ºÝºÝߣ

ºÝºÝߣShare a Scribd company logo
RANCANGAN
PENGAJARAN
HARIAN
RPH Tunjang fizikal
AHLI KUMPULAN 6 (group B)
1) DINESHINEE A/P DEVANAGAYAM E20111002510
2) NURUL HUSNA BT MD SHARIFF E20111002513
3) NOOR SHUHADA BT SHA’ARI E20111002514
4) HAJERIAH BT BOSMAN E20111002515
5) SITI RAUDHAH BT SANI E20111002516
6) NURHAZWANI BT SHUAINI E20111002517
7) SYARIFAH HANIERA BT SHEIKH KAMAL E20111002518
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
Tarikh : 30 Julai 2013
Hari : Selasa
Masa : 30 minit
Bilangan murid : 25 orang
Kelas : Pluto
Umur : 5 tahun
Modul : Bertema
Tema : Diri Saya
Subtema : Keselamatan Diri
Tajuk : Mengenali peralatan yang berbahaya
Tunjang utama : Tunjang Perkembangan Fizikal dan Estetika
Standard Kandungan : (PFK 5.1) Mengenal objek atau bahan yang boleh
mendatangkan bahaya di rumah dan sekolah.
Standard Pembelajaran :
(PFK 5.1.1) Mengenal objek atau bahan yang boleh mendatangkan bahaya di rumah
dan sekolah.
(PFK 5.1.2) Mengenal tingkah laku yang membahayakan berdasarkan cerita yang
didengar seperti berlari dengan gunting, cucuk besi ke dalam soket.
Kesepaduan Tunjang : (BM 2.1.1) Berbual dengan sebutan perkataan yang
betul.
Objektif pembelajaran : Pada akhir pembelajaran, kanak-kanak dapat:
1. Mengenal pasti objek atau bahan yang boleh mendatangakan bahaya di rumah dan
sekolah.
2. Mengenal pasti tingkah laku yang membahayakan berdasarkan cerita yang
didengar.
Pengetahuan sedia ada : Kanak-kanak mengetahui peralatan yang
mendatangkan bahaya.
Penerapan nilai : Keberanian dan hormat-menghormati
Bahan Bantu Mengajar : Video, Kad Gambar, Lembaran kerja
Masa Isi kandungan Aktiviti guru Aktiviti murid Catatan / BBM
Set induksi
(3 minit)
Menunjukkan
kad gambar
peralatan
berbahaya.
1. Guru menunjukkan
kad gambar peralatan
berbahaya kepada
kanak-kanak.
2. Guru bertanya
kepada kanak-kanak
apakah nama
peralatan tersebut.
Contoh soalan:
1. Apakah alat ini?
1. Kanak-kanak
melihat kad
gambar yang
ditunjukkan oleh
guru.
2. Kanak-kanak
menjawab soalan
guru.
Jangkaan
jawapan:
1. Ini pisau.
Teknik :
Bersoal jawab
BBM :
Kad gambar
-Pisau
-Gunting
-Cerek elektrik
-Garpu
-Bucu meja
Langkah 1
(6 minit)
Tayangan
video
keselamatan di
dapur dan
sekolah.
1. Guru menayangkan
video keselamatan
kepada kanak-kanak.
2. Guru bertanya
soalan mengenai
video yang
ditayangkan kepada
kanak-kanak.
Contoh soalan:
1. Apakah yang kamu
faham tentang video
yang ditonton?
1. Kanak-kanak
menonton video
keselamatan.
2. Kanak-kanak
menjawab soalan
guru mengenai
video
keselamatan.
Jangkaan
jawapan:
1. Kita mestilah
berhati-hati.
Teknik:
Bersoal jawab
BBM :
1) Video
keselamatan di
dapur dan
sekolah
Langkah 2
(6 minit)
Bercerita
mengenai
pengalaman
tentang
keselamatan.
1. Guru memanggil
kanak-kanak yang
ingin bercerita tentang
pengalaman mereka.
1. Kanak-kanak
bercerita di
hadapan rakan-
rakan yang lain.
