaca dan memahami perkataan, frasa 2.2.1 membaca dan memahami perkataan
dan ayat daripada pelbagai sumber dengan yang mengandungi dua atau tiga suku kata,
sebutan yang betul
diftong, vokal berganding, digraf dan
konsonan bergabung dengan sebutan yang
betul

Objektif :
Pada akhir proses pengajaran dan pembelajaran, murid-murid dapat :
1. Menyenaraikan 3 daripada 4 perkataan yang mengandungi tiga suku
2. Memberikan maksud 3 daripada 4 perkataan yang mengandungi tiga suku kata secara
lisan
3. Membaca 3 daripada 4 perkataan yang mengandungi tiga suku kata

Isi Pelajaran
Paparan gambar
rama-rama pada
slaid
soalan rangsangan :
1.
Apakah
nama
serangga ini?
2. Dimanakah anda
selalu melihat serangga
ini?

Langkah Pelajaran
Set Induksi : 5 minit
1. Guru memaparkan gambar
rama-rama pada paparan
slaid
2. Guru meminta murid meneka
nama gambar haiwan yang
ditunjukkan
3. Guru bersoal jawab dengan
murid tentang rama-rama
4. Guru mengaitkan rama-rama
dengan isi pelajaran yang

Catatan
BBM
Slaid powerpoit
gambar
KB
Menjana idea
menghubungkait
KBCB
Kemahiran menyoal
Pembelajaran Kontekstual
Mengaitkan dengan
ingin diajarkan
3. Sebutkan ciri-ciri
pada rama-rama.

pengalaman sedia
ada
KP
Verbal liguistik
Interpersonal

Murid
menyanyikan
lagu Ramarama

Lirik Lagu RamaRama
Dari Ulat Jadi
Kepompong
Tidur Lena Dalam
Kelongsong
Sampai Masa
Kelongsong Pecah
Pom ! Jadilah RamaRama Yang Indah
Rama-Rama Terbang
Merata
Sungguh Cantik Aneka
Warna
Hisap Madu Di Pohon
Bunga
Tapi Sayang Hidup
Tak Lama
perkataan tiga suku
kata :
1. kepompong
2. kelongsong
3. Merata
4. Aneka

Langkah 1 :20 minit
1. Guru mengedarkan lirik lagu
Rama-rama  kepada murid.
2. Murid membaca lirik lagu
selepas bacaan guru.
3. Murid diperdengarkan dengan
lagu Rama-rama
4. Murid menyanyikan lagu
tersebut.
5. Guru meminta murid
menyenaraikan perkataan yang
mengandungi 3 suku kata secara
bertulis.
6. Guru menjelaskan maksud
perkataan tersebut secara lisan.
7. Murid diminta untuk mengulang
maksud perkataan tersebut secara
lisan.

BBM
Komputer riba
Pembesar suara
Teks lirik lagu
KB
Menjana idea
menghubungkait
KP
Verbal liguistik
Interpersonal
Kinestetik
Muzik
TMK
perkataan tiga suku
kata :
1. kepompong
ke + pom + pong
2. kelongsong
ke + long + song

Langkah 2 : 20 minit
1. Guru membimbing murid
mengeja dan membaca perkataan
yang mengandungi 3 suku kata.
2. Murid mengeja dan membaca
perkataan tersebut tanpa
bimbingan guru
3. Murid diminta untuk merakam
bacaan ke dalam pita rakaman
4. Guru memperdengarkan bacaan
murid kepada kelas
5. Murid-murid yang lain
membetulkan bacaan rakan
mereka

3. Merata

BBM
Komputer riba
KB
Menghubungkait
Menjana idea
Pembelajaran Kontekstual
Mengaitkan dengan
pengalaman sedia
ada
KP
Verbal liguistik
Interpersonal
kinestetik

me + ra + ta
4. Aneka
a + ne + ka

rajah kitaran
hidup ramarama

Langkah 3 : 10 minit
1. Guru memaparkan rajah kitaran
hidup rama-rama pada slaid
2. Guru menjelaskan setiap
peringkat pada kitaran hidup
rama-rama
3. Murid diminta menyusun dengan
betul kitaran hidup rama-rama
pada powerpoint

BBM
Komputer riba
KB
Menghubungkait
Menjana idea
KP
Verbal liguistik
Interpersonal
kinestetik
TMK

video lagu
Rama-rama

Penutup : 5 minit
1. Guru merumuskan pelajaran
2. Murid-murid menyanyikan
lagu Rama-rama

