際際滷

際際滷Share a Scribd company logo
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
Sekolah : SMK Beluran Bestari, Sabah.
Subjek : Grafik Berkomputer
Tarikh / Hari : 15 Mei 2013
Tingkatan : 4 Wira
Bilangan Pelajar : _____________ orang.
Tahap Pelajar : Sederhana
Masa : 8.20  9.00 pagi [ 40 minit ]
Tajuk : Proses Penghasilan Karya Grafik Digital
Subtopik : Unit 3: Manipulasi Imej
Objektif Pembelajaran : Di akhir pengajaran, pelajar akan dapat :
a) Menghasilkan karya grafik yang memenuhi aspek berikut:
I. Colour/brightness/contrast/hue/saturation dan correction
II. Photo montage
III. Photo collage
IV. Superimpose
V. Kesan digital
Pengetahuan Sedia ada : Pengetahuan yang diambil atau didapati daripada keluarga dan masyarakat dan pengetahuan daripada
pengajaran topik sebelumnya:
a.Pelajar telah mempelajari asas grafik digital dan peralatan grafik berkomputer pada topik
sebelumnya.
1
ABM : LCD, Projektor, Laptop.
BBM : Gambar/poster, video.
Nilai murni : Menghormati guru, peka, yakin diri dan bekerjasama
KBKK : Hubungkait, menjana idea, mengenalpasti, menghuraikan, menganalisis, membeza dan membuat
rumusan.
Strategi Pengajaran : Berpusatkan Pelajar- Kaedah Kooperatif.
AKTIVITI PENGAJARAN DAN PEMBELAJARAN
Langkah
/Masa
Isi kandungan Aktiviti Guru Aktiviti Pelajar
Pemusatan/Kaedah/
ABM/ Nilai/ KBKK
Set
Induksi
(5 minit)
Permulaan Kelas dimulakan dengan bacaan
doa.
Guru mengedarkan poster dan
menunjukkan video berkaitan
dengan topik lanjutan sebelum ini
yang akan diajar iaitu Proses
Penghasilan Karya Grafik Digital.
Guru meminta pelajar memberi
tumpuan pada video tersebut.
Guru meminta pelajar mengaitkan
poster dan video yang ditunjukkan
Pelajar membaca doa
Setiap pelajar memberi tumpuan
pada poster dan video yang
ditunjukkan.
Pelajar memberi respon kepada
Pendekatan:
Berpusatkan pelajar dan
bahan.
Kaedah:
Soal jawab
ABM/BBM:
Projektor, komputer riba,
poster.
2
dengan topik yang akan diajar. guru. Nilai:
Menghormati guru, peka
KBKK:
Hubungkait, jana idea,
pelajar mendapat gambaran
awal tentang topik yang akan
diajar.
Langkah
1
(20
minit)
Pengenalan
penghasilan
karya grafik
Guru menayangkan simulasi
video yang berkaitan bagi
menunjukkan cara penghasilan
karya grafik menggunakan
perisian Adobe Photoshop
merangkumi aspek berikut:
1. Colour/brightness/contra
st/hue/saturatin
correction
2. Photo montage
3. Photo collage
Pelajar memerhatikan simulasi video
yang ditunjukkan oleh guru serta
memerhatikan setiap cara
penghasilan karya grafik. Pelajar
juga menuliskan pemerhatian
mereka.
Pelajar mengemukakan
soalan/idea/memberi respon.
Pendekatan:
Berpusatkan pelajar dan
bahan.
Kaedah:
Soal jawab, Penerangan
ABM/BBM:
Komputer, LCD.
Nilai:
3
4. Superimpose
5. Kesan digital
Guru menjawab pertanyaan dan
respon pelajar
Yakin diri
KBKK:
Hubungkait, mengenalpasti
dan menghuraikan
kepentingan IKS kepada
masyarakat
Langkah
2
(10
minit)
Aktiviti
kumpulan untuk
meningkatkan
kemahiran
dengan
menghasilkan
karya grafik.
Pelajar dipecahkan kepada 4
kumpulan yang terdiri daripada 5
orang pelajar.
Setiap kumpulan diminta mencipta
satu imej baru melibatkan 5 aspek
utama berdasarkan 5 gambar yang
disediakan sahaja. Soalan meminta
pelajar memberi jawapan dalam
bentuk softcopy dan menghuraikan
aspek/teknik yang digunakannya.
Guru meminta wakil daripada
setiap kumpulan membentangkan
Pelajar duduk dalam kumpulan
masing-masing dan berbincang serta
menyediakan jawapan dalam bentuk
softcopy.
Wakil kumpulan tampil ke hadapan
untuk membentangkan hasil kerja
kumpulan.
Pelajar lain mengemukakan
soalan/idea/memberi respon.
Pendekatan:
Berpusatkan pelajar dan
bahan.
Kaedah:
Perbincangan berkumpulan,
sumbang saran kumpulan,
soal jawab, penerangan dan
pembentangan.
ABM/BBM:
Komputer, LCD.
4
hasil kerjanya.
Guru meminta pelajar lain untuk
bertanya soalan atau memberi
pendapat.
Guru membantu menjelaskan
jawapan yang kurang tepat/ tidak
lengkap.
Nilai:
Yakin diri, bekerjasama
KBKK:
Menganalisis, hubungkait
dan membeza
Penutup
(5 minit)
Membuat
rumusan.
Guru memberi soalan dan memilih
pelajar secara rambang untuk
menguji kefahaman pelajar.
Guru memperbetulkan jawapan
pelajar.
Guru meminta beberapa pelajar
membuat rumusan pelajaran hari
ini.
Pelajar yang dipilih menjawab
soalan yang diajukan oleh guru.
Pelajar membuat rumusan pelajaran
hari ini.
Pendekatan:
Berpusatkan pelajar.
Kaedah:
Soal jawab dan penerangan
Nilai :
Yakin diri
KBKK:
Membuat rumusan.
Refleksi Guru:
___________________________________________________________________________________________
___________________________________________________________________________________________
___________________________________________________________________________________________
___________________________________________________
5
KPD 3016: PENGAJARAN, TEKNOLOGI DAN PENAKSIRAN 1
RPH Berpusatkan Pelajar- Kaedah Kooperatif.
Nama No. Matrik
Rudy bin Lambau D20102039860
Tajuk : Rancangan Pengajaran Harian
Program : AT- 46 ISMP Multimedia
Pensyarah : Dr. Che Soh Said.
6
KPD 3016: PENGAJARAN, TEKNOLOGI DAN PENAKSIRAN 1
RPH Berpusatkan Pelajar- Kaedah Kooperatif.
Nama No. Matrik
Rudy bin Lambau D20102039860
Tajuk : Rancangan Pengajaran Harian
Program : AT- 46 ISMP Multimedia
Pensyarah : Dr. Che Soh Said.
6
Ad