Teknik : Teknik
bercerita.
Langkah 3
( 8 minit)
Membuat
latihan di
dalam
lembaran
kerja.
1. Guru memberikan
lembaran kerja
kepada kanak-kanak.
2. Guru
membincangkan
mengenai lembaran
kerja bersama dengan
kanak-kanak.
1. Kanak-kanak
membuat
lembaran kerja
yang diberikan.
2. Kanak-kanak
membincangkan
lembaran kerja
bersama dengan
guru.
Teknik :
Perbincangan
BBM :
1. Lembaran
kerja
Penutup
(7 minit)
Menyatakan
langkah
keselamatan
yang perlu
diambil
semasa berada
di rumah dan
di sekolah.
1. Guru memberitahu
kepada kanak-kanak
tentang apa yang
perlu dilakukan
sebagai langkah
keselamatan semasa
di rumah dan di
sekolah.
Langkah-langkah:
a) Tidak bermain di
kawasan lantai yang
licin.
b) Tidak berlari-lari di
dalam kelas.
c) Tidak bermain
dengan peralatan yang
tajam serta tahu
menyimpan peralatan
tersebut di tempat
yang betul.
1. Kanak-kanak
mendengar apa
yang disampaikan
oleh guru tentang
langkah-langkah
keselamatan yang
perlu diamalkan.
Teknik :
Bersoal jawab
Lampiran:
Kesimpulan:
Guru dapat mengajar murid-murid lebih mudah dansenang dengan ada perancangan
pembelajaran harian.
Guru dapat memanfaatkan masa P&Pdengan perancangan pembelajaran harian.
Murid lebih mudah faham apabila guru mengajar mengikut minat murid-murid

More Related Content

What's hot (20)

RPA ANGGOTA BADAN
RPA ANGGOTA BADANRPA ANGGOTA BADAN
RPA ANGGOTA BADAN
Rohaifa Harun
Ìý
Rancangan pengajaran harian tema sayur sayuran
Rancangan pengajaran harian tema sayur sayuranRancangan pengajaran harian tema sayur sayuran
Rancangan pengajaran harian tema sayur sayuran
Nor Hanizah Abd Rahim
Ìý
Slot pengajaran Tunjang Komunikasi
Slot pengajaran Tunjang KomunikasiSlot pengajaran Tunjang Komunikasi
Slot pengajaran Tunjang Komunikasi
Cho Shirley
Ìý
Rancangan pengajaran bahasa melayu prasekolah
Rancangan pengajaran bahasa melayu prasekolahRancangan pengajaran bahasa melayu prasekolah
Rancangan pengajaran bahasa melayu prasekolah
Emy Bribip
Ìý
Rph cup
Rph cupRph cup
Rph cup
tamilarasisubrayan
Ìý
Rancangan pengajaran harian prasekolah minggu ke 6
Rancangan   pengajaran  harian  prasekolah  minggu ke 6Rancangan   pengajaran  harian  prasekolah  minggu ke 6
Rancangan pengajaran harian prasekolah minggu ke 6
Enyke Eyone
Ìý
Perkembangan Fizikal Kanak-kanak Prasekolah
Perkembangan Fizikal Kanak-kanak PrasekolahPerkembangan Fizikal Kanak-kanak Prasekolah
Perkembangan Fizikal Kanak-kanak Prasekolah
Syaza Yasmin
Ìý
Kepentingan pendidikan awal sains kepada kanak
Kepentingan pendidikan awal sains kepada kanakKepentingan pendidikan awal sains kepada kanak
Kepentingan pendidikan awal sains kepada kanak
Masitah Musa
Ìý
Pendekatan Pengajaran Muzik_MUZK3093
Pendekatan Pengajaran Muzik_MUZK3093Pendekatan Pengajaran Muzik_MUZK3093