Pembelajaran Kontekstual
Mengaitkan dengan
pengalaman sedia
ada
KP
Verbal liguistik
Interpersonal
Kinestetik
muzik
BM KSSR Kemahiran membaca Sp 2.2.1
Ad

Recommended

Psikolinguistik
Psikolinguistik
xue er tui
Rph bm 3 4 20171
Rph bm 3 4 20171
kasrul hamzah
Konstruktivisme
Konstruktivisme
zabidah awang
Teori bahasa
Teori bahasa
Muhammad Aizat
Strategi kolaboratif dan Strategi Koperatif
Strategi kolaboratif dan Strategi Koperatif
raulhayes97
Pendekatan pendidikan moral
Pendekatan pendidikan moral
enab dan kesum
Aplikasi pendekatan konstruktivisme dalam kalangan murid prasekolah
Aplikasi pendekatan konstruktivisme dalam kalangan murid prasekolah
Little Butterfly
Isu kesantunan-guru
Isu kesantunan-guru
Mohammad Yaqin
Rancangan pengajaran harian (amali solat)
Rancangan pengajaran harian (amali solat)
abdulhalimismail
EDU 3106 Budaya & Pembelajaran (SEMESTER 5)
EDU 3106 Budaya & Pembelajaran (SEMESTER 5)
Stephanie Unsil
Rancangan pengajaran harian model assure
Rancangan pengajaran harian model assure
sharifah mu'minah
pengurusan murid pelbagai upaya
pengurusan murid pelbagai upaya
Daniel Hilmi
5. rph kemahiran membaca kssr
5. rph kemahiran membaca kssr
Sharieda Md Dam
Peranan seni dalam pendidikan
Peranan seni dalam pendidikan
Wan Rohani Wan Sulaiman
Pengisian kurikulum :Ilmu, nilai, kewarganegaraan, peraturan dan sosiobudaya
Pengisian kurikulum :Ilmu, nilai, kewarganegaraan, peraturan dan sosiobudaya
firo HAR
Teori pemerolehan bahasa (kebaikan & kelemahan)
Teori pemerolehan bahasa (kebaikan & kelemahan)
ArifahAzlanShah2
Kaedah dan teknik pengajaran tilawah al quran dan hafazan
Kaedah dan teknik pengajaran tilawah al quran dan hafazan
Syaza Mohd Sabri
Seni dalam pendidikan
Seni dalam pendidikan
Nik Noorlyha Nik Mohamad
Strategi membina-hubungan-positif-guru
Strategi membina-hubungan-positif-guru
Pensil Dan Pemadam
Contoh rph kssr(1)
Contoh rph kssr(1)
Mohd Muzamil Afiq
RPH Pembelajaran Aktif Bahasa Melayu (Aktiviti Role Play) Tahun 4
RPH Pembelajaran Aktif Bahasa Melayu (Aktiviti Role Play) Tahun 4
syazwanie suhaimi
Topik 1 konsep dan latar belakang seni dalam pendidikan
Topik 1 konsep dan latar belakang seni dalam pendidikan
Wany Hardy
Teori huraian bahasa
Teori huraian bahasa
ArifahAzlanShah2
Teori pemerolehan bahasa
Teori pemerolehan bahasa
Habibah Abdullah
Standard guru malaysia
Standard guru malaysia
ULak MuLai
Kaedah pengajaran dan pembelajaran tradisional
Kaedah pengajaran dan pembelajaran tradisional
Haslin Bahkiar
Program pendidikan untuk semua di malaysia
Program pendidikan untuk semua di malaysia
aminnafek
Papan tulis
Papan tulis
Ezt Eran
RPH DST KSSR thn 3
RPH DST KSSR thn 3
Fadhilah Sabbar
Modul Pengajaran DST Tahun 2
Modul Pengajaran DST Tahun 2
Lieya Rayyan

More Related Content

What's hot (20)