Recommended

Rancangan mengajar berpusatkan pelajar
Rancangan mengajar berpusatkan pelajar
Salma Ismail
Rancangan pengajaran harian(berpusatkan pelajar)
Rancangan pengajaran harian(berpusatkan pelajar)
Fathdzelly Jaya
Rancangan pengajaran harian berpusatkan murid
Rancangan pengajaran harian berpusatkan murid
Kean Hagen
Perkhidmatan Pelanggan & Etika Profesional
Perkhidmatan Pelanggan & Etika Profesional
Akhy Sham
2. konsepmatlamat strategi dan pelaksanaan kokurikulum(2)
2. konsepmatlamat strategi dan pelaksanaan kokurikulum(2)
apai79
Rancangan pengajaran harian matematik ct hapsyah
Rancangan pengajaran harian matematik ct hapsyah
akumpun83
Rph
Rph
Khairee Baharom Dzulbahrain
RPH SEJARAH TINGKATAN 5.docx
RPH SEJARAH TINGKATAN 5.docx
ssuser751ea1
Inovasi pengajaran dan_pembelajaran
Inovasi pengajaran dan_pembelajaran
RiyanSah2
Rph kssm psv t2
Rph kssm psv t2
zehas4ever
Inovasi dalam pengajaran dan pembelajaran
Inovasi dalam pengajaran dan pembelajaran
Syahrul Nizam Junaini
Kuliah 12 2016 membuat judgement seni visual (STPM)
Kuliah 12 2016 membuat judgement seni visual (STPM)
Mcc Goh
Pembelajaran berasaskan masalah
Pembelajaran berasaskan masalah
Qamariah sabariah
Rph (cetakan)
Rph (cetakan)
NJ1617
Borang soal selidik
Borang soal selidik
Zainal Mohd
Penjajaran Konstruktif
Penjajaran Konstruktif
MummyAlisya
Contoh rancangan mengajar
Contoh rancangan mengajar
89hani
10 april pecahan
10 april pecahan
Lydeneo Wesley
Proposal kajian tindakan Presentation
Proposal kajian tindakan Presentation
Hamidah Samsiah
Peluang pembangunan kerjaya guru
Peluang pembangunan kerjaya guru
muhamad hasif
Persediaan mengajar (najis)
Persediaan mengajar (najis)
Al Firqah Assabi`ah .
BORANG SENARAI SEMAK KEMUDAHAN DAN PRASARANA
BORANG SENARAI SEMAK KEMUDAHAN DAN PRASARANA
Janet Jouti
Tugas tugas ahli jawatankuasa
Tugas tugas ahli jawatankuasa
Suhaiza Shuib
Isu pendidikan di malaysia
Isu pendidikan di malaysia
Mickgun
Melintang teka silang kata
Melintang teka silang kata
Rohaimi Hamid
Penulisan mengikut format apa
Penulisan mengikut format apa
Norlasbtintah
Rph matematik tahun 4 tajuk tolak
Rph matematik tahun 4 tajuk tolak
Faridah Mehat
Pengurusan 1
Pengurusan 1
Cg Zue
Rph berpusatkan guru
Rph berpusatkan guru
Ruudz Dy
Rph murid
Rph murid
Nor Hasnizar Mohamad