Pendekatan Pengajaran Muzik_MUZK3093
Amran Aris
Ìý
Contoh rpi
Contoh rpiContoh rpi
Contoh rpi
Ainaa Latif
Ìý
Rph pjk zuriah n hani
Rph pjk zuriah n haniRph pjk zuriah n hani
Rph pjk zuriah n hani
Zuriah Mohd Diah
Ìý
Rph pk t3 alatan kebersihan diri
Rph pk t3 alatan kebersihan diriRph pk t3 alatan kebersihan diri
Rph pk t3 alatan kebersihan diri
Nurfaten Ismail
Ìý
Rancangan Pengajaran Tema Selamat Hari Jadi
Rancangan Pengajaran Tema Selamat Hari JadiRancangan Pengajaran Tema Selamat Hari Jadi
Rancangan Pengajaran Tema Selamat Hari Jadi
qiyana
Ìý
Rph pendidikan-moral-toleransi
Rph pendidikan-moral-toleransiRph pendidikan-moral-toleransi
Rph pendidikan-moral-toleransi
Anuar Zainal Sepri
Ìý
Rph kolaj rama-rama
Rph kolaj rama-ramaRph kolaj rama-rama
Rph kolaj rama-rama
Nur Farhana Azman
Ìý
Rancangan menajar motor kasar dan halus
Rancangan menajar motor kasar dan halusRancangan menajar motor kasar dan halus
Rancangan menajar motor kasar dan halus
Nor Azelin Azeman
Ìý
Keluarga saya
Keluarga sayaKeluarga saya
Keluarga saya
mahanianis
Ìý
senarai semak tingkah laku emosi.pdf
senarai semak tingkah laku emosi.pdfsenarai semak tingkah laku emosi.pdf
senarai semak tingkah laku emosi.pdf
Abraham Ccn
Ìý
Rph bunyi haiwan
Rph bunyi haiwanRph bunyi haiwan
Rph bunyi haiwan
Iry Said
Ìý
RPH Bertema Cuaca
RPH Bertema Cuaca RPH Bertema Cuaca
RPH Bertema Cuaca
lianasahperi
Ìý
RPA ANGGOTA BADAN
RPA ANGGOTA BADANRPA ANGGOTA BADAN
RPA ANGGOTA BADAN
Rohaifa Harun
Ìý
Rancangan pengajaran harian tema sayur sayuran
Rancangan pengajaran harian tema sayur sayuranRancangan pengajaran harian tema sayur sayuran
Rancangan pengajaran harian tema sayur sayuran
Nor Hanizah Abd Rahim
Ìý
Slot pengajaran Tunjang Komunikasi
Slot pengajaran Tunjang KomunikasiSlot pengajaran Tunjang Komunikasi
Slot pengajaran Tunjang Komunikasi
Cho Shirley
Ìý
Rancangan pengajaran bahasa melayu prasekolah
Rancangan pengajaran bahasa melayu prasekolahRancangan pengajaran bahasa melayu prasekolah
Rancangan pengajaran bahasa melayu prasekolah
Emy Bribip
Ìý
Rancangan pengajaran harian prasekolah minggu ke 6
Rancangan   pengajaran  harian  prasekolah  minggu ke 6Rancangan   pengajaran  harian  prasekolah  minggu ke 6
Rancangan pengajaran harian prasekolah minggu ke 6
Enyke Eyone
Ìý
Perkembangan Fizikal Kanak-kanak Prasekolah
Perkembangan Fizikal Kanak-kanak PrasekolahPerkembangan Fizikal Kanak-kanak Prasekolah
Perkembangan Fizikal Kanak-kanak Prasekolah
Syaza Yasmin
Ìý
Kepentingan pendidikan awal sains kepada kanak
Kepentingan pendidikan awal sains kepada kanakKepentingan pendidikan awal sains kepada kanak
Kepentingan pendidikan awal sains kepada kanak
Masitah Musa
Ìý
Pendekatan Pengajaran Muzik_MUZK3093