Rancangan pengajaran harian (amali solat)
Rancangan pengajaran harian (amali solat)
abdulhalimismail
EDU 3106 Budaya & Pembelajaran (SEMESTER 5)
EDU 3106 Budaya & Pembelajaran (SEMESTER 5)
Stephanie Unsil
Rancangan pengajaran harian model assure
Rancangan pengajaran harian model assure
sharifah mu'minah
pengurusan murid pelbagai upaya
pengurusan murid pelbagai upaya
Daniel Hilmi
5. rph kemahiran membaca kssr
5. rph kemahiran membaca kssr
Sharieda Md Dam
Peranan seni dalam pendidikan
Peranan seni dalam pendidikan
Wan Rohani Wan Sulaiman
Pengisian kurikulum :Ilmu, nilai, kewarganegaraan, peraturan dan sosiobudaya
Pengisian kurikulum :Ilmu, nilai, kewarganegaraan, peraturan dan sosiobudaya
firo HAR
Teori pemerolehan bahasa (kebaikan & kelemahan)
Teori pemerolehan bahasa (kebaikan & kelemahan)
ArifahAzlanShah2
Kaedah dan teknik pengajaran tilawah al quran dan hafazan
Kaedah dan teknik pengajaran tilawah al quran dan hafazan
Syaza Mohd Sabri
Seni dalam pendidikan
Seni dalam pendidikan
Nik Noorlyha Nik Mohamad
Strategi membina-hubungan-positif-guru
Strategi membina-hubungan-positif-guru
Pensil Dan Pemadam
Contoh rph kssr(1)
Contoh rph kssr(1)
Mohd Muzamil Afiq
RPH Pembelajaran Aktif Bahasa Melayu (Aktiviti Role Play) Tahun 4
RPH Pembelajaran Aktif Bahasa Melayu (Aktiviti Role Play) Tahun 4
syazwanie suhaimi
Topik 1 konsep dan latar belakang seni dalam pendidikan
Topik 1 konsep dan latar belakang seni dalam pendidikan
Wany Hardy
Teori huraian bahasa
Teori huraian bahasa
ArifahAzlanShah2
Teori pemerolehan bahasa
Teori pemerolehan bahasa
Habibah Abdullah
Standard guru malaysia
Standard guru malaysia
ULak MuLai
Kaedah pengajaran dan pembelajaran tradisional
Kaedah pengajaran dan pembelajaran tradisional
Haslin Bahkiar
Program pendidikan untuk semua di malaysia
Program pendidikan untuk semua di malaysia
aminnafek
Papan tulis
Papan tulis
Ezt Eran
Rancangan pengajaran harian (amali solat)
Rancangan pengajaran harian (amali solat)
abdulhalimismail
EDU 3106 Budaya & Pembelajaran (SEMESTER 5)
EDU 3106 Budaya & Pembelajaran (SEMESTER 5)
Stephanie Unsil
Rancangan pengajaran harian model assure
Rancangan pengajaran harian model assure
sharifah mu'minah
pengurusan murid pelbagai upaya
pengurusan murid pelbagai upaya
Daniel Hilmi
5. rph kemahiran membaca kssr
5. rph kemahiran membaca kssr
Sharieda Md Dam
Pengisian kurikulum :Ilmu, nilai, kewarganegaraan, peraturan dan sosiobudaya
Pengisian kurikulum :Ilmu, nilai, kewarganegaraan, peraturan dan sosiobudaya
firo HAR
Teori pemerolehan bahasa (kebaikan & kelemahan)
Teori pemerolehan bahasa (kebaikan & kelemahan)
ArifahAzlanShah2
Kaedah dan teknik pengajaran tilawah al quran dan hafazan
Kaedah dan teknik pengajaran tilawah al quran dan hafazan
Syaza Mohd Sabri
Strategi membina-hubungan-positif-guru
Strategi membina-hubungan-positif-guru
Pensil Dan Pemadam
RPH Pembelajaran Aktif Bahasa Melayu (Aktiviti Role Play) Tahun 4
RPH Pembelajaran Aktif Bahasa Melayu (Aktiviti Role Play) Tahun 4
syazwanie suhaimi
Topik 1 konsep dan latar belakang seni dalam pendidikan
Topik 1 konsep dan latar belakang seni dalam pendidikan
Wany Hardy
Teori pemerolehan bahasa
Teori pemerolehan bahasa
Habibah Abdullah
Standard guru malaysia
Standard guru malaysia
ULak MuLai
Kaedah pengajaran dan pembelajaran tradisional
Kaedah pengajaran dan pembelajaran tradisional
Haslin Bahkiar
Program pendidikan untuk semua di malaysia
Program pendidikan untuk semua di malaysia
aminnafek
Papan tulis
Papan tulis
Ezt Eran

Viewers also liked (14)