More Related Content

What's hot (20)

Inovasi pengajaran dan_pembelajaran
Inovasi pengajaran dan_pembelajaran
RiyanSah2
Rph kssm psv t2
Rph kssm psv t2
zehas4ever
Inovasi dalam pengajaran dan pembelajaran
Inovasi dalam pengajaran dan pembelajaran
Syahrul Nizam Junaini
Kuliah 12 2016 membuat judgement seni visual (STPM)
Kuliah 12 2016 membuat judgement seni visual (STPM)
Mcc Goh
Pembelajaran berasaskan masalah
Pembelajaran berasaskan masalah
Qamariah sabariah
Rph (cetakan)
Rph (cetakan)
NJ1617
Borang soal selidik
Borang soal selidik
Zainal Mohd
Penjajaran Konstruktif
Penjajaran Konstruktif
MummyAlisya
Contoh rancangan mengajar
Contoh rancangan mengajar
89hani
10 april pecahan
10 april pecahan
Lydeneo Wesley
Proposal kajian tindakan Presentation
Proposal kajian tindakan Presentation
Hamidah Samsiah
Peluang pembangunan kerjaya guru
Peluang pembangunan kerjaya guru
muhamad hasif
Persediaan mengajar (najis)
Persediaan mengajar (najis)
Al Firqah Assabi`ah .
BORANG SENARAI SEMAK KEMUDAHAN DAN PRASARANA
BORANG SENARAI SEMAK KEMUDAHAN DAN PRASARANA
Janet Jouti
Tugas tugas ahli jawatankuasa
Tugas tugas ahli jawatankuasa
Suhaiza Shuib
Isu pendidikan di malaysia
Isu pendidikan di malaysia
Mickgun
Melintang teka silang kata
Melintang teka silang kata
Rohaimi Hamid
Penulisan mengikut format apa
Penulisan mengikut format apa
Norlasbtintah
Rph matematik tahun 4 tajuk tolak
Rph matematik tahun 4 tajuk tolak
Faridah Mehat
Pengurusan 1
Pengurusan 1
Cg Zue
Inovasi pengajaran dan_pembelajaran
Inovasi pengajaran dan_pembelajaran
RiyanSah2
Rph kssm psv t2
Rph kssm psv t2
zehas4ever
Inovasi dalam pengajaran dan pembelajaran
Inovasi dalam pengajaran dan pembelajaran
Syahrul Nizam Junaini
Kuliah 12 2016 membuat judgement seni visual (STPM)
Kuliah 12 2016 membuat judgement seni visual (STPM)
Mcc Goh
Pembelajaran berasaskan masalah
Pembelajaran berasaskan masalah
Qamariah sabariah
Rph (cetakan)
Rph (cetakan)
NJ1617
Borang soal selidik
Borang soal selidik
Zainal Mohd
Penjajaran Konstruktif
Penjajaran Konstruktif
MummyAlisya
Contoh rancangan mengajar
Contoh rancangan mengajar
89hani
Proposal kajian tindakan Presentation
Proposal kajian tindakan Presentation
Hamidah Samsiah
Peluang pembangunan kerjaya guru
Peluang pembangunan kerjaya guru
muhamad hasif
BORANG SENARAI SEMAK KEMUDAHAN DAN PRASARANA
BORANG SENARAI SEMAK KEMUDAHAN DAN PRASARANA
Janet Jouti
Tugas tugas ahli jawatankuasa
Tugas tugas ahli jawatankuasa
Suhaiza Shuib
Isu pendidikan di malaysia
Isu pendidikan di malaysia
Mickgun
Melintang teka silang kata
Melintang teka silang kata
Rohaimi Hamid
Penulisan mengikut format apa
Penulisan mengikut format apa
Norlasbtintah
Rph matematik tahun 4 tajuk tolak
Rph matematik tahun 4 tajuk tolak
Faridah Mehat
Pengurusan 1
Pengurusan 1
Cg Zue