Pendekatan Pengajaran Muzik_MUZK3093Pendekatan Pengajaran Muzik_MUZK3093
Pendekatan Pengajaran Muzik_MUZK3093
Amran Aris
Ìý
Contoh rpi
Contoh rpiContoh rpi
Contoh rpi
Ainaa Latif
Ìý
Rph pjk zuriah n hani
Rph pjk zuriah n haniRph pjk zuriah n hani
Rph pjk zuriah n hani
Zuriah Mohd Diah
Ìý
Rph pk t3 alatan kebersihan diri
Rph pk t3 alatan kebersihan diriRph pk t3 alatan kebersihan diri
Rph pk t3 alatan kebersihan diri
Nurfaten Ismail
Ìý
Rancangan Pengajaran Tema Selamat Hari Jadi
Rancangan Pengajaran Tema Selamat Hari JadiRancangan Pengajaran Tema Selamat Hari Jadi
Rancangan Pengajaran Tema Selamat Hari Jadi
qiyana
Ìý
Rph pendidikan-moral-toleransi
Rph pendidikan-moral-toleransiRph pendidikan-moral-toleransi
Rph pendidikan-moral-toleransi
Anuar Zainal Sepri
Ìý
Rancangan menajar motor kasar dan halus
Rancangan menajar motor kasar dan halusRancangan menajar motor kasar dan halus
Rancangan menajar motor kasar dan halus
Nor Azelin Azeman
Ìý
Keluarga saya
Keluarga sayaKeluarga saya
Keluarga saya
mahanianis
Ìý
senarai semak tingkah laku emosi.pdf
senarai semak tingkah laku emosi.pdfsenarai semak tingkah laku emosi.pdf
senarai semak tingkah laku emosi.pdf
Abraham Ccn
Ìý
Rph bunyi haiwan
Rph bunyi haiwanRph bunyi haiwan
Rph bunyi haiwan
Iry Said
Ìý
RPH Bertema Cuaca
RPH Bertema Cuaca RPH Bertema Cuaca
RPH Bertema Cuaca
lianasahperi
Ìý

Similar to RPH Tunjang fizikal (11)

Modul pengajaran pendidikan kesihatan
Modul pengajaran pendidikan kesihatanModul pengajaran pendidikan kesihatan
Modul pengajaran pendidikan kesihatan
itaadam
Ìý
Sains final
Sains finalSains final
Sains final
shasmileys
Ìý
Rph-tahun-5-ketangkasan
Rph-tahun-5-ketangkasanRph-tahun-5-ketangkasan
Rph-tahun-5-ketangkasan
mohd fahmie mohd fauzi
Ìý
Papan Cerita Nurnazihah JADUAL WAKTU PRASEKOLAH
Papan Cerita Nurnazihah JADUAL WAKTU PRASEKOLAHPapan Cerita Nurnazihah JADUAL WAKTU PRASEKOLAH
Papan Cerita Nurnazihah JADUAL WAKTU PRASEKOLAH
NURNAZIHAHADAWIYYAHB
Ìý
Papan Cerita Nurnazihah JADUAL WAKTU PRASEKOLAH
Papan Cerita Nurnazihah JADUAL WAKTU PRASEKOLAHPapan Cerita Nurnazihah JADUAL WAKTU PRASEKOLAH
Papan Cerita Nurnazihah JADUAL WAKTU PRASEKOLAH
NURNAZIHAHADAWIYYAHB
Ìý
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN TAHUN 1 MODUL
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN TAHUN 1 MODULRANCANGAN PENGAJARAN HARIAN TAHUN 1 MODUL
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN TAHUN 1 MODUL
ammu1807
Ìý
RPH Pendidikan Kesihatan Tahun 5
RPH Pendidikan Kesihatan Tahun 5RPH Pendidikan Kesihatan Tahun 5
RPH Pendidikan Kesihatan Tahun 5
Rafiza Diy
Ìý
RPH Berpusatkan Pelajar Animasi
RPH Berpusatkan Pelajar AnimasiRPH Berpusatkan Pelajar Animasi
RPH Berpusatkan Pelajar Animasi