RPH DST KSSR thn 3
RPH DST KSSR thn 3
Fadhilah Sabbar
Modul Pengajaran DST Tahun 2
Modul Pengajaran DST Tahun 2
Lieya Rayyan
10 8-11 sn
10 8-11 sn
Bruce Carl Jaminih
Rancangan Pelajaran Harian Sains Tahun 3
Rancangan Pelajaran Harian Sains Tahun 3
marziana80
Kbsr sains tahun4-bi
Kbsr sains tahun4-bi
Felix Yan
Rph asas teknologi DST KSSR thn 3
Rph asas teknologi DST KSSR thn 3
Fadhilah Sabbar
Contoh Rph sejarah tahun 4 bab 1
Contoh Rph sejarah tahun 4 bab 1
Jiannifen Luwee
Modul pengajaran-sains-tahun-2-versi-bm
Modul pengajaran-sains-tahun-2-versi-bm
ikashafiqah
Rancangan pelajaran harian sains kssr baru
Rancangan pelajaran harian sains kssr baru
muhammad
Teacher's guide year 3 sk & sjk
Teacher's guide year 3 sk & sjk
Rose Rosmaini Othman
HSP Science Year 4
HSP Science Year 4
marziana80
Bahagian badan haiwan
Bahagian badan haiwan
Goh Hooi Ling
DST TAHUN 2 : PEMBIAKAN HAIWAN
DST TAHUN 2 : PEMBIAKAN HAIWAN
Noor Rafidah Zainuddin
Panduan rancangan pengajaran harian tahun 1 kssr
Panduan rancangan pengajaran harian tahun 1 kssr
faiz aziz
Modul Pengajaran DST Tahun 2
Modul Pengajaran DST Tahun 2
Lieya Rayyan
Rancangan Pelajaran Harian Sains Tahun 3
Rancangan Pelajaran Harian Sains Tahun 3
marziana80
Kbsr sains tahun4-bi
Kbsr sains tahun4-bi
Felix Yan
Rph asas teknologi DST KSSR thn 3
Rph asas teknologi DST KSSR thn 3
Fadhilah Sabbar
Contoh Rph sejarah tahun 4 bab 1
Contoh Rph sejarah tahun 4 bab 1
Jiannifen Luwee
Modul pengajaran-sains-tahun-2-versi-bm
Modul pengajaran-sains-tahun-2-versi-bm
ikashafiqah
Rancangan pelajaran harian sains kssr baru
Rancangan pelajaran harian sains kssr baru
muhammad
Teacher's guide year 3 sk & sjk
Teacher's guide year 3 sk & sjk
Rose Rosmaini Othman
HSP Science Year 4
HSP Science Year 4
marziana80
Bahagian badan haiwan
Bahagian badan haiwan
Goh Hooi Ling
Panduan rancangan pengajaran harian tahun 1 kssr
Panduan rancangan pengajaran harian tahun 1 kssr
faiz aziz
Ad

Similar to BM KSSR Kemahiran membaca Sp 2.2.1 (20)

Rph 3 hb3 isnin
Rph 3 hb3 isnin
Saya NurAtika
Rancangan pelajaaran harian
Rancangan pelajaaran harian
Stella Wee Stella
Rph bm tahun 2
Rph bm tahun 2
Anuar Zainal Sepri
Rancangan pengajaran harian bahasa melayu tahun 5 (3)
Rancangan pengajaran harian bahasa melayu tahun 5 (3)
Kimimaru Chan
Rphwek 131201010444-phpapp02 (1)
Rphwek 131201010444-phpapp02 (1)
zainudin5967
Rancangan pengajaran harian
Rancangan pengajaran harian
sharifah mu'minah
RANCANGAN PENGAJARAN SLOT
RANCANGAN PENGAJARAN SLOT
Arra Asri
Unit1c
Unit1c
sulaiman174
Fonetik
Fonetik
Nazirah Adam
Bahagian a
Bahagian a
sulaiman174
Presentation1
Presentation1
kunaavathy
Rph
Rph
Mohd Haniff
Rancangan pengajaran harian
Rancangan pengajaran harian
tarapkampung
Tugasan KPD3016....blogger
Tugasan KPD3016....blogger
gaiikhohlim
Tugasan pbs
Tugasan pbs
Dee Dee
Bahasa melayu
Bahasa melayu
Cahaya Memelihara
Kaedah Pandang Dan Sebut
Kaedah Pandang Dan Sebut
kuliahpismp09
Tajuk 4 kaedah pandang dan sebut (akhimullah, fhathullah, fatin syahirah, hid...
Tajuk 4 kaedah pandang dan sebut (akhimullah, fhathullah, fatin syahirah, hid...
kuliahpismp09
Rph blog pi shaliza
Rph blog pi shaliza
sharifah mu'minah
Rph bahasa malaysia kssr tahun 1
Rph bahasa malaysia kssr tahun 1
Azlinamohdramly Lynwan
Rancangan pelajaaran harian
Rancangan pelajaaran harian
Stella Wee Stella
Rancangan pengajaran harian bahasa melayu tahun 5 (3)
Rancangan pengajaran harian bahasa melayu tahun 5 (3)
Kimimaru Chan
Rphwek 131201010444-phpapp02 (1)
Rphwek 131201010444-phpapp02 (1)
zainudin5967
Rancangan pengajaran harian
Rancangan pengajaran harian
sharifah mu'minah
RANCANGAN PENGAJARAN SLOT
RANCANGAN PENGAJARAN SLOT
Arra Asri
Presentation1
Presentation1
kunaavathy
Rancangan pengajaran harian
Rancangan pengajaran harian
tarapkampung
Tugasan KPD3016....blogger
Tugasan KPD3016....blogger
gaiikhohlim
Tugasan pbs
Tugasan pbs
Dee Dee
Kaedah Pandang Dan Sebut
Kaedah Pandang Dan Sebut
kuliahpismp09
Tajuk 4 kaedah pandang dan sebut (akhimullah, fhathullah, fatin syahirah, hid...
Tajuk 4 kaedah pandang dan sebut (akhimullah, fhathullah, fatin syahirah, hid...
kuliahpismp09
Ad