Similar to Rph berpusatkan pelajar (20)

Rph berpusatkan guru
Rph berpusatkan guru
Ruudz Dy
Rph murid
Rph murid
Nor Hasnizar Mohamad
RPH PRODUKSI MULTIMEDIA
RPH PRODUKSI MULTIMEDIA
Khairee Baharom Dzulbahrain
Rph kaedah masteri(berpusatkn guru)
Rph kaedah masteri(berpusatkn guru)
Ida's Mustafa
RPH Berpusatkan Guru Asas Grafik
RPH Berpusatkan Guru Asas Grafik
Paee Faiezah Kertau Kintus
Modul Pengajaran Matematik Mengintegrasikan ICT
Modul Pengajaran Matematik Mengintegrasikan ICT
Norazlin Mohd Rusdin
RPH Berpusatkan Guru Perisian Teks
RPH Berpusatkan Guru Perisian Teks
Paee Faiezah Kertau Kintus
Pembentangan
Pembentangan
yishiannn
Rancangan mengajar berkonsepkan pengajaran masteri
Rancangan mengajar berkonsepkan pengajaran masteri
Salma Ismail
aplikasi Plickers dalam PdPc BM
aplikasi Plickers dalam PdPc BM
Anas Arshad
Rbt 6.4.2017
Rbt 6.4.2017
siti zauwiah
RANCANGAN PEMBELAJARAN HARIAN (ICT)
RANCANGAN PEMBELAJARAN HARIAN (ICT)
IyQa GaNi
Part b rph
Part b rph
SH Loh
Teknik KBKK dalam PdP
Teknik KBKK dalam PdP
norhafizahabdrahim
Huraian sukatan grafik berkomputer
Huraian sukatan grafik berkomputer
Ruudz Dy
Huraian sukatan pelajaran grafik berkomputer
Huraian sukatan pelajaran grafik berkomputer
Fathdzelly Jaya
Huraian Sukatan Pelajaran Grafi Komputer Ting 4n5
Huraian Sukatan Pelajaran Grafi Komputer Ting 4n5
Paee Faiezah Kertau Kintus
Silibus komputer grafik
Silibus komputer grafik
Nor Hasnizar Mohamad
Hsp grafikomputer f4&5
Hsp grafikomputer f4&5
Kean Hagen
Rancangan pengajaran harian kaedah pembelajaran koperatif
Rancangan pengajaran harian kaedah pembelajaran koperatif
Kean Hagen
Rph berpusatkan guru
Rph berpusatkan guru
Ruudz Dy
Rph kaedah masteri(berpusatkn guru)
Rph kaedah masteri(berpusatkn guru)
Ida's Mustafa
Modul Pengajaran Matematik Mengintegrasikan ICT
Modul Pengajaran Matematik Mengintegrasikan ICT
Norazlin Mohd Rusdin
Pembentangan
Pembentangan
yishiannn
Rancangan mengajar berkonsepkan pengajaran masteri
Rancangan mengajar berkonsepkan pengajaran masteri
Salma Ismail
aplikasi Plickers dalam PdPc BM
aplikasi Plickers dalam PdPc BM
Anas Arshad
RANCANGAN PEMBELAJARAN HARIAN (ICT)
RANCANGAN PEMBELAJARAN HARIAN (ICT)
IyQa GaNi
Part b rph
Part b rph
SH Loh
Huraian sukatan grafik berkomputer
Huraian sukatan grafik berkomputer
Ruudz Dy
Huraian sukatan pelajaran grafik berkomputer
Huraian sukatan pelajaran grafik berkomputer
Fathdzelly Jaya
Huraian Sukatan Pelajaran Grafi Komputer Ting 4n5
Huraian Sukatan Pelajaran Grafi Komputer Ting 4n5
Paee Faiezah Kertau Kintus
Hsp grafikomputer f4&5
Hsp grafikomputer f4&5
Kean Hagen
Rancangan pengajaran harian kaedah pembelajaran koperatif
Rancangan pengajaran harian kaedah pembelajaran koperatif
Kean Hagen
Ad