Paee Faiezah Kertau Kintus
Ìý
Modul pengajaran pendidikan kesihatan
Modul pengajaran pendidikan kesihatanModul pengajaran pendidikan kesihatan
Modul pengajaran pendidikan kesihatan
itaadam
Ìý
Sains final
Sains finalSains final
Sains final
shasmileys
Ìý
Papan Cerita Nurnazihah JADUAL WAKTU PRASEKOLAH
Papan Cerita Nurnazihah JADUAL WAKTU PRASEKOLAHPapan Cerita Nurnazihah JADUAL WAKTU PRASEKOLAH
Papan Cerita Nurnazihah JADUAL WAKTU PRASEKOLAH
NURNAZIHAHADAWIYYAHB
Ìý
Papan Cerita Nurnazihah JADUAL WAKTU PRASEKOLAH
Papan Cerita Nurnazihah JADUAL WAKTU PRASEKOLAHPapan Cerita Nurnazihah JADUAL WAKTU PRASEKOLAH
Papan Cerita Nurnazihah JADUAL WAKTU PRASEKOLAH
NURNAZIHAHADAWIYYAHB
Ìý
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN TAHUN 1 MODUL
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN TAHUN 1 MODULRANCANGAN PENGAJARAN HARIAN TAHUN 1 MODUL
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN TAHUN 1 MODUL
ammu1807
Ìý
RPH Pendidikan Kesihatan Tahun 5
RPH Pendidikan Kesihatan Tahun 5RPH Pendidikan Kesihatan Tahun 5
RPH Pendidikan Kesihatan Tahun 5
Rafiza Diy
Ìý

Recently uploaded (7)

SAINS (TAHUN 6)Pemeliharaan dan Pemuliharaan.pptx
SAINS (TAHUN 6)Pemeliharaan dan Pemuliharaan.pptxSAINS (TAHUN 6)Pemeliharaan dan Pemuliharaan.pptx
SAINS (TAHUN 6)Pemeliharaan dan Pemuliharaan.pptx
ATHHARDAIAM1
Ìý
pengenalan kepada buli dan cara pencegahan buli
pengenalan kepada buli dan cara pencegahan bulipengenalan kepada buli dan cara pencegahan buli
pengenalan kepada buli dan cara pencegahan buli
g95547989
Ìý
MESYUARAT PANITIA bahasa tamil sjkt sungai besi kl
MESYUARAT PANITIA bahasa tamil sjkt sungai besi klMESYUARAT PANITIA bahasa tamil sjkt sungai besi kl
MESYUARAT PANITIA bahasa tamil sjkt sungai besi kl
ssuser13911c
Ìý
BUKU PROGRAM ANTI BULI DAN SALAH LAKU SEKSUAL SK LANGGAR 2025/2026
BUKU PROGRAM ANTI BULI DAN SALAH LAKU SEKSUAL SK LANGGAR 2025/2026BUKU PROGRAM ANTI BULI DAN SALAH LAKU SEKSUAL SK LANGGAR 2025/2026
BUKU PROGRAM ANTI BULI DAN SALAH LAKU SEKSUAL SK LANGGAR 2025/2026
ellyaleem
Ìý
cabaran pendidiakn inklusif DI MALAYSIA DAN PERLU DIATASI
cabaran pendidiakn inklusif DI MALAYSIA  DAN PERLU DIATASIcabaran pendidiakn inklusif DI MALAYSIA  DAN PERLU DIATASI
cabaran pendidiakn inklusif DI MALAYSIA DAN PERLU DIATASI
ipgm1786
Ìý
Tahun 5 Unit 6 Rakyat Bersatu Negara Maju.ppt
Tahun 5 Unit 6 Rakyat Bersatu Negara Maju.pptTahun 5 Unit 6 Rakyat Bersatu Negara Maju.ppt
Tahun 5 Unit 6 Rakyat Bersatu Negara Maju.ppt
ssuser5530e8
Ìý
BUNGA RAYA, MAKSUD DAN KETERANGAN SEBAGAI PANDUAN
BUNGA RAYA, MAKSUD DAN KETERANGAN SEBAGAI PANDUANBUNGA RAYA, MAKSUD DAN KETERANGAN SEBAGAI PANDUAN
BUNGA RAYA, MAKSUD DAN KETERANGAN SEBAGAI PANDUAN
GOGASEAPDEVARDASGAND
Ìý