Recently uploaded (8)

Faraid berasal daripada perkataan dalam bahasa Arab yang asalnya daripada per...
Faraid berasal daripada perkataan dalam bahasa Arab yang asalnya daripada per...
g11424065
A193463 CADANGAN MENGURANGKAN KEMALANGAN.pdf
A193463 CADANGAN MENGURANGKAN KEMALANGAN.pdf
UNIVERSITI KEBANGSAAN MALAYSIA
format penulisan ilmiah Hubungan Etnik di Malaysia.ppt
format penulisan ilmiah Hubungan Etnik di Malaysia.ppt
syariefudin2
DP BERFOKUS_TEMPLAT PERKONGSIAN AMALAN BAIK.pptx
DP BERFOKUS_TEMPLAT PERKONGSIAN AMALAN BAIK.pptx
YasimJusoh1
Pelatihan Kendaraan Energi Baru Industri Berat Tsingtuo.pptx
Pelatihan Kendaraan Energi Baru Industri Berat Tsingtuo.pptx
Demianus Aya
DIVIDER CUTI 2025_STLKS.fail e-rph mingguan
DIVIDER CUTI 2025_STLKS.fail e-rph mingguan
KomathiSukumaran2
際際滷 Digraf power point BM tahun 1 tanpa gambar
際際滷 Digraf power point BM tahun 1 tanpa gambar
RAFEDAHBINTIABDULRAS
SEVITHA-Matematik 000-Mengenalpasti Pecahan & Permudahkan Pecahan
SEVITHA-Matematik 000-Mengenalpasti Pecahan & Permudahkan Pecahan
m13897462
Faraid berasal daripada perkataan dalam bahasa Arab yang asalnya daripada per...
Faraid berasal daripada perkataan dalam bahasa Arab yang asalnya daripada per...
g11424065
format penulisan ilmiah Hubungan Etnik di Malaysia.ppt
format penulisan ilmiah Hubungan Etnik di Malaysia.ppt
syariefudin2
DP BERFOKUS_TEMPLAT PERKONGSIAN AMALAN BAIK.pptx
DP BERFOKUS_TEMPLAT PERKONGSIAN AMALAN BAIK.pptx
YasimJusoh1
Pelatihan Kendaraan Energi Baru Industri Berat Tsingtuo.pptx
Pelatihan Kendaraan Energi Baru Industri Berat Tsingtuo.pptx
Demianus Aya
DIVIDER CUTI 2025_STLKS.fail e-rph mingguan
DIVIDER CUTI 2025_STLKS.fail e-rph mingguan
KomathiSukumaran2
際際滷 Digraf power point BM tahun 1 tanpa gambar
際際滷 Digraf power point BM tahun 1 tanpa gambar
RAFEDAHBINTIABDULRAS
SEVITHA-Matematik 000-Mengenalpasti Pecahan & Permudahkan Pecahan
SEVITHA-Matematik 000-Mengenalpasti Pecahan & Permudahkan Pecahan
m13897462