More from Ruudz Dy (10)

Asas grafik
Asas grafik
Ruudz Dy
Percubaan SPM Ting 5 2010
Percubaan SPM Ting 5 2010
Ruudz Dy
Grafik Berkomputer-spm-09
Grafik Berkomputer-spm-09
Ruudz Dy
Jadual spesifikasi ujian
Jadual spesifikasi ujian
Ruudz Dy
PENGENALAN Grafik komputer
PENGENALAN Grafik komputer
Ruudz Dy
MODUL GRAFIK BERKOMPUTER
MODUL GRAFIK BERKOMPUTER
Ruudz Dy
SLIDE PENGAJARAN GRAFIK
SLIDE PENGAJARAN GRAFIK
Ruudz Dy
Soalan Ujian
Soalan Ujian
Ruudz Dy
Rph berpusatkan guru2
Rph berpusatkan guru2
Ruudz Dy
Sukatan Grafik komputer
Sukatan Grafik komputer
Ruudz Dy
Asas grafik
Asas grafik
Ruudz Dy
Percubaan SPM Ting 5 2010
Percubaan SPM Ting 5 2010
Ruudz Dy
Grafik Berkomputer-spm-09
Grafik Berkomputer-spm-09
Ruudz Dy
Jadual spesifikasi ujian
Jadual spesifikasi ujian
Ruudz Dy
PENGENALAN Grafik komputer
PENGENALAN Grafik komputer
Ruudz Dy
MODUL GRAFIK BERKOMPUTER
MODUL GRAFIK BERKOMPUTER
Ruudz Dy
SLIDE PENGAJARAN GRAFIK
SLIDE PENGAJARAN GRAFIK
Ruudz Dy
Soalan Ujian
Soalan Ujian
Ruudz Dy
Rph berpusatkan guru2
Rph berpusatkan guru2
Ruudz Dy
Sukatan Grafik komputer
Sukatan Grafik komputer
Ruudz Dy
Ad