SAINS (TAHUN 6)Pemeliharaan dan Pemuliharaan.pptx
SAINS (TAHUN 6)Pemeliharaan dan Pemuliharaan.pptxSAINS (TAHUN 6)Pemeliharaan dan Pemuliharaan.pptx
SAINS (TAHUN 6)Pemeliharaan dan Pemuliharaan.pptx
ATHHARDAIAM1
Ìý
pengenalan kepada buli dan cara pencegahan buli
pengenalan kepada buli dan cara pencegahan bulipengenalan kepada buli dan cara pencegahan buli
pengenalan kepada buli dan cara pencegahan buli
g95547989
Ìý
MESYUARAT PANITIA bahasa tamil sjkt sungai besi kl
MESYUARAT PANITIA bahasa tamil sjkt sungai besi klMESYUARAT PANITIA bahasa tamil sjkt sungai besi kl
MESYUARAT PANITIA bahasa tamil sjkt sungai besi kl
ssuser13911c
Ìý
BUKU PROGRAM ANTI BULI DAN SALAH LAKU SEKSUAL SK LANGGAR 2025/2026
BUKU PROGRAM ANTI BULI DAN SALAH LAKU SEKSUAL SK LANGGAR 2025/2026BUKU PROGRAM ANTI BULI DAN SALAH LAKU SEKSUAL SK LANGGAR 2025/2026
BUKU PROGRAM ANTI BULI DAN SALAH LAKU SEKSUAL SK LANGGAR 2025/2026
ellyaleem
Ìý
cabaran pendidiakn inklusif DI MALAYSIA DAN PERLU DIATASI
cabaran pendidiakn inklusif DI MALAYSIA  DAN PERLU DIATASIcabaran pendidiakn inklusif DI MALAYSIA  DAN PERLU DIATASI
cabaran pendidiakn inklusif DI MALAYSIA DAN PERLU DIATASI
ipgm1786
Ìý
Tahun 5 Unit 6 Rakyat Bersatu Negara Maju.ppt
Tahun 5 Unit 6 Rakyat Bersatu Negara Maju.pptTahun 5 Unit 6 Rakyat Bersatu Negara Maju.ppt
Tahun 5 Unit 6 Rakyat Bersatu Negara Maju.ppt
ssuser5530e8
Ìý
BUNGA RAYA, MAKSUD DAN KETERANGAN SEBAGAI PANDUAN
BUNGA RAYA, MAKSUD DAN KETERANGAN SEBAGAI PANDUANBUNGA RAYA, MAKSUD DAN KETERANGAN SEBAGAI PANDUAN
BUNGA RAYA, MAKSUD DAN KETERANGAN SEBAGAI PANDUAN
GOGASEAPDEVARDASGAND
Ìý

RPH Tunjang fizikal

  • 3. AHLI KUMPULAN 6 (group B) 1) DINESHINEE A/P DEVANAGAYAM E20111002510 2) NURUL HUSNA BT MD SHARIFF E20111002513 3) NOOR SHUHADA BT SHA’ARI E20111002514 4) HAJERIAH BT BOSMAN E20111002515 5) SITI RAUDHAH BT SANI E20111002516 6) NURHAZWANI BT SHUAINI E20111002517 7) SYARIFAH HANIERA BT SHEIKH KAMAL E20111002518
  • 4. RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN Tarikh : 30 Julai 2013 Hari : Selasa Masa : 30 minit Bilangan murid : 25 orang Kelas : Pluto Umur : 5 tahun Modul : Bertema Tema : Diri Saya Subtema : Keselamatan Diri Tajuk : Mengenali peralatan yang berbahaya Tunjang utama : Tunjang Perkembangan Fizikal dan Estetika
  • 5. Standard Kandungan : (PFK 5.1) Mengenal objek atau bahan yang boleh mendatangkan bahaya di rumah dan sekolah. Standard Pembelajaran : (PFK 5.1.1) Mengenal objek atau bahan yang boleh mendatangkan bahaya di rumah dan sekolah. (PFK 5.1.2) Mengenal tingkah laku yang membahayakan berdasarkan cerita yang didengar seperti berlari dengan gunting, cucuk besi ke dalam soket. Kesepaduan Tunjang : (BM 2.1.1) Berbual dengan sebutan perkataan yang betul.