BM KSSR Kemahiran membaca Sp 2.2.1

  • 1. Rancangan Pengajaran Harian Tarikh : 5 Januari 2014 Hari : Isnin Tahun : 1 Cekal Bilangan murid : 30 orang Masa : 9.00 pagi-10.00 pagi Tajuk : Rama-rama Standard Kandungan Standard Pembelajaran 2.2 membaca dan memahami perkataan, frasa 2.2.1 membaca dan memahami perkataan dan ayat daripada pelbagai sumber dengan yang mengandungi dua atau tiga suku kata, sebutan yang betul diftong, vokal berganding, digraf dan konsonan bergabung dengan sebutan yang betul Objektif : Pada akhir proses pengajaran dan pembelajaran, murid-murid dapat : 1. Menyenaraikan 3 daripada 4 perkataan yang mengandungi tiga suku 2. Memberikan maksud 3 daripada 4 perkataan yang mengandungi tiga suku kata secara lisan 3. Membaca 3 daripada 4 perkataan yang mengandungi tiga suku kata Isi Pelajaran Paparan gambar rama-rama pada slaid soalan rangsangan : 1. Apakah nama serangga ini? 2. Dimanakah anda selalu melihat serangga ini? Langkah Pelajaran Set Induksi : 5 minit 1. Guru memaparkan gambar rama-rama pada paparan slaid 2. Guru meminta murid meneka nama gambar haiwan yang ditunjukkan 3. Guru bersoal jawab dengan murid tentang rama-rama 4. Guru mengaitkan rama-rama dengan isi pelajaran yang Catatan BBM Slaid powerpoit gambar KB Menjana idea menghubungkait KBCB Kemahiran menyoal Pembelajaran Kontekstual Mengaitkan dengan
  • 2. ingin diajarkan 3. Sebutkan ciri-ciri pada rama-rama. pengalaman sedia ada KP Verbal liguistik Interpersonal Murid menyanyikan lagu Ramarama Lirik Lagu RamaRama Dari Ulat Jadi Kepompong Tidur Lena Dalam Kelongsong Sampai Masa Kelongsong Pecah Pom ! Jadilah RamaRama Yang Indah Rama-Rama Terbang Merata Sungguh Cantik Aneka Warna Hisap Madu Di Pohon Bunga Tapi Sayang Hidup Tak Lama perkataan tiga suku kata : 1. kepompong 2. kelongsong 3. Merata 4. Aneka Langkah 1 :20 minit 1. Guru mengedarkan lirik lagu Rama-rama kepada murid. 2. Murid membaca lirik lagu selepas bacaan guru. 3. Murid diperdengarkan dengan lagu Rama-rama 4. Murid menyanyikan lagu tersebut. 5. Guru meminta murid menyenaraikan perkataan yang mengandungi 3 suku kata secara bertulis. 6. Guru menjelaskan maksud perkataan tersebut secara lisan. 7. Murid diminta untuk mengulang maksud perkataan tersebut secara lisan. BBM Komputer riba Pembesar suara Teks lirik lagu KB Menjana idea menghubungkait KP Verbal liguistik Interpersonal Kinestetik Muzik TMK
  • 3. perkataan tiga suku kata : 1. kepompong ke + pom + pong 2. kelongsong ke + long + song Langkah 2 : 20 minit 1. Guru membimbing murid mengeja dan membaca perkataan yang mengandungi 3 suku kata. 2. Murid mengeja dan membaca perkataan tersebut tanpa bimbingan guru 3. Murid diminta untuk merakam bacaan ke dalam pita rakaman 4. Guru memperdengarkan bacaan murid kepada kelas 5. Murid-murid yang lain membetulkan bacaan rakan mereka 3. Merata BBM Komputer riba KB Menghubungkait Menjana idea Pembelajaran Kontekstual Mengaitkan dengan pengalaman sedia ada KP Verbal liguistik Interpersonal kinestetik me + ra + ta 4. Aneka a + ne + ka rajah kitaran hidup ramarama Langkah 3 : 10 minit 1. Guru memaparkan rajah kitaran hidup rama-rama pada slaid 2. Guru menjelaskan setiap peringkat pada kitaran hidup rama-rama 3. Murid diminta menyusun dengan betul kitaran hidup rama-rama pada powerpoint BBM Komputer riba KB Menghubungkait Menjana idea KP Verbal liguistik Interpersonal kinestetik TMK video lagu Rama-rama Penutup : 5 minit 1. Guru merumuskan pelajaran 2. Murid-murid menyanyikan lagu Rama-rama Pembelajaran Kontekstual Mengaitkan dengan pengalaman sedia ada KP Verbal liguistik Interpersonal Kinestetik muzik