Rph berpusatkan pelajar

  • 1. RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN Sekolah : SMK Beluran Bestari, Sabah. Subjek : Grafik Berkomputer Tarikh / Hari : 15 Mei 2013 Tingkatan : 4 Wira Bilangan Pelajar : _____________ orang. Tahap Pelajar : Sederhana Masa : 8.20 9.00 pagi [ 40 minit ] Tajuk : Proses Penghasilan Karya Grafik Digital Subtopik : Unit 3: Manipulasi Imej Objektif Pembelajaran : Di akhir pengajaran, pelajar akan dapat : a) Menghasilkan karya grafik yang memenuhi aspek berikut: I. Colour/brightness/contrast/hue/saturation dan correction II. Photo montage III. Photo collage IV. Superimpose V. Kesan digital Pengetahuan Sedia ada : Pengetahuan yang diambil atau didapati daripada keluarga dan masyarakat dan pengetahuan daripada pengajaran topik sebelumnya: a.Pelajar telah mempelajari asas grafik digital dan peralatan grafik berkomputer pada topik sebelumnya. 1
  • 2. ABM : LCD, Projektor, Laptop. BBM : Gambar/poster, video. Nilai murni : Menghormati guru, peka, yakin diri dan bekerjasama KBKK : Hubungkait, menjana idea, mengenalpasti, menghuraikan, menganalisis, membeza dan membuat rumusan. Strategi Pengajaran : Berpusatkan Pelajar- Kaedah Kooperatif. AKTIVITI PENGAJARAN DAN PEMBELAJARAN Langkah /Masa Isi kandungan Aktiviti Guru Aktiviti Pelajar Pemusatan/Kaedah/ ABM/ Nilai/ KBKK Set Induksi (5 minit) Permulaan Kelas dimulakan dengan bacaan doa. Guru mengedarkan poster dan menunjukkan video berkaitan dengan topik lanjutan sebelum ini yang akan diajar iaitu Proses Penghasilan Karya Grafik Digital. Guru meminta pelajar memberi tumpuan pada video tersebut. Guru meminta pelajar mengaitkan poster dan video yang ditunjukkan Pelajar membaca doa Setiap pelajar memberi tumpuan pada poster dan video yang ditunjukkan. Pelajar memberi respon kepada Pendekatan: Berpusatkan pelajar dan bahan. Kaedah: Soal jawab ABM/BBM: Projektor, komputer riba, poster. 2
  • 3. dengan topik yang akan diajar. guru. Nilai: Menghormati guru, peka KBKK: Hubungkait, jana idea, pelajar mendapat gambaran awal tentang topik yang akan diajar. Langkah 1 (20 minit) Pengenalan penghasilan karya grafik Guru menayangkan simulasi video yang berkaitan bagi menunjukkan cara penghasilan karya grafik menggunakan perisian Adobe Photoshop merangkumi aspek berikut: 1. Colour/brightness/contra st/hue/saturatin correction 2. Photo montage 3. Photo collage Pelajar memerhatikan simulasi video yang ditunjukkan oleh guru serta memerhatikan setiap cara penghasilan karya grafik. Pelajar juga menuliskan pemerhatian mereka. Pelajar mengemukakan soalan/idea/memberi respon. Pendekatan: Berpusatkan pelajar dan bahan. Kaedah: Soal jawab, Penerangan ABM/BBM: Komputer, LCD. Nilai: 3
  • 4. 4. Superimpose 5. Kesan digital Guru menjawab pertanyaan dan respon pelajar Yakin diri KBKK: Hubungkait, mengenalpasti dan menghuraikan kepentingan IKS kepada masyarakat Langkah 2 (10 minit) Aktiviti kumpulan untuk meningkatkan kemahiran dengan menghasilkan karya grafik. Pelajar dipecahkan kepada 4 kumpulan yang terdiri daripada 5 orang pelajar. Setiap kumpulan diminta mencipta satu imej baru melibatkan 5 aspek utama berdasarkan 5 gambar yang disediakan sahaja. Soalan meminta pelajar memberi jawapan dalam bentuk softcopy dan menghuraikan aspek/teknik yang digunakannya. Guru meminta wakil daripada setiap kumpulan membentangkan Pelajar duduk dalam kumpulan masing-masing dan berbincang serta menyediakan jawapan dalam bentuk softcopy. Wakil kumpulan tampil ke hadapan untuk membentangkan hasil kerja kumpulan. Pelajar lain mengemukakan soalan/idea/memberi respon. Pendekatan: Berpusatkan pelajar dan bahan. Kaedah: Perbincangan berkumpulan, sumbang saran kumpulan, soal jawab, penerangan dan pembentangan. ABM/BBM: Komputer, LCD. 4
  • 5. hasil kerjanya. Guru meminta pelajar lain untuk bertanya soalan atau memberi pendapat. Guru membantu menjelaskan jawapan yang kurang tepat/ tidak lengkap. Nilai: Yakin diri, bekerjasama KBKK: Menganalisis, hubungkait dan membeza Penutup (5 minit) Membuat rumusan. Guru memberi soalan dan memilih pelajar secara rambang untuk menguji kefahaman pelajar. Guru memperbetulkan jawapan pelajar. Guru meminta beberapa pelajar membuat rumusan pelajaran hari ini. Pelajar yang dipilih menjawab soalan yang diajukan oleh guru. Pelajar membuat rumusan pelajaran hari ini. Pendekatan: Berpusatkan pelajar. Kaedah: Soal jawab dan penerangan Nilai : Yakin diri KBKK: Membuat rumusan. Refleksi Guru: ___________________________________________________________________________________________ ___________________________________________________________________________________________ ___________________________________________________________________________________________ ___________________________________________________ 5
  • 6. KPD 3016: PENGAJARAN, TEKNOLOGI DAN PENAKSIRAN 1 RPH Berpusatkan Pelajar- Kaedah Kooperatif. Nama No. Matrik Rudy bin Lambau D20102039860 Tajuk : Rancangan Pengajaran Harian Program : AT- 46 ISMP Multimedia Pensyarah : Dr. Che Soh Said. 6
  • 7. KPD 3016: PENGAJARAN, TEKNOLOGI DAN PENAKSIRAN 1 RPH Berpusatkan Pelajar- Kaedah Kooperatif. Nama No. Matrik Rudy bin Lambau D20102039860 Tajuk : Rancangan Pengajaran Harian Program : AT- 46 ISMP Multimedia Pensyarah : Dr. Che Soh Said. 6