  • 6. Objektif pembelajaran : Pada akhir pembelajaran, kanak-kanak dapat: 1. Mengenal pasti objek atau bahan yang boleh mendatangakan bahaya di rumah dan sekolah. 2. Mengenal pasti tingkah laku yang membahayakan berdasarkan cerita yang didengar. Pengetahuan sedia ada : Kanak-kanak mengetahui peralatan yang mendatangkan bahaya. Penerapan nilai : Keberanian dan hormat-menghormati Bahan Bantu Mengajar : Video, Kad Gambar, Lembaran kerja
  • 7. Masa Isi kandungan Aktiviti guru Aktiviti murid Catatan / BBM Set induksi (3 minit) Menunjukkan kad gambar peralatan berbahaya. 1. Guru menunjukkan kad gambar peralatan berbahaya kepada kanak-kanak. 2. Guru bertanya kepada kanak-kanak apakah nama peralatan tersebut. Contoh soalan: 1. Apakah alat ini? 1. Kanak-kanak melihat kad gambar yang ditunjukkan oleh guru. 2. Kanak-kanak menjawab soalan guru. Jangkaan jawapan: 1. Ini pisau. Teknik : Bersoal jawab BBM : Kad gambar -Pisau -Gunting -Cerek elektrik -Garpu -Bucu meja
  • 8. Langkah 1 (6 minit) Tayangan video keselamatan di dapur dan sekolah. 1. Guru menayangkan video keselamatan kepada kanak-kanak. 2. Guru bertanya soalan mengenai video yang ditayangkan kepada kanak-kanak. Contoh soalan: 1. Apakah yang kamu faham tentang video yang ditonton? 1. Kanak-kanak menonton video keselamatan. 2. Kanak-kanak menjawab soalan guru mengenai video keselamatan. Jangkaan jawapan: 1. Kita mestilah berhati-hati. Teknik: Bersoal jawab BBM : 1) Video keselamatan di dapur dan sekolah
  • 9. Langkah 2 (6 minit) Bercerita mengenai pengalaman tentang keselamatan. 1. Guru memanggil kanak-kanak yang ingin bercerita tentang pengalaman mereka. 1. Kanak-kanak bercerita di hadapan rakan- rakan yang lain. Teknik : Teknik bercerita. Langkah 3 ( 8 minit) Membuat latihan di dalam lembaran kerja. 1. Guru memberikan lembaran kerja kepada kanak-kanak. 2. Guru membincangkan mengenai lembaran kerja bersama dengan kanak-kanak. 1. Kanak-kanak membuat lembaran kerja yang diberikan. 2. Kanak-kanak membincangkan lembaran kerja bersama dengan guru. Teknik : Perbincangan BBM : 1. Lembaran kerja
  • 10. Penutup (7 minit) Menyatakan langkah keselamatan yang perlu diambil semasa berada di rumah dan di sekolah. 1. Guru memberitahu kepada kanak-kanak tentang apa yang perlu dilakukan sebagai langkah keselamatan semasa di rumah dan di sekolah. Langkah-langkah: a) Tidak bermain di kawasan lantai yang licin. b) Tidak berlari-lari di dalam kelas. c) Tidak bermain dengan peralatan yang tajam serta tahu menyimpan peralatan tersebut di tempat yang betul. 1. Kanak-kanak mendengar apa yang disampaikan oleh guru tentang langkah-langkah keselamatan yang perlu diamalkan. Teknik : Bersoal jawab
  • 11. Lampiran: Kesimpulan: Guru dapat mengajar murid-murid lebih mudah dansenang dengan ada perancangan pembelajaran harian. Guru dapat memanfaatkan masa P&Pdengan perancangan pembelajaran harian. Murid lebih mudah faham apabila guru mengajar mengikut minat murid-murid